K

Yüzbaşı
20 Şubat 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
5 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
K
13 yıl
SONY VAIO FW21E Bluetooth XP Sürücüsü - Sorun Çözüldü
Uzun zamandır FW21E'de XP kurulumu sonrası Bluetooth sürücülerinin tanımlanması sorununu araştırıyorum ve sonuç hep hüsranla sonuçlanıyordu. Widcomm adlı firmaya ait BCM2046 kodlu USB Bluetooth Adapter olarak geçen ürünün (http://www.broadcom.com/products/Bluetooth/Bluetooth-RF-Silicon-and-Software-Solutions/BCM2046) XP sürücülerini http://digiex.net/drivers/505-bluetooth-adaptor-bcm2046-driver-windows-xp-sp2-sp3.html adresinden temin edebiliyorsunuz ancak bu bizim bilgisayarlarda kullanılamıyordu. Küçük bir düzenbazlıkla bu sorunu ortadan kaldırabildim. Yaptığım tek işlem sürücünün kurulumuna ait info dosyasında tanımlanmış olan kuruluma uygun ürünler arasında Sony'nin de kullandığı Bluetooth aygıtlarının ID'leri yer almakta ve bize ait aygıtın da ID'sini ekleyip kurulumu yaptığınız zaman hiç sorunsuz kurulum tamamlanıyor.

Driver'lar ile ilgili olarak benim hiçbir emeğim bulunmamaktadır ve tüm teşekkürlerinizi digiex.net'teki Nimrod adlı elemana yapabilirsiniz, dediğim ben sadece kendi aygıtımı da kuruluma dahil ederek sadece bi çakallık yapıp kendi başımın çaresine baktım ve bunu da FW21E sahipleri ile paylaşmak istedim. Böylece FW21E sahiplerinin XP kurulumunda tek sorunu herhalde Fn+F5/F6 tuşları kaldı. Ona da adam akıllı bir çözüm bulan çıkar sanırım..

.inf dosyası FW21E'de kullanılan aygıta uygun olarak değiştirilmiş driver'in linki aşağıdadır...

http://r*p*dsh*r*.com/files/165685654/Vaio_FW21E_Bluetooth_XP_Drivers.rar

Kolay gelsin
K
16 yıl
Bora için çok mu istiyorum
1999 VW Bora için 17500YTL istiyorum ama çok istiyorum arkadaşlar yaa, neden herkes "16000 veririm" "16500 veririm" diye beni arıyo.
Çok şey mi istiyorum yoksa yaa, ben bu aracı çok rahatlıkla 20000, 20500'e satıyodum, hem de çok rahat. Ama şimdi bok gibi bi piyasa var ve bundan istifade etmeye çalışan uyanıklar var. Nedir bu yaa?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.