L

Yarbay
03 Nisan 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
64 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
L
8 yıl
UOLP(Uluslararası Ortak Lisans Programı) ve SUNY Hakkında!!!
İTÜ Endüstri Mühendisliği UOLP 3. Sınıf öğrencisiyim. Her üniversitede bu bölümler benzerdir. Soru cevap şeklinde yapalım. Ben bir kaç tane yazayım. Sizde merakınız varsa sorun yanıtlamaya çalışayım.


+Bölüme nasıl girilir?
-Bu bölümler tercih rehberinde ilgili üniversitenin ayrı bir bölümü olarak yer alır. Puanları farklı ve genelde paralı olduğu için daha düşüktür.

+Bölüme nasıl başlanır?
-Bölüme başlamak için belli bir Toefl veya IELTS skoru almak lazım(Her bölümün farklı skoru var). Okullar başlamadan bu skoru alırsanız hazırlık okumadan başlarsınız. Ve 2 sene içinde bu skoru yakalayamazsanız atılırsınız(Bölümden bölüme değişmekte).Bizim Bölüm 35 kişi. Ben 1 senede geçtim. 1e başlarken 10kişi 2 senede 18-20kişi 1 senede 7-8 kişide hazırlık okumadan başlamıştı.


+Ücret nedir?
İTÜ için hazırlık yılında yıllık 7000TL
Benim bölümüm de 1. ve 3. sınıf TÜrkiyede 1 ve 3 içinde yıllık 10.000TL okul harcı var.
Ben 2 ve 4 için Amerikada yıllık 18.000$Okul harcı+ olarakda 5.000$yurt parası. Ben 2. sınıftayken okul+yurt+yiyecek ıvır zıvır her şey ile birlikte 38.000$ harcamışım(Bana 1 sene Amerikanın maliyeti her şey dahil.).

+Bölümün Avantajı nedir?
İyi bir ingilizce.
Yurt dışında yaşadığın için hayata bakış açının değişmesi.
Okul bitince iş bulmak için belli bir süre Amerikada kalman ve iş bulursan hayatını orada sürdürmen.
Çift Diploma(Bu kısma dikkat bazı bölümler tek diplomadır. Sadece Diplomada pragramın adı yazar)

+Eksileri nedir?
Paralı bir bölüm Türkiyedeki özel okullar bile diğer maliyetler ile birlikte daha ucuz kalıyor.
Hazırlığı geçememe ihtimali. Evet komik gelebilir ama gerçek. Her 5 kişiden 1i hazırlığı geçemez(Hatta 4 kişiden 1i) ve Türkiyede daha düşük puanlı aynı bölümün Türkçesine yerleştirilir veya kaydını sildirip tekrar sınava girer.
Derslerin ön koşulları. BEN BU DURUMDAN DOLAYI UOLP/SUNY'yi TAVSİYE ETMİYORUM. Evet arkadaşlar duymuşsunuzdur bir dersi almadan geçmeden başka bir dersi alamazsınız. Normal bölümlerde bu durum hiç bir sıkıntı yapmaz ancak bizde 1 sene burası 1 sene Amerika olunca büyük sıkıntı. Ve ders kodlarımız normal öğrencilerden farklı olduğu için her hangibir dersten kalırsak yaz okulunda açılmıyor ve okul 1 sene uzuyor. Eğer çok çalışkan değilim diyorsanız bu bölümlere girmeyin. Ben ilk dönem 2 dersten kaldım. Bu yüzden okulum 1 sene uzadı ve bu Ağustosta Amerikaya gitmem gerekirken kalıp koca sene içince sadece 2 ders alacağım.

Siz başka sorularda sorun merakınız varsa ben müsait olunca yazarım. Şu an aklıma yazacak başka bir şey gelmedi.
L
8 yıl
SAMSUNG GALAXY S5 (SM-G900S) KÖTÜLEME KULÜBÜ ★★ANAKONU★★
< Resime gitmek için tıklayın >


