O

Yüzbaşı
27 Şubat 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
45 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
O
3 ay
Realme 7 Pro mu? OnePlus Nord mu?
Merhaba Arkadaşlar,

Çift hatlı bir telefona ihtiyacım var, bir süredir araştırıyorum ve bu iki telefon arasında kaldım. Teknik özellik olarak OnePlus inceliği ile de beraber bana bir tık daha yakın ancak, yurt içi resmi satışı olmayışı, garanti ve yasal riskler ile korkutuyor. Sizlerin de değerli fikirlerini almak için danışmak istedim. İki telefon arasında hangisini tercih etmeliyim?

Çok teşekkürler.


< Resime gitmek için tıklayın >

Karşılaştırma linki burada
O
9 ay
Plaka tanıma sistemleri üzerinden hız testi yapılacak!
11 Eylül 2020 Perşembe 17:25İçişleri Bakanı Soylu, plaka tanıma sistemleri üzerinden ortalama hız tespiti yapılacağını ve cezaların buna göre yazılacağını söyledi. Soylu, "İlk uygulama Ankara'nın etrafındaki devlet karayollarında başlatılacak." dedi.İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'da katıldığı Trafik Birim Amirleri 2'inci Etap Koordinasyon Toplantısında bu açıklamaları yaptı. "Aracın görüldüğü iki nokta arasındaki mesafe ile geçen zamanı hesaplayarak hız denetimini planlıyoruz" dedi.Soylu, ortalama hız koridoru uygulanan bölgelerde sürücülerin hangi hızda seyretmesi gerektiği gibi konularda uyarılacağını belirtti. Böylece aşırı hızlı olup kontrol noktalarına yaklaşınca hızını düşürenler tespit edilecek. İlk uygulama ise Ankara etrafındaki karayollarında başlatılacak.

< Resime gitmek için tıklayın >
Haber Kaynak; http://haber.radyotrafikankara.com/haber-detay.php?id=4404&fbclid=IwAR0q8QmhYszZ3iVMUyhVQ6ep4Ag6FgykhymgD40rdxK0I7KTeuA99BcrvPMHaber Kaynak; https://www.ntv.com.tr/turkiye/noktaradar-yerine-ortalama-hiz-tespiti-geliyor,VIBdd01QwEirVs16DbHDXQ
O
2 yıl
Bayram Dönüşü Sivas Ankara Güzergah Önerisi
Arkadaşlar Merhaba,

Bayram dönüşü Sivas Ankara yapacağım. Genelde Yozgat Kırıkkale üzerinden geliyorum ancak özellikle Kırıkkale-Ankara arası inanılmaz yoğun oluyor. Bu bayramda hem yeni yerler görme hep de o trafik cümbüşünden kurtulmak için alternatif güzergah bakayım dedim Google Tokat, Çorum üzerinden bir yol öneriyor İskilip-Ankara Arasını biliyorum ancak özellikle Sivas-İskilip arası yol kalitesi nasıl, benzin istasyonu vs sorun yaşarmıyım. Yol kötü bol radarlı ise dimya da prince giderken evdeki bulgurdan olmayalım diye bilen arkadaşlar var ise tecrübeleri ile önden bilgi almak isterim. Şimdiden zahmet edip dönüş yapacak arkadaşlara şükranlarımız sunarım.

Saygılar.

< Resime gitmek için tıklayın >
O
2 yıl
Mağazadan Alınan Sharp SJ-EX820F-SL A++ 605 lt No-Frost Buzdolabı İlk Kurulumda Arızalı çıktı
Merhaba Arkadaşlar,

Geçtiğimiz cumartesi Hepsiburada üzerinden Sharp SJ-EX820F-SL A++ 605 lt No-Frost Buzdolabı satan satıcı Paşacan'ın mağazasına ürünü görmek için gittik. Mağaza sahibi görmeye geldiğimiz dolabı tatlı dili ile sattı. Evdeki 14 yıllık buzdolabını da gerini dönüşüm programı dahilinde düşük bir fiyata aldı. Cumartesi aldığımız ürünü bugün kurulum için geldiler ancak dolap arızalı çıktı. Ön gösterge paneli değişmesi gerekiyormuş. Servis değişim talebi açtık neticesini bekleyin der ancak dolaptan soğuduk 36 db ses diye aldık ancak sürekli rahatsız edici vınlayan bir ses var. Mağaza yetkilisini aradım iadeye mesafeli yaklaştı servisten yeni dolap gelecek vs dedi. Sorum şu daha cumartesi aldım ve bugün pazartesi tüketici olarak yasalar çerçevesinde bu satışı iptal etme hakkım var mı? Ne önerirsiniz?


