S

Yüzbaşı
09 Kasım 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
29 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
9 yıl
HD Görüntü Kalitesinden Rahatsız Olanlar
Arkadaşlar HD kanalları hepimiz izliyoruz seviyoruz, daha çok HD kanal gelsin istiyoruz. Ama bir konuda D-Smart bizi kandırıyor, yada salak yerine koyuyor. Bazı kullanıcılar bu konudan haberdar ama birçok kullanıcının haberi yok ve kandırılmaya devam ediyor. Onun için bir liste hazırladım. Bu sorundan sizde rahatsızsanız D-Smartın şikayet bölümü, twitter, facebook hesaplarından bu rahatsızlığınızı dile getirin, hep birlikte dile getirelim ki, bizi salak yerine koymasınlar!

https://www.dsmart.com.tr/Musteri-Hizmetleri/Iletisim
https://www.facebook.com/DSmartDunyasi
https://twitter.com/DSmartDunyasi

Bildiğiniz gibi Kanallar uyduda belirli frekanslarla izleniyor ve bu frekanslarıda Turksat kanallara kiralıyor. HD kanallar için 1 frekansta 6 kanaldan sonrası, HD kalitesinde düşüşe bir nevi karelenme (bulanıklaşmaya) neden oluyor. Dikkatli arkadaşlar DiscoveryHD, EurosportHD, Animal PlanetHD gibi kanalların 3-4 sene öncesiyle şimdiki halini bir hatırlasın. Veya en kolayı "ATV AHABER" ve "TRT1 TRTHD"nin kalitesini D-Smart'ın kanallarıyla bir kıyaslayın. Örnek olarak ATV AHABER kanalları 1 frekansta. Ama D-Smartın kaç kanalı 1 frekansta aşağıdaki tablolardan karşılaştırın ve görün arkadaşlarım.

D-SMART: 28 HD kanal, 3 frekansa paylaştırılmış. Aşağıda 1 frekansta tam 12 tane HD kanal görüyorsunuz ve görüntü kalitelerini 1 frekansta 2 HD kanalı olan TRT ve ATV ile karşılaştırın!

< Resime gitmek için tıklayın >

Burada ise 1 frekansta 10 kanal

< Resime gitmek için tıklayın >

DIGITURK: 29 HD kanal, 5 frekansa paylaştırılmış. 1 frekansta en fazla 8 kanal var, diğerleri 6, 7 kanal.

< Resime gitmek için tıklayın >

Ve buda Dünya'nın en iyi Digital Platformu SKY ITALIA: 58 HD kanal, 12 frekansa paylaştırılmış. 1 frekansta en fazla 7 HD kanal var. Diğerleri 3, 4, 5 olarak değişiyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

Eğer kandırıldığınızı hissettiyseniz, sesinizi çıkarın ve şikayetinizi D-Smarta ve bu konuya yazın! mesajı bile yazabilirsiniz, ne kadar insan bu konudan rahatsız görsünler.

https://www.dsmart.com.tr/Musteri-Hizmetleri/Iletisim
https://www.facebook.com/DSmartDunyasi
https://twitter.com/DSmartDunyasi

Tablolar: lyngsat.com
S
9 yıl
8 Ball Pool™ -En gerçekçi bilardo oyunu-
< Resime gitmek için tıklayın >


Üstten görünüm basit bir bilardo oyunu gibi görünebilir ama, topların fizik dinamiği ve bantların verdiği reaksiyonlar birebir gerçek bilardo toplarının verdiği reaksiyonla aynı. Bu oyunu diğer oyunlardan ayıran farkta bu. Miniclip'in sitesinden 2-3 yıldır flashgame olarak oynanabiliyordu. iPhone'da da oynanabilirliği hiç bozmamışlar. Multiplayer bir oyun, level atlayıp, para kazanıp, yeni ıstakalar alınabiliyor. Bu paraların bazılarını turnuvalara giriş için kullanıyoruz.
Oyunu dün gördüm ve direk satın aldım, fiyatı 1.79 TL.
PC'ye çıkan 3D bilardo oyunları, PS3'teki Hustle Kings ve diğer bilimum yüzlerce bilardo oyunları bu oyunun tırnağı olamaz. Bu oyunun verdiği bant ve top reaksiyonlarını şuana kadar hiçbir oyun yapamadı bence. Kesin alın oynayın!

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

https://itunes.apple.com/tr/app/id543186831?mt=8uo%3D6
S
9 yıl
Ekran görüntüsü alma
iPhone 5'de ekran görüntüsü almak için ne yapmalıyım? Telefon kilidi açma sliderını kaydırırken yanlışlıkla fotoğraf çeker gibi ses çıktı ve ekran görüntüsünü almış. Ama birdaha yapamadım. Birde fotoğraflarımdan silme işlemi yapamıyorum son güncellemeden sonra. Başka bir yeremi taşıdılar acaba fotoğraf silme bölümünü.
S
9 yıl
Smart Kartı Next MiniX HD'de kullanma
Üstatlara bir konu danışmak istiyorum. Yeni aldığım Next MiniX HD uydu alıcısında smart kart girişi var. D-Smartın içindeki smart card'ı çıkardım ama bloke olur diye daha MiniX HD'de denemedim. Acaba D-Smart HD uydu alıcısı haricinde bir HD uydu alıcıda smart kartımı kullanabilirmiyim? Veya bunun için bir işlem yaptırmam lazımm mı? Cevplayanlara şimdiden tşk.
S
10 yıl
Takaslık PSN Hesabı (9 oyun, tema, PSP oyun)
Oyunlar eğlenceli "casual" tarzında oyunlardır, ilginizi çekerse tüm hesap tekliflerinizi değerlendireceğim.

