M

Yarbay
01 Haziran 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
32 üye
Görüntülenme (?)
2856 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
3 yıl
Silinebilir
silinebilir.
M
4 yıl
Garip Uydu Arızası?
Arkadaşlar merhaba,

1 haftadır çatıdaki uydudan sadece TRT 4k ve Beyaz TV yayınlarını alabiliyorum. Bu kanallar tamamen sorunsuz gösterirken, diğer bütün kanallardan görüntü alınamıyor, tv sinyal yok diyor. (Samsung Tv'nin dahili alıcısını kullanıyorum)

Şu aralar karga sürüleri çok dolaşıyor, sanıyorum antene de konuyorlar. Acaba çanak antenin pozisyonunu mu bozdular? Bu kuşlardan etkilenmeyecek bir çanak sistemi var mıdır?

Fırsat olmadı uyducu çağıracağım ama önce buradan bir sorayım dedim...

Teşekkürler şimdiden...
M
5 yıl
Lehim Teli ve Havya Seçimi
Arkadaşlar selam,

Çift tıklama sorunundan ötürü 3 Adet Logitech mouse'umun micro switch'lerini değiştireceğim.

Kurşunsuz lehim teli alsam nasıl bir havya almam gerekir. Aşağıdaki gibi bir şey alsam kurşunsuz teli eritebilir mi?
https://www.hepsiburada.com/klpro-klkh80-40-80-40watt-2-kademeli-kalem-tipi-havya-p-HBV00000D4GFW

Yapmak istediğim işlem de aşağıdaki:
https://www.youtube.com/watch?v=kK7vwgZ7O28&feature=youtu.be&t=405

Teşekkürler.
M
5 yıl
Kule Soğutucuda Fanı Tutan Telin Adı Nedir?
Arkadaşlar merhaba,

Fanla radyatörü birbirine bağlayan tel var ya, onu nerden satın alabiliriz, aliexpress'ten falan almak için ingilizce adı nedir?

aşağıdakinde 2 tane görünüyor mesela, yani görünmeyen cephedekiyle birlikte 2 fan için 4 tane tel var...

< Resime gitmek için tıklayın >

tek fanlı bir soğutucum var, 1 fan daha takmak istiyorum ama o telden 2 tane ihtiyacım var. fan da aşağıdakinden, biraz dandik bir şey ama ben buna noctua fan bağladım, mümkün olursa bir tane daha bağlamak istiyorum.
https://www.teknobiyotik.com/aerocool-verkho4-12cm-fan-4-adet-isi-borusu-4pin-pwm-intel-amd-islemci-sogutucusu-ae-cc-verkho4.html
M
8 yıl
Router\u0027ın Kapsama Alanını Arttırmak
Arkadaşlar merhaba,

Emektar olarak eski bir tp link tl-wr543g marka model router'ım var. Özellikleri aşağıda.

# TP-LINK TL-WR543G 54M, 4 port Access Point 54M kablosuz Router, # 2.4GHz # 802.11g/b 2x to 3x Extra kapsama alanı

http://www.conalar.com/tag/tp-link-tl-wr543g-54mbps-4-port-access-point-resimli-kurulumu

Buna ilave olarak 5dbi standart antenin yerine 7dbi bir anten taktım. Cihaz oturma odasında duruyor ve arada 2 duvar olduğu için salondaki wi-fi sinyali kaliteli değil ve bağlantıda yavaşlamalar oluyor. Örneğin Laptop 5/3 diş çekim olarak gösterebiliyor. Telefonlarda ise yarıya yakın oranda sinyal görünüyor.

Bunun yerine sadece aşağıdaki asus router'ı alsam sorunum çözülür mü? Yani bu cihaz salonda daha yüksek bir wi-fi sinyali sağlayabilir mi?

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-rt-ac51u-300mbps-433mbps-dual-bant-kablosuz-ac-router.html

Ya da gittiğimde şunu da alayım mı?

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-rp-n14-300mbps-kablosuz-n-range-extender.html

Router'ın fark yaratması ihtimali varsa önce router'ı alıp deneyeceğim, yetmezse tekrar gidip range extender'ı da alıp salona takacağım. Şayet router'ın fark yaratma ihtimali yok ise gittiğimde ikisini birden alacağım ve 2 defa gidip gelmemiş olacağım.

Tabii bir de eski TP-Link router'ı salonda repeater olarak kullanma ihtimali de olabilir ama verimli olur mu bilemiyorum. 100 lira eksik vermeyelim diye o işe girilmeyebilir.

