T

Teğmen
07 Mart 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme (?)
127 (Bu ay: 4)
Gönderiler Hakkında
T
4 yıl
Gearbest Türkiye Tüm Kargo Sorunları [Ana Konu]
GearBest Türkiye Ana Konusu

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=118802964

Takipsiz kargo (Takip Numarası Yok) seçeneği ptt ile geliyor. Takip numarası yok dense bile bazı sitelerden yurtdışından gelene kadar takip etmek mümkün.Ancak yurtiçinde takibi maalesef yok. Mecbur olmadıkça seçmemeye çalışın.

SB ile başlayan takip kodu sorgulama:
http://ww2.cjah.co/tracking

NR ile başlayan takip kodu sorgulama
http://www.sky56.cn/english/track/index

10 - 30 iş günü içinde teslim olur yazıyor. Yetkili arkadaş 60 gün sonra gelmezse iletişim kurarak destek alabilirsiniz dedi. Bu durum bütün kargo seçenekleri için geçerlidir.

=================================================================
=================================================================

Öncelikli kısımda Türkiye Hızlı Kargo seçeneği (Alljoy-intermng) ile geliyor. 6 - 10 iş günü Ortalama 2 hafta içinde geliyor.

ALJTR ile başlayan takip kodu sorgulama
http://tms.alljoylogistics.com/default/index/track

Yuriçine girdiğinde ise
http://inter.mngkargo.com.tr/Tracking adresinden takip edebilirsiniz.
İnter Mng Tel: 0850 222 0606

=================================================================
=================================================================

Takipli kargo kısmında Post NL - takipli seçeneği ptt tarafından getiriliyor. Fazla ürün alıyorsanız bu kargo yöntemi öneriliyor. Bazen ücretsiz olabiliyor. 15 28 iş günü deniliyor.

RU ile başlayan takip kodu sorgulama (Netherlands Post)
http://www.postnl.post

Postnl den gelen yurtiçine girince buradan takip ediliyor.
http://gonderitakip.ptt.gov.tr

=================================================================
=================================================================

Birde Aramex var. Bu en pahalı ve hızlı kargo yolu diye biliyorum. 3 - 7 gün geliş süresi yazmışlar.

Takip için.https://www.aramex.com

Vergi iadesi için Detayları şu şekildedir:

Yapılan bu açıklamaya göre, support.gearbest.com adresinden gönderilecek bir ticket ile basit bir şekilde bu işlem halledilebilir. Dil olarak İngilizce’yi seçmeniz gerekmektedir.

100$’a kadar olan ürünler için tam vergi iadesi, +100$ ürünler için(üst limit yok) ise verginin yarısı kadar bir para iadesi yapılacaktır. İngilizce konusunda sıkıntınız bulunursa, Google Translate’i veya aşağıda vermiş olduğumuz dilekçe örneğini kullanabilirsiniz.

GearBest Örnek İade Dilekçesi

• Question Type : Tax issues > I need to pay Customs tax

• Subject : I want to pay back my paid taxes

• Message : I brought some products from GearBest and I paid some Customs tax. My order number is W123456789123, and there is my tax receipt. I want to pay back my paid taxes. Greetings.

(• Soru tipi : Vergi sıkıntıları > Gümrük vergisi ödemem gerekiyor

• Konu : Ödenmiş vergilerimin iadesini istiyorum

• Mesaj : GearBest’ten bazı ürünler aldım ve gümrük vergisi ödedim. Sipariş numaram W123456789123 ve vergi dekontum da burada. Ödenmiş vergilerimin iadesini talep ediyorum. İyi günler.)

Attach files : Gümrük vergisi kesildiğine, gümrük vergisini ödediğinize ve kargonun elinize geçtiğine dair ekran görüntüleri / resimler.

7-14 iş günü içerisinde vergi iadeniz gerçekleştirilecektir. Ödeme yaptığınız ödeme yöntemine göre iadeniz gerçekleştirilecektir.
T
4 yıl
Türknet Kullanıcıları 4 mbps Upload Sorunsalı [Ana Konu]
Sevgili Türknet yöneticisi arkadaşlar öncelikle vermiş olduğunuz bir çok hizmetten memnun olduğumuzu bildirerek konuya başlamak isteriz.

Memnun olduğumuz yönlerinizi belirttiğimiz gibi eksik kaldığınız yerleri de söylemek isteriz. Şu an bir çok kullanıcının muzdarip olduğu upload konusu çok can sıkıcı haller almaya başladı. Gelişen teknoloji ile artık 4k video olsun daha bir çok özellik upload miktarlarını yükseltmişken 100 mbpse kadar internet veren bir firmanın abonelerine 2 mbps upload vermesi komik bir durum.

