S

Yarbay
17 Mart 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
83 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
2 yıl
Ticaret Bakanlığı ve Rekabet Kurumu ne işe yarıyor? Ekran kartı Karaborsası..
Aşağıda MSI marka Ekran kartlarının RESMİ Türkiye İthalatçısı Penta Bilgisayarın GTX 1650 Ekran kartı için yayınladığı bayi fiyatını görüyorsunuz. Ama bunu bu fiyata maalesef her bayii alamıyor MSI bunları aylar öceden belirlediği bir kaç tane Büyük! ya da dağıtıcım dediği toptancı firmalara ürünler daha yoldayken satıyor. Peki bu dağıtıcı firma bilgisayar firmalarına ya da el altından sattığı son kullanıcılara (sorduğunuzda son kullanıcıya satmıyoruz derler çünkü) kaça satıyor o da aşağıda. %300 karla satıyor. Nerdesin EY Ticaret bakanlığı ve Rekabet kurumu? Burda bu işlere de bakmayacaksanız ne işe yararsınız?< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
İşin garibi bu fahiş fiyatlara bu ürünü Türkiyeye getiren MSI markası da hiç bir şey demiyor.
CİMER e yazdık bir sonuç çıkmadı.
Ortada resmen bir karaborsacılık var. Ekran kartları sadece mining için kullanılan bilgisayar parçaları değildir. Bilgisayarın olmazsa olmazıdır. Millet nasıl olsa alıyor diye bir ürünün fiyatı bu kadar da şişirilmez.
Bunlar yüzünden ülkede vergisiz bir sektör de oluştu. Millet Amazondan ordan burdan ürünler getiriyor, gümrükten kaçak ürünler getiriyor millete hem garantisiz hem vergisiz ürün satıyorlar. Kimsenin de bu işe baktığı yok. Ülke ne hale geldi..
S
2 yıl
6-8 bin arası en iyi telefon?
6-8 bin TL bütçe var.
  • şarjı çok uzun gitsin
  • fotoğraf çekimi iyi olsun
  • kronik sorunu vs. olup bağ ağrıtmasın
nedir öneriniz? teşekkürler.
S
2 yıl
Ekran Kartı fiyatlarını kim neden şişiriyor?
Elbette 1. neden madenciler ama madencileri bahane edip nasılsa ne fiyat yazsam satılıyor düşüncesi ile hareket edip tez yoldan cebini doldurmaya çalışan uyanıklarda az değil.

Bu ürünler üretici markalar tarafından (Asus olsun MSI olsun) TR deki toptancılara normal eski fiyatlardan yani RTX 3070 750-800$ dan, RTX 3080 1000-1200$ fiyatlardan satılıyor. Ama sadece kendi cebini doldurmakla meşgul olan bu toptancı firmalar millete hiç acımadan bu ürünleri iki hatta 3 katı karla bayilere satıyor. Genelde alanlarda mining için kullananlar olduğu için nasılsa bu fahiş fiyatlara satılıyor düşüncesi ile buna itiraz eden bayileri umursamıyor. Adam PC toplatacak oyun ya da grafik için alan müşterisine ama toplayamıyor. Bu konuyu hep beraber rekabet kurumuna ve CİMER e şikayet edin. Bugün Ankarada bir toptancıda çalışan arkadaşa neden böyle yapıyorsunuz bu etik bir ticaret mi dediğimde abi ben de karşıyım ama herkes yapıyor diye bizimkiler de yapıyor diyor. Yani hakkınızı yurt dışında fırsat kollayarak değil FAHİŞ fiyata satıp cebini dolduran toptancılar üzerinden ararsanız bu iş kısa sürede çözülür.

