B

Yüzbaşı
30 Nisan 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
5 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
10 yıl
TTNET Hız problemi (Altyapı)
Merhaba arkadaşlar,

Az önce TTNET Müşteri Hizmetleri'ni aradım ve internet paketimin 8mb olduğunu ancak elime 1mb geçtiğini söyledim. Hattaki bayan güncellemeleri yaptığını ve internet hızımı kontrol etmem gerektiğini söyledi. İnternet hızım anında 2mb'e çıktı. Daha sonra telefonu kapattım ancak geçen sene elime 4mb geçiyordu. Aynı yerde aynı hatla ve aynı altyapıyla. Bundan dolayı tekrar aradım ve hattıma 4mb verebilir misiniz diye sordum. Ardından bulunduğum yerde altyapımdan dolayı en fazla 2mb internet alacağımı, bana 4mb internet verirlerse kopmalar yaşayacağımı bildirdiler.

Durum bu ancak asıl sorum da şu; e madem altyapımda sorun var 4 mb alamıyorum. Neden geçen sene aynı yerde aynı koşullarda (havalar biraz ısındı sadece asdads) 4mb değil de en fazla 2mb alıyorum. Altyapı sorunumu nasıl giderebilirim veya. Bu benim evimle mi yoksa bulunduğum yazlık siteyle mi alaklı bir durumdur? Teşekkürler!
B
10 yıl
0,12 ve 0,15'e göre oluşturalan sıralama
Arkadaşlar anlamadım ben bu işi. Sıralamam 1500 benim. Geçen sene 1600'le alan yer (0.15), 400.(0.12) görünüyor. Arkadaşlar 0.15'e bakacaksın diyorlar ama ben neden ona bakmam gerektiğini anlamadım. Kılavuzda 0.12'yle çarpılacak yazıyor. E madem alan için alan dışı kalktı neden iki farklı sıralama var?
Benim kafam çok karıştı. 0.15e göre mi yoksa 0.12ye göre mi oluşturacağız sıralamalarımızı? Teşekkürler.
B
10 yıl
ÖSYM Klavuzunda kafamı karıştıran yer
DİKKAT: Tablolarda yer alan 2011-ÖSYS'ye ait değerlerin, bir programın ne ölçüde tercih edildiğini
göstermekle birlikte 2011-ÖSYS sonucu ortaya çıkan değerler olduğunu; 2012-ÖSYS'de değerlendirme
işleminin değiştiğini, alan içi (0,15) ve alan dışı (0,12) ayrı katsayı uygulaması yapılmadan bütün adayların
yerleştirme puanları hesaplanırken ilgili AOBP'lerinin tek katsayı (0,12) ile çarpılacağını unutmayınız.
Tercihler yapýlýrken bu kılavuzdaki yükseköğretim programlarına ait 2011-ÖSYS başarı sıralarının adayın 2012-
ÖSYS sonuç bilgilerindeki yerleştirme puanlarına ait başarı sıraları ile karşılaştırılması yol gösterici
olabilecektir. Ancak, 2012 yılında değerlendirme işleminin değişmiş olmasının yanı sıra, yükseköğretim
programlarında gerçekleşen puan türü değişiklikleri, kontenjanın azalması veya artması, programa kabul
koşullarında meydana gelebilecek değişiklikler, ek puan alabilecek öğrenci sayısı değişimleri, alanda veya yakın
alanlarda yeni açılan programlar ve öğrenim ücretlerinde meydana gelen değişiklikler gibi birçok etkenin bu yıl
oluşacak başarı sıralamalarını değiişirebileceği göz önünde tutulmalıdır.

Özet geçeyim: Başarı sıralarının bu seneyle geçen sene arasıdna farklı olacağı üzerinde durulmuş. Ama olumlu mu olumsuz mu bahsedilmemiş.

