U

Yüzbaşı
02 Haziran 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
9 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
U
8 yıl
Cvs DN 8530 kullanan varmı?
U
9 yıl
P760 L9 Bootloader Kilidini Açma ve Jelly Bean Rootlama
Herşeyden önce belirteyim arkadaşlar bootloader kilidini açarsanız cihaz garanti dışı kalır sonradan çıkacak sıkıntılarda mesuliyet kabul etmem. yazmadın falan demeyin :)

bootloaderı açmadan root etmek istiyorsanız sizi böyle alalımhttp://forum.donanimhaber.com/m_72866775/tm.htm

bootlader kilidini açınca clockworkmod recoveryden ufak bi zip yükleyerek cihazı root edebilirsiniz. cyanogenmod 10.1gibi custom romlar yükleyebilrisiniz. rom yedekleme yapabilirsiniz.


anlatıma geçeyim

http://www.multiupload.nl/R0UZ9TM5CY bu bootloader açmak ve recovery yüklemek için gerekli
http://www.multiupload.nl/NINL0HQMF1 bu dosyada root etmek için bu zip i olduğu gibi hafıza kartınıza atın.

üstteki linkteki rarı c:\ ye çıkarın c:\unlockl9 olarak. c:\unlockl9\unlockl9 gibi olmasın. sonra telfonunuzu bilgisayara bağlayın lg yazılımı seçili olsun. klasördeki Flash_Bootloader.bat ı çalıştırın telefonunuz siyah ekran üzerine beyaz yazılı olarak açılacak bootloader kilidi açmak isteyip istemediğinizi soracak son kez düşünün eğer kilidi açarsanız tekrar geri dönüşü yok garantiniz gider ancak daha kolay root ve farklı romlar cyanogenmod 10.1 gibi romlar yüklemenize olanak sağlar.

< Resime gitmek için tıklayın >

eğer bootloader kilidini açmak istiyorsanız ses açma tuşuna
eğer bootloader kilidini açmak istemiyorsanız power tuşuna basın.

buraya kadar okuduysanız kilidi açmışsınız demektir :)
eğer kilit açıldıysa aşağıdaki resimdeki gibi görünecektir

< Resime gitmek için tıklayın >

telefona dokunmayın bu şekilde kalsın (fastboot ekranında). şimdi sırada cwm touchrecovery kurmada.

Flash_Recovery.bat çift tıklıyoruz cmd işlemi bittiğinde dokunmatik cwm recovery kurulmuş olacak. (komut satırında sayılar falan belirecek)

son olarak kabloyu sökün, pili çıkarın yada 10 sn power a basılı tutun telefon kapansın. telefonu açın açtıktan sonra Reboot2Recovery.bat dosyasını çalıştırın ya da telefon kapalıyken ses kısma+ home tuşu (ortadaki düğme) + power tuşuna basılı tutun cwm recovery'e geçin.
şimdi recoveryden hafızakartına attığınız UPDATE-SuperSU-v1.25.zip dosyasını yüklediğimizde root işlemi gerçekleşecek
recovery e geçtiğimizde install zip from sdcard diyoruz sonra choose zip from external sdcard diyoruz UPDATE-SuperSU-v1.25.zip dosyasını buluyoruz yes diyoruz yğkleme birkaç saniye sürecek. sonra geri geri diyip reboot system diyoruz telefon yeniden başlayacak. artık telefonumuz rotlandı.

cwm recoveryden farklı romlar yüklebilirsiniz yedeklerini de alabilirsiniz. recovery e geçmek için telefon kapalıyken ses kısma+ home tuşu (ortadaki düğme) + power tuşuna basılı tutuyoruz telefon titrediğinde power tuşunu bırakıyoruz telefon recoveryden açılıyor.

fastboot ekranında sorun yaşayanlar!!! fastboot ta flash_recovery.bat çalışmıyorsa fastboot driver bilgisayarınızda yoktur.

