P

Yüzbaşı
08 Mart 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme (?)
32 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
P
3 yıl
Citroen Distribütör değikliği Hk
Bu yılın başında başlayan ve Mart ayının sona kadarki süreçte Citroen Türkiye distribütörü el değiştirmiş.

"Citroën markasının distribütörlüğünü yürütmekte olan Baylas Otomotiv A.Ş.’nin Citroën operasyonları 4 Mart 2019 tarihi itibariyle sona erecek. Aynı tarihten itibaren Citroën markasının satış, pazarlama ve satış sonrası hizmetleri Groupe PSA Türkiye tarafından yürütülecek."
https://www.sozcu.com.tr/2019/otomotiv/citroenin-turkiye-distributoru-degisiyor-3309317/

https://www.haberturk.com/citroen-in-turkiye-distributoru-degisti-2305321-ekonomi

Buraya kadar pek bir sorun yok alan memnun satan memnun ama ben ilk kez böyle bir değişikliğe denk geldim.
2011 Model bir Berlingom vardı yetkili servis dışında bir yere götürmezken yıllar önce Bostancıoğlu otomotiv artık yetkili servislikten çıkınca vb bir sürü sorunlar çıkınca aracımın bakımlarını dışarıda bildik ustalarıma yaptırmaya başladım.
araç geldi 120 bine baskı balata bir triger vakti yaklaşıyor öncede yaptırmak isterken birden aşağıdaki linkteki rakamları gördüm ve hepsini topluca yaptırayım dedim. Ayrıca yakın bir tarihte sayfadan kaldırdıkları 485 TL kdv dahil yıllık bakım bedeli vardı. Dedim oh mis gibi neredeyse dışarıdaki fiyatların %20-30 fazlasına yetkili serviste tekra bakım yaptıracağız. Ama o iş öyle olmadı.


https://www.citroen.com.tr/triger-seti-ve-debriyaj-kampanyasi.html#sticky< Resime gitmek için tıklayın >

Şubat ayında yaptığım birden fazla servis görüşmesinde önce internet sitesindeki rakamlar geçerli değil sonra firma değişti müşteri hizmetleri ile görüşünler başladı.
Yaklaşım iki üç gün boşluk oldukça kovaladım müşteri temsilcisi arkadaşlar fiyatları servis verir gibi bir saçmalığa kadar sürükledi olayı ve ........ ....... dedim bıraktım uğraşmayı.
Bir yandan da arabayı her çalıştırdığımda bakım zamanı yaklaşıyor gün sayıyor görüyorum aklıma geliyor. Geçen hafta yine bir baktım halen Web sayfasında bu gün göreceğiniz gibi kampanya devam ediyor.
Tekrar iki Anadolu yakası servisi ile görüştüm sadece parça fiyatları bile linkteki rakamların üzerinde çıkıyor.
Müşteri temsilcisi ile tekrar görüştüm biz değil eski sahibi bu kampanyayı yapmış ama nasıl yapmış bilmiyoruz yetkili arkadaşlara ilettim düzeltecekler sayfayı diyor :S
Şubatta aracın müşterisi vardı ben ise bu rakamları hesaplayıp ön bakımı yapıp üç yıl daha sorunsuz kafadan giderim diye satmadım şimdi iki katı masraf çıkartıyorsunuz dedim yapabileceğimiz bir şey yok diyorlar.
Şimdi bu gün yine kampanya ilanı aktif sadece yıllık bakımı kaldırmışlar.
Firmalar el değiştirince bu kadar faiş fark mı olur ?
Yada firma satılınca websayfası pazarlığa dahil edilmeyip eski sahibinde mi kalıyor nasıl bir saçmalık anlamadım.
İşin en tuhaf kısmı müşteri memnuniyetidir sizi şu servise yönlendirelim rakamlarda bir şey yapamasak bile 4000'e bunu yapalım ama yıllık bakımı indirimli yapalım gibi bir jest vs bile yok.
Benim mi beklentim çok anlamadım.
Demek ki firma el değiştirince gerçekten ortada kalabiliyor tüketici :S
P
4 yıl
Caravelle / Tansporter / Transit Journey / Tourneo Custom / Trafic / Vito Binek panelvan/ minibüs
Başlıktan da anlaşılacağı gibi bir karmaşadayım.
Öncelikle 2011 Berlingom var.
Hafta içi çekirdek aile gezmelerinde vs işimi fazlası ile görmekte ama iki çocuk koltuğu ile haftasonu istanbul dışına valide ve kardeşi de alıp bi yerlere gidelim yada tatile desek yer yok araçta.
Artık küçük geliyor.

