_

Yüzbaşı
23 Nisan 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
49 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
_
geçen ay
Samsung 870 QVO hakkında
Samsung 870 QVO ile ilgili okuduğum yorumlarda ciddi performans kayıpları olduğuna dair yorumlar mevcut.
ben 2tb olarak sadece depolama amaçlı ve oradan dosya çağırdığımda en azından mekanik disktekilerden daha hızlı bir çekilde dosyayı açmak için almayı düşünüyorum. Bu amaç doğrultusunda almamda bir sakınca var mı?
sormal işletim sistemi zaten m2 sd üzerinde çalışıyor.
fiyatı diğerlerine nazaran daha makul o sebeple soruyorum D
_
9 ay
Be quiet! - Dark Power Pro 600w
Konunun yeri burası mı bilmiyorum ama ben yinede yazayım D
bundan takribi 12 sene kadar önce almıştım bu power supplyi halen daha kullanmaktayım herhangi bir sıkıntısı olmadı şimdiye kadar.
12 seneden sonra sistemi güncelliyorum amd bir sistem topluyorum bugün yarın parçalar gelir. Bu power supply den oldukça memnunum ve yeni sistemimde de mümkünse kullanmak isterim buna engele bir durum var mı ? varsa bunun bir çözümü var mı ? yeni nesil ekran kartlarında problem çıkarır mı power supply özelliklerini ve fotoğrafını ekliyorum.


  <li class="ql-align-justify">MODEL - BQT P6-Pro-600W, ATX600 W Power</li><li class="ql-align-justify">ATX12V Version 2.2</li><li class="ql-align-justify">24 Pin Mainboard Connector with adapter to 20 Pin</li><li class="ql-align-justify">2x PCI-Express Connectors (SLI compatible)</li><li class="ql-align-justify">6x SATA Connections on two wiring harnesses</li><li class="ql-align-justify">2x protected VGA/HDD 4 Pin Connector (SLI compatible)</li><li class="ql-align-justify">6x 4 Pin Connectors (HDD)</li><li class="ql-align-justify">1x 4 Pin Connectors (FDD)</li><li class="ql-align-justify">1x 120mm SilentWings fans</li><li class="ql-align-justify">Active PFC with PF up to 0,99</li><li class="ql-align-justify">2 separate 12V Connections</li><li class="ql-align-justify">P4 and P8 Connnector</li><li class="ql-align-justify">3x 3 Pin/4 Pin Molex fan Connectors</li><li class="ql-align-justify">Specification: 3,3V: 28A, 5V: 40A, 12V1: 20A, 12V2: 20A, -5V: 0,5A, -12V: 0,8A, 5VSB: 2,5</li><li class="ql-align-justify">
  </li>
< Resime gitmek için tıklayın >
  <li class="ql-align-justify">
  </li>
< Resime gitmek için tıklayın >
  <li class="ql-align-justify">
  </li>
< Resime gitmek için tıklayın >
  <li class="ql-align-justify">
  </li>
_
11 ay
monitör duvar askı aparatı hakkında
kullandığım monitörün özelliklerinde 100x100mm vesa yazıyor duvara montajı için.
askı aparatlarını incelediğimde bazılarında 200x200mm veya 400x400 yazıyor.

herhangi birini alsam olur mu yoksa illaki 100x100mm olarak mı bakmam gerekiyor.
_
geçen yıl
fuji 35mm len tercihi (full frame 50mm)
Merhaba,

aşağıdaki 3 lens arasından hangisi hangi sebeplerden dolayı tercih ederdiniz.
önümüzdeki günlerde bunlardan birinde karar kılıcam