Şimdiden ilginiz için teşekkürler.

Tutulan servis fişi;
< Resime gitmek için tıklayın >
O
3 yıl
Olympus Rising
Merhaba Arkadaşlar,

Eski bir ultima online müdavimi olarak yaş ilerlese de telefondan fırsat buldukça oyuna vakit harcayanlardan biriyim. Geçtiğimiz yıllarda Clash of Clans, Lords Mobile, Kingdom Mobile gibi oyunlara para harcamasam da hatrı sayılır vakit harcadım, hepsinden de sıkılıp bıraktım. Son bir kaç aydır oyun ararken ismi pek duyulmamış -en azından benim gezdiğim mecralarda- "Olympus Rising" isimli oyuna denk geldim. Öyle çok fazla yer kaplayan telefonunuzu yoran bir oyunda değil ancak grafikleri oynanabilirliği, özgün senaryosu beni bağladı. Oyun dili ingilizce ancak oynamanıza engel bir durum teşkil etmiyor. Oyun içi çok fazla sohbet imkanınızda yok. Oyunda Türkler var ancak seviyem düşük olduğu için henüz o klana başvuru yapıp buradayım diyemedim.

Oyun da ana adanız Acropolis çevresinde ise irili ufaklı adalar, oynadıkça kazanılan deneyim ile açılan yeni takım adacıklar yer alıyor. Elde tuttuğunuz ada sayısına adanın özellğine göre ek kaynak elde ediyorsunuz. Seviyenize göre emsal oyuncular ile ada savaşları yapıyorsunuz. Saldırı ve savunma için tüm adalarda bir patika mevcut bu patikayı 2 dk 15 saniye gibi bir sürede geçip kapıyı kırmanız veya kırdırmamanız gerekli. Patika ve savunmayı dizayn etmek size ve zekanıza kalıyor. Gelişi güzel savunma yapanlarda çok ince düşünülmüş tuzak savunma yapanlarda gördüm. Gerçi henüz daha çok başındayım oyunun. Ada savaşları, questler ve klan savaşları ile oyun derya deniz. Kahramanlarınız mitoloji kaynaklı. Benim gibi yeni zevkli para harcamadan keyif alacağım bir oyun arayışınız var ise sizi de Olympus Rising beklerim. Altta baya bir resim ve oyunun android play store linkini ekledim. Oyun tabletten de oynanabiliyor sanırım, ios da da her alıyor. Oyun içi yardımlaşma klana bağış haricinde mümkün değil. Ben yeni başladım bana kaynak aktar gibi bir opsiyon bulunmuyor. Keyifli oyunlar...
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.flaregames.olympusrising
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
O
3 yıl
Gardrop Tipi Buzdolabı Tavsiyesi hk.
Arkadaşlar Merhaba,

Gardrop tipi iki kapılı, inox, sol taraf komple derin donduruculu bir model bakıyorum. Ölçü 100cm x 185cm buna göre bir kaç model buldum. Üç ay zamanım var...

Şu an bulduklarım;
> Arçelik 391640 EI 640L 43 dB A++ 4239 TL
https://www.arcelik.com.tr/gardirop-tipi-buzdolabi/391640-ei-buzdolabi
> Samsung RS57K4000SA 569L 41 dB A+ 4249 TL
https://www.hepsiburada.com/samsung-rs57k4000sa-tr-a-569-lt-no-frost-buzdolabi-p-MTSAMRS57K4000SAT
> LG GC-M247CLBV 687L 39 dB A+ 5799 TL
https://www.hepsiburada.com/lg-gc-m247clbv-a-687-lt-no-frost-buzdolabi-p-HBV000003TV20

Sizce hangisi, neden? Alternatif öneriniz?

Benzer arayışta olan arkadaşlar var ise fikir alışverişi yapalım. Tecrübeli, bilgili üyelerimizden ise tavsiye bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

Dip Not : Ölçü değişti. 100*185 oldu.
O
3 yıl
Atom İşlemci İşletim Sistemi Önerisi hk.
Arkadaşlar,

Cbox Pandera H100 bir bilgisayarımız var.

