D

Teğmen
19 Ocak 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
38 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
D
10 ay
Bu alana dikilebilecek çiçek önerisi
Arkadaşlar Merhaba,

Evimin önündeki dut ağacının altında bu şekilde küçük bir toprak alanım var. Bu şekilde çirkin bir görünümü olduğundan beni uğraştırmayacak, yaz kış orda kalacak Ankara iklimine uygun bodur bir bitki/çiçek dikmek istiyorum. Dikilebilecek çiçek yada bitki ve peyzajla ilgili önerilerinizi bekliyorum.


< Resime gitmek için tıklayın >
D
3 yıl
BURAYA NE DİKMEK DOĞRU OLUR
Evimin önünde aşağıdaki fotoğraftaki gibi bir alanım var ve buraya fazla biçme ya da budama gerektirmeyen bir şey dikmek istiyorum.

Halihazırda dut ağacı dikili.

Bu şekilde toprak çirkin duruyor. Fikirlerinizi bekliyorum.

< Resime gitmek için tıklayın >
D
4 yıl
93 Harbi (1877-1878 Osmanlı Rus Savaşı) Muhacirleri - Kars Göçmenleri
Arkadaşlar malumunuz olduğu üzere kısa bir zaman önce e-devlet üzerinden üst soy bilgilerine ulaşmayı sağlayan yeni bir hizmet devreye girdi.

Bu sayede ben de devamlı olarak ailemizden duyduğum Kars'tan göç hikayesini doğrulama imkânı buldum. Kayıtlara ve ailemizde nesillerdir bizlere anlatılan sözlü anlatıya göre bizim ailemiz o dönemde Kars ilinin Çıldır ilçesine bağlı Urta (yeni adı Gölbelen) köyünden 93 Harbi diye bilinen 1877-78 Osmanlı Rus Savaşından sonra Kars'tan kaçmışlar. Yine bize anlatıldığına göre o dönemde Osmanlı yönetimi göç eden bu aileleri Orta Anadolu'nun belli başlı illerine yerleştirmiş.

Bizim ailemizde e-devlet kayıtlarına göre 1883 doğumlu akrabamız Kars doğumlu olarak kaydedilmişken 1896 doğumlu akrabamız Sivas ili Şarkışla ilçesi Sarıkavak köyüne kaydedilmiş. Yani ailemizin 1883 ile 1896 arasında bir tarihte Sivas/Şarkışla'ya geldiğini tahmin ediyoruz.

Aile büyüklerimizin hayattayken anlattıklarına göre akrabalarımızın tamamı göç etmemiş ve halen Kars'ta akrabalarımız varmış.

Bu konuyu açmamın sebebi, ailesinde benzeri biçimde Kars'tan Orta Anadolu'ya ya da Sivas'a göç edenler var ise birbirlerini bulmalarını ve bu konuya ilişkin kendi ailelerindeki anlatıyı paylaşabilecekleri bir platform oluşturmak.
D
5 yıl
Iphone 7 Vodafone 4.5 G sorunu
Arkadaşlar yeni Iphone 7 aldım Vatan Computer'dan.

İlginç bir şekilde 4.5 g kullanmakta problem yaşıyorum. Telefonumun 4.5 G uyumsuz olduğu uyarısını alıyorum. Ancak arkadaşımın Turkcell hattı ile denedim LTE yazıyor ve 4.5 G kullanabiliyorum. Böyle bir saçmalık olabilir mi ? Iphone 7 4.5 G ile uyumsuz olabilir mi ?

Defalarca konuyla ilgili Vodafone'u aradım bana devamlı sorunun telefonumda olduğunu söylüyorlar.

Aşağıda konuyla ilgili ekran görüntüleri var. Ne yapacağımı şaşırdım çözümü bilen var mı ?

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
D
6 yıl
Ankara'da uygun fiyata takım elbise alabileceğim yer var mı ?
Bir süre sonra devamlı takım elbise giymemi gerektirecek bir işte çalışmaya başlayacağım. Birkaç tane takım elbise almam gerekiyor. Kaliteli ürünler tercih etmek istiyorum. Beymen, Sarar, Network ve Damat gibi markalar tercihimdir. Haliyle takım elbise internetten falan pek alınabilecek bir ürün değil, Ankara'da kaliteli ürünleri uygun fiyata alabileceğim bir yer var mıdır ? AVM'lerde fiyatların fazlasıyla abartılı olduğunu düşünüyorum. Haberlerde bilhassa ihracat fazlası ya da sezon sonu türü ürünlerin İstanbulda satıldığı bir dolu yer olduğunu görüyorum, Ankara da benzer yerler var mı? Varsa neresi ?
D
7 yıl
KPSSP108: 81 KPSSP36: 84 Küçük de olsa atanma ihtimalim var mı ?
Arkadaşlar merhaba

Uluslararası ilişkiler mezunuyum. KPSSP108: 81 KPSSP36: 84 geldi. Maalesef beklediğim puanları alamadım. Bu puanlarla alım yapan ilgili kurumların mülakat ve sınavlarına hazırlanmalı mıyım ? Küçük de olsa bir şansım olabilir mi ? Yoksa bu puanlarla olacak iş değil mi ? Konuyla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim.