Ayda en az bir haftasonu şehirdışında olacağız rahat geniş bir araç lazım mümkün ön taraf 2+1 arka sıra birbirine bakan 3 lü koltuk. Ve son sıradaki 3lü ileri geri hareket edebilmeli.
3+3+2 koltuklar yatabilmeli yada altında boşluk olmalı ama yatması daha çok işime gelir ( arada profil vs götürmek istediğimde nakliyeye para vermekten sıkıldığım için.

7-1, 8+1 , 9+1 hepsine olurum hatta zorda kalsam 5+1 için bile geçici olarak geçebilirim.

Başlıktaki araçları yaklaşık bir iki aydır araştırıyorum ama içinden çıkamadım.

Ww gurubu için t4 için tüm konuştuklarım girme son kullanıcısı olursun diyorlar bana da 97/2000 model araç için 15 den 25'e kadar olan rakamlar saçma geliyor ama 2005 t5 30 ile 40 arasını görüp 2006-2007 leri 39-40 tan başlayıp 55 lere çıkıyor arkadaş milletmi coşuyor bu araçlar bulunmaz hint kumaşı mı oldu anlayamadım.

Ben 2012 yılında 2011 model sıfır araç aldığımda tüm araçlar yeni motor çıkarttı hemen hemen örneğin benim bir sonraki kasa şehir içi ve dışından %15 az yakıyor bu sebepten 2012 model ww gurubuna bakmak istdiğimde ise 200 bin altı araç yok fiyatlar 55 ve üzeri.
55 leri gözden çıkartınca vito bakarım diyor insan 55-65 arası istediğim bir çok araç var ama servis tanıdık yok ww gibi. Ve parçası pahalı yere yakın sen kaldırımdan inmez dag bayır gezen adamsın alt takımdan başın agrır diye kafa şişiriyorlar.

hazır 55-70 ler bakarken Fordun çift sürgülü Tourneo customları var 2012 2015 arası mübarek bir tane yok 100 bin altında bunlarda da direksiyon kutusu sorunu çıkıyor önüme ve bütçeyi fazlasıyla aşmış oluyorum benim araç için galeri 35 sahibinden 37-38 gideri var heleki tüm ön takımı sıfırlatmış iken.

Sonra kafama eski transit journey ve traficler takıldı transit arkadan çekiş ve fazla yakıt bilmediğim araç :S
Traficler ise 2007 var bir tane 35 civarına ama renolarda malum turbo ve motor ömrü korkutuyor.

En iyisi birden çok bilene danışayım dedim benim aklımdaki rakam benim aracın üzerine 5 bilemedin 10 lira verip beni çok sıkmadan 2 yılda bir muayene ve hız limiti yada kantar saçmalığına takılmadan mümkün ise 8+1 bir araç.

