A

Yüzbaşı
31 Mayıs 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
18 üye
Görüntülenme (?)
122 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
Aykutasil yeniden paylaştı. Bu konu başka bir üye tarafından açılmıştır, profilini görüntülediğiniz üye konuyu kendi profilinde yeniden paylaşmıştır.
2 yıl
T
2 yıl
Samsung Galaxy S20 / S20+ / S20 Ultra [ANA KONU]
< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >

CİHAZLARIMIZDAN ÜST SEVİYEDE VERİM ALABİLMEK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER ve BAZI TAVSİYELER

1. ADB komutları ile cihazımızdaki gereksiz/kullanışsız sistem uygulamalarını silmek

* Bu işlem için öncelikle cihazımızın [Ayarlar - Telefon hakkında - Yazılım bilgileri - Sürüm numarası kısmına 7 kez tıklayıp geliştirici seçeneklerini aktif ediyoruz.

* Sonrasında açtığımız geliştirici seçeneklerine girip USB hata ayıklama kısmını aktif ediyoruz ve cihazla şimdilik işimiz bitiyor.

* Şimdi bilgisayarımıza ADB sürücülerini kurmamız gerekiyor. Öncelikle "https://androidmtk.com/download-15-seconds-adb-installer" sitesine girip 15 Seconds ADB Installer v1.5.3 sürümünü indirin. İndirdikten sonra zip dosyasını klasöre çıkarın ve klasördeki exe dosyasını çalıştırın. Gerekli sorulara Y yazıp enterlayın, sonrasında Google'ın driverlarını otomatik kuracak ve ADB sürücüleri kurulmuş olacak.

* Şimdi sıra geldi ADB komutlarıyla cihazımızdaki gereksiz uygulamaları kaldıracak olan uygulamayı indirmeye. "https://appcontrol.neocities.org/index_en.html" bu siteden ADB AppControl v1.6.1 sürümünü indirin ve zip'i klasöre çıkarın.

* Şimdi cihazı pc'ye usb hata ayıklama modunda bağlayın ve indirdiğimiz programı açın. Uygulamanın sol üst kısmında cihazın bağlı olduğundan emin olun.

* Cihazın bağlı olduğuna eminsek altta resimlerini atacağım uygulamalar içerisinden kullanmadıklarınızı rahatlıkla kaldırabilirsiniz. Hepsini kaldırmanıza gerek yok, içinde kullandıklarınız olabilir. Ben bizzat bu uygulamalar kaldırılmış olarak kullanıyorum. Bu işlem bu kadar.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >

2. 96 Hz tazeleme hızı modu

* Bu işlem de normalde ADB komutlarıyla yapılabiliyor ama bunun için özel program var ve uygulaması daha kolay. Aşağıdaki linkten programı indirin ve normal apk olarak kurun. Uygulamanın içerisinden Active 96 Hz kısmını seçerek cihazınızı 96 hz modunda kullanabilirsiniz. Test etmek için "www.testufo.com" sitesine girip bakabilirsiniz.
https://www.apkmirror.com/apk/project-vivid/s20-refresh-rate-control/s20-refresh-rate-control-1-0-release/s20-refresh-rate-control-1-0-android-apk-download/

3. Güç tasarrufu modu ile 120/96 hz'i beraber kullanmak

* Bunun için de ufak bir trick bulunmakta. Aşağıdaki videodan onu da uygulayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=bI3mSuMOOjY

4. WQHD+ çözünürlükte 120/96 hz'i birlikte kullanmak

* Bu işlem de ADB komutlarıyla yapılabiliyor ama optimizasyonu olmadığı için pili biraz kaba tabirle içiyor fakat denemek isteyenler olur illaki.

* Bilgisayarımıza zaten gerekli ADB sürücülerini kurmuştuk üstte. Telefonu usb hata ayıklama modunda bilgisayara bağlayın.

* Bilgisayarda komut istemi uygulamasını yönetici olarak çalıştırın. İlgili yere adb devices yazın, cihazdan onay isterse gerekli onayı verin.

* Adb komutları yazmak için komut istemi yerine Powershell kullanıyorsanız, her komuttan önce .\ eklemeyi unutmayın. Yani PowerShell için aşağıdakileri kullanın.

