*

Yüzbaşı
03 Şubat 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
6 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
*
9 yıl
Aday İşlemleri Sistemi
Arkadaşlar dün tercihimi yaptım yolladım, bugün şifre ile ilgili hiç bir işlem yapmadığım halde giremiyorum şifre yanlış diyor. Bunun sebebi nedir? Şifremi unuttum dediğimde güvenlik sorusu çıkıyor karşıma ve ben bu sorunun cevabını bilmiyorum, kayıt olurken de sorulmadı bana böyle bir şey. Ne yapabilirim? Bilen varsa lütfen cevaplasın tercihin bitmesine 2 gün kaldı çok zor durumdayım.
*
9 yıl
Sıralama Konusu
Tm2 sıralamam 90.668. İki sorum olacak. İlk sorum, 72k olan bir yere girme ihtimalim nedir? İkinci sorum, 106k olan bir yere girememe ihtimalim nedir? Bilen kişiler yardımcı olurlarsa çok sevirim.
*
9 yıl
Uluslararası İlişkiler mi İşletme mi?
Konu başlıkta da yazdığım gibi. Uludağ Uluslararası İlişkiler mi Marmara İşletme mi? Özellikle bu iki bölümden birinde okuyan varsa önce bölümü sonra üniversiteyi göz önüne alarak iş imkanları avantajları dezavantajları vb detaylı bilgi yazarsa çok sevinirim
*
10 yıl
Erkek Dediğin
Seni elinin tersiyle değil avucunun içiyle kavrayacak. Bileceksin ki emin ellerdeyim, başkası tutamaz elimi böyle.

Rahat olacaksın yanında, çok konuşmayacak, beynini didiklemeyecek.

İnce olacak; seni senin kadar düşünecek. Sen onu merak ettiğinde kendisine hesap soruluyor havalarına girmeyecek. Senin inceliğine karşı umursamaz sözler sarf etmeyecek.

Adamın sinirini bozmayacak, cinlerini tepesine çıkarmayacak, sanki sen onun için varmışsın her ne zaman istese emrine amadeymişsin, o ne yaparsa yapsın her istediğinde yanında elinin altında olacakmışsın triplerine girmeyecek.

Sen ona sevgini hissettirdiğinde, sen ona kayıtsız şartsız aşıkmışsın gibi havalara girmeyecek.

Erkek dediğin ilgi gördüğünde ilgiyle, sevgi gördüğünde sevgiyle karşılık verecek.

Erkek dediğin, sen onun için kendine baktığında, sırf ona daha güzel görünmek için giyinip kuşandığında hiçbir şey olmamış gibi davranmayacak.

Ruhunu okşamasını bilecek. Romantik olacak kimi gün habersizce kucağında çiçeklerle çıkıp gelecek. Özel günleri unutmayı marifet sanmayacak.

Kayıtsız olmayacak senin bütün zarafetine karşı. Gerçekten seven bir kadın sevgi ve ilgi bekler, erkeğine verdiği aşkın karşılığında küçük bir tatlı söz, kısa bir mesaj, bir çağrı bile onu mutlu edebilir. Erkek dediğin bütün bunları cebinden para harcıyormuş gibi cimrilikle yapmayacak.

Ben aranmayı, çok aramayı sevmem demeyecek. Her şey kendi istediği gibi olsun istemeyecek. Sadece kendi canının istemesine bağlamayacak her şeyi.

Erkek dediğinin, hissettiğiyle yaptığı şey arasında uçurum olmayacak. Cesur olacak cesur. Seni seviyorum derken korkmayacak, başka şeylerin arkasına gizlenmeyecek.

Seviyorum deyip bir sonraki perdede kaçmayacak, özlüyorum diyorsa gelecek, kaybetmek istemiyorum diyorsa kaybetmeyecek.

Erkek dediğin askına sahip çıkacak. Korkak olmaz erkek dediğin. Erkek dediğin iyi sevişecek. Koyun gibi yatmayacak, bir an önce şu iş bitse demeyecek.

Aşksız yatmayacak yatağa ve sen bunu bileceksin. Bir baba şefkatiyle seni alnından öptüğünde bileceksin ki sevgisi geçici ve zayıf değildir.Ve sevgiyle öptüğünde dudaklarından bileceksin ki öpüşün tek sebebi şehvet değildir.

Erkek dediğin yakışıklı olacak, çekici olacak ama bundan çok daha öte bir şey...
Zeki olacak.

Kadının küçük yalanlara, bahanelere inanmayacağını, kendisini kendi gibi tanıdığını bilecek. Kadının zekasını küçümsemeyecek kadar zeki olacak. Zeki olacak, seni bir hamur gibi karmasını bilecek, o hamura kendisi
katmasını da.

Değerlerini bir anlık hevesler uğruna satmayacak.
Namussuzluğunu, ahlaksızlığını ancak ve ancak seninle yataktayken kullanacak.

Erkek dediğin önce sevecek.
Kendini sevmeyen erkekten kimseye hayır gelmez. Bir bakarsın ki yıllar sonra bu adamla ne yatağa sığıyorsun, ne toprağa... Koluna girip gezmesini bileceksin gururla, koynuna alıp sevişmesini de. Babalığını da bilecek, ana-babaya hürmet etmeyi, kadir kıymet bilmeyi, vefakarlığı, fedakarlığı...

Erkek dediğin seni koruyacak,kuşatacak.

O nerede olursa olsun seni koruyacağını bileceksin.
Pısırık olmayacak erkek dediğin. Erkek dediğin erkek olacak.
Seni sadece sen olduğun için sevecek. Parayla pulla, kariyerle, güçle, kimin ne dediğiyle hareket etmeyecek.

Hem sevgilin, hem arkadaşın, hem dostun, hem baban, hem çocuğun olacak, huzurla bağrına basacaksın.

Can Dündar


Çok beğendim bu yazıyı, sizinle paylaşmak istedim. Var mı ben böyleyim diyebilen?
*
11 yıl
Yurt Dışında Üniversite?
Bu konu hakkında bilgisi olanlardan yardım bekliyorum..
*
11 yıl
Mimarlık
Arkadaşlar mimarlıkta okuyanlar bu bölüm hakkında bilgi verebilirler mi? Dersleri bahsedilen kadar ağır mı ve mezun olduktan sonrası nasıl? Yani maaş iş imkanları vs
*
11 yıl
Se7en -Spoiler içerir-
Arkadaşlar bu filmin finalinde anlayamadığım birşey var.
Katil kadını niye öldürüyor? Dedektifin hayatını kıskandığı için mi? Eğer öyleyse açgözlülük, kıskançlık, oburluk, şehvet, kibir, tembellik için birer kişi ölüyor ama öfke için kimse ölmüyor? Kısacası finali pek anlayamadım biri açıklarsa sevinirim
*
12 yıl
Coğrafya ve Tarih Konu Anlatımlı Kitap Önerileri
YGS için Tarih ve Coğ. konu anlatımlı kitaplar önerebilir misiniz arkadaşlar
*
12 yıl
Videoyu Kaydetme
Video oynarken kaydetmek istiyorum nasıl yapabilirim?
*
12 yıl
Edebiyat Yönümüzü Geliştirecek Kitap Önerileri
Edebiyat yönümüzü geliştirebilecek kitap önerileri yani klasiklerden kitap önerisi olan var mı? Şimdiden teşekkürler
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.