A

Yüzbaşı
16 Temmuz 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
21 üye
Görüntülenme (?)
172 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
2 yıl
Asus VX238T LCD Monitör Kapanıp Açılma Sorunu
Arkadaşlar 2014 Yılında Diye Hatırlıyorum Almıştım Bu Mönitörü O Zamandan Bu Yana da Sıkıntısız Kullanıyordum Fakat Son Altı Ayda Gün İçinde 1-2 Kez Ekran Kararıp Geri Geliyordu ve Çokta Umursamamıştım. Birkaç Ay Sonrasındada Aşağıdaki Video daki Hale Geldi ve Artık Kullanılamaz Olduğu İçin Kendime Yeni Mönitör Aldım. Tamirci ve Bu İşlerden En İyi Anlayanlardan Birisi Olan Kayserideki Arkadaşıma Yolladım Mönitörü o da Bakıp Bana Sorunun İnverter den Değil Panelden Kaynaklandığını ve Tamir Edilmesinin yada Değiştirilmesinin Hem Çok Uzun Süreceğini Hemde Çok Masraflı Olacağı İçin Buna Değmeyeceğini Söyledi. O Zamadan Bu Yana Tekrar Kutusuna Koydum ve Bu Şekilde Elimde Duruyor. Bunu Yapabilecek Bir Servis Tavsiyesine yada Forumda Yapabilen Arkadaşlar Varsa Onlardan Birisine Ulaşmam Gerekiyor Aksi Takdirde Hurda Olarak Elden Çıkartmak Durumunda Kalacağım Evde Boşuna Yer Kapladığı İçin. Bilgisi Olan Arkadaşlar Bakabilirlerse Memnun Olurum


Videoyu izlemek için tıklayınız
A
3 yıl
Güncel Fiyat Performans Oranı Yüksek Cep Telefonu Tavsiyesi
Güncel Fiyat Performans Oranı Yüksek Bir Telefon Almaya Niyetliyim Arkadaşlar. Bütçe Olarak Kafamda Belli Bir Bütçe Yok. Normalde S9 Plus Almayı Düşünüyordum Ancak Telefonun Fiyatı Son Yasal Düzenlemeler Sebebiyle 4500 Civarına Yükseldi ve Bende Bu Sebepten Dolayı Eğer S9 Plus Alacaksam Birkaç Ertelemeyi Tercih Ettim. Ancak Az Önce Hepsi Buradada Samsung Galaxy A50 2019 64 GB Telefonun 2300 Civarı Bir Fiyatı Olduğunu Gördüm. Nasıl Olsa Benim İşimi Her Halükarda Görür Diye Düşünmeye Başladım. Kısacası 2000TL Üstü Fiyat Performans Cihazları İle İlgili Tavsiye İstiyorum. Tek Kriterim Var o da Samsung-Xiaomi-Huawei Üçlüsünden Birisi Olması Gerek. Gerçi Huawei Artık Biraz Sıkıntı Olacak Gibi Uzun Vadede Ama Sonuçta S3 Kullandığımı Düşünürsek Güncelleme Almasa da Kullanmaya Engel Olmayacağı Aşikar. Cevaplar İçin Şimdiden Teşekkürler
A
3 yıl
Zalman Kasa Yedek Parça Temini Hakkında Yardıma İhtiyacım Var
Arkadaşlar Geçen Zalman Z11 Neo Kasa Aldım İçinde PSU ve Cpu Cooler da Dahil. Ancak Satan Arkadaş Kargolamak İçin Kargo Şubesine Getirdiğinde Oradaki Sivri Zekalı Kargo Görevlisi Kutulu Yollama Yoksa Hiç Özen Göstermezler Deyip Kutusundan Çıkarttırmış Kasayı. Sonrada Etrafına Baloncuklu Poşet Sarıp Öyle Kargolatmış. Haliyle Yine İte Kaka Getirdikleri İçin Kasanın Ön Panelinde Yan Kapağında ve Üst Yüzgeçlerinde Bazı Kırıklar vs Oluşmuş Olarak Geldi Bana. Daha Önce Benzer Bir Durumu Corsair 750D Kasamı Aldığımda da Yaşamıştım ve Sağolsun Corsair in Parçalarını Amazonran Alıp Sorunu Ortadan Kaldırmıştım (Corsair Kasaların İskeletleri Dışında Neredeyse Her Parçasını Bulabiliyorsunuz). Ancak Aramalarıma Rağmen Zalman ın Bu Şekilde Parçalarını Satan Biryer Bulamadım. Ne Kendi Sitesinde Ne Amazon Ne Ebay Hiçbirinde Yok. Zalmanın Sitesinde RMA Bölümü var Ancak Kasanın Garantisi Büyük İhtimalle Bitik Acaba Ücret Karşılığında İstesem Gönderirler mi? Bunları Nasıl Temin Edebilirim Bilgisi Olan Varmı?
A
4 yıl
S40 2005 1.6D de Bağajdaki Bu Şey Ne ?
Arkadaşlar 2005 Model Volvo S40 1.6D Sahibiyim. Geçenlerde Arabayı Detaylı Temizlerken Bağajda Döşemenin Altında Şu Cihazı Farkettim. Satın Aldığımda Satan Arkadaş Amfi mi ne Demişti Ama Ben Bu İşlere Pek Hakim Olmadığım İçin Anlayamadım. Ama Cihazın Yanında Boşta Duran 2 Tane Kablo Buldum ve Kalbolardan Birisinde Fiber Optik Bağlantı Soketi (Öyle Sanıyorum) Var. Bilen Arkadaşlar Bakabilirlerse Memnun Olurum.< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
A
5 yıl
BB Q10 Unutulan ID ve Şifre Sorunu
Arkadaşlar Bir Arkadaşım Benden Konu Hakkında Yardım İstedi ve Telefonunu Gönderdi. Cihaz Fabrika Ayarlarına Döndürülmüş Ancak İlk Açılışta BB ID ve Şifrenizi Girin Diyor. Tabi Benim ID mi Kabul Etmiyor. Cihazda Bu Özellik İlk Alındığında Açılmış ve O Zaman Hangi ID Girilmiş Arkadaşımda Hatırlamıyor. Galiba Bunu Telefonu Aldığı Telefoncu Kendisine Yardımcı Olmak Amacıyla Yapmış. Şimdi Ne yaparsak Yapalım o ID yi İstiyor ve Girmediğimiz Sürece de Açılmıyor.