Yanıtlar için şimdiden teşekkürler.
M
9 yıl
Dualshock 4 R2 Tuşunun Sürekli Kırılması
Arkadaşlar merhaba,

PS4 ile genel olarak fifa oynuyorum. R2 tuşum 3 ayda bir defa kırılıyor. İçini açıyorum aliexpress'ten aldığım yedek R2 tuşlarından birini takıyorum. İnternette araştırdım, sanırım bu genel bir sorun. Sizde de oluyor mu? Oluyorsa ne yapıyorsunuz?

Hayatımda bu kadar uyduruk bir gamepad görmedim. İnşallah düzeltmeyi akıl ederler.

Cevaplar için teşekkürler.
M
9 yıl
Teledünya mı Turksat 4a mı?
Arkadaşlar merhaba,

Sizden gelecek mesajlara göre gidip HD çanak ve receiver alacağım ya da teledünyaya abone olacağım.

Durumum şöyle:

Evde uydunet aboneliği ve kablo tv sd aboneliği var. 100 gb kota avantajı sebebiyle Uyduneti değiştiremiyorum, sd yayını ise 2 odada kullanıyoruz. analog yayın için 9,5 lira ödüyoruz. teledünyaya geçersek 3 lira fazla ödeyeceğiz.

1- Teledünya'ya artık Kanal D hd gelecek mi? Sitelerindeki kanallar listesinde şu anda neden yok?

2- Teledünya'ya geçersem evdeki 2.televizyon SD yayından beedava olarak yararlanmaya devam edebilecek sanırım değil mi? Sitesindeki sorular bölümünden bunu anladım. 1.oda teledünya kullanacak, 2.oda SD yayın izleyecek ve yayın için toplam 12,5 tl vereceğiz.

3- İlla Teledünya'nın kendi verdiği set-box'ımı kullanmalıyız? en verimlisi bu mudur? 210 tl'ymiş pahalı geldi ama en iyisi buysa veririm sorun değil... ya da ikinci el forumadan satan bulurum, en hızlısı en iyisi hangisidir?

4- Aslında bana kalsa TD'nın hiçbir avantajı yok ve ben en güzelinden hd uydu taktırır geçerim ama nasılsa uydunet sebebiyle tv'ye 9,5 TL vermeye mecburum, 3 lira daha vereyim diyorum. Başka bir çözüm öneriniz var mı?

Yanıtlar için şimdiden teşekkürler.
M
9 yıl
Hiçbir Yerde Bulamadığım Belkin 8\u0027li Priz Hakkında Yardım
arkadaşlar merhaba,

şu prizden internette aradım aradım bulamadım, bi akıl verebilir misiniz? amazon.de’den getirtmeyi düşünüyorum o noktaya geldim.

http://www.gold.com.tr/belkin-bg108000cd2m-8-li%C2%A0-akim-korumali-beyaz-priz_u
M
9 yıl
GTX 780 OC\u0027yi Normal Hızına İndirmek?
Arkadaşlar merhaba,

GTX 780 DirectCU II O.C. 'yi Asus'un GPU Tweak isimli programıyla 900 mhz saat hızına düşürürsek OC'yi etkisiz hale getirmiş sayılır mıyız? Gtx 780'in standart saat hızı 860 sanırıım, boostla da 900 e çıkıyor. Benim bu kart default olarak 950 idi, 900 yaptım.

Bir de programla ayarı bir kere yaptık mı hep açık tutmaya falan gerek kalmıyor herhalde değil mi?

OC'li kartlar çok ısındıkları için tercih etmiyorum, o yüzden elimdeki modeli standart bir model gibi kullanmak istiyorum.

Yanıtlar için şimdiden teşekkürler.
M
10 yıl
Lumia 520 Hareket Halindeyken Resetlenme
Arkadaşlar merhaba,

Dün Lumia 520 aldım. Vodafone 3g kartımı makasla kesip mikro sim haline getirdim ve telefona taktım. Gözlemlerime göre telefon durduğu yerde resetlenmiyor veya bir sorun çıkarmıyor. (Sadece Facebook, youtube, whatsapp, twitter, adobe reader yüklü) Ancak hareket halindeyken sanki pili takılıp, çıkarılmış gibi resetleniyor ve yeniden başlıyor. Böyle bir sorun yaşayan oldu mu? Telefonu iade etmeli miyim ya da vodafone'dan mikro sim mi almalıyım?

Yardımlar için şimdiden teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.