H

Yüzbaşı
02 Nisan 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
64 (Bu ay: 5)
Gönderiler Hakkında
H
geçen yıl
GSF dondurmadan bildirimleri almak ve Google Play Protect hata mesajlarından kurtulmak!
Google olmayan Huawei cihazlar için XDA'da başlığı yeni açılan ve benim de denediğim şahane bir yöntemi paylaşmak isterim. ( Cihazı aldığımdan beri ilk defa nefes aldım! Çalışmayan Getir, sorunlu çalışan haritalar, letgo gibi uygulamalar tertemiz çalışıyor, tüm bildirimler sorunsuz geliyor.. :)

Peşin Kaynak: https://forum.xda-developers.com/t/how-to-get-notification-without-freezing-gsf.4213065/#post-84229889

Googlefier ile sürümünüz uyuyorsa kolayca Google Servislerini yükleyebiliyorsunuz. Ancak sorunlar bununla bitmiyor. Gmail gibi bazı uygulamaların bildirimlerini sorunsuz almak ve Google Maps gibi bazı uygulamaları açabilmek için Google Services Framework uygulamasını dondurmanız gerekiyor. Bunun için de Icebox kullanıyoruz. (Bilgisayara telefona bağlamanız ve adb komutunu yazarak Icebox'ı aktifleştirmeniz gerekiyor bu işlem için) (Video)

Bundan sonrası yeni.. Bu dondurma işlemi için her seferinde bilgisayarınıza telefonu bağlamanız gerekiyor.. Zahmetli ve sinir bozucu bir işlem.. Sağolsun el oğlu bu sorunu da çözmüş.. Buyrun;

1. Google hizmet kimliğini almak için device ID uygulamasını yükleyin. Google Servis ID'sini kopyalayın. (GSF dondurulmuş ise bunu çözmeniz gerekiyor yoksa id gözükmüyor)
2. Google Uncertified Device kayıt adresinden bu aldığınız gsf kimliğini kaydedin.
3. GSF'yi dondurun ve uygulamalarınızın bildirim aldığından emin olun. (Push'un desteklenip desteklenmediğini ve tam olarak çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için Push Notification Tester uygulamasını kullanabilirsiniz.)
4. Bekleyin. En az birkaç saat, bazen bir veya iki gün. (Bende 12 saat sürdü aktifleşmesi)
5. Telefonu uçak moduna alın. (Bu çok önemli!)
6. GSF'i etkinleştirin. Uçak modunda birkaç dakika bekleyin. Telefonu yeniden başlatmayın. (Bende google play açılmadığı için uçak moduna alıp yeniden başlattım. Bu şekilde sorunsuz çalıştı.)
7. Uçak modunu devre dışı bırakın ve Play Store'u kontrol edin. Hata mesajı görürseniz, görev listesinden kapatın ve tekrar deneyin.
Play Protect Notification hatası görürseniz panik yapmayın! Uçak modunu etkinleştirin, ayarlara - uygulamalara - uygulamalara gidin, Google Hizmetleri Çerçevesi bulun, depolamaya gidin, durdurun, önbelleği temizleyin, verileri temizleyin, ardından adb ve icebox ile dondurun ve bir veya iki gün daha bekleyin ve ardından yukarıdaki prosedürü tekrarlayın.İkinci yeni gelişme de Dual Space yöntemi.. Süper kolay.. yukarıdaki yazılar sizi yoruyorsa bir de bunu deneyin
H
2 yıl
Google Servisleri yüklemede yeni çözüm! [26 Eylül 2020]
Yanlışlıkla kaldırdığım Google hesabımı tekrar yükleyebildim. Dışarda kalan varsa izleyerek yapabilir! :)
Mate 30 Pro'da test edildi. ✅

Videoyu izlemeden önce bu dosyayı indirin:https://mega.nz/file/oGpjBaCT#Hs1zZCJTgK0UFo9rOZkhosnNaxsxuoJuSwuAWoOHslI

Videoyu izlemek için tıklayınız
H
2 yıl
Mate 30 Pro, P40, P40 Pro EMUI 11 TR BETA başvuruları başladı..
H
2 yıl
Mojave 10.14.6 güncellemesi sonrası kamera sorunu
İnternetin altını üstüne getirdim.. Bu boktan 2020-002 Security update sonrası pırıl pırıl çalışan Macbook Pro (Mid 2014) 'mun kamerası şu an en çok kullandığım Zoom görüşmelerinde 15-20 sn de bir donuyor, Isınıyor, şarjı hızlı bitiyor. Geri alamıyorum. Catalina'ya güncelledikten sonra bin pişman olup uzun uğraşlar sonucu Mojave'ye rollback yapabilmiştim.

Bu sorunu yaşayan var mı? Çözebilen var mı? Mecburen gene istemeye istemeye gidiyorum catalina'ya..