Örneğin bu firma MSI markasının Ankaradaki en önemli dağıtıcılarından biri ama yaptığı fırsatçılığa bakın. MSI ın instagram ve diğer sosyal medya hesaplarında tepkinizi dile getirin belki dikkate alırlar.
< Resime gitmek için tıklayın >

Aşağıda MSI marka Ekran kartlarının RESMİ Türkiye İthalatçısı Penta Bilgisayarın GTX 1650 Ekran kartı için yayınladığı bayi fiyatını görüyorsunuz. Ama bunu bu fiyata maalesef her bayii alamıyor MSI bunları aylar öceden belirlediği bir kaç tane Büyük! ya da dağıtıcım dediği toptancı firmalara ürünler daha yoldayken satıyor. Peki bu dağıtıcı firma bilgisayar firmalarına ya da el altından sattığı son kullanıcılara (sorduğunuzda son kullanıcıya satmıyoruz derler çünkü) kaça satıyor o da aşağıda. %300 karla satıyor. Nerdesin EY Ticaret bakanlığı ve Rekabet kurumu? Burda bu işlere de bakmayacaksanız ne işe yararsınız?< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
S
2 yıl
ViewSonic marka monitör servis sıkıntısı
Daha alalı 1 ayı geçmeyen 27" Viewsonic marka monitör ekranı dururp dururken beyaz ekrana dönüştü ve arızalandı. Ürünü aldığım yere ulaştığımda ürüne KVK servisinin baktığını ama ne hikmetse sadece İstanbul kartaldaki şubesine gönderebileceğim söylendi. Neyse Yurt içi kargo ile monitörü yolladım. 12 Ekimde teslim aldılar. Bu arada ürünün durumunu öğrenmek için Kartal KVK şubesine ulaşmaya çalıştım ama hiç bir şekilde telefonlara yanıt vermiyorlar.
Sonrasında KVK online müşteri hizmetlerine yazdım. Dedilerki kargoyu teslim aldıktan 6 iş günü içinde size SMS ile form numarası yollarlar ve o form numarası ile online işlemlerden takip edebilirsiniz dediler.
Aradan geçti 10 iş günü ama ne form numarası geldi ne de ben bir türlü bu servise ulaşamadım. Bugün saatlerce uğraşmanın neticesinde KVK Kartal şubesi telefona ceva verdi. Ürünün durumunu sorgulamak istediğimde bu seri numaralı bir ürün bizde bulunmuyor dediler. Dedim kargodan şu tarihte şu isimli şahıs teslim almış görünüyor. Bu defada kargo bilgisi ile ürün takip edemiyoruz dediler. :uan ne yapacağımı şaşırdım.
Siz siz olun bu şekilde serviste rezil olmak istemiyorsanız Viewsonic marka monitör saıl almayın !
S
4 yıl
INTEL i7 8700K 480$ olmuş !
Arkadaşlar intel malum 9. nesil işlemciye geçiş yapma sürecinde. Tabi haliyle yurt dışı kaynaklı stok sıkıntıları var.
Fiyatlar yurt yurt dışında da 350$ dan 400$ lara çıktı.
Ama ülkemizde her sektörde olduğu gibi bunu fırsata çevirip stokçuluk yaparak çakallık yapmaya çalışan İthalatçı / toptancılar var.
Elinde ürün olup da bayilere yok çekenler var. Böylelikle fiyatı daha da şişirme niyetindeler.
Intel i5 ler için de şuan aynı durum oluştu maalesef.
Bu fiyatlardan bu işlemcileri alıp bu şerefsiz adilere pirim vermeyin. Bu fiyatlara intel alacağınıza gidin AMD alın.
Yine de karar sizin.
S
5 yıl
EKRAN KARTI FİYATLARINI ŞİŞİREN FİRMALAR
Merhaba arkadaşlar,
son aylarda farketmişsinizdir ekran kartı fiyatları madencilikte de kullanıldığı için ek bir maliyet oluşturacak bir sebep olmadığı halde ve aşırı talepten dolayı bazı çakal firmalarca normal maliyetlerinin üzerine fırsatçılık yaparak aşırı kar koyup sattıklarını gözlemlemişsinizdir.
Bunu ya stokçuluk yaparak ya da normal distribitör firmadan aldıkları fiyatların üzerine aşırı kar koymak sureti ile yapmaktalar.
Daha bugün şahit olduğum bir olayı anlatayım her iki toptancı firmayada aynı ürünlerden bugün MSI firması ekran kartı gönderdi. Aynı ürünü birisi bayilerine normal fiyatı olan 370$ dan satarken diğeri 450$dan sattı (GTX 1060 6GB modeli).
Yine diğer bir ürün olan Vega 56 modelini birisi 850$ dan bayi sitesine koyarken diğeri 1022$ dan koydu.
Gelin siz düşünün bunun adı ticaret mi başka bir şey mi?