http://www.multiupload.nl/LOJV80SF1X dosyayı indirin ve bi yere çıkarın. telefon fastboot ekranında ve kablo takılıyken bilgisayarınızdan aygıt yöneticisine gidin ünlem işaretli olan android 1.0 yazılı yere sağ tıklayıp sürücü güncelleştir diyip bilgisayarımda ara diyin ve biraz önce indirdiğiniz klasörü gösterin. işlemi doğru yaparsanız sıkıntı olmayacaktır. daha sonra Flash_Recovery.bat a çift tıklayın recoveryniz kurulmuş olacaktır.
U
9 yıl
LG L9 SDCARD DOSYALARINI HAFIZA KARTINA ATMA (root gerekli)
( işlem root erişimi gerektirir) sdcard ile external sd yi yer değiştirme işlemini paylaşmak istedim. ne işe yarar derseniz hafıza kartınızın boyutu kadar sdcard dosyalarını atabileceğiniz yeriniz olur. yani oyunların sdcard dosyalarını hafıza kartınıza atıp ordan oynayabilirsiniz. sdcard yerine hafıza kartınızı görür. aynı anda büyük boyutlu oyunları oynamak için ideal. (apk larınız telefon hafızasında kalır. 2.3 gb apk için yeterli bence) anlatıma geçeyim.

öncelikle script çalıştırabilen bir dosya yöneticimiz olmalı. ben bedava ve google play de olan smanager kullanıyorum. programı google playden kuruyoruz. daha sonra aşağıdaki linkten script dosyamızı indiriyoruz. jelly bean için ve ics için farklı iki dosya var.

http://www66.zippyshare.com/v/83321855/file.html jelly bean 4.1.2 için

bu dosyayı telefonun kendi hafızasında bi yere atın mesela system/etc vs. sonra hafıza kartınızın içinde external_sd adında bir klasör oluşturun. daha sonra smanageri çalıştırıyoruz. dosyayı attığımız dizine geliyoruz. extsd2internalsd-jellybean.sh yada extsd2internalsd.sh dosyanın üzerine tıklıyoruz sonra sırayla resimde görünen 1. su 2. boot 3. run 4. kaydete basıyoruz işlem tamam. artık büyük boyutlu oyunları hafıza kartınıza atabilirsiniz.

< Resime gitmek için tıklayın >
U
9 yıl
[root eklendi] LG OPTİMUS L9 P760 JELLY BEAN TÜRKİYE ve AVRUPA ROM FLASH(TR jelly bean çıktı)
Merhaba arkadaşlar.
sonunda jelly bean Türkiye güncellemesi çıktı. TR JELLY BEAN ROOT DOSYASI EKLENDİ root kısmına bakın
jelly bean versiyonunu flaşlamayı sizlerle paylaşmak istedim. Ancak işlemler sırasında aksilik oluşup telefona zarar verirseniz mesuliyet kabul etmiyorum arkadaşlar bunu belirteyim. update sonrası verileriniz silinmeyecek ancak ben yüklemeden sonra fabrika ayarlarına sıfırlamanızı öneririm. o yüzden yedeklerini alın. v20b yi root layıp sonra v20c yi kurarsanız root gidiyor. sonradan root layabilirsiniz yada v20c yi kurarken aşağıdaki root anlatımını ilk kurulum olarakta yapabilirsiniz.

Öncelikle yazılımımızı indirmemiz gerekiyor.

http://csmgdl.lgmobile.com/swdata/WDLSW/LGP760/ATURBK/V20a_00/V20A_00.kdz Türkiye jelly bean v20a

http://csmgdl.lgmobile.com/swdata/WDLSW/LGP760/ANEUWH/V20b_00/V20B_00.kdz 20b

http://csmgdl.lgmobile.com/swdata/WDLSW/LGP760/ANEUWH/V20c_00/V20C_00.kdz 20c

indiriyoruz. 575mb boyutunda. direk linktir download manager kullanabilirsiniz.

indirirken sorun yaşayan arkadaşlar, hosts dosyasına değişiklik yapmadan dosyayı indirin. aşağıdaki satırları eklerseniz yazılım inmiyor.
yazılım indikten sonra işleme devam edebilirsiniz.