Marka sevdalıları değilde kullanıp aracı bilenler yorum yaparsa daha yapıcı olacağına inanıyorum.
P
9 yıl
70 kullanıcı için server -firewall-yedekleme
Merhabalar,

Şirketimizde,
60 kadar cad kullanıcısı teknik personel,
5 muhasebe idari işler,
5 de yönetici olmak üzere 70 çalışanımız var bu sayı 75lere de çıkıyor bazen 65'e de düşebiliyor.
2006 yılında aldığımız hp dl380 serverimiz var. ( Tüm çalışanlar server üzerinde domain olup çalışıyor)6*Ultra320 SCSI 300gb
2004 yılında aldığımız fakat bulunduğu ortamdaki toz yüzünden sürekli sorun çıkartıyor ve atıl vaziyette bekleyen teyp backup ünitemiz var.
2007/2008 arası aldığımız günlük ve haftalık yedek alması için kullandığımız yine toplamda 8tb disk alanına sahip hp dl180g5 model bir file serverimiz var.(muhasebe mikro yazılımı burada kurulu. Yedekler ise ana servere disk olarak paylasımlı.
Ayrıca log kayıtları için ve firewall olarak fortigate 100c ve 60b kullanıyoruz. ( yıllık kullanım süreleri doldu)


Bu güne kadar ufak sıkıntılarla çalışan bu sistemde iki hafta önce yedek alımında sıkıntı olduğunu fark ettim. Rastgele dosyalara baktığımda bazen "a" kullanıcısının ortağı iki ay öncesinden yedekli "c" kullanıcısının dosyaları en son dün yedeklenmiş gibi bir saçmalık.
Hatta sql stop etmediği için yedek serverdeki datalar bir süre hiç yedek almamış.
Geçen hafta sistemin full imajını almak istedim sürekli hatalar sebebiyle alamadık.
Tüm personele 10 günlük ileriye dönük çalışma dosyalarını disklerine aktarttım.
Yinede kendimde harici diske yönetim ve kullanıcı dosyalarını aldım ( yaklaşık 2 gece 1 gün dosya isimleri 3 monitör ekranın dolduracak kadar uzun sürekli hata hata hata :S )
Teknik servisin getirdiği son acronis server 11,5 sürümü ile boot disk yaparak imaj almaya başladım.
SCSI disklerin birsi sustu. bios açılıştada uyardı neyseki raid 5 var.
imaj devam ederken bi disk daha git gel yaptı.
Şimdi iki scsi için bana gelen tekli 2200$ civarında.
6 yıllık 6 adet scsi nin 2 sini değiştirip 4 ünü bırakmak sacma gibi hemden sadece 2 diske bu kadar para vermekte saçmalık. 6 tane sas 300 alırım o paraya :)

Teknik servis bana,
HP 633405-421 DL380G7 E5649 3x2GB P410i/256 MB
HP 633405-421 RAID KARTI
1.00GB 6G SAS 10K 2.5in DP ENT HDD (4.000 GB)
ACRONİS BACKUP & RECOVERY 11.0 UNIVERSAL RESTORE

Böyle bir sistem önerdi.Sizin görüşünüz nedir ?
Benim işimi fazlasıyla görür mü yoksa fazla mı yada şunu alsan daha mantıklı diyebileceğiniz bir ürün var mı ?
Server üzerinde sadece data yükü var sql bile ne ana neden file server' a kurulmayacak.
Muhasebeye ayrı i5/i7 kurup mikroyı onun üzerinden paylaştıracağız.

Şimdi Server' i seçtik diyelim benim günlük ve haftalık yedek almam lazım üstünde toplamda 8 tb disk olan bu hp dl180g5 server benim işimi görüyor zaten ama yedekleme işlemi akşam saat 19:00 da başlayıp sabah saat 08:00 de bitmeli.
Daha önce hp' nin kendi yazılımın kullanıyorduk disk kapasitesi 900gb 'ye dayandığında bu süre yetmiyordu bize acronis bu konuda nasıl.

Muhasebe için kuracağım sistemi yedeklemek için sql'i stop edip çalıştıraak bir yazılım önerebilir misiniz? ( script yazılabilir ama teknik destek aldığım firma bu konuda yetersiz riske girmemek için programı almak daha mantıklı gibi).