Sorun tam olarak şu:https://mrmacintosh.com/10-14-6-update-causes-kernel-panic-when-using-facetime-camera/
H
8 yıl
Silinebilir.
Hata Mesajı çıkmasına rağmen gönderilmiş,

Silinebilir.
H
8 yıl
Optimus G3 1.4.1 mi? Cloudy G3 2.0 mı?
TR Garantili telefonumu rootlama sebebim bu G3 romları..
Seneye Mayısta G2 ye geleceği filan söyleniyor. Ben Bekleyemedim. Pişman değilim :)

Çok araştırdım ancak bu iki romla ilgili sağlıklı bir kıyas bulamadım.. Optimus G3 1.4.1 ve Cloudy G3 2.0 romlarını 2şer Gün test ettim.

Teknik veriler vermeden genel izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.
Genel olarak çok bariz farklar olmasa da hızlı ve stabil kullanım, daha hoş grafikler, ram ve batarya kullanımının düşüklüğü gibi alanlarda kesinlikle Cloudy G3'n daha iyi bir Rom olduğunu düşünüyorum..

Kullanım kolaylıkları, yenilikler ve temiz grafikler ile telefonum yeniden doğdu diyebilirim :)

Bu başlıktan deneyimlerimizi paylaşırsak kafası karışık insanlara da rehberlik etmiş oluruz biraz..

Dipnot: Harika radyo programından cızırtı dışında ses gelmiyor.. (LG Türkiye sağolsun)

Saygılar.

< Resime gitmek için tıklayın >
H
8 yıl
Silinebilir
hata mesajına rağmen yayınlanmış.

Silinebilir.
H
8 yıl
G2 4.4.2 den sonra Kırmızı Bildirim Işığı
Arkadaşlar selam,

Telefon bir haftalık. İlk geldiğinde şarj olurken filan yanan kırmızı renk 4.4.2 güncellemesinden sonra yanmamaya başladı. Gözden kaçabilecek bir detay ama herkeste böyle mi acaba? HWTEST ten de baktım. Kırmızı dışında tüm renkler var. LED bozulsa hiç yanmaz heralde.. Bi kontrol edebilir misiniz?

Teşekkürler..
H
9 yıl
DT'den Gelen Teklif ile ilgili Tavsiye Ricası..
Geçen yıl Mediamarkt'dan yıllık 399TL ye Şampiyonlar +HD paket almıştım. Süre bitti. 61TL sonra 52TL dediler, ben de iptal faksı çekip bu yıl 499 TL olan paketi aldım. Şimdi DT MH aradı ve bana Nisana kadar (3ay) ödeme yapmayın, Yazın da 2 ay dondurma hakkınız var ve Plus kutu gönderelim dedi. Hesabıma göre MM paketi 41.66 liraya 3 ay hediyeli ve Temmuz Ağustos ta kapalı olacak DT paketi 37.25 e geliyor..

Sizce yıllık paketi iade etmeli miyim? ne dersiniz arkadaşlar?
H
10 yıl
Vodafone'a gönderdiğim mesaj..
10 yılı aşkın süredir kullandığım Vodafone hattımı kapatıyor olmam sebebiyle sessiz kalmamak ve sebebini paylaşma hissim sebebiyle aşağıdaki metni vodafone müşteri hizmetlerine yazdım, paylaşmak istedim:

quote:


Uzun yıllardır sorunsuz olarak kullandığım vodafone hattım ile ilgili olarak yolun sonuna gelmiş bulunuyorum ve bunca yıldır kullandığım hizmetlere karşılık olarak yapıcı bir eleştiride bulunmak istiyorum;

3G internet servislerinde en büyük hizmeti uzun zaman boyunca Vodafone vermiş, sınırsız internet kavramıyla (yavaş da olsa) özgürce iPhone'm dan internete bağlanma imkanını bana sağlayan operatör olmuştur.

Ancak, bu servisle ilgili olarak iyileştirmeler beklerken 100Mb. 250 Mb. gibi komik tarifeler çıkararak rekabette geriye düşmüştür.
Örneğin; "..ayda 250Mb. internete 24 ay taahütle.." diye cihaz kampanyanızı okurken gerçekten inanılmaz şaşırdım. 250Mb. şu an bile komik ötesi bir miktarken, 2 yıl sonra nasıl bu sınırı koruyabileceksiniz?

100 Mb. AKN. li sınırsız tarifeyi 500 Mb - 1Gb. olacak diye beklerken "Özgürce bağlan" sloganları arasında sınırsız interneti kaldırdınız. (Vodafone sana para mı veriyor neden bu kadar övüyorsun denen) ben, şimdi 2Gb. AKN li sınırsız internete, 2000 SMS ve 1000DK. lık bir tarifeye geçiş yaparak size ödediğim faturanın aynısına başka bir operatöre geçiyorum. Şimdiye kadar faydalandırdığınız hizmetler için teşekkür ediyor, kampanyalarınızdaki cazibenizi kaybettiğinizi belirterek eleştirime kulak vereceğinizi umuyorum.

Hat iptali ile ilgili olarak başvurumu kısa sürede yapacağımı belirtir,

Saygılarımı sunarım.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.