Viltrox AF 33mm f/1.4 XF v2
Tokina atx-m 33mm f/1.4 
FUJİFİLM XF 35mm F1.4(eski)
_
5 yıl
LOL hesabı hakkında
Merhaba,

takriben 3 yada 4 sene önce açtığım lol hesabımı kurtarmam mümkün mü ?
arada hiç login olmadım.
zamanında baya bi harcama yapmıştım sonra işgüç derken mazide kalmıştı.
_
5 yıl
IPS panel grafik ağırlıklı işler için Laptop tavsiyesi
maksimum 4200tl civarı 17 inç IPS ekran, laptop arayışındayım ekran kartı çok önemli değil 16gb ram olması kafi.
aradığım özellikler 15.6 inç modellerde varken 17 inç modeller genellik gaming kategorisindeki modeller oluyor onlarda oyun performasından dolayı fiyatları yukarı çekmekte.
sağda solda gözünüze çarpan bir model yazarsanız sevinirim.
_
6 yıl
fotoğrafçılar için Water Drip System
Öncelik baştan belirteyim hiç anlamadığımı konulardır bunlar D ama uzun süredir fotoğrafçılıkla uğraşmaktayım.
gelelim işin özetine bir abi sağolsun damla fotoğrafları çekmek için bir düzenek ile ilgili alet edavat ve planlara dair güzel bilgileri içeren aşağıdaki linki paylaşmış.

Benim merak ettiğim bunu yaptırmaya kalksam yada parçaları alıp bir arkadaşa rica etsem bana bunun maliyeti ne kadar olur.
hazır sistemler mevcut ama onlarında en düşüğü 250-300 dolardan başlayıp 1000 dolara kadar çıkıyor.

ilgili link aşağıdaki gibidir.

http://petapixel.com/2016/06/04/build-diy-double-water-drip-system-high-speed-photos/
_
9 yıl
AMD Z-60 Honda APU ve windows8
Uzun süredir tablet arayışında biri olarak ve uzun senelerdir bir windows platformu kullanıcısı olarak tablet arayışına geçtiğimde şu dönemlerde bu ikiliyle karşılaştım.
işlemci performansı yanında grafik performansıda benim için önemli olduğundan bu ikilinin olduğu cihazların neler olduğu yada nezaman piyasaya çıkacağı noktasında net bir bilgiye ulaşamadım.

varsa gören duyan bir bilgi verebilirse oldukça makbule geçer.
_
9 yıl
GA-P67A-UD3P-B3 sata 3 konrolcüsü
GA-P67A-UD3P-B3 bu anakartın sata3 kontrolcüsü marvel fakat modelini ne yaptıysam bulamadım bir de bunun biosu var makine açılırken görünüyor haydi sürücüsü marvelden indirdim diyelim bu biosu nerden indiricem gigabyte mı çıkaracak bu bios u?

kısaca sorum sata3 kontrolcüsünün tama modeli denir
biosu nerden nası güncellemek gerekit bu kontrolcünün
_
10 yıl
nikon 14-24 ile ilgili bir kaç soru
uzun zamandan sonra biraz para biriktirip nikon 14-24 almaya karar verdim şuan crop faktörlü makine kullanasamda bir kaç ay için de makul fiyattan bulabilirsem d800 alıp olayı sonlandırıcam.

aklıma takılan konu ise bu lensin kronik bir problemi olup olmadığı (back-front fokus vb...) noktasında yardıma ihtiyaç duymaktayım.

diğer bir konu malum lens biraz pahalı ürünü yurtdışında getiren birisinden bile almaya kalksam 2200$ aşağı bulabileceğimi sanmıyorum bu nedenle ikinci el piyasasına yöneldim ve 2800-3000 tl aralığında birkaç lens buldum malumunuz bu lense klasik kullandığımız filtrelerden takılamıyor dolayısıyla darbelere ve kire benzeri dış etmelere karşı biraz savunmasız bir lens ikinci el alırken nasıl bir kontrol prosedürü izlemeliyim bu noktada yardıma ihtiyaç duymaktayım.

ayrıca bu lensi kullanan arkadaşlarında öneri ve tavsiyelerine açığım.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.