T

Yüzbaşı
11 Şubat 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
21 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
2 yıl
yurt dışı sms onay mesajlarının bazıları gelmiyor
Arkadaşlar,

Bazı uygulamalara kayıt olmak için gereken sms onay mesajları turkcell hattıma gelmiyor. Mesela whatsapp, uber gibi uygulamalar için geliyor fakat bolt, uklon gibi uygulamaların sms onay mesajları gelmiyor. buna benzer bir sorun yaşayan ve çözümünü bilen kimse var mıdır?
T
2 yıl
sagem 4k kutu favori kanal sayısı
Değerli arkadaşlar,

sagem 4k kutuda favori kanal belirlemenin bir üst limiti mi var? istediğim kadar kanalı favori listesine ekleyemiyor muyum?
T
4 yıl
Vodafone evde internet ile fibermax farkı nedir?
Arkadaşlar vodafone evde internet ile fibermax farklı mıdır? Sonuçta ikisi de vodafone'un gibi görünüyor. Ama farklı internet siteleri var.
T
6 yıl
2015 PEUGEOT 208 (YARI OTOMATİK) Mİ 2012 HYUNDAI I20 (TAM OTOMATİK) Mİ ?
Arkadaşlar 45 bine kadar 2011 model üstü otomatik (dizel benzinli fark etmeyecek) bir araç bakıyorum. otomatik vites olmazsa olmaz kriterim. Piyasa araştırmalarıma göre punto, corsa, 208 ve i20 bu fiyata otomatik bulabileceğim araçlar gibi görünüyor. Şu an bunların arasından benim için i20 ve 208 öne çıkıyor. 2012 model i20 sense ile 2015 model 208 active kafa kafaya geliyor gibi. bu durumda önemli kriter otomatik vites kalitesi. bildiğiniz gibi i20 tam otomatik 208 ise yarı otomatik kullanıyor. internette yaptığım kısa araştırmalar sonucunda 208 yarı otomatik vitesinin yokuşlarda problem çıkarttığı ve geçişleri hissettirdiği söyleniyor. i20 nin otomatik vitesi için de genel görüş iyi olduğu yönünde.

benim gönlüm hem daha yeni olması hem de tipini daha çok sevdiğim için 208 den yana. ancak otomatik vitesinin problemli olacağı ihtimali beni bu araçtan soğutuyor. sizlerin de bu konuda görüşünü almak istedim. sizce hangisini seçmek daha mantıklı
T
8 yıl
2015 jetta bi xenon opsiyonu hakkinda
Herkese merhaba.

Basliktan da anlasilacagi gibi sorum jettalara eklenen bi xenon far paketi opsiyonu hakkinda. Bu opsiyon siparise eklendiginde farlar suruse duyarli hale geliyor mu? Yani "dinamik viraj fari" olarak da adlandirilan direksiyon yonune gore aydinlatma yapiyor mu bu far sistemi?

Ilginize simdiden tesekkurler
T
8 yıl
bebek odası için hangi yağlı radyatör?
Merhabalar,

Öncelikle umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Yeni yeni girdiğimiz şu kış günlerinde bebeğimin odası maalesef kombi ile istediğim düzeyde ısınmıyor. Odasını ısıtmak için bir yağlı radyatör almak istiyorum ama konu hakkında hiç bilgim olmadığı için bu aletleri bilen ve kullanan arkadaşlardan yardım istiyorum. Aşağıda maddeler halinde beklentilerimi yazdım.

SES: Bu aletler çalışırken ses yapıyor mu bilmiyorum ama benim için sessizlik en önemli kriterlerden. Bebek odasında kullanılacağı için sessiz çalışması şart. Fanlı modellerin sıcaklığı daha iyi yaydığı ama ses yaptığı söylenmiş. Bu durumda fanlı modelleri elemem gerekebilir sanırım.

DİLİM SAYISI: Isıtımayı düşündüğüm oda yaklaşık 20 m2. Bunun için kaç dilimli petek gerekir?

TERMOSTAT: Gece boyu fişten çıkarıp takmak yerine termostatını ayarlayıp belli sıcaklığın altında otomatik olarak çalışmasını sağlamak isterim. Sanırım bu özellik neredeyse hepsinde mevcut.