Bunlar bu toptancı firmalarının İthalatçı firma olan Pentadan alıp son kullanıcıya satış yapan bilgisayar firmalarına verdikleri fiyatlardır.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
S
6 yıl
2000 TL civarı hangisi (Samsung A7, Huawei P10, Sony Xperia Z5)
bu modellerden hangisini almamı tavsiye dersiniz ?

< Resime gitmek için tıklayın >
S
6 yıl
CORSAIR VS650 650W gürültülü çalışma ve aşırı ses problemi
CORSAIR VS650 650W power supply modellerinde daha önce böyle bir ses problemi yoktu ama 2017 yılında satılanların çoğunda gürültülü çalışma ve aşırı ses gelme sorunu var. Ürün 2 defa değişti geldi yine aynı sorun artık bu 3. olacak servise gönderdiğimiz. Aynı sorunu yaşayan var mı 2017 yılı içinde alanlarda? Özellikle CORSAIR Carbide SPEC-02 650W ile birlikte satılan ve kasanın içinde bir kutulu olarak gelen PSU larda bu problemi çok gördüm. 2017 de 3 tane arkadaşa kasa soğutması ve dış görünümü güzel olduğu için bu kasayı önermişti bu 3 kişide de aynı ses problemi oldu..
Servis sağolsun problem yapmayıp değiştiriyor ama daha yeni alınan üründe böyle sorun olması bir daha bu kasayı kimseye önermemem konusunda beni ikna etti..
S
6 yıl
Tempur mu İşbir Nature Masaj özellikli Yatak mı?
Arkadaşlar iki tane bel fıtığım var Fizik tedaviye de gittim ama ağrılar devam ediyor doktor yatağı değiştir sabah ağrılı uyanıyorsan dedi. Ben de bu tavsiyeye uyaraktan 2-3 gündür yeni bir yatak arayışına girdim.
Kilom 75, yaş 40 bana göre en uygun yatak hangisi olmalı?
Araştırmalarım neticesinde fiyatları çok çok yüksek olmasına rağmen Yatsan Tempur Original 21 ve İşbir Nature Massagearasında kararsız kaldım.
Bu konuda tecrübeli olan varsa değerli yorumlarını beklerim.

Linkleri de atayım da daha aydınlatıcı olsun

Yatsan
https://yatsan.com/tempur-original-21_80669

İşbir
https://www.isbiryatak.com/urunler/yataklar/nature-massage/
S
6 yıl
MSI laptop ile verilen Kulaklık, mouse vs GARANTİSİZMİŞ
Tavsiye edip ürün almasında yardımcı olduğum bir arkadaş MSI marka GT serisi laptop almıştı. İçinden çıkan Steel Series kulaklık arızalanmış. MSI servisi ile görüştüğünde MSI laptop veya ANakat gibi ürünlerin yanında hediye edilen Kulaklık ve mouse türü ürünler garantiye tabi değilmiş.
Bu konuda düşünceleriniz nedir arkadaşlar? MSI gibi bir markadan böyle samimiyetsiz ve üzücü bir hareketi hiç beklemezdim..
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.