Evet arkadaşlar bu kötüleme ana başlığıdır telefona her türlü çamur atmak isteyenler bu konuda istediklerini yazsınlar çalsınlar oynasınlar. Yeter artık. Telefonun Anakonusu telefon sahiplerinin birbirleriyle sorunları, özellikleri, bilinmeyen noktaları nasıl geliştirilebileceğini paylaşmak için vardır. 1 haftadır sadece izliyorum S5 haricinde her şey var konuda. Yöneticiler zaten sağolsunlar hiç umursamıyorlar. Telefonu alanlara aşağılayıcı yorumlar havalarda uçuşuyor. Sanane kardeşim? İstediğim telefonu alırım. Benim S5 kullanmam sana bu kadar batıyorsa adresimi vereyim bana M8 yolla hediye olarak bu kadar memnunsan. Ben parasını vermişim mutluyum telefonumdan.
L
8 yıl
MP3 İndirme Programı?
Arkadaşlar eski SGS2 telefonumda MP3 indirmek için program vardı ama Marketten kaldırılmış. Siz ne kullanıyorsunuz? Bana tavsiye edebileceğiniz basit ama kullanışlı bi program var mı? Veya eski telefonumda kurulu olan programı bu telefona atma şansım nedir?
L
8 yıl
Galaxy S5 32GB?---Gelmiş ilk mesaj Güncel!!!
Arkadaşlar Galaxy S5 32GBlik satan mağaza biliyor musunuz? Samsungda vatanda ve teknosada yok. Samsung müşteri hizmetleri 32likte bugün satışa çıktı talebe göre yolladı diyor. Samsung mağazası 32likler 15Mayısta gelecek diyor. Teknosanın sitesinde 22Mayıs için ön siparişte. Teknosadaki eleman 2-3hafta sonra gelecek diyor. Bu işin aslı astarı nedir? 1.5ay sonra gelecek ise beklemiyip alıyım bari yanında 9000miliamperlik taşınabilir şarj istasyonu veriyorlar öyle bi hediyesi olur.

Belki bilen vardır daha çabuk cevap alırım diye konu açtım bugünlük kaldırmazsanız sevinirim.


Edit: 32lik olan gelmiş bazı yerlere. Yarın alacağım aldıktan sonra bekleyenler için ellerinde kaç tane daha olduğunu sorarım(Şu an Antalyada olduğum için İstanbula gidip alamıyorum.). Not sadece beyaz gelmiş sanırım.
L
8 yıl
Bugün Forumda 6. yılımı tamamlamışım....
Zaman ne çabuk geçmiş... İlk mesajım dün gibi aklımda....


quote:

Orijinalden alıntı: lonely_man

Sanırım uzun çabalar sonucunda OC yapmayı başardım. Kasamda 4 tane (3x12cm,1x15cm) fan ve işlemci fanı olarakta Pro Freezer7 var.Biraz daha zorlayayım mı? Ayrıca stabil kalmasını sağlamak icin ne yapmalıyım?< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
L
9 yıl
GE60 2OE-047XTR veya GE60 2OE 220XTR?
Arkadaşlar maalesef bilgisayarım çalındı ve bir an önce yeni bir bilgisayar almam lazım. Bu iki bilgisayar arasında kaldım. 220XTR'de 1TB harddisk var gibi görünüyor. Başka da bi fark göremedim. 047XTR'ye SSD takılıyor. 220XTR'ye de takılır mı? Fiyatları aynı diyebiliriz. PCDEPO sitesi güvenilir gibi geldi. Zaten gidip elden alacağım cuma günü. 047XTR alırsam SSDli alırım direk. Çünkü kendim de SSD alsam aynı paraya denk gelecek. Bu ayarlarda başka bir bilgisayar tavsiyeniz var mı? Veya hangisini almalıyım ben bi fark göremedim.

PCdepo Msi cihazlar.

http://www.pcdepo.com/msi-notebook-kat217.html

İlginiz için şimdiden teşekkürler.
L
9 yıl
Beyler GAMS programı ve Operations Research'ten anlayan?
Beyler ödev var ve programdan hiç bir halt anlamadım. Okulda sağolsunlar 2 saat ders gösterip ödevi dayadılar. Ciddi bi şekilde GAMS'ten ve Operations Research'ten anlayan biri var mı?
L
9 yıl
Arabayı 15 ay yatırmadan önce ne yapmalı?
Evet arkadaşlar Mustang'i elden çıkaramamamız sebebi ile garaja kapatıp gitmeyi düşünüyoruz. 15 ay kadar el değmeyecek. Garaja kapatmadan önce/kapatırken neler yapmamı tavsiye edersiniz. Araba 137.000milde(220.000km). 15 ay çalışmamasının çok büyük zararı olur mu? Üstünü örtmek mi iyi olur yoksa kapalı garajda kalacağı için açık kalması mı?

Merakı olanlar için resim.

http://stlouis.craigslist.org/cto/3768367942.html
L
9 yıl
Update Dosyası silmek?
Bilgisayarımda 2 tane update dosyası var. Niyeyse yüklenmiyorlar. Biraz eski tarihliler. İndirilmiş durumdalar ama yüklenmiyorlar. Onları nasıl silebilirim?
L
10 yıl
GALAXY S3 Dolaşım(Roaming) Problemi...
Arkadaşlar anneme Almanyaya gittiğimizde S3 aldık ama Türkiyeye geldik telefon kendini içinde Türk hattı olmasına rağmen dolaşımda sanıyor. Bunu nasıl düzeltiriz? Bende S2 var karşılaştırmak için her ayarına baktım ama bulamadım.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.