A

Yüzbaşı
12 Ekim 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
148 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
9 ay
Kanunsuz topraklar
Youtube da dolaşırken önüme geldi, isim ve fragman Amerikanvari geldi, kopya mı diye merak ettim.
İlk 8 dk izlledim ve yazma gereğini duydum; dizi çok güzel duruyor arkadaşlar, kamera, sesler, çekilen alanlar daha önce hiçbir Türk dizisinde bu duyguları yaşamadım.
Neyse bölümü bitirmek istiyorum, umarım böyle devam eder.
A
10 ay
Eski bir masa oyunu vardı, adını hatırlayan var mı?
30 yıldan fazla oluyor, gazete eki ile almıştık sanırım.
Oyun İki kişilikti. Bir ordumuz var, istihkam, teğmen, binbaşı, mayın gibi 15-16 çeşit kartımız var ve haritaya yerleştiriyoruz. Kartını kaldırıp diğer oyuncunun herhangi bir kartına hamle yapıyorsun, rütbesi büyük veya özelliği olan(mayın) gibi bir karta denk gelirsen askerin ölüyor yada düelloyu kazanıp ilerliyorsun.

Oynayan veya ismini hatırlayan var mı?
A
2 yıl
118 yıl önce Alamanya.(video)
A
2 yıl
'24 yıl ceza yedim,korona nedeniyle cezaevinden çıktım'
Şu an tv de 20 yaş civarında genç diyor bunu.
Nasıl oluyor bu ve bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Ben derin düşüncelere daldım.
A
2 yıl
Müjde!Araç muayene ücretlerinde yeni dönem!
Dünyada ilk.Asalım bayrakları.

https://www.msn.com/tr-tr/haber/bilim-ve-teknoloji/ara%C3%A7-muayene-%C3%BCcretlerinde-yeni-d%C3%B6nem-resmen-a%C3%A7%C4%B1kland%C4%B1/ar-BB1b3x3W?ocid=msedgntp

Arabası olan milyonlarca kişiyi çok yakından ilgilendiren açıklama Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan geldi. Ücret ödemesinde yeni dönem. Oktay, Dijital Türkiye Platformu'nun her geçen gün gelişmeye ve zenginleşmeye devam ettiğini belirterek, "Beğeni toplayan 'Araçlarım' uygulamasına yönelik 2'nci faz çalışmalarını sürdürüyoruz. Hâlihazırda sadece nakit olarak ödenebilen araç muayene ücretlerinin kredi kartıyla ödenmesi de mümkün hale gelecektir" dedi.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 'Bürokrasinin Azaltılması ve Dijital Türkiye Toplantısı'na başkanlık etti. Burada konuşan Oktay, Dijital Türkiye Platformu'nun her geçen gün gelişmeye ve zenginleşmeye devam ettiğini bildirdi. Oktay, temmuz ayında yayımlanan 2020 yılı BM e-Devlet gelişmişlik endeksinde Türkiye'nin, Çevrim İçi Hizmet Endeksinde 193 ülke arasında 27'nci sıradan 22'nci sıraya, e-Katılım Endeksinde ise 37'nci sıradan 23'üncü sıraya yükseldiğini belirterek, "Dijital Türkiye Portalı kullanıcı sayımız bugün 51 milyonu aşmış durumdadır. Portalda sunulan hizmet sayısı da 5 bin 265'e yükselmiştir. Kullanıcı sayısı ve hizmet sayısındaki artış, salgının da etkisiyle, portala giriş sayısına da yansımış; 2020 yılında bugüne kadar toplam giriş geçen yıla göre 645 milyon daha artarak 1 milyar 826 milyona ulaşmıştır. Yıl sonu itibarıyla bu sayının 2 milyara ulaşmasını bekliyoruz" dedi.
 
