S

DH Yönetici
28 Haziran 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
28 üye
Görüntülenme (?)
1057 (Bu ay: 212)
Gönderiler Hakkında
S
8 sa.
Futbolcu adayı veya futbolcu kardeşlerime naçizane önerilerim.
Yeterince çalışmıyorlar. Haftada 2 antrenman ile bu olacak iş değil. Koşu yok, kondisyon çalışması yok. Çalışılsa da ciddiyetle çalışılmıyor. Azim yok, aidiyet yok. Biraz tekniği olan, 2 aferin alan da sonradan salıyor kendini.
Biraz parayı gören, karı kız, nargile, sigara, o kafe senin bu kafe benim, egoistlik. Hemen lüks araba alayım halleri. Doğru antrenman medotları youtubede eski futbolcular anlatmış çalışma tekniklerini. Vuruş tekniklerini, yani iyi bir hoca imkanınız yoksa bile bunları izleyip yapabilirsiniz.

Oyunda, o koşmuyor ben niye koşayım, pas atmıyor kim uğraşır bunlarla, vs vs örnekler çoğaltılabilir.
Merih demiral fb alt yapısında iken 18 yaşında buradan nane olmaz diyip Portekiz 3 ligine gitmiş. 2 senede inanılmaz yükselmiş. Ronaldo’nun paraya ihtiyacı var mı? Kaç yaşında hala ciddiyetle çalışıyor. Yediklerine, içtiklerine dikkat ediyor.

Maalesef bir çok aile futbolu futbol için değil, milyonlar, milyon eurolar kazanmak için oynatıyor.
Bir arkadaşım var amatörde. Sigara içiyor, çaya 4 şeker atıyor. Sorana profesyonelim diyor ama amatörde idi. Hep gezmek, ortamlarda takılırdı. Dedim kafanı biraz futbola ver, çalış. Yok, öyle kaybolup gitti.
Sigara içmeyin, şeker, tuz, yediğiniz yemeklere dikkat etmeli, fit olmalısınız.

Mesela birisi söylemiş, amatörde olan amatörde kalıyor, her şey torpil maalesef diyen genç var.
Bakın birini fark edip öneren bir hocamız olmuş hemde ısrarla. Sanki oğlunuzmuş gibi. Ama babası paragöz çıkınca olmamış.

Evet, torpil, tanıdık bulmak, referans bulmak söylemleri Türk futbolunda maalesef var. Bende gençlere diyorum ki, siz oyununuza bakın, vaz geçmeyin. Elbet bir gün fark edilirsiniz. Öyle bir çalışın, öyle bir oynayın ki, Düşmanınız bile size hayran kalıp sizi önersin. Aidiyet duygusu ile oynayın. En iyi örnek torreira, Futbolcu örnekleri çoğaltılabilir, 2 örmekte kalmayın lütfen. Alex yeterince koşmuyordu ama mükemmel paslar atıyordu, Hagi böyleydi, veya falanca Türk oyuncu şöyleydi diye örnekler çoğaltılabilir.

Çalışmaktan kastımda sahada deli dana gibi boş boş koşmak değil. Oyun görüşü, oyunu okuma, kademe alma, bir sonraki hamlenin ne olacağını ön görmek. Deneyin deneyin deneyin, vaz geçmeyin.

Bir çocuğun önüne kitap koyup oku dediğinizde, eğitimsiz okuyabilir mi? Okuyamaz. Hadi oğlum, hadi koçum, sen yaparsın söylemleri ile çocuk yetişmez. Sınava çalışmasan sınav kazanılıyor mu? Hayır. Öyleyse eğitim olmadan da futbolcu olunmaz.
Al gülüm, ver gülüm, pas at, şut çek ile futbolcu olunmaz. Hocaları iyi dinleyeceksin, gelişmeye açık olacaksın. Nette bir sürü hareket, pozisyon alma, ne yapılması gerektiği anlatılan dersler var. Televizyonda bir maçı taraftar gibi izlemeyin.