* .\adb devices
.\adb shell wm size 1439×3199
.\adb shell wm density 560


* Geliştirici seçeneklerine gidin ve minimum genişliği 411 olarak ayarlayın. Bu, WQHD+ seçtiğinizde varsayılan bir ayardır.

* Cihazınız artık WQHD+ ve 120 hz ile birlikte çalışıyor.

5. Cihazlarımıza istediğimiz herhangi bir fontu (örn; ios fontu, google fontları) kurmak

*Bunun için önce cihazımıza play store'dan Z Font3 uygulamasını indirmemiz gerekiyor. Kalan işlemler için videoyu takip edebilirsiniz, benden güzel anlattığı bir gerçek.
https://www.youtube.com/watch?v=2CseE26Xs10&t

6. Exynos cihazlar için çalışan GCam uygulaması

* Ön kamera hariç çalışmaktadır. Aşağıdaki linkten indirip kurcalayabilirsiniz kafanıza göre.

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/changelog1339/

7. Android 10'da çalışan CSC değiştirme yöntemi

* Bu işlem öncelikle cihazınızı komple sıfırlayacaktır, önceden tüm yedeğinizi almanız önerilir!

* Yedek aldıysanız, play store'dan Google phone uygulamasını indirin ve default olarak seçin.

* Sonrasında google phone uygulamasına girip bu kodu *#*#27262826#*#* yazın ve çıkan ekrandan istediğiniz csc'yi seçin. DBT seçmeniz şiddetle tavsiye edilir. Hem stabilite açısından hem de hızlı güncelleme alma açısından.

* Csc'yi seçtikten sonra cihaz yeniden başlayacak ve seçtiğiniz csc'nin en son sürüm yazılımını cihaza kuracak ve bu sayede csc'niz değişmiş olacak.

8. Odin programıyla cihazlarımıza orjinal yazılım yüklemek

* Bunun için önce Odin 3.14.4 programını "https://odin-samsung.com/odin-3-14-4-odin-download-all-versions-for-samsung-flash.html" linkinden indiriyoruz ve zip'i klasöre çıkarıyoruz.

* Yedeğimizi aldıysak cihazı download moda almamız gerek. Bunun için cihazı kapatıyoruz. Cihaz kapalıyken ses kısma ve ses arttırma tuşlarına aynı anda basarken cihazı pc'ye bağlıyoruz.

* Download mode yazısını gördüysek ses arttırma tuşuna basıp rom dosyasını programa ekleme kısmına geçiyoruz.

* Samsung romları 4 parçadan oluşur. AP dosyasını AP kısmına, BL dosyasını BL kısmına, CSC dosyasını CSC kısmına, CP dosyasını da CP kısmına ekliyoruz. Home CSC ile kurulum yapmanız önerilmez temiz kurulum olması açısından.

* Hepsini eklediysek start'a basıyoruz ve cihazımıza yazılım yükleniyor. Yüklendikten sonra cihaz kendiliğinden açılacak.

9. Cihazlarımızın orjinal romlarını ücretsiz ve hızlı biçimde indirmek için program

* Ben Frija'yı kullanıyorum ve öneriyorum. Bu siteden https://technastic.com/frija-samsung-firmware-download-tool/ frija'yı indirin ve zip'i klasöre çıkarın.

* İndirdikten sonra programa giriş yapın. Model kısmına S20 için SM-G908F, S20+ için SM-G985F, S20 Ultra için de SM-G988B yazacaksınız.

* CSC kısmına da eğer csc değiştirmediyseniz TUR yazacaksınız ve auto kısmını seçip check update diyeceksiniz. Frija'dan sadece son sürüm yazılımlar indirilebilir. Çıkan yazılımı indirin ve zip'i klasörden çıkarın.

10. Cihazlarımızın ekranını S21 serisindeki gibi adaptive (60-120 hz duruma göre değişken) yapma programı (Galaxy Max Hz)

* Öncelikle çok stabil çalışmamakla birlikte, geliştirici sürekli güncellemeler sunuyor. Denemek isteyen olursa diye paylaşıyorum.

* Bu linkten https://forum.xda-developers.com/t/app-galaxy-max-hz-refresh-rate-control-quick-resolution-switcher-screen-off-mods-adaptive-mod-and-more.4181447/ uygulamayı indirin ve apk olarak kurun.

