Smokinli Şövalye - Kullanıcı Profili
Profil Özeti
Smokinli Şövalye
Yarbay
Bu profil gizli olduğu için bazı detayları göremiyorsunuz.
Üyelik Bilgileri
Katılım Zamanı: 19 Ağustos 2007
Mesaj Sayısı: 2245
2. el mesaj sayısı: 0
Son mesaj tarihi: 11 yıl
Son giriş tarihi: 11 yıl
Bağlantılar
E-Posta adresi gizlenmiş
Son Aktiviteler Filtreleme seçenekleri:  Konular | Yorumlar | Favoriler | Paylaşımlar | Hepsi
İmza
Hakkında
BENliğim Konuşuyor:
Bencilliği bırak.
Paylaşmayı sev, artır.
İnsanlara daha fazla değer ver, kendini onlardan soyutlama.
Geniş, güleryüzlü, affedici ol.
Zamanını iyi, çok iyi değerlendir.
Sıcakkanlı ol, insanlarla kaynaş. Bundan çekinme çünkü sen onlarla beraberken varsın.
Okulunu sev, şu ana kadar yaptığın en büyük hatalardan biri okulunun değerini bilmemek ve sınıfınla bütünleşmemekti. Oysa ki orada sana eğitim veriliyordu yani 'bilgi' ! Ama sen hep kötü tarafını gördün ve hep yenildin bu yüzden. Şimdi hatırladıkça neden nefret edemiyorsun okulundan? Çünkü aslında o günleri çok sevdin ama tecrübesizlğinin, ergen triplerinin, karamsarlığının kurbanı oldun. Şimdi yüzleş bununla önünde bir okul daha var, sonuncusu. Oraya gittiğin zaman alacağın bilgiden, gireceğin ortamlardan, tanışacağın insanlardan, onlarla yapacağın muhabbetlerden zevk almaya bak.
Asla ama asla kalbini unutma. Çünkü o mutlu olmanın dayanağı. Yapacağın işlerde rahat olmanın anahtarı kalbine de söz vermek. İyi bir insan olmanın birçok şartı var ama en önemlisi bu.
Yardımsever ol; ama gerçek bir yardımsever. Zarar görme endişesini bırakıp doğru olduğunu bildiğin işi o anda yap! Şu ana dek böyle kaç fırsatı kaçırdın? Sırf prestijimi bozar, bazı kişilerle ilişkime zarar verir diye kötü şeylere gözünü yumdun, kulaklarını tıkadın. Artık böyle olmayacaksın, bundan böyle asla! Ucunda ne olursa olsun sesini çıkaracaksın. Eğer bunu yapmazsan yaşamayı haketmiyorsun demektir! Eğer insanlara faydalı olmayı istemiyorsan hayatı haketmiyorsun demektir!
Dünyanın zevklerine kendini fazla kaptırma; çünkü bunlar açgözlülüğünü tetikler, açgözlülük de iyi bir insan olmanı engeller. Daha birkaç gün öncesine kadar böyle değil miydin?
Artık aç gözlerini, yok sadece yüzündekileri değil! Kalbindekileri, ellerindekileri, ayaklarındakileri, saçlarındakileri, sırtındakileri de aç! Aç ki gerçek dünyayı görebilesin ve mucizelere inanabilesin :)
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.