Oyuncuların dağılımına bakın, kim nerede duruyor, neden orada duruyor, pozisyonu nasıl alıyor. Adam topu önüne sürüyor, sürekli topa bakıyor çevre kontrolü yok.
Bu takım hangi sistemle oynuyor. Nasıl yapıyor dikkatli izleyeceksin. Çocuk diyor ki, idolüm Ronaldo veya messi. Neye göre idolün? Sırf adları var diye idolün. Örnek aldığın oyuncu varsa onun gibi çalışıp azim edeceksin. Ona özeneceksin yani.
Kimileri bu dediklerini harfiyen yapıyorum ama olmuyor hocam diyorsa, o arkadaşta maalesef futbolcu kumaşı yok demektir.

Sevgili gençler, araba, ev, lüks yaşam vaktinde yaşanır. 35 yaşında emekli ol, istediğin hayatı yaşayın. Erkeklerde yaş 35’den başlar. O zamana kadar olgunlaşır doğru hareketler yaparsınız. Şimdiden elinize geçen 3 kuruşu pervasızca harcar, kendinize bakmazsanız kaybolup gidersiniz.
Hava atmak, tanınmak, bilinmek bunlar boş işler. Bakın geçmişe, tanınmak olmak size bir şey katmaz. Piyasada şekil yapmak sadece sizin egonuzu tatmin eder. Yapmayın. Çalışın. Para için değil, futbol için oynayın. Hayatınızı mahvetmeyin.

Azimli olun, cesur olun, kendinize güvenin. Çalışmak ve oyun görüşü iyi olmalı, oyunu iyi okumalısınız.
S
geçen ay
Yorum yazarken sayfa yenilemesi.
Bir tek bende mi oluyor bu anlamadım. Uzun uzun yazdım, devam ederken birden sayfa yenilendi yazılarda gitti. 2 etti bu. Sürekli olmasa da arada bir oluyor.

Önceden yanlışlıkla geri tuşuna basıp ileri desen bile yazılar geri gelirdi. Böyle şikayet var mı başka acaba? Eski bir üye olarak, şunu yapmışsındır ondan olmuştur demezsiniz heralde 🙂 @gun
S
2 ay
Devlete Borcu olanlar 1 hazirandan sonra faiz %9 Dan %24 Çıkıyor Bilginize.
Devlete Borcu olanlar 1 hazirandan sonra faiz %9 Dan %24 Çıkıyor Bilginize..
< Resime gitmek için tıklayın >
S
2 ay
F.Bahçe’li arkadaşlara sorum var.
Fenerbahçe’li arkadaşlara bir sorum var.

Fb neredeyse 20 küsür yıllık puan rekorunu da kırdı sanırım bu arada. Bu başarısızlık mıdır? Erman Toroğlu, fb’ye ağır ithamlarda bulundu başarısız diyerek.

Gündemde Aziz Yıldırım ve mourinho var. Şimdi size soruyorum, bu adam gelirse Okan hoca gibi 17/17 mi yapacak? Kim derdi ki G.Saray böyle olacak. Böyle olmasaydı zaten F.bahçe şampiyondu.

Yani kimse de demiyor mu, G.Saray ligin üstünden geçti, bir sezonda kırılmadık rekor bırakmadı. Her şeye rağmen elimizden geleni fazlası ile yaptık. Puan rekoru bile kırdık ama olmadı diye? Mourinho gelirse İsmail hoca gibi başarılı olmaz bana göre. Seversiniz sevmezsiniz, puan rekorunu kırmış bir hoca. BJK gibi 3 maç kazanıp yenilsemiydi?
S
3 ay
New Toyota Corolla 2025 böyle mi olacak?
Eğer model böyle veya buna yakın olacak ise Toyota biraz gençlere hitap etme döngüsünde sanırım. Tabi motor seçenekleri atmosferikte kalmaz ise.


S
5 ay
İzmir İzsu\u0027nun rekor su fiyatları.
İzmir'de yaşayan arkadaşlarımın su faturalarını görünce şaşırıyorum. Ankara'da basit bir iş yerime gelen su faturası bile 350-400 iken aynı işi yapan meslektaşlarıma 5-6 bin aralığında faturalar geliyor çok tüketmedikleri halde.

