A

Teğmen
17 Şubat 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
9 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
A
12 yıl
PS3 oynarken öldü!
İZMİR'de internet kafede play station oynarken aniden rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan üniversite öğrencisi 22 yaşındaki Enes Oflas yapılan müdehalelere karşı hayatını kaybetti.

Olay, geçen hafta Balçova'da bir internet kafede meydana geldi. Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu 3'üncü sınıf öğrencisi Enes Oflaz, bir internet kafeye gitti. Arkadaşlarıyla play station oynarken aniden fenalaşarak ağzından kan gelen Oflaz, çağırılan ambulansla Dokuz Eylül Ünivesitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Oflaz, yapılan müdahalelere rağmen bugün hayatını kaybetti. Talihsiz gencin Akciğerindeki kanama nedeniyle yaşamını yitirdiği belirlendi.

Oğlunun öldüğünü öğrenen baba Ali Oflaz, “Bu acıya yürek dayanmaz” diyerek gözyaşlarına boğuldu. Yakınları tarafından sakinleştirilen anne Gülseren Oflaz'a ise sakinleştirici iğne yapıldı. Üniversiteli Oflaz'ın cenazesi akşam saatlerinde memleketi Adana'ya uçakla gönderildi. Oflaz'ın yarın (perşembe) günü toprağa verileceği bildirildi.

KAYNAK:http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&KategoriID=15&ArticleID=1140336&Date=17.09.2009&b=PS3%20oynarken%20oldu
A
12 yıl
Sınıfta kalanlara af gibi ek sınav müjdesi
Milli Eğitim Bakanlığı, ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavlarında da başarılı olamayarak sınıfta kalan öğrencilere tam 4 dersten ek sınava girme şansı tanıdı.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu tarafından bugün milli eğitim müdürlüklerine gönderilen "Sınıf Geçme ve Sınav Yönetmeliği Uygulaması" başlıklı genelge ile derslerinden başarılı olmayan lise öğrencilerine ek sınav şansı tanındı. Bakan Çubukçu, gönderdiği genelgede, ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavlarının tamamlandığını anımsatarak, yapılan değerlendirme sonucunda bir kısım öğrencinin sınavlarda başarısız olduklarını kaydetti. Çubukçu, bu nedenle 2008-09 eğitim öğretim yılına mahsus olmak üzere Bakanlığa bağlı tüm ortaöğretim kurumları için ek sınav şansı tanındığını bildirdi. Söz konusu genelge çerçevesinde, Eylül ayında yapılacak olan sorumluluk sınavı döneminde; önceki yıllardan sorumlu olunan dersler ile alan değişikliğinden dolayı sorumlu tutulan derslerin yanı sıra ders kesiminde gerçekleştirilen ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları sonu itibariyle öğrenim gördükleri sınıfta başarısız olan öğrenciler en fazla 4 dersten sınava alınacaklar.

OKULDAN ATILANLARA SINAV ŞANSI-

Sınava girilecek dersler, 17-21 Ağustos tarihlerinde öğrenci-veli işbirliği ile belirlenecek ve dilekçe ile okul müdürlüklerine başvuruda bulunulacak.

İkinci defa sınıf tekrarı durumuna düşmesi sebebiyle 2008-09 eğitim-öğretim yılı ders kesimi ve ortalama yükseltme sınavları sonu itibariyle, okulla ilişiği kesilen öğrencilerden, genelge kapsamında yapılacak sınavdan yararlanmak isteyenler ise 14 Ağustos 2009 tarihinde mesai bitimine kadar müracaat etmeleri halinde ise tekrar okullarına kayıt yaptırarak sınavlara girebilecekler.

Kaynak:http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&KategoriID=15&ArticleID=1118229&Date=16.07.2009&b=Sinifta%20kalanlara%20af%20gibi%20ek%20sinav%20mujdesi
A
12 yıl
Anfi devresi
http://tamircihasan.forumup.com/viewtopic.php?t=2214&mforum=tamircihasan
Bu devreyi yaptım trafo alcam kaç lık trafo almalıyım.
A
12 yıl
Kristal
32.788 KHz yerine 35.000 Khz kullansam olurmu?
A
12 yıl
PIC16F877 LCD GÖSTERGELİ TERMOMETRENİN BASKI DEVRESİ
PIC16F877 LCD GÖSTERGELİ TERMOMETRENİN BASKI DEVRESİ ELİNDE OLAN VARSA YOLLAYABİLİRMİ ACİL!!!
A
12 yıl
ICL 7107 Termometre devresi
Arkadaşlar bu devrenin baskı şeması lazım elinde olan varsa yollayabilirmi?
http://img523.imageshack.us/my.php?image=termometre.jpg
A
13 yıl
Bilgisayarlarda kıyamet kopabilir!
Conficker solucanı Windows PC'leri ele geçirdi ve sessizce bekliyor. Peki uyandığında ne olacak?