Kısaca Sorum Şu Bu Telefonu Tekrardan Kullanılabilir Hale Nasıl Getirebiliriz?

< Resime gitmek için tıklayın >
A
5 yıl
Büyük Kapasiteli Disk Problemi
Arkadaşlar Sistemimde Aktif Olarak 3 Adet 2TB Depolama Amaçlı Disk Kullanmaktayım. Hiç Bölümleme İşlemi Yapmadım Yani 1.81TB lık Tek Partitionlar Olarak Sistemimde Aktif Çalışıyorlar. HD Film Belgesel Ve Müzik Arşivim Falan Var. Geçenlerde Elime Bir Fırsat Geçti ve Bende 2 Adet 4TB Disk Aldım. Bir Tanesini Sistemime Taktım ve Tek Partition Olarak Kullanırım Diye Düşünürken Hayret Ederek 4TB lık Tekbir Disk Olacak Şekilde Bölmeden Kullanamayacağımı Gördüm. Tekrar Google Amcaya Sorduğumda İse MBR İle Biçimlendirilen Disklerde Böyle Bir Kısıtlamanın Olduğunu ve Ancak GPT Yaparsam Tek Parça 4TB Kullanabileceğimi Okudum. Kafama Takılan Şey Şu. Acaba Diski GPT Yapsam Kurulu Olan Windows umu Tekrar Baştan UEFİ li Olarak Kurmam Gerekecek mi. Zira Bazen Windows Bu Disk GPT Bölümlendirme Sistemini Kullanıyor Deyip Erişime İzin Vermiyor Diye Hatırlıyorum. Disk Yönetiminde Disk 2048 ve 1678 GB lık İki Parça Olarak Görünüyor. Henüz Biçimlendirme Falan Hiç Yapmadığım Halde. Yardımlarınızı ve Fikirlerinizi Bekliyorum< Resime gitmek için tıklayın >
A
5 yıl
UPSin Aküsünü Değiştireceğim Ama.......
Arkadaşlar Dün İtibarı İle İnform UPS imin Aküleri Artık Sistemimi 1 Dakika Bile Besleyemeyecek Hale Geldi. Bende Yeni Akü Almaya Karar Verdim. Cihazın İçinde 12Volt 7 Amper İki Adet TTec Akü Var. Bu Aküleri Yaklaşık 15 Ay Önce Takmıştım. Ancak Aklıma şöyle Birşey Takıldı. İki Adet 12V 7A Akü Alacağıma Yanyana Yerleştirilmiş 2 Tane 12V 7A Ebatında Daha Büyük Bir Tek Akü Alsam UPS ile Bağlanıtısını Yapsam Bir Sorun Yaşar Mıyım?

