S

Emekli Yönetici
28 Haziran 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
30 üye
Görüntülenme (?)
208 (Bu ay: 4)
Gönderiler Hakkında
S
4 gün
Asus ekran kartı sorunu ve PENTA'nın ilgisizliği.
Merhaba, Asus RTX 2060 ekran kartım arızalı olduğu için Asus firmasının garanti servisine gönderdim. Bence arıza basit, giderilebilir durumda idi. Kart çalışıyor, ufak bir arıza olduğunu düşünüyorum.

Nihayetinde kart serviste 1 ay bekledi. Ve değişim/iade kararı çıktı. Şimdi 1.5 sene önce aldığım bu kartın fiyatı 1.500TL civarlarındaydı. Şu an kart 7-8bin TL civarında. Ben ücret iadesi istemediğimi kartın aynısı ya da üst modeli ile değişim yapılmasını istedim.
Aradan 3 ay geçti. Kartın durumunu soruyorum, "dünya genelinde ekran kartı sıkıntısı var vs" şeklinde sürekli geçiştiriliyor. Sürekli de, ücret iadesi yapalım diyorlar. Yahu, ücret iadesi istemiyorum, kartın değişimini istiyorum dediğim halde sürekli böyle söylüyorlar penta grubu. 3 ay içinde ne kartlar sattığını görüyorum bayilerine. Bize gelince stok sıkıntısı var :)

Şimdi ben ücret iadesi istesem, aynı kartı tekrar almak için cebinden 6-7bin TL ödemek zorunda kalacağım. Neden insanları bu şekilde mağdur etme yöntemini kullanıyorlar? Kartı da 1,5 sene geçmesine rağmen uzun süre önce arızalandığı için kenarda bekliyordu göndermemiştim.

Bir tepkim de asus cephesine. Gönderilen arızalı ürünler, hiç bakmadan, ilgilenilmeden 1 ay boyunca serviste bekliyor bunu biliyorum. Maksat iade çıkması için.

Sonuç itibarı ile iade/değişim çıkan ürünleri hiç bir şekilde değişim yapmıyorlar. Bize gelince stok sorunu var. Bayilere gelince kart var.
S
5 ay
Çoğu Esnafın Kira Yardımı Başvuruları REDDEDİLDİ.
Esnafa kira yardımı desteklerinde başvuranların. Çoğu reddedildi. Neye göre reddedildi bilinmiyor. Verecekleri 1000TL onu bile çok gördüler.
S
5 ay
Çin aşısı ile ilgili komplo teorim.
Başından beri bir komplo teorim vardı ve bu vesile ile yazayım. Bir grup kişiler, bazı çinli'ler ile anlaşıp (prof vs) gibi bu aşıyı üretti. Çinli'lerde biz ürettik diye benimseyip sevindi. Akabinde hedefteki ülkeleri bitirmek için kullanıldı.

Türkiye'de nasıl olsa çin'i dost ülkedir yapmaz öyle şeyler diyerek güvendi.

Nasıl ki feto olayı 40-50 yıllık bir oluşum işte bu da öyle. Her şey usülüne uygun ve inandırıcı. Yapanlar çinli profesörler, kaç yıldır ülkeye hizmet ediyorlar. Ama bu oluşum için yetiştirildiler.

Ne kadar geç çıksa da, bizim üreteceğimiz aşı beklenmeliydi. Maalesef bunu düşünecek zihniyet yok ülkede. İşte Osman'lı da böyle tufaya düşürüldü. Çaktınız mı davayı?
S
6 ay
Başkent Doğalgaz'in vicdansızlığı
Ankara'da yaşıyorum. 3 aylık bebeğim var evde. 419TL faturayı, son ödeme tarihini 15 gün geçirdik diye kesmişler. Gecenin bu saatinde ödedim de, açmalarını bekliyorum. Ev olmuş buz gibi, çocuğumun eli, ayağı, dudağı mavi olmuş soğuktan.

Şu zor dönemlerde insanlara biraz daha tölerans gösterebilirlerdi. Hadi desen ki, 2-3 fatura olmuş amenna. Ya da çok büyük meblağ olsa yine tamam.