Son olarak firewall ve uzak erişim,
Artık yapıyı güncellemiş iken personel pclere teamwiver yada farklı bir yazılım ile değil daha sağlıklı bir yapı ile internet cafelerdeki gibi müdahale etme şansım varmı ?
Gün boyu yok dosya pdf olmuyor, çıktı alamıyorum, yazıcım görmüyorlar için kat kat gezemiyecek kadar yoruldum.(team sürekli altta açık olması istenmiyor, telefonda da team kısayolu adamlara anlatana kadar yerimden kalkıp oraya gitmek daha kısa oluyor)

Kullancııların internet çıkışlarını belirli saat aralıklarına indireceğim, Tabi face vs sayfaları da giremiyecekler ( şuanda bu yapıyı kullanıyoruz).
Analazier ile örneğin "a" kullanıcısı hangi saat aralığında ne kadar süre hangi sayfalarda kalmış, hangi mailler atmış, kimlerle yazışmış görmek istiyorum. ( ben askerde iken alınmış sadece Genel müdür girebiliyormuş ama oda yıllardır bakmamış sadece var mı var şimdi internet şikayetleri artınca bana gir bak diye id pass verdi süresi dolduğu ortaya çıktı)

Bu işlemler için fortigate ürünlerine tekrar;
FORTİANALYZER 100C İÇİN 1 YIL FORTİCARE LİSTE FİYAT 1ADET $299+KDV

FORTİGATE-60B-1 YILLIK BUNDLE GÜNCELLEME 1ADET $489+KDV

vermek ne kadar mantıklı yerine farklı bir yapıya geçebilir miyim.

Ne çok şey yazmışım :s.
Sanırım sormadığım pek bişey kalmadı baştan aşağı bir proje oldu yazdıkça da detaylar kafamda canlanmaya başladı.
Eski serveri şimdi devreye soktum sıkıntısız çalışıyor ama en kısa süre içerisinde bi çözüm bulmam lazım bu geceden itibaren ctesi pazar sabahlama sebebim çıktı gene .

Yorumlarınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
P
12 yıl
mykol/gamefist g1 sorunsalı
mrb ko delisi arkadaşlar.
uzun zaan ara vermiş oldugum oyunumuza geri döndüm fakat bir sorunum var gamefist denen illet siteye üye olup pre aldığımda soyulan charımı tekrar eski haline getirmiştim aylar önce fakat bu char her nedense sifre kabul etmez hale geldi akabinde şifre değiştir/ unuttum butonları ile ekolaygamefirst gibi bir siteye yönlendirilmeye çalıştım :S ve sonuç sıfır.
ve ögrendimki bu accont gamefirste hiç üye olmamış görünüyor her nasıl oldu ise ki bunda gerçekten sagmal item ve charlar mevcut idi lvlleri önemli deil lvl batsın.
bundan vazgecim eskilerden bir baska accont ve gamefirstten yeni actıgım bir hesap ile kasmaya devam ediyordum bir pc iki farklı oturum ve 2 charla.
charların birini alınır dierini satılır şeklinde pazara koyup yattıgımda sabah bir bakyorum dc ve gamefirste üye olmayan hesapta banned olmuşuz irtibata gecin iletisi.
irtibata gecince ise

"Thank you for contacting the Knight Online Customer Support Team! We appreciate you taking the time to contact us.

I regret to inform you that this account "........" has been closed, as someone with access to this account was observed performing an inappropriate activity which violates our posted Terms of Service policy. This account will not be unblocked and all current/future tickets will be closed with no further action taken.