Dynamic Temalar:
* Star Wars Unleashed II
* Pixel Wonderland
* Summer Down Under

PS3 Oyunlar:
* Little Big Planet
* Wipeout HD + Fury ek paket
* Zen Pinball
* TMNT (Ninja Turtles) Turtles in Time Re-Shelled
* Rag Doll Kung Fu
* High Velocity Bowling
* Street Fighter II Turbo Remix
* Linger in Shadows Interactive Art
* Magic Orbz ve ek paketleri

PSP Oyunlar:
* Pursuit Force
* Modnation Racers PSP
S
10 yıl
FIFA 12 PSN Kardeşliği (Doldu)
Oyunu ben alacağım, katılacak arkadaşlara İş Bankası hesap numarası vereceğim, ne kadar erken yatırılırsa oyunu hemen alıp katılan arkadaşlara PSN ID ile şifrelerini göndereceğim. Başka bir ödeme şekli önermeyiniz.

* Katılan arkadaşlar lütfen ciddi iseniz oyun alımına katılın, ne ben ne diğer katılacak arkadaşlar 1 kişi ücret göndermediği için beklemek istemez.
* Kişi başı 25 lira yeterli, ATM'den kontrol eder etmez oyunu alıp PM ile arkadaşlara PSN ve şifresini göndereceğim.

Konuyu devamlı güncel tutacağım kardeşlik dolana kadar, yarın en geç öğlene kadar umarım oyunumuzu almış oluruz!

Katılımcılar:

* Danielmarcos
* Safa34 (4 kişi)
S
10 yıl
Otomatik vites 20.000 TL'ye kadar araç aranıyor!
Arkadaşlar aradığım aracın özelliklerini yazdım. Bütçem 20.000 TL ve İzmir'deyim. Yardımcı olursanız veya tavsiyeleriniz varsa çok makbule geçer.

* Otomatik vites
* 2002 ve üstü model
* Max. 80.000-90.000 km'de
* Marka farketmez
* Hatchback kasa
* Tabiiki hasarsız, kazasız

Bu kriterlerdeki tekliflerinize açığım arkadaşlar.
S
10 yıl
Modem, hat zayıflaması ve SNR ilişkisi (Acil)
Arkadaşlar Airties RT-205 modemim var, biraz taka kaldı Airties'ın yeni modellerine göre tabii normal olarak. Hat zayıflama değerim 38-40, SNR değerim 10 (İnternet kullanılmadığımda - 5996 kbps sinyal geliyor) Normal olarak interneti kullandığımda SNR değeri düşüyor ve bağlantım kopuyor. TTNET müşteri hizmetlerini aradığımda hattımın 16 Mbit'i rahat kaldırabileceğii söylüyorlar. Acaba Airties'ın Air serisi yeni modemlerinden alsam durum düzelirmi. Belki modemim içten bozulmuş olabilirmi SNR değerimi az algılayıp bağlantıyı kopaıyor olabilirmi. Bağlantı kopması modeminden kaynaklanıp düzelten arkadaşlar ve bilirkişi arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler!
S
10 yıl
Hız limitlemesi hakkında (Acil)
16 mbit tarifem var ama 5 mbit hız bile alsam bağlantım kesiliyor (5989kb/s hız geliyor SNR değerim 6-7). Altyapı çalışmaları (metro, konum vs) nedeniyle şuan 5 mbit hızı bile kaldırmıyor hattım. Acaba hızımı 3 mbit'e sabitletebilirmiyim telefonla mh'den falan veya satış noktalarından? Nasıl bir yol izleyeceğim hakkında yardım edecek arkadaşlar olursa sevinirim. Şuan isteğim hızımı 3-4 mbitte sabitlettirmek.
S
12 yıl
GNKUR.GENSEK.LİĞİ KH.VE DES.KT.GR.K.LIĞI hakkında
Tüm askerliğini yapan arkadaşlara hayırlı tezkereler, 90/1 uzun dönem er'im dağıtımım GNKUR.GENSEK.LİĞİ KH.VE DES.KT.GR.K.LIĞI'na çıktı. Usta birliğini burada yapmış veya yerini, ortamını bilen arkadaşlar varsa gitmeden önce tavsiyelerini yazarlarsa çok sevinirim en azından nelerle karşılacağımızı bilerek gitmek daha iyi olur. Narlıdere İstihkamda acemilik yapanlarada ayrıca selamlar.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.