'ARAÇLARIM' UYGULAMASINA YÖNELİK 2'NCİ FAZ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR'
Oktay, taşıtlarla ilgili araç muayene bilgisi, vergi borcu, sigorta durumu, trafik cezası ve HGS geçişleriyle ilgili sorgulamalara aynı sayfadan ulaşma kolaylığı sağlayan 'Araçlarım' ekranının hizmete girerek 56 milyon kez kullanıldığını, 379 bin ödeme işleminin bu ekrandan gerçekleştiğini belirtti. Oktay, "Beğeni toplayan 'Araçlarım' uygulamasına yönelik 2'nci faz çalışmalarını sürdürüyoruz. Tamamlandığında; Tüzel Kişilere Ait Araç Bilgilerinin Gösterimi, Araç Muayene Randevu ve Sorgulama, Motorlu Araç Sigortalarında Eksper Atama Durum Sorgulama, HGS Bakiye Yükleme ve Aracımın Çekildiği Otopark Bilgisi Sorgulama gibi hizmetler de kapsama alınacaktır. Ayrıca, hâlihazırda sadece nakit olarak ödenebilen araç muayene ücretlerinin kredi kartıyla ödenmesi de mümkün hale gelecektir. 'Araçlarım' ile başladığımız tek ekran bütünleşik hizmetler, önümüzdeki yıl 'Çalışma Hayatım' ve 'İkametgâhım' hizmetleriyle daha da çeşitlenecektir" diye konuştu.
 
'TEBRİK EDİYORUM'
23 ilde Dijital Türkiye Portalından sunulan su abonelik işlemlerinin 2020 yılı sonuna kadar 30 büyükşehir belediyesi için sunulur hale geleceğini belirten Oktay, şunları söyledi:
 
"Dijital Türkiye yolculuğunda son derece önemli gördüğümüz diğer bir konu da kamu kurumlarının elindeki verilerden daha fazla değer oluşturulmasıdır. Coğrafi bilgi sistemleri ile toprağımızın, sanayi alanlarının, yol ve konut bilgilerinin Dijital Türkiye Platformu'na entegre edilme çalışmaları veriyi değere dönüştürme vizyonumuzun güzel bir örneğidir. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ve Gazi Üniversitesi arasında bilgi paylaşımı ve iş birliği ile yürütülen Türk Beyin Projesi de yine diğer önemli bir örneği oluşturmaktadır. Yapay zekâ teknolojileri kullanılarak beyin anomalisi tespitine yönelik karar destek sistemi geliştiren mühendisinden hekimine emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Gazi Üniversitesi Hastanesi Görüntü Arşivleme ve İletişim Sistemine de entegre edilen sistemin kamu- üniversite- özel sektör eşgüdümü yönünden tüm kurumlarımıza model olmasını diliyorum" ifadesini kullandı. Oktay ayrıca, kamu hizmetlerinin dijitalleşmesi ve sonucunda oluşan Dijital Türkiye Portalı'nın başlı başına bir başarı hikâyesi olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakın takip ve destekleri için teşekkür etti.
 
A
2 yıl
Hepsiburada kargoda kaybolan dizüstü
Hepsiburada'dan 19 eylülde İndirim yakalayıp 5700liraya dizüstü bilgisayar aldım.20eylülde hepsijet kargoya verildiği görülüyor,21-23eylülde elimde olacağı yazılmış.Ama ayın 30 u olmasına rağmen ürünüm gelmedi.Defalarca Hepsiburada ya ve Hepsijet e telefon edip mesaj çektim.Ürünün nerede olduğunu bilmiyorlar.İade edebilirsiniz diyorlar ama o fiyata bir daha bulacağımı zannetmiyorum ve ürünümü istiyorum.
Nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz.
A
2 yıl
Bir insan bu kadar mı tarafsız olur?
Silinsin lütfen.
A
2 yıl
Niçin "Yenile" yapıyoruz?
Çocuk sordu:"niçin her zaman "Yenile"ye basıyorsun?
Cevap:Kem küm,hmmm şimdi bilgisayar her yaptığımızı ön belleğe.... cevap veremedim.

98'de de yapıyordum şimdi de yapıyorum nedir bu "Yenile"arkadaş?


Yanlış anlaşılmış: PC Masaüstü sağ klik ve menüden "Yenile" sekmesi.
A
3 yıl
Yerli ve milli roketimiz yaz mevsiminde uzayda.
A
3 yıl
HERCAİ
Memleketin başına gelen en güzel şey,izlemeyenlerin IQ eksilerde.net
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.