S

Çavuş
10 Mart 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
18 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
12 yıl
HOMETECH 202 VE 567'DE DOSYA ADI SORUNU?
Merhaba.

Bu bölümdeki Hometech 567 konusunda, bazı kullanıcılar, dosya adları fazla uzun olduğu zaman (mesela filmler yayınlayıcı grupların belirlediği orijinal adlarıyla kaydedildiği zaman) makinenin video ve/veya altyazı dosyasını göremediği ve/veya okuyamadığını belirttiler. Ama bu konuda kesin bir bulgu sanırım yok, başka bilinmeyenler de sözkonusu olabilir.

Elinde BU PLAYERLARDAN OLAN ve kesin, onaylı bilgisi olan arkadaşların bu konu hakkındaki deneyimlerini yazmalarını rica ediyorum. Bu playerlarda uzun dosya adı sorun çıkarıyor mu çıkarmıyor mu? Çıkarıyorsa kaç karakterden sonra sorun çıkıyor.

Yetkili merciden de cevap alabilirsem sevinirim. Sorun sözkonusu ise bir firmware güncellemesinde düzeltilecek mi?
S
13 yıl
Hesaplı iPod Nano Alternatifi
Özellikle spor yaparken mp3 ve radyo dinlemek için kullanılacak, iPod Nano boyutlarında ve ağırlığında ama daha hesaplı mp3 player tavsiyeleri rica ediyorum. Video performansı çok önemli değil, tatminkar olursa elbette iyi olur ama çok farketmez. Kullandığınız ve memnun kaldığınız ürünleri artı ve eksileriyle yazarsanız sevinirim. Özellikle 150 YTL altı minimum 4 Gb kapasitede sıfırını alabileceğim bir ürün arıyorum. Son nesil olmasını da şart koşmuyorum. iRiver Clix 2 ve Cowon F2 gözüme çarptı, başka alternatiflere de açığım. Teşekkürler.
S
13 yıl
Hangi KOLA
Ben başlıyorum:

BİM Le Cola LIGHT litrelik çünkü:

* Kutuya göre daha hesaplı, litrelik şişe 0.50 YTL civarı.
* Aşağı yukarı aynı fiyata gelen Dia Cola LIGHT'tan daha lezzetli.
* Bir litre kolaya 1.50 YTL verecek kadar zengin değilim.
* Neden LIGHT alıyorsun normal al diyenlere de, şeker hastalığından sürüneceğime kanser olur direk ölürüm daha iyi diyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum.
S
13 yıl
BEDAVA Backup (Yedekleme) Sitesi
İnternette dosya konaklatma siteleri sürüsüyle vardır. Rapid-shareden tutun da Mega-Upload da bilmemne de bilmemne. Ne yazık ki bu sitelere dosya yüklemek başlı başına bir eziyettir. Dosyalar teker teker web sitesi arayüzü kullanılarak yüklenmek durumundadır ve bu yüzden ciddi anlamda yedekleme için kullanılması pratik değildir. Buna ilaveten hemen tüm dosya konaklatma sitelerinde dosyaların belirli bir süre indirilmediğinde silinme sorunu mevcuttur. Uzun vadeli, güvenilir, en önemlisi BEDAVA backup (yedekleme) sitesi bulmak imkansız gibidir.

Bu piyasaya yeni giren bir şirket bu sorunu çözdü. Syncplicity adında eski Microsoft çalışanlarının kurduğu şirket, Windows XP veya Vis ta bilgisayarınıza kurulan bir program sayesinde, belirlediğiniz dosya ve klasörleri devamlı olarak siteye yedek alma hizmetini sunmaktadır. Haftalık, günlük, hatta saatlik yedeklerden de öte, dosya içeriğine en ufak bir değişiklik yapıldığında (ve bilgisayarın işlemcisi, ağ bağlantısı vs. meşgul olmadığı durumlarda) yedeği anında alınacaktır. Yedeklerinize herhangi bir PC'den Syncplicity web sitesine girerek, veya herhangi bir PC'ye Syncplicity programını kurarak ulaşabilirsiniz. Hatta yedeği alınan dosyaların eski revizyonlarına (sürümlerine) bile ulaşabilirsiniz. Yedeğini aldığınız dosya ve klasörleri kendinize saklayabilir, veya dosya veya klasör bazında site üzerinden paylaşıma açabilirsiniz. Paylaşım sırasında reklam, bekletme sayacı vs. rahatsız ayrıntılar yoktur. İndirim sırasında download manager kullanılabilir. Pürüzsüz, rahat, mükemmel bir hizmet sözkonusudur.

Referral link'imi kullanarak 2 Gb'lık BEDAVA bir hesap açabilirsiniz. Güle güle kullanın.

https://my.syncplicity.com/Signup/?token=KRDX263V
S
13 yıl
ADOBE FLASH CS4 TRIAL (DENEM SÜRÜMÜ) VEYA FULL (TAM SÜRÜM) KURAN VAR MI?
Kurulum sırasında Flash klasörüne flashplayer.exe veya player.exe adında Flash dosyalarını gösteren küçük bir program da kuruluyor. Eğer programı kurduysanız bu dosyayı bana gönderebilir misiniz (alphamule - gmail) veya bir dosya konaklatma sitesine yükleyebilir misiniz. Teşekkürler.
S
13 yıl
ACİLEN YARDIM LAZIM! WIN XP SP3 İNGİLİZCE KULLANICILARI BURAYA!
C:\WINDOWS\SYSTEM32 klasöründe bulunan svchost.exe dosyama virüs bulaşmış olabileceğinden şüpheleniyorum. Son birkaç gündür ne idüğü belirsiz adresler svchost.exe'ye port 135'ten bağlanmaya çalışıyor. Daha önce hiç olmamıştı. Antivirüs (NOD32) bir şey bulamadı ama yine de svchost.exe dosyasını temiz bir kopyayla değiştirmek istiyorum.

Eğer Windows XP SP3 İNGİLİZCE kullancısı iseniz ve sisteminizin virüssüz temiz olduğuna eminseniz svchost.exe dosyasını alphamule - gmail adresine yollayın büyük iyilik yapmış olursunuz.
S
13 yıl
ANKARA'DA LEXMARK KARTUŞ DOLUMU İÇİN TAVSİYE İSTİYORUM
Lexmark printer kartuşu için önerebileceğiniz uygun fiyata ve kaliteli dolum yapan yerler için tavsiyelerinizi bekliyorum. Makineli dolum tercih sebebidir. Adres tel verebilirseniz ve ücreti belirtirseniz çok makbule geçer. Teşekkürler.
S
13 yıl
Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Direksiyon Önerilerinizi Bekliyorum
Logitech G25 veya Momo demeyin onları biz de biliyoruz ama fiyatları çok uçuk.

Uygun fiyatlı, kullanmaktan memnun kaldığınız direksiyon önerilerinizi bekliyorum. Vitesli olursa özellikle iyi olur.
S
13 yıl
çakma teriminin kaynağı
artık herkes biliyordur çakma kelimesi son birkaç yılda argoda uyduruk, kalitesiz taklit anlamını kazandı. ben bu kelimenin kaynağını merak ediyorum. acaba sanayiide yamulmuş kaportaları çekiçle çakarak düzeltip boyayıp hasarsız diye mi yutturuyorlarmış? veya nasıl? bu konuda ilgisi, bilgisi veya yaratıcı fikri olan varsa yazsın.
S
13 yıl
dosya dolabına modifiye
30 dolarlık bir IKEA dosya dolabına 24 çekirdekli bir bilgisayar nasıl kurulur?

Böyle kurulur.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.