Özellikleri;
Intel Atom CPU 1.6
1 GB DDR Ram

Şu an Windows XP yüklü... Oğlum kullanıyor web üzerinden oyun ve youtube için kullanmakta. Güncelleme almıyor. Hızlı, takılmadan kullanacağı bir işletim sistemi kurmak istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Şimdiden ilginiz için teşekkürler.
O
4 yıl
Araç Arka Cam Folyo Yapışkanı Nasıl Temizlenir?
Arkadaşlar,

Aracın arkaç camına eski sahibi içeriden folyo yapıştırmış sökmüş. Folyo yapışkanı kalmış bir kaç yıllık mevzu iyice kurumuş. Şu an arkayı görmede sorun yaşamasam da aracın camında flu bir görüntü var. Araca zarar vermeden elktrotlara filan bu işi nasıl çözerim. Araç tavanından sökülen folyonun kalan yapışkanını sökmek için forumda bir başlıkta KOÇTAŞ tan HG Etiket Çözücü denmiş ancak beraberinde eli bile kesecek basınçlı su kullandık demişler araç içinde böyle bir uygulama yapmam zor. Değerli çözüm önerilerinizi iletirseniz sevinirim. Ankara da ikamet ediyorum işin ehli bir firma varsa oraya da götürebilirim.

Saygılar.
O
4 yıl
Xiaomi Mi5 S Siyah Ekran Değişimi Sonrası Oluşan Sorunlar
Merhaba arkadaşlar,

Forumdan siyah mi5s siyah aldım. Telefon da bir ay olmadan dokunmatik alanda çarpma düşme vs. olmamasına rağmen %20 lik alanda dokunmatik algılamama arızası oluştu. Aldığım arkadaş Çin den satıcı ile görüşüp iki ay içinde yan sanayii bir ekran getirtti. Bedelsiz değiştirdi ancak bu sefer de parmak izi sensörü ve home tuşu devre dışı kaldı. Xiaomi ürünlerinden geniş bir yelpazade kullanımım oldu mi4, roadmi, mi band, power bank vs. ancak ürün resmi olarak ülkemizde değil yine de üründen vazgeçemiyoruz, istediğim siyah rengi internet satışlarından yok diye diye risk alıp garantisiz aldık. Arıza sonrası Xiaomi global servise ürününüze sahip çıkın dedim ancak selam sabah tan başka bir dönüş olmadı, Linkedinden de bile ilgililerine ulaşmaya çalıştım nafile. 1500 TL civarı para ver 3 ay sonra telefon üretim hatası ile elinde patlasın. Şu an da aliexpress de satılan ekranlara bakıyorum gelen geri bildirimlerde home tuşu parmak izi sensörü çalışmıyor diye yazmışlar. Eşim samsung j7 kullanıyor telefon sabah akşam iki yaşında çocuğumun elinde biz mi5s e gözümüz gibi bakıyoruz nilkin koruyucu filan alıyoruz şu an gördüğüm kullanım olarak Samsung j7 taş gibi mi5s ise rezalet. Firmadan da üründen de bu acı tecrübe ile soğudum. Alacak arkadaşlara bir daha düşünmelerine en azından benim düştüğüm hataya düşmemelerini isterim. Varsa bir çözüm önerisi olan da paylaşabilirse sevinirim.


< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Saygılar
O
5 yıl
Lords Mobile
Arkadaşlar Merhaba,

Forumda konu ile ilgili içerik bulamadım. Varsa bu başlık silinebilir. Daha önce Clash of Clans ve türevi bir çok oyun denemiştim. Play store da cep telefonunda oynayabileceğim yeni keyifli bir oyun ararken "Lords Mobile" ı denedim. Gerek krallık gelişimi, gerek kahraman geliştirmeniz, yaratık avları, garnizonlar ve guild/clan oynama gerekliği ince detaylar beni şu an için oyuna bağladı. Bir çok oyundan esinti var. Çok yeniyim 32 Chaswyth Krallığında oyuna başladım, DH da oynayanlar varsa bu başlıkta fikir alışverişinde bulanabiliriz.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
[< Resime gitmek için tıklayın >
l< Resime gitmek için tıklayın >

Youtube Resmi Tanıtım Videosu

Resmi Facebook TR Sayfası
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.