K

Yarbay
28 Mayıs 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
135 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
K
3 yıl
Paketsiz faturalı tarife...
Arkadaşlar operatörlerde eskiden olduğu gibi hiçbir paket olmayan klasik faturalı tarifeler yok mu?

Bayiler yok diyor ama bana inandırıcı gelmiyor.
K
3 yıl
İstanbul\u0027da online saadet zinciri iddiasıyla 100 milyon liralık vurgun
Yüksek kar vaadi veren online saadet zinciri olarak tabir edilen uygulama işlemlerini durdurdurunca mağdurlar suç duyurunda bulundu.

İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na Selman Ay tarafından sunulan şikayet dilekçesinde; "Hik Online" isimli uygulamasına üye olduğunu anlattı.
Hesabındaki parayı yüksek kar vaadiyle sisteme aktardığını söyleyen şikayetçi, "15, 60, 180 ve 365 gün vadelerle kar payı veriyorlardı. Günlük çekilecek para 269 liraydı 2-3 gün çektim ve parayı verdiler. Onun dışında birebir bonus vermeye başladılar. 5 bin liraya 5 bin lira bonus veriyorlardı" dedi.
Para çekme talebinde bulunduktan sonra yoğunluktan dolayı gecikme olduğunu söylediklerini belirten mağdur, "Daha sonra devletin yüzde 5 vergi aldığını öderseniz ödemenizi alırsınız diye söylediler. Bunu yatırıp talepte bulunduk ancak hesabımıza para girişi yapılmadı. Gruplara engelleme koydular, kimseye ulaşamıyoruz. Şüpheliler hakkında gerekli kamu davasının açılmasını talep ediyorum" diye konuştu.

"100 MİLYON LİRA ÜZERİNDE BİR VURGUN SÖZ KONUSU"

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Mağdur Selman Ay'ın avukatı Yıldırım Marangoz, "Sanal ortamda üyelere ulaşılıyor, süreç saadet zinciri şeklinde işliyor. Üyelere ulaşıldıktan sonra yüksek miktarda kar payı sözleşmeleri yaptırılıyor. Sitelerde şahıslara görevlendirmeler yaptırılıyor. Görevler sonunda üyelere bonuslar verilerek sisteme dahil olmaları sağlanıyor. Dolandırıcılığın ilk aşaması bu şekilde başlıyor" dedi.
Avukat Marangoz, üyelere güven oluşturmak için ufak ufak ödemeler yapıldığını ve akabinde yüksek miktarda paralar sisteme girdikten sonra yöneticiler tarafından bu paraların çekildiğini ve sistemin kapatıldığını söyledi.
''400 BİNİN ÜZERİNDE MAĞDUR OLDUĞUNU TAHMİN EDİYORUZ''
Marangoz sözlerine şu şekilde devam etti:
"Bu yapılan eylemin kanundaki karşılığı 'nitelikli dolandırıcılık' müvekkiller adına suç duyurusunda bulunduk. Türkiye'nin her yerinden suç duyuruları yapılıyor. 400 binin üzerinde mağdur olduğunu tahmin ediyoruz. Yatırılan paralarla ilgili olarak icra takibi başlattık. Tam net bir miktar belli değil ancak müvekkillerden edindiğimiz bilgilere göre 100 milyon lira üzerinde bir vurgun söz konusu."
"SİSTEM CİDDİ MİKTARDA KAR ORANI VAAT EDİYORDU"

Sosyal medya reklamları ile sisteme dahil olduğunu söyleyen mağdur Selman Ay, "Bu sisteme biz sosyal medya aracılığı ile reklam bölümünden gördük ve dahil olduk. Sistem ciddi miktarda kar oranı vaat ediyordu. Sisteme dahil olduktan sonra bizden bazı görevler istediler. O görevleri yaptık. Sözleşmeyi imzaladıktan sonra bonusları vermeye başladılar. Ne kadar para yatırırsanız o kadar bonus veriyorlar. Ne kadar görev yaparsanız o kadar kar payı alıyorsunuz. Biz iş işten geçtikten sonra anladık" dedi.

Sisteme yüksek bir meblağ yatırdıktan sonra ilk hafta 5 bin lira kar payı aldığını söyleyen Ay, "Daha sonraki haftalarda hesaplarımızdaki bütün parayı bu sisteme yatırdık. Yüklü bir para alırız dedik ama öyle değilmiş. Şu an hiçbir yöneticiye ulaşamıyoruz. WhatsApp üzerinde bin 680 tane grup var. Ben 520'inci gruptaydım. Her gruptan yaklaşık 247 kişi vardı" şeklinde konuştu.

