U

Çavuş
15 Kasım 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
19 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
U
9 yıl
hangi fansız ekran kartını almalıyımm .. bi tavsiye lütfenn
arkadaşlar en son 2 sene kadar önce bu kartı kullnamıştım .. " Sapphire Radeon HD4670 Ultimate 512MB 128bit DDR3 PCI-E " ve çok memnunum .. şimdi yeni bir sistem toparlayacağim . internette bu kartın bir üst modeli " SAPPHIRE Ultimate HD 6670 1GB GDDR5 " buldum ama türkiyede satılıyormu bulamadım . bu ekran kartı yada tavsiye edeceğiniz 200-250 tl civarı fansız bir ekran kartı varmı acaba...
U
10 yıl
ykm mağazalarıda müşterisini aldatıyor..
evet arkadaşlar ykm alışveriş mağazalarıda müşterilerini aldatıcı numaralara başladı.. geçen hafta telefonuma bir çok üründe " nike adidas vs. " bir alana bir bedava yahut 2 ürün al bir ürün ücreti öde (ikisinin arasında ne fark varsa ) kampanyası bilgisini ulaştıran bir mesaj geldi.

sonra gittim öyle işe yara bir şey varmı diye mağazaya . tüm ürünlerin etiketleri ile oynanmış , 130 tl etiketi üzerine 180 , 60 tl etikete 85 tl yapiıtırılmış..
şimdi diyeceksiniz zaten bütün firmalar kampanyaları bu şekilde yapıyor . indirim oranı ile beraber etiketleride yükseltiyorlar diye..

ama işte bazı kaliteli firmalar bu ucuz numaralara başvurmuyordu . ykm de o kaliteli firmalar arasındaydı.. artık oda bu üçkağıtçılık kervanına katılmış.. yazık..
U
11 yıl
hangi canon tercih edeyim . tavsiyeleriniz.
arkadaşlar daha önce CANON SX20 kullanma fırsatım oldu makina çok hoşuma gitti , sonra bu mkina dan almak istedim . fakat piyasada bir üst versiyonu sx30 is satışta olduğundan dolayı bunda kakar kıldım. burada araştırırken ise makina için olumsuz bir kaç yazı okudum ( genelde gereksiz 35mm ) filan diye.. daha sonra ise SX130IS makina karşıma çıktı araştırma yaparken. şimdide benzer özelliklere sahip bir makinayı acaba iki katı fiyatınamı satın alıyorum durumu oldu..

sizce hangi makinayı almalıyım. birde .bizamerikadayiz.com dan almayı düşünüyorum genelde olumlu yorumlar var site içerisinde . bu siteden alayımmı..CANON SX30 IS 14.1 MP 35 X... 680 tl

Canon PowerShot SX130IS 12.... 350 tl
U
11 yıl
" 2TB Harici Diskie nasıl bölünür
arkadaşlar yeni bir Harici Disk satın aldım . bu diski bölmelimiyim " hani yarın bir gün bir virüs olur da tamamen format atmam gerekirse " diye
ama bu kadar büyük boyutta bir sürücüye normal bir formatmı atılır farklı bir şeklimi var yardımcı olursanız sevinirim..

SEAGATE 3.5" 2TB Expansion USB 2.0 Harici Disk
U
12 yıl
bu monitör için 100 tl fark vermeye değermi ??
arkadaşlar bu konu çok tartişilmiş, analogmu dvi mi ?

bu iki samsung arasında yaklaşık 100 tl ye yakın bir fiyat farkı var , ve belkide gözle bile zor anlaşilacak bvir far için sizce hangi monitörü tercih etmeliyim..SAMSUNG SYNCMASTER 2233BW 22" 5ms (Analog+DVI) WIDE SCREEN LCD MONİTÖR
Havale ile 388,69 TL (%5 Havale İndirimi)

http://www.hepsiburada.com/samsung-syncmaster-2233bw-22-5ms-analogdvi-wide-screen-lcd-monitor/productDetails.aspx?categoryid=986&productid=bd52555
SAMSUNG 2233SN 21.5" 5ms WIDE SCREEN LCD MONİTÖR

Havale ile 299,83 TL (%5 Havale İndirimi)

http://www.hepsiburada.com/samsung-2233sn-21.5-5ms-wide-screen-lcd-monitor/productDetails.aspx?categoryid=986&productid=bd52640
U
12 yıl
bedelli askerlik hakkındaki düşünceleriniz nelerdir
arkadaşlar dün gece bir arkadaşım vasıtası ile bu mektup u aldım
beni çok etkiledi ve duygulandırdı ..

kutsal vatan görevinden varlıkları ve paraları ile kaçabileceklerini sanan zengin patron çocuklarına inat ,
bu mektup u gönderebildiğimiz herkese gönderelim..