Regards,"

"Selamlar ......,

Knight Online Müşteri Destek Ekibi ile temas için teşekkür ederiz! Size bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bu hesap "......" Bu hesaba erişimi olan birisi Hizmet politikası bizim yayınlanmıştır Şartları ihlal eden uygunsuz bir etkinlik gerçekleştirmek gözlendi kapanmıştır size bildirmek için üzgünüz. Bu hesap ve unblocked olmayacak tüm geçerli / gelecekte bilet başka bir eylem ile kapalı olacaktır."


iletisini alıyorum bir çok arkadasım hesapların gamefirste gecmeyenleri kapandı diyip duruyor bu konuda bilgisi olan varmı ?
yada yapabilecegim benim birşey varmı.
iki ayda iki kes sıfırdan başlamak can sıkıcı bu arada hiç bir yazılım kops vs kullanmadım tek hilem 4 yıl önceki skil buglardı ozmanda oldukca saglam bir hesabım kapatıldı dersimi aldım.
P
12 yıl
2 tb harici disk
mrb arkadaşlar
ofiste kullanmak bitmiş projelerin cd ve dvd olarak saklanamsı yerine raid yapan bir diskte saklanmasına karar verdik bu durumda 1+1=1 tb likbir disk almamız gerekiyor fakat bu disk 7/24 kesintisiz çalışmasıda gerekebilir sadece işimiz oldugunda açılıp kapanadabilir.
ben piyasada en uygun olarak eksende

alttaki iki ürünü buldum tek farkları bana birinde e-sata dierinde ise ethernet olması gibi geldi sizce hangisini yada farklı oalrak ne almalıyım ?
http://www.eksenbilgisayar.com/pinfo.asp?pid=13742http://www.eksenbilgisayar.com/pinfo.asp?pid=25289
P
12 yıl
lastik mi baskı balatamı yoksa ben mi
Mrb arkadaslar
elimde 8valf 99 lada 1,5 var
diğer 10 yasını gecmiş vegalar gibi 150kmde ortalama 0,5lt su eksiltiyor
100kmde sehir içi 12 litre yakıyor ( ben sürürken oksijen sensörü değişmeden) değiştikten sonra 10 litere ustası sürerken 7/8 litre :S bunuda anlamıs dğilim ya neyse.

yakıttı yagdı suydu bunları gecelim asıl sorun fern mesafem gecen bayram 4/5 saatlik trafige takıldıgımda birinci köprü sapagından ikinci köprüye kacarken birde narac boşta gibi oldu 2. vitesde olmasına ragmen gaza basıyorum arac gitmiyor. sırasıyla 1/2/3/4/5 tüm viteslere taktımyok arac gitmedigi gibi gazdan dolayı ötmekte ama gerei geri kaymakta idi nasıl olduğunu anlamadın 1. vitesde arac hareketlendi ve yolda devam edebildim ama diken üstünde:S

bu olay tam olarak basıma bir daha gelmedi ama debriyaj gaz ayarında biraz gevsek davrandıgımda Şirket araclarımız albea yada daha önceki aracım 306 onda patinaj yaparken bu ladada devir saatim ilerlemekte dişliler dönmekte fakat arac ne pati yapıyor nede ilerliyor. buda sorun değil pati istemiyorum zaten
fakat ne zaman yere kardüştü ben her dur kalkta eger yerde birazcık kar varsa ya teker boşa döner yada arac gitmez oldu.Ayrıca
kuru havada yagmurlu zeminde hiç fark etmez sekilde frene ani basdıgımda lastikler duruyor amaaa arac kaymakta öleki 40km/h hızda bile kızaklıyor rahat 5metre :S
lastikler ben aracı alamdan 3 ay önce değiştirilmişti bende alalı 3 ay oldu daha 5 bin kadar kullanıldıki lastik ipleri ben aldıgımda üstünde idi dişleri güzel herkez lastiklerin süper diyor markası yokohama ne kadar kaliteli bence kalitesiz ama her kezin farklı marka modeli önerdiği de oldukca açık şimdi sorum benim baskı balata değiştirmem kesinlikle gerekli mi ?
fren balatalarının yeni değiştigini sölersem lastiklerim de değişmeli diye düşünmekteyim sizce ?
ve tabiki 175/70/13 için uygun hangi model tavsiye edersiniz genel olarak günde 30 km'yi gecmeyen sehir içi kullanıcısı için ( fulda haric bir model söleyin fuldanın Anadolu yakası bayisi bile elimde yok baska marka verelim daha iyi diyor)