* Sonrasında cihazı pc'ye usb hata ayıklama modunda bağlayın, çünkü uygulamaya ADB komutuyla gerekli izinleri vereceğiz.

* Komut istemine yönetici olarak giriş yapın.

* adb shell pm grant com.tribalfs.gmh android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS bu kodu yazın ve enterlayın.

* Şimdi programa girip ekran kısmını ister 96 hz adaptive, ister 120 hz adaptive yapın ve kullanmaya başlayın.

* Programın mantığı şu; ekrana dokunulmadığı anlarda ekranı 60 hz'e çekip güç tasarrufu sağlamak.

11. Cihazınızın kullanışlılığını artıracak Bixby Routines önerileri (kendi kullandıklarım)

* Oyuna girdiğimde ekran WQHD+ ve 60 hz moduna geçecek şekilde ayarlı.

* Pil %20'nin altına düştüğünde otomatik güç tasarrufu açılacak şekilde ayarlı.

* Pil %30'un altına indiğinde Always on display otomatik kapanacak şekilde ayarlı.

* Youtube'a girdiğimde ekran WQHD+ ve 60 hz olacak şekilde ve otomatik döndürme açık olarak ayarlı.

* Gece pil tasarrufu olarak uçak modu açık, güç tasarrufu modu açık, parlaklık %1 olarak ayarlı.

* Konum isteyen uygulamalara girdiğimde (örn; swarm, google maps) konum otomatik açılacak şekilde ayarlı.

* Telefon şarjdayken otomatik senkronizasyon açık, AOD sürekli açık şekilde ayarlı.

12.Samsung cihazların kaderini değiştiren uygulama: Good Lock (Kurulum ve modüllerin anlatımı)

Good Lock nedir?

* Good Lock 2019’da yedi ana uygulama ve beş ek uygulama var. Bunlar, çoklu görev telefonunuzun çalışma şeklini değiştirmekten, cihazınızın görünümünü özelleştirmeye kadar her şeyi yapmanızı sağlar. Good Lock uygulamasını Samsung telefonunuzdaki Galaxy Store’dan indirebileceğinizi söylesek de henüz ülkemizde mevcut olmadığını belirtelim. Uygulama sadece Amerika Birleşik Devletleri, Güney Kore, Avustralya, Kanada, Singapur ve İngiltere’de mevcuttur. Ancak bu yazımız sayesinde siz de cihazınızda Good Lock uygulamalarını kullanabilir ve çeşitli özelleştirmeler yapabilirsiniz.

Good Lock modüllerini kurmak

* Öncelikle Good Lock, ülkemizde mevcut olmadığından uygulamalarını kullanabilmeniz için üçüncü taraf Good Lock uygulama başlatıcı bir uygulamaya ihtiyacınız vardır. Bunun için NiceLock adındaki uygulamayı kullanabilirsiniz. NiceLock uygulaması herhangi bir uygulama yüklemez, sadece ve sadece ilgili uygulamaları tek bir yerden çalıştırabilmenizi sağlar. Şu linkten NiceLock'u indirin.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bluehorizonapps.nicelock3

12.a. MultiStar

* MultiStar, varsayılan çoklu görev (multitasking) modundaki bazı sınırlamaları atlayabilmenizi ve daha güçlü bir deneyim yaşamanızı sağlıyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

Buradan indirin ve apk olarak kurun;https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/samsung-multistar/samsung-multistar-4-3-06-release/

12.b. LockStar

* Lockstar, telefonunuzun kilit ekranını özelleştirmenizi sağlar. Arka planı, saati, ekranda gösterilen uygulamaları ve görüntülenen ögeleri değiştirebilirsiniz. Ekranda gözüken tüm ögelerin yerleşimini de özelleştirebilirsiniz.

< Resime gitmek için tıklayın >

Buradan indirin ve apk olarak kurun;https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/lockstar/lockstar-2-1-00-11-release/

12.c. ClockFace

* Clockface telefonunuzdaki saati ve Always On Display saatini özelleştirmenizi sağlar. Toplamda aralarından seçim yapabileceğiniz 40’tan fazla model var. Saatin rengini ve yerleşimini de düzenleyebilirsiniz.