"GEREKSİZ PROBLEM ÇIKARMAYAN"

25 Aralık Cumartesi günü sosyal medyada genel müdürlükten yapılan bir açıklama paylaşıldı.

"Platform adına sözler veriyorum. Tüm kullanıcı para çekme işlemleri yarın hesaba ulaşacak. Herkesin platformun son güncellemesini ve optimizasyonunu hatırlayacağına inanıyorum. Platformumuzda herhangi bir problem yoktur. Tek yapman gereken sabırlı olmak. Endişeleri anlıyorum ama lütfen sakin ol. USDT yatırımı aşırı yoğunluk nedeniyle 0-24 saat olarak değiştirildi. Herkes sakince ve sabırla beklesin yarın herkesin hesabına parası tanımlanacak gereksiz problem çıkarmayan" şeklinde yapılan açıklamada bir gün sonra paraların yatırılacağı belirtilmesine karşın üyelerin hesaplarına herhangi ücret yatırılmadı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

"Hik Online" mağdurları Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığa gelerek "Nitelikli dolandırıcılık" suçundan yöneticiler hakkında suç duyurusunda bulundu.
K
4 yıl
Kuşlar arasındaki fark...
Belgesel izlemeyi severim. Bir süredir aklımda bir soru var.

Neden bazı kuşların civcivleri (tavuk, ördek, kaz, hindi, devekuşu vb) sevimli olur, yumurtadan çıktıktan sonra hemen ayaklanır ve eşelenmeye başlar, anneleri sadece yol gösterir, ağızlarından beslemez?

Oysa serçe, güvercin, kartal vb. kuşlarda durum farklı.

Neden? Bir fikriniz var mı?
K
4 yıl
Çipli kimlik kartlarında yeni dönem...
İçişleri Bakanı Soylu, ehliyet bilgilerinin çipli kimlik kartları ile birleştirilmesi projesinin cuma gününden itibaren başlayacağını duyurdu.Ankara'da Aksaray Genç Mucidler Bilim ve Sanat Derneği tarafından yürütülen "Gelecek Evinde Şekillenecek" projesinin on-line açılışına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığının teknolojik altyapısı hakkında bilgiler vererek yürütülen projeleri anlattı. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden yılda 35 milyon vatandaşın hizmet aldığını belirten Soylu, daha önce emniyet müdürlüklerinden verilen ehliyet ve pasaport hizmetinin devrim niteliğinde bir uygulamayla nüfus idareleri üzerinden verildiğini hatırlattı.Soylu, bu süreçte kimlik kartlarının da değiştiğini, şimdi bir adım daha ileri giderek ehliyet bilgilerinin çipli kimlik kartları ile birleştirilmesi projesinin cuma gününden itibaren başlayacağını söyledi. Bakan Soylu, şunları kaydetti:"Cuma gününden itibaren Allah nasip ederse başlatıyoruz. Ehliyeti kimliğimizin içerisine yüklüyoruz. Yani vatandaşımız artık hem ehliyetini hem kimliğini taşımak zorunda kalmayacak. Bizim polislerimiz de denetleme yaparken 'ehliyetin yoksa sana ceza yazarım' demeyecek. Cebimizde artık çok kart olmayacak. Becerebilirsek e-imzayı, banka kartlarını, SGK ve sağlık bilgilerini de bunun içerisine koyacağız. İçerisinde parmak izinin olduğu, biyometrik resimlerin olduğu bir kartı sağlayacak yüksek kabiliyete sahibiz."https://www.ntv.com.tr/turkiye/cipli-kimlik-kartlarinda-yeni-donem-basliyor,KpSCJv9KFUG3UN3HpwVcyA
K
4 yıl
Sınavlara başvurularda \u0027HES kodu\u0027 istenecek
ÖSYM Başkanı Aygün, "Değerli adaylarımız, pandemi döneminde Sağlık Bakanlığı tarafından alınan önlemler kapsamında, başkanlığımızca uygulanacak sınavlara başvurularda sizlerden HES Kodu bilgisi istenecektir" dedi.https://www.ntv.com.tr/turkiye/osym-sinavlari-icin-hes-kodu-nasil-alinir,9Au9jO-_yUGVgYqlVIckNw
K
4 yıl
Hem sporcu hem hakem hem şampiyon oldu
Türkiye Wushu Federasyonu’nda (TWF) dikkat çeken bir olay yaşandı. TWF Başkanvekili Abdurrahman Akyüz’ün kızı Elif Akyüz kurallara aykırı olmasına rağmen Türkiye Wushu Kungfu Şampiyonası’na hem hakem hem de sporcu olarak katıldı. Akyüz, annesinin de yer aldığı hakemlerin puanlarıyla şampiyon ilan edildi. Kurallara göre bir sporcu hakemlik görevi yaptıktan sonra bir yıl içinde herhangi bir turnuvaya katılamıyor. Katıldığı takdirde ise cezalandırılıyor.
BirGün’den Eren Tutel’in haberine göre, konuyla ilgili Akyüz’ün akrabasını ve yakınını görevlendirdiği bilgisine ulaşıldığı, konuyla ilgili federasyondan herhangi bir yetkiliye ulaşılamadığı belirtildi.
“MÜCADELE ETTİK, ‘HAİN’ DEDİLER”
BirGün’e konuşan Wushu Ulusal Takımı’nın sporcusu Mustafa Seçkin Çelik, haksızlığa karşı mücadele ettikleri için ‘hain’ damgası yediklerini söyleyerek şu ifadeleri kullandı: “Ben ve arkadaşlarım Covid 19 salgını öncesinde TWF Başkanvekili Abdurrahman Akyüz’ün yaptığı haksızlıklara karşı mücadele verip hakkımızı korumak adına kendisine dava açtık. Bu süreçte kendisi ve ailesi tarafından çeşitli hakaretlere ve ‘FETÖ’cüler' 'hainler' gibi kirli yakıştırmalara maruz kaldık.”
“KORKAN ANTRENÖRLER VAR”
Seçkin, spora büyük emekler vermelerine rağmen haksız bir şekilde yaftalandıklarını belirterek, “Öncelikle şu bilinmeli. Biz bu ülke için ter döktük ve milli sporcu unvanını kazandık. Bizim gibi haksızlığa uğrayıp bir daha yarışmalara girememekten korkan birçok arkadaşımız var. Öğrencilerimi yarışmalara bir daha sokamam korkusuyla bize sessizce destek veren antrenörler var. İnsanlar düşüncelerini özgürce ifade edemiyorlar ettikleri taktirde dışlanıyorlar. Haksızlık karşısında sessiz kalmamızı bekliyorlar. Mücadelemizi hiçbir zaman siyasi ve mezhepsel boyutlara taşımadık biz sadece mağduriyetimizi anlattık. Biliyoruz ki adalet er yada geç tecelli edecek” diye konuştu.
ALEVİ SPORCU İSYAN ETMİŞTİ
Türkiye Wushu Federasyonu daha önce birçok skandala imza atmıştı. Avrupa Şampiyonu olan Wushu sporcusu Sadık Pehlivan, Alevi olduğu için dışlanmış ve birçok ayrımcılığa maruz kalmıştı. CHP milletvekilleri Turan Aydoğan ve Murat Bakan ile HDP milletvekilleri Alican Önlü ve Ali Kenanoğlu, Gençlik ve Spor Bakan Muharrem Kasapoğlu’nun yanıtlaması için Meclis gündemine gelmişti.