şimdiden yorumarınız için teşekkürler( foto eklemeden konu acılmıyor artık sanırm şidmilik eski bir fotosunu ekleyim aksam konu ile ilgili olan lasti fotosunu ilave ederim )
P
13 yıl
216 update scroll ve çantam bugda
Mrblar uzun bir arada nsonra bas belası oyuna tekrar döndüm soyuldum vs vs ama simdi sorun farklı
yenidden ticarete atıldim ilk is ama bir sorun var charlardan birisi ile buying yapıp update scroll aldım dieriylede satılır yaptım neyse
aldıklarımı satcagım char aktardm totalda 216 scroll oldu elimde ve hersey bu anda sacmaladı nasıl mı;
1 çantamdan hic birsey yakamıyorum
2 çantamdan hiç birseyi i hostese veremiyor ve hostesden lamıyorum
3 trade ile hiç birsey alıp veremiyorum
4 pazar kurup itemlerimi satılır yapamıyorum baskasının pazarından birsey alamıyorum
5 alınır diye pazar kuranlara item satamıyorum
6 wolflarımı basabiliyorum aynı sekilde potlarıda ( ki hepsini basıp bitirdim belki düzelir diye)
7 yaratık kesip kutuan cıkanı alabiliyorum ( cantamda yer kaldı ise)
8 teleport vs olup para harcayabiliyorum
9 hic bir itemi blased le bile update edemiyorum
başka bir sey kalmadı sanırm bu bugdan nasıl cıkılır bien varmı :(
P
13 yıl
306 airbag ışığı
Arkadaslar ciddi bir sifre sorununda sonra yeniden aranızdayım :D(bu kadar beceriksiz oldugumu bilmiyordum )
neyse bundan dört ay kadar önce araba da araba die basımın etini yiyen kardesimin ısrarlarına dayanamayıp 97 model(99 trafik çıkışlı) bi tane bal köpügü aldılk sahibindede satıyoruz gerci simdi ilan no :11814474
neyse bunun sözde makyajlanması icin bir vatandasa güzel para kaptıdık klasik ilk araba olayı baya baya bir zarar oldu sonra boşa yapılan bakımlar oldu en sonda ilanda yazanlara ek enjeksiyon bobini değişti cünki bobin yuvaarından biri ateşleme yapmıyordu araba dizel gibi tirtreyip birinci vitesden baska vitesde gitmes olmusdu ama düzelldi :)