< Resime gitmek için tıklayın >

Buradan indirin ve apk olarak kurun;https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/samsung-clockface/samsung-clockface-2-2-22-0-release/

12.d. NavStar

* Navstar, ekranın altındaki navgiasyon düğmelerini yapılandırmanıza olanak sağlar. Simgelerin modelini seçmenin yanı sıra, düğmelerin telefon ekranınızın sağına veya soluna hizalanmasını sağlayarak tek elle kullanımınızı kolaylaştırırsınız. Ayrıca ekran yakalama, ortamı duraklatma ve ekranı kapatma gibi navigasyon çubuğuna düğmeler ekleyebilirsiniz. Son olarak, navigasyon çubuğunun arka plan rengini değiştirebilirsiniz.

< Resime gitmek için tıklayın >

Buradan indirin ve apk olarak kurun;https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/samsung-navstar/samsung-navstar-3-0-03-24-release/

12.e. QuickStar

* Quickstar, ekranınızın üst kısmındaki hızlı ayarlar menüsünü (statusbar) özelleştirmenizi sağlar. Metnin ve menünün rengini ayarlamanın yanı sıra hangi simgelerin görüntüleceğini ayarlayabilirsiniz. Ayrıca arka plan bulanıklığı efektini değiştirebilir ve hızlı ayarlar menüsünde saatin yerini değiştirebilirsiniz.

< Resime gitmek için tıklayın >

Buradan indirin ve apk olarak kurun;https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/quickstar/quickstar-4-1-04-6-release/

12.f. One Hand Operation+

* One Hand Operation+, telefonunuzun kenarlarına gezinti hareketi eklemenizi sağlar. Örneğin, telefonunuzun sağ tarafından yukarı doğru çapraz bir kaydırma yaptığınızda, çoklu pencere menüsünü açar, düz bir kaydırma ana ekrana gider ve çapraz kaydırma ise geri gider. Ayrıca, telefonun hareketlere ne kadar hassas olacağını ve ayrıca gezinti çubuğunun tam olarak nereye yerleştirileceğini de değiştirebilirsiniz.

< Resime gitmek için tıklayın >

Buradan indirin ve apk olarak kurun;https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/one-hand-operation/one-hand-operation-4-2-15-0-release/

12.g. Edge Touch

* Yanlışlıkla telefonunuzun yan tarafına çok sık dokunuyorsanız, telefonunuzun dokunuşa tepki vermediği alanların boyutunu değiştirmek için Edge Touch’u kullanabilirsiniz.

< Resime gitmek için tıklayın >

Buradan indirin ve apk olarak kurun;https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/edge-touch/edge-touch-1-1-15-release/

12.h. Nice Catch

* Nice Catch, hangi uygulamaların telefonunuzda belirli işlevleri gerçekleştirdiğini gösteren bir uygulamadır. Örneğin, telefonunuzdaki arama modunu titreten veya değiştiren tüm uygulamaları gösterecektir.

< Resime gitmek için tıklayın >

Buradan indirin ve apk olarak kurun;https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/nice-catch/nice-catch-1-1-00-11-release/nice-catch-1-1-00-11-android-apk-download/

12.i. Sound Assistant

* Sound Assistant, telefonunuzun ses ayarlarını değiştirmenize olanak sağlar. Bu, farklı uygulamaların ses seviyelerinin (çok yüksek ses seviyesine sahip bir çift kulaklığınız varsa mükemmel) farklı olmasıyla ve telefonunuzun farklı zamanlarda nasıl ses çıkartacağıyla ilgili senaryolar içerir.

< Resime gitmek için tıklayın >

Buradan indirin ve apk olarak kurun; play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.soundassistant

12.j. NotiStar

* NotiStar yeni bir bildirim yönetim sistemi sunuyor. Geçmişten günümüze almış olduğunuz tüm bildirimleri saklamakta. Bu bildirimlerin saklanma süresini de ayarlayabilirsiniz. iOS arayüzüne benzeyen bildirim sistemine Kilit Ekranı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Buradan indirin ve apk olarak kurun;https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/notistar/notistar-3-1-24-0-release/samsung-notistar-3-1-24-0-android-apk-download/

12.k. Theme Park

* Theme Park, mevcut duvar kağıdınıza bağlı olarak kişiselleştirilmiş temalar oluşturmanızı sağlar. Yeni modülü kullanmak oldukça basittir, sadece Yeni tema tasarla (Design new theme) düğmesine dokunmanız yeterlidir. Böylece modül, ana renkleri kullanmakta olduğunuz duvar kağıdından otomatik olarak alacaktır.