419TL için evi boşaltıp kaçacak değil ya insanlar? Böyle vizdansız kişilere kalmışız. Hiç yaşlısı mı var, çocuğu mu var, hastası mı var? diye düşünen yok. Yazıklar olsun Başkent doğalgaz yönetimine..
S
6 ay
İkinci el araçta şark kurnazlığı - Araçta SÖK-TAK vardır.
Önceden de vardı ama artık bu tabir çok kullanılmaya başlandı. İlanların çoğunda, değişen yazısı yerine, sök-tak vardır tabiri yazılmaya başlandı . Sök tak olunca değişen değildir izlenimi veriliyor. Zaten söküldükten sonra ister yenisini tak, ister onarıp tak, değişen diye geçer. Tabi uyanıklar yutturabildiklerine.
S
6 ay
İphone müzik esnasında sesi kısıyor?
Kulaklarınızı korumak amacı ile kıstık diyor iyi güzel ama ben yüksek ses ile dinlemeye devam etmek istiyorum. Google baktım sonuç yok. Ayarlarına girdim, bu özelliği kapat göremedim? Airpod 2 ile kullanıyorum. Ne yapabilirim?
S
6 ay
Hiç dikkat ettiniz mi? İntihar haberleri yok!..
Oysa ki, pandemi olmadan önce bile günde kaç tane intihar vakası oluyordu. Şimdi iş yerini, işini kaybedenler, binbir emekle bir yere gelip batanlar vs.

psikolojik sorunlar baş göstermiş ve mantık olarak intihar teşebbüslerinin veya intihar haberlerinin daha çok olması gerekmez mi? Tabiki temennimiz kimse intihar etmesin.

demek istediğim, cebimde çarşı parası yok diye eşine söylemeye utanıp intihar eden vatandaşlar varken, uzun zamandır bunlarla ilgili haberde yok.

bu haberler için yayın yasağı filan mı var?
S
8 ay
Ülker grubu, gıda dedektif'ini dava etti.
Sosyal medya instagramda 2 milyon takipçiye ulaşan, ürünlerin içeriklerini paylaşarak tüketiciyi bilgilendiren gıda dedektifi sayfasını, Ülker grubu, ürünlerinde zararlı içerikleri ifşa ettiği gerekçesi ile dava açtı.

< Resime gitmek için tıklayın >
S
11 ay
Expertiz yaptıranlar DİKKAT! Nitelikli dolandırıcılık.
SAHİBİNDEN TRAMERSİZ DEĞİŞENSİZ 2017 TOUCH OTOMATİK TERTEMİZ İLAN NO: 843877513

Ankara'dan, Bursa'ya 2017 Model megan için gittim. İlandaki araç sahibi, dedikleri dışında hiç bir şeyin olmadığını, gönül rahatlığı ile gelebileceğini söyledi. 157bin fiyattan 154 bine anlaştık.

Aracı expertizde, 350TL olan paketi seçip yaptırdık. Dediklerinin dışında neler neler çıktı. Emniyet kemerleri patlamış vs vs.

Araç sahibi Umut Atmaca isimli şahış, aracı yeni almış ve yaptırdığı expertiz raporlarını gösterdi. Bende bilmiyordum hakkını helal et diyerek, expertiz ve yol ücretimi 500TL verdi.

Buraya kadar her şey normal. Olur böyle şeyler vs. Aradan 2 saat geçtikten sonra başka bir arkadaşımızı arattırdık. İlanı düzenlememiş zaten aynı. Arkadaş konuştu, ona da aynı şekilde expertiz raporlarını whatsaptan atacağını söyledi.

Asıl bomba burada geldi. Eski sözde yaptırdığı expertiz raporunu attı yine. Arkadaş masustan, kars'tan geleceğim diyor. Aynen yazıldığı gibi diyor.

Eğer expertizde 250TL'lik seçseydik, Sadece dıştan kaportaya, motora, motor gücü testine bakıp veriyorlar. Bu durumda siz diğer detaylarını bilmeden iyi diyerek alıyorsunuz. Demek ki bu yöntemi çok yutturdular ki, hala aynı kafa devam ediyor.

Siz siz olun, 50-100TL daha fazla verin detaylı baktırın alacağınız aracı. Kapı içlerine, lastik altlarına kadar baktırın. Ve kurumsal firmalara gitmeye özen gösterin.
S
11 ay
Silinsin
..
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.