S

Çavuş
23 Mart 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
26 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
13 yıl
flash bellekte xp bootlamak
ntldr hatası ile karşılaştığım için netbook'umu açamıyorum, 8gb flash var elimde ve xp'yi bootlamam gerekli flasha. fakat ne yaptıysam olmadı. denediğim yolları aşağıda belirticem. yardımlarınızı bekliyorum, başka yöntemler var mı? nerde yanlış yapıyorum??

- forumlarda sıkça önerilen pe-to-usb ile bootlamayı denedim fakat hata veriyor,olmuyor. galiba 2gb üstü flash belleklerde olmuyormuş.

- UFDUtility ile denedim, onda da hata verdi. flash belleğin u3 olması gerekiyormuş galiba, benimki u3 mü değil mi bilmiyorum. demekki değil..

- son olarak en sonunda halledebileceğimi zannettiğim bi yöntem buldum, yine forumlardan. "winimage.exe' yi açıp, win98boot.exe yi bu dosyanın içine atmak, ve bunları flash belleğe yazdırdıktan sonra; flash bellekte yeni klasör açıp, buraya xp cd'sindekileri kopyalamak"..

fakat bu seferde, flashı netbook'a takıp biostan 1. harddisk olarak flashbellek'i seçtikten sonra netbook'u açtığımda "Disk I/O error , Replace the disk, and then press any key" uyarısı veriyor. flashı bulunduğu yerden çıkartıp başka yere taktıktan sonra tuşa bastıktan sonra yeniden "ntldr eksik, yeni başlat ctrl+alt+delet" uyarısını veriyor.

delirmek üzereyim, nasıl bootlayabilirim ben bu xpyi..
S
13 yıl
netbook takıldı kapanmıyor
asus eee pc 1000h laptop'um takıldı, sadece beyaz göründe var full ekranda. kapanmıyor, tuşlar işlemiyor. şarjının bitmesini beklemek dışında yapabileceğim birşey yok mu?? rahat 3-3,5 saati var şarjının bitmesine. inş şarj bitince düzelir..
S
13 yıl
canon ixus 860'ı ankara'da nerde bulabilirim?
mavi bilgisayar'ın stoklarında yok sadece istanbul yolundaki mağazasında teşhir kalmış.sitelerinden baktığım kadarıyla vatan ve teknosa'da da yok.electroworld'de pahalı 820-840 arası birşeydi geçen hafta.mavi bilgisayarın internet sitesinde 730 diye fiyat belirtildiği için bu fiyattan da daha fazla veremem.nerelere bakmalıyım?
S
13 yıl
Trabzon'da kalabileceğim otel??
merkezde,gecelik max 50ytl fena olmayan bir otel bulmam lazım.var mı tavsiye edebileceğiniz güzel bir yer?
S
14 yıl
Dudullu hakkında bilgi
dudulludan hisarüstü'ne tek vasıta ile gitme imkanı var mı? birine sorduğumda öyle birşeyden bahsetmişti,başka biriside 3 vasıta ; kadıköy>beşiktaş>hisarüstü diyor.bilgilendirirseniz sevinirim
S
14 yıl
istanbul için konaklama sorunsalı
boğaziçine başlıcaz bakalım kısmetse ama daha kalacağım yeri tam olarak ayarladım sayılmaz.ilk zamanlar dudullu'daki yakınımda kalırım diye düşünüyordum(her nekadar uzak olsada).marmara'ya başlayacak arkadaşım üsküdar'da iskeleye 5-6dk mesafede 2+1 tutalım fln bir fikir attı bugün.fena da olmaz aslında ama bilmiyorum,kışın fln vapurla sorun olurmu.netten ayrıca 1+1 ev de araştırıyorum.mesela 450liraya şişli-halide edip adıvar'da bir ev buldum,güzel bir ev.ama halide edip adıvar, şişli'nin tam olarak neresinde bilmiyorum. nasıldır,iyi midir vs? sizce ne yapmalıyım? birde dudullu'dan hisarüstü'ne tek otobüsle gidiliyormu? öyle birşey duymuştum ama emin olamadım.
S
14 yıl
MOVED: istanbul için konaklama sorunsalı
S
14 yıl
karadeniz turu (ankara hareketli)
ankaradan 2-3 kişi karadeniz turuna katılmayı düşünüyoruz.bildiğiniz,tavsiye ettiğiniz tur şirketi var mı? fazla pahalı olmasa iyi olur.öğrenci adamız sonuçta.nette bakıyorum 750den 900'e kadar çıkıyor ki çok para buda=)
şöyle 5-6günlük max 500lira verebileceğimiz yer olsa iyi olur..
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.