GÜVENLİK: Burada iki konu var. İlki priz bağlantısı ikincisi de bebeğime zarar verip vermeyeceği. Bazı forumlarda prizlerin aşırı ısındığından bahsedilmiş bu da tehlikeli bir durum tabi. Fakat acaba bu ev tesisatı ile ilgili mi yoksa radyator seçimine mi bağlı emin olamadım. Bir diğer husus da bebeğimin radyatörün sağını solunu kurcalayınca kendine zarar vermemesini sağlamak. Bu muallak bir konu tabi ama ne bileyim dilimlerin ucu sivridir. düğmeleri sağlamlık açısından uyduruktur bebeğim (bebek dediysem 1.5 yaşında ayaklı canavar:)) abanarak çevirir kırar vb. şeyler olmasın.

ISITMA PERFORMANSI GÜÇ TÜKETİMİ : Burada fiyat - marka - performans devreye giriyor. Daha az enerji harcayarak daha iyi ve uzun süreli ısıtma sağlayan markalar var mıdır? Misal bir marka ısı yayılımını daha iyi sağlayan malzemeler kullanmıştır da öbürü daha kötüdür. Bu durumda bir marka 1 odayı 1 birim zamanda ısıtırken diğeri 1.5 birim zamanda ısıtıyodur gibi şeyler.

FİYAT: Bu kadar talebim var ama fiyatta da üst limitim 250-300 tl olabilir en fazla. Daha az fiyatlısı daha makbul olur tabi ki.

Özetle beklentilerim genel olarak yukarıda yazdıklarımdan ibaret. Dediğim gibi bu konuları bilen ve bu radyatörü kullanan arkadaşlar cevaplarını esirgemezlerse memnun olurum.

Herkese selamlar.
T
8 yıl
2015 model tv ler ne zaman piyasada olur?
Başlıkta da belirttiğim gibi, 2015 model tv ler ne zaman Türkiyede teknoloji mağazalarında satılmaya başlar? Bunu iki açıdan soruyorum.

1) yeni modellerden uygun fiyatta bir tv gelebilir mi?
2) yeni modellerin gelmesiyle eski modellerin fiyatlarında indirime gidilebilir mi?


bu ara tv bakıyorum. acelem yok ama çok da uzatmak istemiyorum. eğer yıl sonuna doğru (kasım, aralık) yeni modeller gelirse onları da görüp piyasanın durumuna göre alacağım tv'ye karar vereyim diyorum. Ama aksi durumda (yeni modeller seneye şubat mart civarı piyasaya çıkarsa) beklemenin çok da anlamı olmayacak sanırım.
T
8 yıl
samsung 46h7000-48h6500 400 tl farka değer mi?
Merhaba Arkadaşlar,

Bu aralar Samsung da gözüme çarpan iki model 46h7000 ve 48h6500. Şu an aralarında 400 tl fark var (2599 tl - 2999 tl). Samsungun karşılaştırma yaptırdığımda temel olarak ekteki resimde yazab farklar dikkat çekici. Bir de h7000 de çift tuner varmış ama bu durum beni ilgilendiren bir özellik değil. Sizce bu farklar aradaki 400 tl ye değer mi?


< Resime gitmek için tıklayın >
T
8 yıl
46h7000-48h6500 400 tl farka değer mi?
Merhaba Arkadaşlar,

Bu aralar Samsung da gözüme çarpan iki model 46h7000 ve 48h6500. Şu an aralarında 400 tl fark var (2599 tl - 2999 tl). Samsungun internet sitesinde karşılaştırma yaptırdığımda temel olarak ekteki resimde yazab farklar dikkat çekici. Bir de h7000 de çift tuner varmış ama bu durum beni ilgilendiren bir özellik değil. Sizce bu farklar aradaki 400 tl ye değer mi?

< Resime gitmek için tıklayın >
T
9 yıl
tv kablosuna modemi bağlayıp internet alabilmek mümkün mü?
Merhaba Arkadaşlar,

Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Evime gelen kablo 3 e ayrılmış vaziyette. 2 kablodan tv 1 kablodan da internet alıyorum. Bu üçünü de ayrıştıran splitter da duvar kağıdının arkasında kaldı. Yani bu bağlantı noktasına ulaşabilmem için duvar kağıdını yırtmam gerekecek.

Acaba duvar kağıdının ardındaki bağlantıya dokunmadan tv aldığım kablodan internet alma şansım olur mu? Yani modemi tv için ayrılan kabloya taksam internet alabilir miyim?

Aslında bunu denedim ve alamadığımı da gördüm. Ama belki başka bir yolu vardır diye düşünüp sizlerin de fikrini almak istedim. Herkese şimdiden teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.