1.simdi ise kontagı her actıgımda önce airbag lambası yanıyor sönüyor, yanıyor tekrar sönüyor kontagı kapatıp tekrar acınca hiç bir sorun yok :S
2.Gecen hafta yüzbini devirdim ama araba 99999da takıldı bir türlü sayaç ilerlemiyor
3.bu sorunlar dışında var olan ve olası sorun çıkartılabilecek her türlü parça değiştirildi bujilerden balataya kadar ama artık ben bu araçtan sogudum ve elimede dörtbin lira kadar fazladan para gecti bunu artık değiştirmek istiorum.206gt ikinci araba için biras fazla mı kacar ben tutamamı :P ve temizi sorunsuzunu bulmak cok zor gibi görünüyor bunu 10bine (kartal reanul ikinci el de 7750 verdiler yuh dedim :S galeri 9200 verdi takasda.Ama benim aldıgım rakam üstüne koyduklarım sebebiyle 10 binden asağı vericegime ikinci araba olarak garajda dursun daha iyi) okutup 2005 civarı gun bir araçmı almalı :s
kafa iice allak bullak oldu :S
varmı bana akıl verecek bu işin erbabı ?
benim işim pc araba ile daha iki üç aydır uğrasşıyorum :S
P
14 yıl
9-14 ytl arası 2001 üsüt ne almalı :S
zz ikinci kes bastan yasmak sıkıcı oluyor :S öncelikle uzun bi aradan sonra Mrb ufak şifre sorunlar sebebiyle seyirci takıldım bi süre
konumuza gelicek olursak askernde geleli 2 ay oldu bu suru zarfında bir çok model ve marka otomobile baktık ama hala karar kılamadık :s dogrusu arabada bulabildiğimiz söylenemez.
nakit 4,5 ytl ve aylık ödeyebileceğim 800 lira var :)) yani
finans bank 2001 modellere kadar kredi verebiliyor bu güzel bir şans çünkü ihtiyaç kredisi sorun çıkartıyor.
Neyse gelelim kısaaca arda istediğim özelliklere ;
9-14 ytl arası ki 10 milyar üstü kredi beni sarsabilir 
1-Min 2001 model ve üstü
2-Klima
3-ABS
4-Airbag en az iki 
5-Elektrikli camlar – aynalar-hidrolik direksiyon
6-Kilometrede 200 lira civarı sarfiyat sehir içi
7-Otomatik yada düz şanzıman fark etmez ( otomatik ii yeni kullanıcı için fakat bakımı ve yakıttaki farkı kötü :S )
8-Kazası olmayacak ( bel altı boya zaten bunların çoğunda var :s )
9-Motor söyle 40 binde olsa süper olurda 70/80 bini aşmasa ii olur
10- daha ne olsun ya varsa eksik fazla cikartir eklersiniz ama bunlar sanırım normal istekler

Daha önce megane coupe 2001 full rxi di sanırım buldum 11500’ e ama kaçırdık
Şimdi 98/99 arası 10000 civarı var ama onlar kredi yokü
Honda tek ve çift kapı lara kredi gene yok onlara da baya bakıldı
91/94 arası bmwler kredi ve masraflar yüzünden vazgeildi
2001 polo yeni kasa pek sağlamı çıkmadı çıkan fazla geldi.
206 lardan patlak olmayanı secmesi zor on takım sorunu var
Hyundai kardesim istemiyor ki haklıda biraz
En son Skoda Fabiada karar kıldık (zaten haftada bir araba değiştirir hale geldik )
2004 model fabia klasik boş modeli sadece klima var iki airbag abs filan yok 14750 den 13750 ye düstü galeride
Bunun yanında sahibinden 2005 fabia Special var full bi model tabiî ki buda 16000 diyor artık kaca düşer bilmiyorum tabi
Bunu üzerine ben galariye bu modellerde ve km de bana comfort gelince yada bulunca haber ver dedim .
Simdi oncelikle Skodada ufak bi servis ve ikinci el satıs sorunu var ama biniciye gider ve ucuz  özelligi bol 
Evet ne yapmalı Skoda için ne dersiniz yada limit ve özellikler bell farklı olarak ne alabilirm

yorumlar ve yardımlar için teşekkürler arkadaşlar :)

bu arada bu dünki fikrimdi fabiaların 65/70hp oldugunu ögrenince bundanda sogudum simdi
xsara2 1,6 2004 civarı düşünüorum bunlarda ortalama 13-15 arası donanımı full ama servis ve ikinci el satıs olanakları az sorunlu :)
umarım topıgı yanlıs yere acmadım :D
P
16 yıl
premiumda gun kayıbı
aranısadaki prelerde de varmı bilmiyorum ama benim bu cumartesi günü son 8 günüm vardı
ama bi gir cık yaptım 7 kaldı eve aynı gün aksam girdim 6 oldu
pazar günü 5 aksama dogru 4 güne düştü
bu sabah girdim 3 diyordu dc verdi tekrara girdim simdi 2 gün kaldı diyor bunun mantıklı bir acıklaması olmazz
budamı bir bug yoksa
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.