C:\Windows\System32\drivers\etc klasörüne geliyoruz hosts isimli dosyayı sağ tıklayıp aç diyoruz not defterini seçiyoruz. açılan not defterinde en alta

127.0.0.1 csmg.lgmobile.com
127.0.0.1 csmgdl.lgmobile.com

bu iki satırı ekliyoruz kaydet diyip kapatıyoruz. hosts dosyasını kaydedemeyenler not defterini yönetici olarak çalıştırın
hosts dosyasını upload ettim yapamayanlar bunu kullansın. ancakyazılımınız indikten sonra yapın işlemi. aşağıdaki linkten indirin

http://www.multiupload.nl/MO22ZDB2BY

C:\Windows\System32\drivers\etc buraya yapıştırın.

http://www.multiupload.nl/D3HKJZBAQ4 shttps.zip tıklayıp indiriyoruz C: ye çıkarıyoruz klasördeki http.exe dosyasını sağ tıklayıp yönetci olarak çalıştırı seçiyoruz açılan pencereye dokunmayın. sağ altta bir program çalışacak

< Resime gitmek için tıklayın >


buna sağ tıklayıp settings i seçiyoruz. açılan pencerede HTTP ye tıklıyoruz


< Resime gitmek için tıklayın >


9002 yazan yeri bulun kontrol edin doğruysa ok basın programı kapatmayın. sağ altta çalışır durumda kalması lazım.

şimdi usb sürücüsünühttp://www.multiupload.nl/XEY2YR3L0I bu linkten indiriyoruz ve kuruyoruz.

şimdihttp://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1621531&d=1357477757 bu dosyayı indirip yine C: ye çıkarın. klasördeki msxml.msi isimli dosyayı kurun repair falan yazarsa daha önceden vardır iptal edebilirsiniz.
usb kablonuzu bilgisayara ve telefona bağlayın lg yazılımı seçili halde kalsın.
sonra deminki indirdiğimiz klasördeki UpTestEX_mod2_marwin.exe yi çalıştırıyoruz.

< Resime gitmek için tıklayın >

resimdeki gibi ayarları yapmamız lazım. 3GQCT, EMERGENCY yi seçiyoruz select KDZ file yazan yerde ilk indirdiğimiz v20b_00.kdz yada v20c_00.kdz yi gösteriyoruz. sonrada normal web upgrade teste tıklıyoruz. Read Phone Information diye bi sayfa açılacak burda UPGRADE START a tıklıyoruz.

< Resime gitmek için tıklayın >

please check your internet line yazılı kutu çıkarsa cancel diyin.

< Resime gitmek için tıklayın >

select country&language penceresinden üstten country yazan yerden different country, language turkish seçiyoruz.

< Resime gitmek için tıklayın >

ok basınca yazılımımız resimdeki gibi kurulmaya başlayacak. sonra telefon siyah ekran üzerine s/w mode yazan bi şekilde emergency moda geçecek

< Resime gitmek için tıklayın >

%91 gibi falan telefon yeniden başlayacak. açıldıktan sonra bence fabrika ayarlarına sıfırlayın. jelly bean hayırlı olsun :) arapça bildirimler falan görürseniz telefonu tekrar türkçeye alın ayarlardan sonra yeniden başlatın.


root jelly bean v20b - v20c eu TR V20A

evet arkadaşlar jb rootlamak isteyenler için konuya ekleme gereği duydum işlemimiz basit. aynı rom flaşlıyormuş gibi olucak. flaş olayından önce bi dosya indirip onu telefon usb bağlıyken çalıştırcaz. sonra flaşa geçtikten sonra bir dosya değişimi yapıcaz bu kadar.

öncelikle http://www.multiupload.nl/TRSUQXENCS linkten root dosyalarını indiriyoruz içeriğin tamamını herhangi bi yere çıkarıyoruz. sonra telefonun ayarlarda geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklamayı açıyoruz. sonra ayarlardan güvenliğe geliyoruz bilinmeyen kaynakları işaretli olduğundan emin oluyoruz. usb kablomuzu telefona ve bilgisayara bağlıyoruz.usb sürücülerimiz kurulu olmalı rom flaşlama kısmında mevcut. usb yi takınca çıkan seçeneklerin hepsini tek tek seçip mtp lg yazlım vs. seçerek sürücülerin yüklemesinibekliyoruz. en sonlg yazlımına getiriyoruz sonra biraz önce indirdiğimiz zipten çıkardığımız klasördeki rootlelus.bat a sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır diyoruz o kendi hallediyor. şimdi sıra geldi flaşlamaya burda rom tekrar flaşlıyacağız ancak güncelleme programı kdz. dosyasını ayıklarken bir dosyayı değiştiricez. önce dosyayı linkten indirin