https://odatv4.com/hem-sporcu-hem-hakem-hem-sampiyon-oldu-17062034.html
K
4 yıl
Uzun vadeli hisse senedi tavsiyesi...
Bu yılbaşında beklentimden yüksek zam aldım. İnşallah herkesin gönlüne göre olur.

Elimde aylık 1000-1500 Tl gibi bir miktar yatırıma aktarabileceğim para kalacak.

En az 3 yıl vadeli alabileceğim üzmeyecek, her şekilde kazanırsın diyebileceğiniz Hisse senetlerini yazabilir misiniz. En son 20 yıl kadar önce borsa ile ilgilenmiştim. O zamanlar telefonla alım satım emri veriliyordu. Çok uzun süre uzak kaldık.

Fon da önerebilirsiniz. Teşekkürler...
K
5 yıl
Cinayet olaylarının fikri altyapısı dizi ve filmlerden
İçişleri Bakanı Soylu, son dönemdeki şiddet olaylarıyla ilgili medyaya tepki gösterdi, televizyon ve dizilerin bir çok cinayet için fikri altyapı oluşturduğunu ifade etti.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Antalya'da 112 Acil Çağrı Merkezi Personeli Hizmet İçi Eğitim Programı'nda konuştu.

Son dönemdeki, kadınlara yönelik başta olmak üzere, şiddet olaylarına değinen Soylu, "Yeni iletişim, yaygın medya unsurlarıyla insanlardaki bir şeyleri kazanma hırsının artması veya topluma verilen yanlış mesajlar, gelişi güzel yapılan yayınlar, suçlu profilini değiştiriyor" dedi.

Soylu, "Günlük hayatta şahit olduğumuz pek çok cinayet hadisesinin aynısını yıllardan beri televizyon filmlerinde, dizilerde izliyorduk. Birilerini bir şekilde etkilediğini, yönlendirdiğini, onlardan akıl aldığını, bir fikri altyapı oluşturduğunu, kim inkar edebilir? Bunun üstüne bir de teknolojik yeniliklerin açtığı kaza ve suç alanları ekleniyor" diye konuştu.
K
5 yıl
Yapılandırma...
Bu oranlardan (0,99) kredisine yapılandırma yaptıran var mı?
K
5 yıl
İyi ki arşivler var... Bu sefer de Bekir Bozdağ...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.