A

Çavuş
01 Temmuz 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
3 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
10 yıl
Yeni Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun
Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun (6502 Sayılı Kanun) nihayet TBBM sitesinde tam metin olarak yayınlandı ancak henüz Resmi Gazetede yayınlanmadıhttp://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k6502.html . Bu kanun ile tüketici lehine bazı hükümler konmuş olsa da maalesef madde 87 ile banka, servis sağlayıcı gibi kurumlara bir kıyak yapılmış, kanunun yürürlük tarihi olarak yayınlanmasından altı ay sonra belirlenmiş. Bu da demektir ki bu kanun yakın zamanda yayınlansa bile (ki yakında yayınlanır) Mayıs 2014 ten önce pek bir hayrını göremeyeceğiz. Geçicici madde 1 ile bu durum biraz olsun telafi edilmiş gibi gözükse de yapılan işin mantığını anlamak zor. Tüketicinin daha iyi korunmak için bir altı ay daha beklemek zorunda bırakılması kabul edilemez.

Yine de yeni internet aboneliği alacak arkadaşların bu kanunun Resmi Gazetede yayınlanması beklemesinde fayda var. En azından sözleşme feshi konusunda elleri biraz daha rahatlamış olur.
A
11 yıl
Tabi ki sormadan almamak lazım ama yine soralım.
Sağolsunlar bu sitede gerçekten insanlara yol göstermeye, deneyimlerinden faydalandırmaya çalışan insanlar var. Ben de bir alım yapmadan önce siteyi gezmek gerekirse bilenlerden veya kullanıcılardan akıl almak taraftarıyım. Ancak annemler ev değiştirme sebebiyle acil sayılabilecek beyaz eşya ihtiyaçlarını gidermek için girdikleri bir alış veriş çılgınlığı sonucunda aşağıda yazdığım beyaz eşyaları almışlar.

Buzdolabı - Siemens KD 56 NAW 30 N (Beyaz)
Çamaşır Makinesi - Siemens WN 12 S 763
Bulaşık Makinesi - Bosch SMS 58 NO2
Ocak - Siemens - ER 61121 DT

Samsung, Lg gibi markaların Bize (özelikle de Bana) yaşattıkları servis sorunları, son alınan Arçelik çamaşır makinesinin 800 ve üzerinde devir üzerinde sıkma yaparken banyoda gezme durumuna servisin bir çözüm bulamaması ve Siemens Bosch ürülerde daha önce yaşadıkları memnuniyet sebebiyle Siemens Bosch beyaz eşya grubuna yönelmişler. Aldğınız marka ve o markanın servisi kadar o markanın hangi modelini aldığınız, o modelden genel memnuniyet durumu da önemli. Sorum da esas olarak buna ilişkin; Yukarıda saydığım beyaz eşya modellerinin sorunsuzca kullanımı mümkün müdür? Genel, kronik sorunları var mıdır? Siparişlerini değiştirmek mümkün olursa, mümkünse aynı markadan olmak kaydıyla muadili öneriniz var mı? Kullanırken özelikle de ilk kurulum esnasında tavsiye edilebilecek bir işlem var mıdır? Fazladan 4 yıl garanti için para ödemek mantıklı mı?

Teslimat 25.12.2012 tarihinde yapılacağından bu soruları sormaktayım. Yardımcı olacak veya olmaya çalışacaklar kişilere şimdiden teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.