Şimdiden çok teşekkürler.
D
8 yıl
SAĞA DÖNMEK İÇİN KIRMIZI IŞIKTA KORNAYA ASILAN ADAM
Arkadaşlar merhaba,

Bugün üç şeritli bir yolda sağ şeritte giderken kırmızı ışık yandı. Hâliyle durdum ancak arkamdaki araç sürekli kornaya basmaya basmaya başladı, özellikle dikkat ettim sağa dönüşün serbest olduğuna dair ışık yoktu. Ben de adama aldırmadım durmaya devam ettim ancak ısrarlı bir şekilde kornaya basmaya devam etti. Ben de arabadan inip arkadaki aracın yanına gittim "neden kornaya basıyosun sağa dönüş serbest değil ki dedim", eleman sana mı soracam ne zaman dönebileceğimi gibi saçma sapan bir şey söyledi. Ben de bu zeka düzeyiyle muhatap olunmayacağını düşünerek aracıma geri döndüm ancak kornaya basmaya devam etti 30 saniye boyunca. Etraftaki araçtakiler de tepki gösterdi. Anlamadığım konu şu ışık yoksa sağa dönüş serbest mi ki sürekli bu tür olaylarla karşılaşıyoruz? Serbestse ışığı neden koyma gereksinimi duyuyorlar?

Edit: YASAK OLDUĞU KESİN ARKADAŞLAR. YASAK DEĞİL DİYENLER YA KAFA BULUYOR YA DA POTANSİYEL TRAFİK CANAVARI. BU ŞEKİLDE YOL İSTEYENE KESİNLİKLE YOL VERMEYİNİZ.

BU DA BULDUĞUM BİR RESİM :
< Resime gitmek için tıklayın >
D
8 yıl
Şarjı bitip kapanan Iphone'umu 6 saattir açamıyorum
Arkadaşlar bugün öğlen telefonumun şarjı bitti ve kapandı, biter bitmez şarja taktım. Şarja takınca aşağıda fotoğrafını gönderdiğim görüntü çıktı ve telefon 6 saattir bu şekilde... Kabloyu çıkarınca bir de altta kablo simgesi çıkıyor takınca tekrar aşağıda fotoğrafını gönderdiğim hâle geliyor ama onun dışında telefondan cevap alamıyorum. PC'ye de taktım ancak PC telefonu görmüyor. Yardımınızı bekliyorum.

< Resime gitmek için tıklayın >
D
8 yıl
YDS için en iyi kaynak kitap hangisidir ?
Arkadaşlar merhaba,

Sonbaharda yapılan sınava hiç çalışmadan girmiş ve 67 almıştım. Şimdi Nisan'da yapılacak sınavda 70 barajını geçmem gerekiyor. Acaba önerebileceğiniz soru bankası, kitap ve her türlü kaynak var mıdır ? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Teşekkürler
D
8 yıl
İnternet hizmeti veren global bir firma yok mu ?
Evet arkadaşlar, soru net aslında ama açmak gerekirse kastettiğim şey şu. Uydu vasıtasıyla internete bağlanmak istiyorum ancak internet hizmetini örneğin Tayland merkezli bir firmadan uydu vasıtasıyla almak istiyorum. Ödemeleri kredi kartı ya da paypal aracılığıyla yapabilirim. Böylelikle hem Türk hükümetinin internete getirdiği kısıtlamalardan ve sansürlerden etkilenmem hem de ulus-devletin ceberrut fişleme sevdasından kendimi ve internetimi korumuş olurum. Ta allahın Çin'inden telefon kılıfı bile alabiliyorum ama günün teknolojisinde internet hizmeti neden satın alamıyorum ? Ya da böyle bir şey var ama ben mi haberdar değilim ? Uydu internet için Türkiye'de hizmet veren firmalar var ama bunlar da Türkiye'deki yasalara tabi olduğundan verdiği hizmet şu an kullandığımdan farklı olamaz diye düşünüyorum. Bu dediğim olursa hem sansür artık işlevsiz kalır hem de Türkiye'deki internet ücreti düşer bence, varsın başlangıç maaliyetleri yüksek olsun buna lafım yok.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.