TR JELLY BEAN İÇİN V20Ahttp://www.multiupload.nl/XOXSB96O6A

http://d-h.st/Uen v20b için
http://www.multiupload.nl/I48E6328T1 v20c için


LGP765_AP[11].bin isimli dosyayı zipten (zipliyse) herhangi bir yere çıkarın 75 mb civarı bi dosya. sonra C:\ProgramData\LGMOBILEAX\Phone bu konumu açıyoruz phone klasörü gizli halde, gizli klasörleri gösterin bilgisayardan. burası açık dursun bu LGP765_AP[11].bin dosyasını buraya yapıştıracağız ancak şimdi değil flaş işlemine başladığımızda yapıştırıcazz. flaşlama işlemine geçiyoruz bundan sonra flaş işlemini yukarda anlattım tekrar anlatmıyorum. flaş işlemini başlattınız yükleme %8 e geldiğinde C:\ProgramData\LGMOBILEAX\Phone bu klasörde dosyalar oluşmaya başlayacak. sürekli f5 basarak sayfayı yenileyip dosyaların oluşmasını takipp edin. LGP765_AP[11].bin dosyasından sonra bi dosya oluştuğunda hemen LGP765_AP[11].bin dosyasını yapıştırın değişime evet diyin. acele edin çünkü işlem fazla uzun sürmüyor. dosya değişimini tam olarak yapamazsanız root olmaz. sonra flaş işleminin bitmesini bekleyin. telefon açıldığın su yüklü ise root erişiminiz olmuş demektir. root u hazırlayan yabancı sitedeki arkadaş busyboxı kurulumu kaldırıp yeniden kurmayı önermiş. ben bu yolla root yapmadığım için bunu yapmadım o yüzden yapabilirseniz yapın markette uygulamalar mevcut. gariplik hissetmiyorsanız busybox a dokunmayın bence.


< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
U
9 yıl
siliniz
siliniz
U
10 yıl
6870 için zerotherm gx815 yeterlimi?
powercolor 6870 referans kartı aldım. tahmininiz üzere çok sıcak 80 derece falan. elimde de gx815 var 4830 kartımda 55 derece görmüyodu yükte. sizce yeterli olurmu 6870 ile kullanan varmı aranızda?

< Resime gitmek için tıklayın >
U
10 yıl
powercolr 6850 alsammı
sıfır fiyatı 270 lira... tavsiye edermisiniz. g630 işlemcimvar. görüşlerinizi almak istedim...
U
10 yıl
gigabyte h61m s2pv reset atma? yardım
vatandan bugün gigabyte h61m s2pv aldım ve g630 işlemci corsair xms3 4 gb ram aldım yanında. parçaları taktım ancak kullanırken kendi kendine reset atıyor 3-4 kere açılmaya çalışıyo kapanıyo sonra açılıyo falan garip şeyler yapıyo. oyunu oynarken bişey yok mesela çıkınca çat diye gidiyo resetlemeye çalışıyo. sizce neden kaynaklı olabilir bu anakartla sorun yaşayan varmı yardım edin lütfen. fsp blue storm 500watt power var. bide 4830 ekran kartım var sıcaklıklar normal voltajlar normal :(
U
10 yıl
x2 6000+ den g630'a geçiş?
sizce ne kadar mantıklı. fark ne kadar olur oyunlarda sizce. 4830 ekran kartım var. tavsiyeleriniz bekliyorum...
U
13 yıl
YARDIM biostar tf560 am2+ anakart 7850 BE işlemciyi desteklermi?
arkadaşlar yardımcı olun kullanan varmı böle bi sistem. şu an işlemci çok ucuz almak istiyorum şimdiden teşekkürler...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.