Üstelik sizin tarafınızdan kiralanmış portlardan modemimize 4 mbps upload gelmesine rağmen siz 2 mbps ile kullanmamıza izin veriyorsunuz ve bunuda geleneksel altyapı sağlayacıya bagliyorsunuz. Oysaki geleneksel altyapı sağlayacı firma 4 mbps uploadi zaten bize yollamış eksik olan kısım ise sizin kısıtlamanızdan kaynaklanıyor.

Sizleri her platformda destekleyen aboneleriniz olarak hakkımız olan upload hızını yani 4 mbpsi kullanmak istiyoruz. Şimdi YAPA kullanıcıları kullanıyor felan demeyin. Bizim de hakkımız musluğu açın gelsin. Daha sonrada internetin kalitesini arttıran bir firma olarak 4 mbps üzeri upload hızlarını da sizden beklediğimizi belirtmek isteriz.

Upload konusu ile ilgili Türknet Genel Müdürü Cem beyin açıklamaları.Türknet Bireysel İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Sinan beyin açıklamaları.Teşekkür ederiz.
Donanimhaber Türknet Kullanıcıları Grubu
T
4 yıl
Donanımhaber Türknet Kullanıcıları WhatsApp Grubu
Arkadaşlar forum da Türknet kullanan arkadaşların sıkıntılarını paylaştıkları ve birlikte çözüm aradıkları ayrıca yeni abone olmak isteyen arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla whatsapp üzerinde bir grup oluşturduk.
Sizde bizimle beraber olmak isterseniz davet linkinden gruba katılım yapabilirsiniz.
Gruba katılım yapanların nickleri konuya eklenecektir. Bunun için gruba ilk girişte yönetici arkadaşlardan her hangi birini etiketleyerek nickinizi belirtmelisiniz.

Üye Listesi
ThesadisT
Zattirik
ALBAY
trkocaer


T
4 yıl
Zenfone 2 Laser Ekran Kararması
Başlıkta dediğim gibi ekran karanlık telefon çalışıyor düşük ışıkta zorda olsa görülüyor ekran. Servise yolladim 575 lira istediler. Sıvı teması diyerek. Sıvı teması vardı ama çok önce olmuştu. Bunu normal servis yapar mı yaparsa kaça mal olur. Acil telefon lazım ve para vermek istemiyorum 150 liraya civarı olursa yaptırmak istiyorum.

Daha önce başına gelenler varsa yardımcı olursa sevinirim.

Edit: Önceden konu açılmış olabilir ama forum o kadar yavaş ki eskileri aramak zulüm.
T
5 yıl
Bundan Nasıl Kurtulurum ??
Merhaba.
Facebookda konum bildirimi yaparken birşeyler oldu. O günden beri resimdeki Düzenlemeleri Öner olayı geldi devamlı bildirim geliyor fitil oldum. Uygulamar sekmesinde ama uygulama ayarlarında görünmüyor. Nasıl kurtulucam acaba?
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
T
5 yıl
Kombi Alacağım Yardım Edermisiniz..
Merhaba arkadaşlar. Kombi Alacağım ev kendimin 90 metrekare ne önerirsiniz bana. Uygun olması önemli değil iyi olsun. Sonuçta kendi evim kullancam usta arkadaşlardan cevapları bekliyorum.
T
5 yıl
Fiyat Farkı Neden Bu Kadar Fazla?
Arkadaşlar bu tarifeler arasında neden bu kadar fiyat farkı var.Fiyat yazan foto faturalı diğeri hazırkart 38 lira.
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
T
5 yıl
Samsung 40ES6800 Sorun
Merhaba arkadaşlar. Tv yi aldım alalı digiturk kullanıyordum ancak türksata geçmek istedim. Menü bölümündeki kanal kısmı sönük şekilde girilemiyor. Bastığımda bu fonksiyon kullanilamiyor diyor. Bu yüzden kanal arama yapamiyorum. Harici uydu alıcı aldım boş yere eğer çözersem sorunu geri verebilirim.
< Resime gitmek için tıklayın >
T
6 yıl
Chrome sorun
Merhaba. Chrome de adres çubuğuda geçmiş ve status barda yazılan iç içe geçiyor ve görünmüyor. Bu durum facede felan arama yaparken izin felan isterken de oluyor ve izin verilmiyor. Resimden daha iyi anlarsınız. Ne yapabilirim. Chromeden kaynaklı bir sorun i.e bir problem yok. Chrome kaldırıp kurdum varsayılan ayarlara döndüm ne yaptımsa olmuyor. (Konu yanlış yere açılmış ise kusura bakmayın)
< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.