K

Yüzbaşı
14 Mayıs 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
45 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
K
5 yıl
Sıfır İlk Otomobil Alım Masrafları Hakkında..
Arkadaşlar merhaba,

Sıfır araba almayı düşünüyoruz. Yalnız ilk arabamız olacağından alım zamanı araç fiyatının üzerine ekstra hangi masraflar oluyor onları bilmiyoruz. 80000TL lik sıfır 1.5 otomatik dizel otomobil alacağız. Alırken ve aldıktan sonra arabanın fiyatı hariç neye ne kadar ödeyeceğiz? Konu hakkında Yardımcı olursanız seviniriz.

Not: Trafik Sigortası, Kasko, Plaka gibi..
K
7 yıl
2015 Ford Focus mu, 2015 Hyundai i30 mu..
Arkadaşlar merhaba,

Sizce bu 2 modeli Benzinlileri kendi, Dizelleri kendi içlerinde kıyaslayacak olursak hangisini neden tercih ederdiniz?

Benzinli:

1- 2015 Ford Focus Titanium 1.6 Ti-Vct 125 hp Powershift (Benzinli) - 73.690TL
2- 2015 Hyundai i30 Elite 1.6 GDi 135 hp DCT (Benzinli) - 73.350TL

Dizel:

1- 2015 Ford Focus Titanium 1.5 TDCi 120 hp Powershift (Dizel) - 90.325TL
2- 2015 Hyundai i30 Elite 1.6 CRDi 136 hp DCT (Dizel) - 83.350TL

Görüldüğü üzere benzinli modeller arasında fiyat olarak pek bir fark yok ama dizel modellerde baya bir fark var. Bütün motorlar Euro6. Donanımsal olarak bakarsak da hemen hemen aynı gibi 2 araç da. Bu yüzden kağıt üzerinde benzinlide Ford, dizelde ise Hyundai almak daha mantıklı gibi geliyor. Yalnız pratikte, uygulamada 2 araç nasıldır pek bir bilgim yok. Sizce gerçek hayatta bu araçlar nasıldır seçimleriniz hangi yönde ve neden olur?
K
7 yıl
Evdeki TTNET İnterneti Yazlıkta Kullanmak..
Arkadaşlar merhaba,

Ben evimde kullandığım ttnet fiber internetimi yazlıkta da kullanmak istiyorum. ücretsiz verilen modeme sanırım tel nosunu tanımlıyorlar ve otomatik olarak kurulumu kendisi yapıp internete girmemiz sağlanıyor yanlış bilmiyorsam. Acaba kullandığım modeme yazlık için de bir tel nosu alsam ve bu tel noyu kullandığım modeme tanımlayabilirler mi? Yani bir modeme 2 tel nosu tanımlanabilir mi? Yazlığa giderken evdeki modemi söküp yazlığa takıp kullanma gibi. Ya da hem yazlıkta hem evde kullanabileceğim başka avantajlı ttnet tarifesi var mı? Herkes 2 ayrı hat ve modem gerektiğini söylüyorlar. boşu boşuna 3-4 ay kullanmadığım internetin parasını ve geriye kalan aylarda da yazlıkta kullanılmayan ayların parasını israftan başka bişey değil.
K
7 yıl
2015 Formula 1 i İzlemek İçin Yabancı Kanallar..
Arkadaşlar merhaba,

Bildiğiniz üzere Formula 1 ülkemizde şifreli yayınlanmaktadır. (D Smart üzerinden) Formula 1 dünya üzerinde bildiğim kadarıyla RTL (almanya) ve SkySport kanalları üzerinden yayın yapılıyor. TV nin uydu alıcısını kullanarak Türksat 42.0E üzerinden yayın alıyorum. Bu bahsettiğim 2 kanalı bu uydu üzerinden izlenebiliyor mu? Ya da alternatif başka bildiğiniz bir kanal var mı?
K
7 yıl
4K Yayını İçin Entegreli Uydu Alıcılı TV ve TKGS..
Arkadaşlar merhaba,

TRT 4K yayınına başlamış sanırım. Şimdi bu yayını (4K) izleyebilmek için TV mizin hangi entegre uydu alıcısına sahip olması gerekiyor? (DVB-?) Benim TV Full HD bu yayını 4K değil de Full HD olarak izleyebiliyor muyum? Bir de TKGS diye otomatik güncelleme özelliği çıkmış. Bunun var olduğu bir TV var mı varsa varlığını nasıl anlarız? bir kodu filan var mı?
K
8 yıl
Apple iPhone 3GS 4.1 Jailbreak+Unlock iTunes Üzerinden Güncelleme Sonrası Sıkıntıları..
Arkadaşlar Merhaba,