Demek istediğim, atıyorum benim başarı sıram: 1500 geçen seneye göre 1500 ile alan yer bu sene atıyorum 1400 ile mi alacak yoksa 1600 ile mi?
Yani sıralamara etkisi nasıl olacak? Teşekkürler.
B
10 yıl
Çift anadal yapmak
Merhaba arkadaşlar. Boğaziçi Uluslarası İlişkilere girip oradan işletmeyle çift anadal yapmak istiyorum. Zorluklarının farkındayım ve başaracağımı düşünüyorum. Yalnız birkaç sorum var:

1. Çift anadal yapmak için gerekli olan bir derece var mı? 4 üzerinden şu şu gibi
2. İşletmeye normal olarak giremiyorum yani puanım yetmiyor. Çift anadal olarak seçtiğimde bu olabilir mi? Yani kendi puanımın üstündeki bir yer olduğu için sıkıntı yaşar mıyım?

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.
B
10 yıl
TOSHIBA Satellite L750-22L ve TOSHIBA Satellite L755-1MJ
Oyun için bilgisayar almayı düşünüyorum ve ısınması en az olan Toshiba alacağım gibi. (Arkadaşımda Toshiba Satallite var ve hiç ısınmıyor.)Arkadaşlar L750 i5, ancak ekran kartı 2 gb ve rami 8gb.

L755 i7, ancak ekran kartı 1gb ve rami 8gb

Korkum şu, bilgisayardan pek anlamam da. Ekran kartı 1gb mı olmalı 2gb mı; şu anki oyunlar için? Ram 8gb olacak diyor sanırım herkes.
Sırf işlemci i7 diye -1gb ekran kartından vaz mı geçeyim?

Veya i7+8gbram+2gb ekran kartı olan ve ısınmayan bir notebook arıyorum desem? ne dersiniz? yardımlarınıza öyle muhtacım ki! Teşekkürler...
B
10 yıl
Bir arkadaşımın sorunu
Arkadaş, LYS-5 puanının yanlış hesaplandığını düşürüyor.

YGS-3'ü 413, Dil 80/80 puanı 527.

264. olmuş.

Anadolu Öğretmen Lisesi'nden bir kız arkadaş da kendisinden 20 puan düşük yapmasına rağmen sıralamada ilk 100'de görünüyor. Ek puan desek tamam da arkadaş Boğaziçi Çeviribilim istiyor ve burada ek puan söz konusu değil. Anlamadığım şey şu, kıza ygs'de de, lys'de de puan olarak fark atmış biri nasıl oluyor da sıralamada bu kadar geriye düşüyor? Lys'den sonra ilk 100'e girmesine kesin gözüyle bakıyorduk biz.
B
10 yıl
Youtube'a girerken uzunca bekliyor
Evet dediğim gibi, bazen bekliyor 2 dakika sonra giriyor. Arama yapınca yine aynı süreç. Bazen ise hiç girmiyor sanırım zaman aşımına uğruyor. Ama sadece youtube için geçerli dediğim şey. Diğer her siteye düzgün erişebiliyorum. Videolar normal hızıyla yükleniyor ama site geç açılıyor işte.

Bunun nedeni ne olabilir? Dns desen değil, hosts dosyası desen değil. Yardımlarınızı bekliyorum.
B
10 yıl
Ayrıntılı bir roman özeti nereden bulunabilir?
Arkadaşlar internette göz gezdirdiğim özetler hep aynı romanların ekseninde dönüyor. Halide Edip'in Sinekli Bakkal'ını anlatıyor ama ne bileyim Dağa Çıkan Kurt'u yok.
Sizden ricam varsa böyle bir kaynak paylaşır mısınız?
B
10 yıl
Kitapçıklardaki imzam farklı
Birbiriyle aynı olması için 2 dakika uğraştım ama tam benzemedi. Gözetmen garip garip baktı zaten imzası tutmuyor diye. Sınavımın iptal olmasından korkuyorum arkadaşlar. yardım edin :(
B
10 yıl
Öz Şiir Anlayışı Topluluk Mudur
Arkadaşlar başlık ortada. Finalde rast geldim topluluk olarak almamış. Sadece bir akım ve bu akımı sürdüren kişiler olarak mı düşüneceğiz bu şairlerimizi?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.