Conficker adı verilen bir bilgisayar zararlısı, son raporlara göre dünya üzerinde Windows işletim sistemine sahip bilgisayarların %6'sını ele geçirmiş durumda. Bu rakamı paylaşan Panda anti-virüs yazılımı yetkilileri, bu oranın sadece kesinleşmiş olan bilgisayarlar olduğunu, farkında olmayan kullanıcılarla birlikte oranın %20, hatta %30'lara ulaşabileceğini ekliyor. Bu bilgilerden bağımsız olarak F-Secure firması geçtiğimiz hafta içerisinde resmi rakamı 8,9 milyon PC olarak duyurmuş ve artmaya devam ettiğini söylemişti.

Uzmanların hem fikir olduğu bir konu ise solucanın yazarının çok başarılı ve çok tecrübeli bir yazılımcı olduğu. Fakat güvenlik uzmanlarının asıl endişe ettikleri konu bir sonraki adım. Conficker şu anda milyonlarca PC'yi ele geçirmiş durumda. Fakat solucan henüz uykuda. Uzmanlar hacker'ların bu kadar çaba harcayarak oluşturdukları ve yaydıkları virüsün ne amaçla kullanılacağını merakla bekliyorlar.

Endişeleri ise çok kısa süre içerisinde etki altındaki bu PC'lerinhacker'lar tarafından kullanılmaya başlanacak olması ve Conficker probleminin ikinci aşamasında ciddi bir kabusun ortaya çıkması. Yetkililer hacker'ların bu kadar çabaya boşu boşuna girmeyeceğini ve orijinal hacker'lar herhangi bir sebepten ötürü harekete geçmezse bile başka hacker'ların, Conficker'ı hack ederek bu milyonlarca PC'yi bir şekilde kullanacağını belirtiliyorlar.

Milyonlarca PC'nin aynı anda kullanılmasının en iyimser hali ciddi bir spam dalgası yaratılması. Fakat uzmanlar daha korkunç senaryoların da mümkün olduğunu belirtiliyorlar.

hurriyet.com.tr
A
13 yıl
Korsan film indirene hapis
Kültür ve Turizm Bakanlığı, sanal korsanlığın önüne geçecek önemli bir çalışmaya başladı. Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürü Doç. Dr. Abdurrahman Çelik, yasal eksikliklerin tamamlanmasının ardından sektör için devrim niteliği taşıyacak projeyi anlattı: “Alacağımız önlemle internet ortamındaki korsan indirimin yüzde 70 oranında önüne geçmeyi hedefliyoruz. Bu konuda ABD ve Avrupa’da uygulanan yöntemler var. Doğrudan internet ortamında MP3 ve video formatındaki dosyaların paylaşımı kontrol ediliyor.

Sistem yasal olmayan indirimleri otomatik olarak seçiyor. İlkinde doğrudan kanunla ilgili madde yazılarak, ’yasal bir indirim yapmadınız’ uyarısı yapılıyor. Korsan indirim devam ederse yasal işlem başlatılıyor. Yasada bir ceza maddesi olmadığı için bu işlemi yapanlara nasıl bir ceza verileceği henüz net değil. Ancak yapılacak yasal düzenlemeyle para cezası, işin yoğunluğuna göre de hapis cezası verilmesi hedefleniyor. Adalet Bakanlığı ve Telekominikasyon Üst Kurulu’yla yapılacak görüşmelerin ardından bu netlik kazanacak. Yasal düzenlemenin sağlanmasının ardından proje hayata geçecek.”

SİSTEM NASIL İŞLİYOR?
BAKANLIĞIN teknik altyapısını oturttuğu, hukuki altyapısı için de düğmeye bastığı sistem şöyle işleyecek: Kullanıcıların bilgisayarlarından hangi şarkı, film veya elektronik kitabı indirdikleri dakika dakika tespit edilecek. Sisteme korsan olarak düşecek olan kullanıcıların IP numaraları belirlenecek. Sonra hangi kullanıcının hangi eseri indirdiği görülecek. Ardından indirimi yapan ve IP numarası tespit edilen kullanıcıya bakanlık tarafından yasal uyarı gönderilerek korsan indirim yapılmaması yönünde uyarılacak. Aynı IP’den korsan indirimin sürmesi halinde ise para cezası, indirim yoğunluğuna göre de hapis cezası uygulanacak.

KAYNAK:Milliyet
A
13 yıl
Soru
1-)Seri anahtarla tristörü durdurma yönteminin olumlu olumsuz yönleri nelerdir?
2-)Anot akımını keserek durdurma yönteminin olumlu olumsuz yönleri nelerdir?
3-)Tristötün anot katot arasının kısa devre ederek durdurma yönteminin olumlu olumsuz yönleri nelerdir?
4-)Kapasitif durdurma yöntemini olumlu olumsuz yönleri nelerdir?
Yardım edebilirmisin cevapları bulamadımda teşükkürler..
A
13 yıl
Vodafone Yeni Reklam
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.