C

Yarbay
04 Nisan 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
111 üye
Görüntülenme (?)
3223 (Bu ay: 45)
Gönderiler Hakkında
C
7 gün
Trafik Sigortasını geç yaptırmanın cezası var mı?
Arkadaşlar bir sorum olacaktı, zorunlu trafik sigortasının günü bugün doluyor, aracım bir sebepte ötürü uzun süre 3 ay kadar yatacak otoparkta trafik sigortasını araç trafiğe çıkacakken yaptırırsam trafik sigortasını cezalı mı yaptırmak durumunda kalırım, sigorta fiyatı değiştir mi, geç kalınca cezası var mı, veya hazarsızlık indirimlerini iptal edebilirler mi?
C
2 hafta
Macbook Pro 2017 256 gb Disk Dolu hatası
Merhaba Macbook pro 2017 256 gb var bende

Diskte 40 gb yer olmasına rağmen sürekli "Your disk is almost full" hatası veriyor. Bazen dosya falan indirirken yarıda kesiyor disk doldu diye arkadaş 1 gb değil 2 gb değil tam 40 gb boş yer var anlamadım bu işi

Hiç böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu?

Gereksiz dosyaları sil falan demeyin lütfen büyük dosyaları vs sildim ve 57 gb'a çıkardım boş yeri, yer var bilgisayarda aşağıda ekran görünrüsünü ekliyorum


< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >


Sürekli bu uyarı çıkıyor, hadi uyarıyı kapatıp dururum sorun değil ama bir şey indirirken vs yarıda kesiyor disk doldu diye

Bu arada Mac os sierra var aldığımda yüklüydü güncellemeleri yaptım ama bir üst mac os versiyonunu yüklemedim hiç
C
8 ay
Ultrasonik kalorimetre hangi marka almalıyız? (Merkezi ısıtma pay ölçer)
Arkadaş merkezi ısıtma sistemi olan bir sitede oturuyorum, ısı ölçümü için ATLAS UKM-20 model sayaç var. Süresi bittiği için değiştirmek gerekiyormuş. Hangi marka sayaç tavsiye edersiniz. Doğru ölçüm yapması kolay bozulmaması ve dayanıklılık açısından

üzerindeki ATLAS marka sayacın aynısından mı alalım

ATLAS
CALMET
BRT METER
ELEKTROMED
CEM
GENERAL

bu markalardan hangisini tavsiye edersiniz. Geçekten bu işi yapan arkadaş var mı forumda bilmiyorum veya satışını yapan.
C
10 ay
YHT garında gişede bilet bulunabiliyor mu? Yoksa internetten önceden almak şart mı?
Arkadaşlar Konya-Ankara hızlı tren seyahati yapmayı planlıyorum hiç kullanmadım bir sorum olacak.

Şimdi bu yolculuğu ne zaman yapacağım hangi saatte yapacağım kesin olmadığı için bilet almak istemiyorum acaba YHT garına gittiğimde gişede bilet bulunabiliyor mu yoksa çoktan yerler satılıyor mu internetten?

Şimdi baktığımda bazı seferlerde hiç yer kalmadığını görüyorum internette, önceden internetten almak şart mı? bu sefer de iptal durumunda ücret iade oluyor mu o dert var.

Daha önce kullanan vardır muhakkak bilgi verirseniz sevinirim.
C
2 yıl
Toyota Corolla 96 Model XLI Benzinli Yağ Önerisi
Merhaba arkadaşlar

96 model Toyota Corolla XLI 1.6 Benzinli araç için uygun motor yağı ve antifiriz tavsiye eder misiniz?

Açıkçası şimdiye kadar hep serviste yapılıyordu hangi yağı veya antifirizi koyuyorlar bakmıyordum.

Şimdi bulunduğum yerde servis yok kendim yapacağım veya yaptıracağım için internetten alacağım
C
3 yıl
Dalga geçtiğiniz Bülent Ecevit
bile onca tehdite ambargoya ve mektuplara rağmen Kıbrıs Barış Harekatı'nı sonlandırmamıştı.
C
3 yıl
Araç Muayenesi ve Ceza Hakkında
Merhaba arkadaşlar

5 Ağustos'ta aracımın muayenesi bitiyor. Fakat işlerim sebebiyle muayeneye Kurban bayramı sonrasında götürebileceğim. Randevuyu kurban bayramı sonrası yani 19 Ağustos'a aldım.

Kurban bayramında memlekete gitmek için araçla yola çıksam trafik polisi çevirirse ceza yazar mı? Yazarsa polise randevu aldığımı , bayramdan sonra mueyene yaptıracağımı göstersem ceza kesmesinden kurtulur muyuz ?
C
3 yıl
Özel Mesaj geldiğinde web bildirimi ?
Mobil uygulamayı indirdiğimizde özel mesaj geldiğinde telefonumuza bildirim geliyor güzel. Peki web'de chrome üzerinden web push (bildirim) alabiliyor muyuz. Ayarlarda göremedim bunu ?
C
3 yıl
Android ile ilgili soru
Arkadaşlar yeni bir telefon aldım. Android Pie var içerisinde. Uygulamaların önizlemelerini gösterdiğim ve sağa sola sürükleyerek uygulamayı sonlandırdığım alanda Chrome ve Ayarlar uygulamasının yanında KİLİT simgesi var ve bu uygulamaları sağa sola sürükleyerek kapatamıyorum.

aşağıda ekran görüntüsünü görebilirsiniz. Diğer uygulamalarda X olarak çıkıyor köşede ona tıklayınca uygulamayı sonlandırıyor. Veya sağa sürüklediğinizde uygulamayı sonlandırıor. Ama Chrome ve Ayarlar uygulamasının sağ üst köşesinde KİLİT simgesi var gördüğünüz gibi. Onu açmanın yolunu bulamadım üstüne basınca kilit açılır diye düşünüyorum amaaçılmıyor.

Bilen var mı?


< Resime gitmek için tıklayın >
C
3 yıl
Eski bi LG telefonumun sim kart yuvasındaki demirler kırıldı. Tamiri mümkün mü?
Merhaba

LG G Pro Lite modeli eski bir telefonum vardı. Bu telefonu anneme verecektim kardeşim içerisine nano sim card adaptörü koymuş. O da yapışaknlı bir şey çııkarmak için baya uğraştım çıkarırken sim kartı okuyan çengeller kırıldı. Şimdi sim kartı takıyorum görmüyoır.

Bunun tamiri mümkün müdür acaba?

telefonun modeli lg d682

ayrıca ne kadara patlar bu tamir eğer mümkünse tabi.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.