Aküleri Ve Ebatlarını Araştırdım Ancak Standart Ebat Değerlerine Ulaşamadım. Bilgisi Olan Beni Aydınlatırsa Çok Memnun Olacağım.
A
6 yıl
Xeon E5 V1-V2 mi i7 3. 4. Nesil mi (2011 Soket)
Arkadaşlar Elimde MSI in x79 Anakartı var. Soket 2011 3. ve 4. Nesil i7 Leri Destekliyor. Ancak Aynı Kart Xeon E5 Birinci Nesil Ve 2. Nesil İle de Çalışabiliyor. (Niye Açıklıyorum Onuda Bilmiyorum Ama :) ) Yurt Dışından Bir E5 2660 veya E5 2660 V2 Almayı Düşünüyorum. Yada Bir İki Üst Modelide Olabilir 2670 veya 2680 Gibi. Ancak Bugün Kafama Takıldı ve Karşılaştırınca i7 4960 in 2660 ve 2. revizyonundan Daha Hızlı Olduğunu Özellikle Overclock Potansiyelinin Çok Daha Fazla Olduğunu Gördüm. Overclock Benim İçin Önemli Değil Ama İşlemcinin Kendi Frekansını İhtiyacı Doğrultusunda Artıabilmeside Gayet Kullanışlı Bir Özellik. Kafamı Karıştıran Şeyde Tam da Bu Noktada Çıkıyor. E5 2660 Tam 20MB Önbellikli ve 8 Çekirdek 16 İzlekliyken Nasıl Oluyorda 4960x gibi 15MB Önbellekli 6 Çekirdek 12 İzlekli Bir İşlemcinin Gerisinde Kalabiliyor. Ben Xeon Alma Taraftarıyken i7 nin Daha İyi Gibi Görünmesi Kafamı Karıştırdı.
ES Olan Xeonların Overclock Potansiyellerinin Daha İyi Olduğunu Biliyorum Ancak Onlarda da Bazı Anakartlarda Sıkıntı Çıkarma İhtimali Beni Düşündürüyor.
Hertürlü Fikire Açığım. Kullanlar İse Tecrübelerini Paylaşırlarsa Daha da Memnun Olurum
A
8 yıl
Kesintisiz Güç Kaynağı Mı Yoksa Yeni Batarya Mı ?
Merhaba Arkadaşlar Konuyu Doğru Yere Mi Açtım Bilmiyorum Çünkü Uygun Başlık Bulamadım

Acer Marka Dizüstü Bilgisayar Kullanıcısıyım. Bir Süredir Laptop ın Bataryası Kısa Sürede Tükenir Hale Geldi. Artık Hiç Gitmiyor Bende Batarya Almayı Düşünmeye Başlamıştım ki Şunu Fark Ettim. Bilgisayar Dizüstü Olsa da Ben Onu Hep Masaüstünde Kullanıyorum. Henüz Kucaklayıpta Çantasıyla Biryere Götürdüğüm Hiç Olmadı. Batarya Fiyatına Baktığımda Orjinalleri Yaklaşık 100 TL Civarı. Benimde Kafama Şu Takıldı. Ben Bu Cihaza Batarya Değilde Kesintisiz Güç Kaynağı Alsam Masanın Altında Dursa Daha İyi Olmaz Mı ??? Bana Çok Daha Mantıklı Geliyor Ancak Bilmediğim ve Size Sormak İstediğim Bir Soru İşareti Var Kafamda!!!

Atıyorum
http://www.vatanbilgisayar.com/KGK%20ve%20Reg%C3%BClat%C3%B6rler/fsp-ep650-ep650-650va-line-interactive-ups/productdetails.aspx?I_ID=47728

Sayfada Yazan Değerler 650VA LINE INTERACTIVE Diyor Benim Laptop ın Bataryası da 11.1 Volt 4.400 MAh

Yukarıda Link Veriğim Kesintisiz Güç Kaynağı Benim Laptop ı Full Şarjlı Halde Elektrik Gitse Kaç Saat Çalıştırabilir Fiyat Olarak Aşağı Yukarı Aynılar Çünkü
A
8 yıl
ThunderBird de Hotmaildeki Alt Klasörleri Görüntüleme
Merhaba Arkadaşlar Thunderbird ü Uzun Zamandır Biliyordum Ancak Yeni Kullanmaya Başladım Gmail İle Bir Sorunum Yok Tüm Alt Klasörler Vs Sorunsuz Yükleniyor Ancak Hotmail İçin Aynısını Söylemek Zor Zira Gelen Kutusu ve Çöp Haricinde Hiçbir Alt Klasörü Görüntüleyemiyor İndiremiyor ve Kullanamıyorum. Araştırdığım Kadarıyla Sorun Hotmailin IMAP Kullanmamasından Kaynaklanıyormuş. Thunderbird Kullanan Ve Bu Sorunu Çözen Arkadaşlardan Yardım ve Önerileri Bekiyorum.

< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.