Ankara'da bir ara fazla idi ama Mansur Yavaş fiyatları indirmişti.

İzmir'liler siz ne düşünüyorsunuz? Ev faturalarınız ne kadar?
S
8 ay
Gençlerin kumar hastalığı.
Çevremde çoğu genç görüyorum, nette kumara sarmışlar hep. Yeğenim bile 70 bin kazanıp, bıraktım diyerek tekrar oynayıp daha da fazla kaybettiğini öğrendim.

Fetva ya da nasihat vermekten ziyade sadece şunu söylemek istiyorum.

Kumar bilindiği üzere hastalıktır. Her kumar oynatan sitelerde psikoloji doktoru vb doktorlar vardır. İnsan psikolojisini iyi bildikleri için size ilk etapta fazla para kazandırırlar. Ne de olsa daha fazla kazanmak isteyeceğiniz için o parayı orada batırıp daha da fazla batıracağınızı bilirler. Parayı alıp tekrar oynamayanların sayısı yok denecek kadar azdır.

Gençler çalıştıkları işlerde genelde aile vb evlerde kalıp masrafları olmadıkları için kazandıkları paraları buralarda kaybediyorlar. Akşama kadar tabiri caiz ise it gibi çalışıp emek verdikleri işin parasını önemsemeyip kumarda kaybediyorlar. Uyku düzenleri bile bozuktur. Genelde az uyurlar.

Her seferinde, Bıraktım artık demeleri 50 defa tekrarlanmıştır. İşin boyutu, kumara para yetiştirebilmek için hırsızlığa vb durumlara kadar gidebilir.

Bitcoin borsalarında, kaldıraç diye tabir edilen bahis ortamlarında milyonlarca parayı batırıp aileleri yok olan, intihar edenler vardır. Neyseki son yıllarda borsalar hareketli olmadığı için şu an pek popüler değil ancak bu seferde nette oynatılan kumarlara yöneldiler. Hep, 100TL attım, 200TL’den bir şey olmaz diye başlayan ve sonu gelmeyen olaylar.

Gençler üzerinde büyük risk taşıyan bu kumar siteleri nedense gündemde bile yok. Neler yapılır, nasıl tedbir alınır, gençler nasıl korunur önlemleri yok. Devlet büyüklerinin tedbir alması gereken en önemli konulardandır.

Bu durum ile ilgili mecliste araştırılma yapılması için ne gerekiyor ise yapmaya çalışacağım.
S
9 ay
Son dakika haberi BM\u0027de \u0027çatismalarin durdurulmas!\u0027 tasarisi kabul edildi.
BM Genel Kurulu, Gazze'de "acil, kalic ve sürekli bir insani ateskes" çagrisinda bulunarak, çatismalarin durdurulmasini talep eden karar tasarisini kabul etti.
S
9 ay
Otoyol ve köprü geçis ücretlerine zam.
S
9 ay
Gabar da günlük petrol üretimi 25 bin varile ulasti.
Türkiye Petrolleri Anonim OrtakligI (TPAO),
Gabar'da günlük petrol üretiminin 25 bin varile ulastigini bildirdi.

TPAO, X sosyal medya platformundan yaptig! videolu paylasimda, "Enerjide Bagimsiz Türkiye
hedefimize dogru, ay yildizli bayragimizin
gölgesinde dag tas, gece gündüz demeden tüm
ekibimizle görevdeyiz." ifadesi yer aldi.
Gabar projesinde günlük petrol retiminin 25 bin varile ulastigina isaret edilen paylasimda, TPAO
Genel Müdürü Melih Han Bilgin'in su ifadelerine yer verildi:
"Ülkemiz ekonomisi ve kurumumuz için büyük bir
deger retimeye devam ediyor. Yil sonuna
kadar hedefimiz günlük retimimizi sadece
Gabar projesinden 35 bin varile gikartmak. 2024 yill sonu için hedefimiz ise sadece Gabar projesinde günlük 100 bin varil üretim. Biz bu hedefi gerçeklestirebilmek için var gücümüzle,
bütün takimimizla gece gündüz çalisiyoruz."
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.