T

Teğmen
02 Ocak 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
36 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
3 yıl
45.000-60.000 arası tam otomatik
Selamlar herkese,

Önümüzdeki aylarda bir araç alma niyetindeyiz. Bütçe 40 ile 60 arasında gezebilir, ne kadar uygun o kadar iyi tabii ama maksimumumuz 60bin lira. Arabanın otomatik olması şart, ehliyet de öyle zira. Esas danışmak istediğim ise tam otomatik-yarı otomatik kıyası. Okuduğum kadarıyla tam otomatikler uzun ömür konusunda daha fazla öneriliyor yarı otomatiklere göre. Yarı otomaikler de yakıt konusunda daha cimri ama 1 litre fazla yakıp daha güvenilir bir şanzıman almak daha mantıklı geldi bana. Şimdi bizim fiyatlarda eli yüzü düzgün arabalar da 6 yaşında falan oluyor minimum. 6 yaşında 1-2 seneye şanzımanı elimizde kalma ihtimali fazla olan arabalar biraz korkutuyor açıkçası. Vw mesela, Polo'lar falan çıkıyor bizim limitlerde ancak dsg şanzıman için çok iyi şeyler okumadık ve elimizde patlarsa arabanın yarısı kadar şanzıman masrafından bahsediliyor.

Anladığım kadarıyla tam otomatik, tork konvertörlü araçlar ömür konusunda bir adım öndeler. Peki bu araçlar hangileri? Bununla ilgili çok detaylı bir bilgi bulamadım açıkçası.

Bir de BMW'nin şanzımanından bahsediliyor, 1 serisinde de bizim fiyatlarda araç çıkabiliyor ama 1 serisinde de bu övülen (ZF idi sanırım adı) şanzıman mı kullanılıyor?


Edit: Yakıt tüketimi çok büyük bir sorun değil, arabayla çok işimiz olmayacak ama yola çıktığımıza da pişman ettirmesin tabi. :)
T
4 yıl
Kentsel Dönüşümle Yenilenen Binaya İnternet
Selamlar herkese,

Önümüzdeki ay Kozyatağı'na taşınıyoruz. Taşınacağımız bina kentsel dönüşümle yenilenmiş, inşaat daha yeni bitmiş. Türk Telekom ve diğer firmalar internet altyapısının bulunmamasından dolayı hizmet veremeyeceklerini söylediler telefonda. Telekom'a başvuru yapılması gerekiyormuş öncelikle altyapı için. Kadıköy'de yenilenmeyen ev neredeyse kalmadığı için o civarlarda oturup başına benzer bir durum gelen var mıdır sormak istedim. Bu konuda çok şikayet var ama şikayetler özellikle anadoludan gördüğüm kadarıyla, biz de zamanında Bodrum'da internet için 6 ay beklemiştik ancak İstanbul'un göbeğinde de böyle bekleme süreleri var mıdır? Deneyimi olan varsa bilgi verirse sevinirim.
T
4 yıl
Beko D9578 NEX K Kullananlar
Merhabalar,

80cm genişliğinde Electrolux buzdolabına karar vermişken tuttuğumuz evi yapanların buzdolabı genişliğini 80 ile 75cm arasında dolaşır şekilde yapmaları nedeniyle buzdolabından vazgeçmek zorunda kaldık. Standartlardan biraz daha geniş olsun istiyoruz, böyle olunca da seçenek epey azalıyor. 74-75cm genişliğinde Beko ve Siemens (Arçelik ve Bosch da tabii) markalarının iki ürünü var. İkisini de gözümüzle gördük, Beko en üst raftaki asansörle biraz daha işlevsel geldi, bir de mavi ışık teknolojisi diye bir özelliği var ama işe yarıyor mu hiç fikrim yok. Diğer yandan yerli olması korkutmuyor değil, (gerçi Siemens de yerli üretimmiş) ama yerli olması servis açısından avantaj da olabilir.

Neyse keseyim, bu buzdolabını kullanan var mıdır? Memnun musunuz veya değil misiniz öyleyse?
T
10 yıl
Samsung Monte/Star5233Wifi
Selamlar,

bu iki telefon arasında bir seçim yapmam gerekiyor gibi duruyor. Durum şöyle, elimde bir tane 6300 var. Ekranı hafif hasarlı(değişmesi gerekiyor). Bugün Üsküdar taraflarında telefoncuları gezdim, takasta 70-80 liraya saydılar. Aldığım fiyatlarsa:

Star5233W, garantisi devam ediyormuş, temiz sayılır= 140 TL
Monte, 15 ay daha garantisi devam ediyor, o da temiz sayılır, beyaz renk= 210 TL
Monte, daha 2 gün önce alınmış, hiç kullanılmamış, 2 yıl garantili= 270 TL

Bunlar benim telefonun üzerine istenen fiyatlar, daha Kadıköy taraflarını gezmedim ama tahminen orada biraz daha uygun fiyat alabilirim? Sorum da şu, sizce Monte için 70 lira fazla ödemek daha mı mantıklı? 3g falan var sonuçta.

Bir tane de Omnia vardı(hangisi olduğunu satıcı da bilmiyor?), ama eski modeli olduğunu tahmin ediyorum. Bu windows olanlardan, ona da 200 lira istediler(garantisi yok).

Ne dersiniz?

Ya da şöyle söyleyeyim, dışarda falan internete girebileceğim bir telefon arıyorum. Wifi olsun(3g zorunlu değil ama olursa daha iyi), okulda mokulda internete gireyim ve ucuz olsun. Ne önerirsiniz?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.