Buradan indirin ve apk olarak kurun;https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/samsung-theme-park/samsung-theme-park-1-0-08-5-release/

12.l. Home Up

* Home Up Samsung’un yepyeni One UI arayüzünü geliştiren bir modüldür. Bu modül sayesinde ana sayfada, uygulamalarda ve klasörde çeşitli düzenleri kullanabilir ve arka plan bulanıklık efektini isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Bununla beraber klasörler için önerilen isimler sayesinde hangi klasörün hangi kategoriye ait olduğu otomatik olarak belirleyebilirsiniz. Uygulamaların olduğu ekranda birden fazla sayfanız varsa, kaydırma özelliğini sonsuz döngüde çalışacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Klasörlerin küçük pencerede açılacak şekilde ayarlayabilmenizin yanı sıra stillerini ve düzenlerini de özelleştirebilirsiniz. Ayrıca ana ekran düzeninizi yedekleyebilir ve daha sonra geri yükleyebilirsiniz.

Buradan indirin ve apk olarak kurun;https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/home-up/home-up-2-0-01-11-release/


Kaynakça;https://teknobolge.com/haber/good-lock-uygulamasi-ile-samsung-cihazinizi-ozellestirin

13. Parmak izi okuma hızını artırmak

* Uygulamalar > sağ üstteki 3 nokta > özel erişim > pil kullanımını optimize et > sağ üstten arama > "biometric" yazın aşağıda com.samsung.android.biometrics diye çıkan seçeneği pasif hale getirin. Neredeyse yarı yarıya fark ediyor parmak izi okuma hızı.

14. Güncelleme uyarısını tamamen kaldırmak (güncelleme yapmak istemeyenler için)

* Cihazı pc'ye hata ayıklama modunda bağlayın. Üstteki adb programı ile sistem uygulamalarından com.wssyncmldm'ı bulup disable kısmından devre dışı bırakabilirsiniz. Yeniden aktif etmediğiniz sürece güncelleme uyarısı almayacaksınız.

15. Cihazlarımızın beyaz dengesi ayarını yapmak

* Arama ekranına gelip *#15987# kodunu yazalım. Çıkan ekrandan değerlere basarak beyaz ayarını istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

16. Herhangi bir program kullanmadan cihazdaki reklamları engellemek

* Bunun için ayarlar - bağlantılar - daha fazla bağlantı seçenekleri - özel dns kısmına girerek alttaki adres kısmına dns.adguard.com yazıp kaydedelim. Cihaz genelinde reklamlar engellenmeye başlayacaktır.

17. Gizli ekran modlarını aktifleştirme (Amoled sinema, amoled fotoğraf)

* Ayarlar'a gidin, Ekran'a dokunun, Ekran modunu seçin ve ekran modunu doğal olarak ayarlayın.

* Ayarlar > geliştirici seçenekleri'ne giderek telefonunuzda USB Hata Ayıklamayı etkinleştirin.

* Cihazınızı bir USB kablosuyla PC'ye bağlayın.

* Komut istemine / Powershell'e adb devices komutunu yazın ve Enter tuşuna basın. Cihaz kimliğiniz komut penceresinde listelenmelidir.

* Şimdi adb shell settings koy komutunu yazınız system screen_mode_setting 0 ve Enter tuşuna basın. (Bu komut "Sinema" Ekranı modunu etkinleştirecektir).

* Benzer şekilde, diğer ekran modları için 0'ı 1, 2, 3, 4 ile değiştirin (0 = AMOLED sinema, 1 = AMOLED fotoğraf, 2 = Temel, 3 = Doğal, 4 = Canlı).

* Komutu yürüttükten sonra Ayarlar > Ekran > Ekran modu'na gidin ve yeni ekran modunu etkinleştirmek için geri dönün.

* Yukarıdaki komutun, ekran modunu One UI ayarları menüsüne eklemeyeceğini unutmayın.