Ben şu anda Apple iPhone 3GS ios 4.1 kullanmaktayım. Telefonu 2009'da Amerika'dan almıştım ve kilitliydi. Aynı yıl Türkiye'ye gelince Turkcell de passportumu filan götürüp kaydını yaptırmıştım. Ama tabi telefonu kullanabilmek için Jailbreak ve Unlock yapmıştım. Geçenlerde unlock yapmadan da kilitli iPhone lar kullanılabilecek diye bir şeyler duymuştum. Şu anda iTunes üzerinden güncelleme yapsam telefonu kullanabilir miyim? Hem gsm hattını hem de crackli bazı programlar var telde yüklü şu anda kullandığım. Acaba bu programları güncelleme sonrası da sorunsuz kullanabilir miyim?
K
8 yıl
Numaratör Yazılımı Yazmak..
Arkadaşlar merhaba,
Ben bankalarda, telekomda vb. yerlerde kullanılan numaratör yazılımından yazmak istiyorum. Yalnız nasıl yazabileceğim konusunda fazla bir bilgim yok. Ayrıca yazılımsız makine temin ediliyor mu yazdığım yazılımı entegre edebileceğim? Bir de acaba bu işe bulaşmaya değer mi yoksa hazır makineli sistemleri temin etmek daha mı mantıklı olur? Gerçi fiyatları hakkında pek bilgim yok ama bilenler paylaşırsa sevinirim. İyi forumlar..
K
8 yıl
LG LB730V Led TV Sorunlar, Merak Edilenler, Eksikleri ve Çözümleri..
Arkadaşlar merhaba,

LG 47LB730V TV sahibiyim. Tv hakkındaki sorunlarımı ve çözemediklerimi, keşfedemediklerimi burada konu açarak aynı sorunları yaşayanlarında faydalanması için açtım.

İlk çözemediğim şey altyazı. Babamda Lg 42lv5500 var ve aynı film ve altyazıyı hem o tvde hem de benim tvde denedim. Benim tvde altyazıların başında ve sonunda <i> işaretleri çıkıyor ama babamın tvsinde çıkmıyordu. Türkçe karakter işini oynatma tuşlarının sonundaki kutuçuktan SUB ı seçerek hallettim ama yine bazı altyazılarda türkçeye dönüşüm olmuyor türkçe seçsem bile. Nedendir bilmiyorum ama LG nin eski modelleri altyazı konusunda yenilerden iyi gibi.

Bir de ekranda video oynatırken videoya zoom yapamıyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

LB serisi TVsi olanlar paylaşımlarını buradan yaparlarsa sevinirim. TVmizi daha çabuk ve iyi tanımış oluruz.
K
8 yıl
Kalite Düşmeden Flac ve Mp3 Uzantılı Şarkıları Kesme Programı..
Arkadaşlar merhaba,

Bana Flac ve Mp3 uzantılı müzikleri kesebileceğim bir program lazım. Yalnız kesim sonrasında kalite değerleri azalmayacak. Konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.
K
8 yıl
SONY KDL-47W805A vs PANASONIC TX-L50ETW60..
Arkadaşlar merhaba,

2 Led TV arasında kaldım.

1-SONY KDL-47W805A

2-PANASONIC TX-L50ETW60

Bulunduğum yer itibari ile 2 TV yi yanyana karşılaştırma imkanı elde edemedim. Özellikle büyükşehirde yaşayan arkadaşlardan ricam, eğer alışveriş merkezlerinde 2 modeli yanyana karşılaştırma fırsatı bulabilirse aralarındaki görüntü farklarını tespit edebilmemiz için bir foto veya video çekip paylaşırlarsa sevinirim. Bir de siz olsanız hangisini tevsiye edersiniz ve neden?

Bu 2 TV de teknosada aynı fiyata sahipti. Spor Yayınları(Maç,F1 vb.), Film ve PS4 ağırlıklı kullanılacak tv. 3D özelliğine önem vermiyorum belki PS4 oyunları için 3D yi kullanabilirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.