çoban aliden mektup varSayın Başbakanım...
Erzurum Kirazlı köyünden Çoban Ali
36 yaşındayım. Henüz vatani görevimi yerine getiremedim.
8 yaşıma kadar hiç nüfus cüzdanım olmamış benim, 28 yaşıma geldiğimde ise askerlik emrim çıkmış.
10 senedir köşe bucak jandarmadan polisten kaçıyor, hastalığımda hastaneye bile gidemiyorum…
Korkum teslim aldıklarında geride bırakacağım ve benden başka hiçbir dayanağı olmayan ikisi ilkokula giden 4 evladıma ve annelerine kim bakar, kim kol kanat gerer.
16 yaşında babamı orman yangınında kaybetmiş ve evin en büyük abisi olarak o günlerde omuzlarıma yüklenen bu hayat yükünü hala taşımaktayım. Eve ve aileme bakabilmek için 18 yaşımda evlenmek zorunda kaldım. Okul okuma isteğim tatlı bir hayalden öteye geçemedi. Tatil kelimesi ne anlama gelir hiç bilmedim. Keşke şu dünyada yalnız olaycımda askerlik bahanesi ile o fırsatı yaşayabilseydim
Ama olmadı. 16 yaşında omuzlarıma aldığım bu yük ile kardeşliğimi yetiştirmeye çalıştım onları yetiştirmeden evlatlarımı büyüttüm, tarlada çalıştım arazide çalıştım. 10 yıllık birikimim 4 adet sağımlık ineğim. Şuan gündüzleri onları güderek her gün aldığım 80 kg lık sütü fabrikaya satarak, karşılığında aldığım paranın bir kısmı ile gübre saman alarak ineklerime bakıyor; Geri kalanıyla yavrularımın okul, giyim, yeme içme ve sağlık ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorum.
Eğer bugün beni vatana borcumu ödemem için köyümden evlatlarımdan ayırırsanız, ineklerim ne olur. Kim bakar, sütlerini sağar onların. . Bir sağlık sigortam, zengin bir babam yada bir malvarlığım yok ki geride kalanlarıma bırakayım, emanet edeyim.
Ülkemiz bu kadar zor ve sıkıntıda, IMF nin kapısını aşındırırken, ekonomi için bu kadar önemli olan bu konuyu değerlendirmenizi talep ediyorum.
Benim TSK lerine 15 aylık maliyetim 23 bin TL.
Köyümde kalıp çalışmalarıma devam ettiğimde ise ülkeye üretim ve istihdama sağladığım katkı azımsanacak kadar değil. Ben bu sütü üretmesem süt üreticisi süt bulamayacak ve ithal süt tozu alacak bu şekilde ise ithalat artacak, ülkenin kalkınmasınmasının önceliği ihracat ve üretim bitecek.
Benim durumumda yüz binlerce çobanın olduğunu göz önünde bulunduracak olursak ve bu olayın bir defaya mahsus değil sürekliliğini düşünürsek TSK ya olan yük ülkeye olan katkı en kötü hesaplamalar ile IMF den istediğimiz paranın çok daha fazlasını sağlayacaktır.
Vatanımı çok sevdiğim için Evlatlarıma bakabilmem için bu sıkıntıdan kurtulabilmem için Çobanlara Askeri af getirilmesini talep ediyorum.
Patron

Patron değilim, yatım yok katım yok, sadece sağımlık 4 ineğim var bundan dolayı bir bedelde veremem.
Ama söyleyin en az patron çocukları kadar hakkımız yok mu böyle bir talepte bulunmamıza ,
Onların sunduklarından daha gerçekçi değil mi bizim gerekçelerimiz.

Çoban ali

http://bedelsizaskerlik.blogspot.com/2009/04/blog-post.html
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.