18. Whatsapp ''bağlantınız kontrol ediliyor'' hatasını düzeltme

* Ayarlar - uygulamalar - whatsapp - bildirimler - listede bulunan "Diğer Bildirimler" tikini kapatın.


PİL TASARRUFU TAVSİYELERİ

1. 120 hz modunu devre dışı bırakın

* Yenileme hızını 60 Hz’e düşürerek pil ömründen tasarruf edebilirsiniz. Ayarlar> Ekran> Hareket Düzgünlüğü> Standart'ı seçin.

2. AOD'u devre dışı bırakın& göstermek için dokun özelliğini aktifleştirin

* Pil ömrü üzerinde çok düşük bir etkiye sahip olmasına rağmen pil ömründen tasarruf etmek için “Her Zaman Açık Ekran” ı da devre dışı bırakmalısınız. Ayarlar> Ekranı kilitle> Her Zaman Açık Ekranda devre dışı bırakın veya isteğe bağlı olarak göstermek için dokun özelliğini aktif edin.

3. Karanlık mod kullanın

* AMOLED ekranlar siyah kısımlarda enerji harcamadığından pil tasarrufu için karanlık mod kullanmak birebir. Bunun için ayarlar - ekran - üstten karanlık modu aktif hale getirin.

4. Kullanılmayan uygulamaları uyku moduna alın

* One UI 3.1, yüklü uygulamaların pil tüketimini de kontrol etmenize yardımcı olur. Ayarlar> Cihaz Bakımı> Pil> Uygulama güç yönetimi bölümüne gidin ve uyarlanabilir pil modunu etkinleştirin. Ayrıca, telefonun bir süredir kullanılmayan uygulamaları devre dışı bırakmasına izin vermek için “Kullanılmayan uygulamaları uyku moduna alın” ı açın. Ayrıca arka planda çalışmasını istemediğiniz uygulamaları “Uyuyan uygulamalar” bölümünden özelleştirebilirsiniz. Bu listedeki uygulamalar herhangi bir güncelleme almayacak ve herhangi bir bildirim göndermesi durdurulacak. Yalnızca açtığınızda çalışmaya başlayacak uygulamaları gösteren “Derin Uyku uygulamaları” bölümü vardır. Bu listeleri “Uygulama güç yönetimi” bölümünden de özelleştirebilirsiniz.

5. Pili tamamen boşaltmaktan kaçının

* Pilin tamamen sıfıra deşarj olmasına izin vermemek, uzun ömürlülük açısından önemlidir. Pil %15 civarlarına düşer düşmez şarja takmanız önerilir.

6. Uygulamalarınızı güncel tutun, WiFi/Bluetooth'u gerekmediğinde kapatın ve cihaz sinyallerine dikkat edin

* Uygulamaların eski sürümleri de telefonunuzun pil ömrünü olumsuz etkileyebileceğinden, uygulamaları düzenli olarak güncelleyin. Ayrıca, yeni yazılım yükseltmeleri daha iyi performans getirdikçe, bir bildirim alır almaz telefonun yazılımını güncelleyin. Vericiler düzenli olarak çok fazla pil gücü tüketen bir sinyal olup olmadığını kontrol ettiğinden, kullanılmadığında Bluetooth, NFC ve Wi-Fi’yi devre dışı bırakmalısınız. Telefonun ağ sinyallerine bir göz atın. Çünkü cihazın şebekesi az çektiğinde, telefonunuz sürekli olarak pil ömrünü etkileyebilecek bir şebeke operatörü aramaya zorlar.

6. Ekran çözünürlüğünü düşürün

* Ayarlar - ekran - ekran çözünürlüğü - FHD+ önerilir.

7. Gerekmedikçe hızlı şarj özelliğini kullanmayın

* Hızlı şarj özelliğini sürekli kullanmak uzun vadede pile zarar verecektir. Bunun için gerekmedikçe hızlı şarj kullanmayın.

8. Duvar kağıdı olarak siyah resimler tercih edin

* AMOLED ekranlar siyahlarda güç tüketimini çokça düşürdüğünden pil tasarrufu için siyah renkli duvar kağıtları kullanmanız tavsiye edilir.

9. Sayfanın başındaki ADB ile uygulama kaldırma yöntemiyle kullanılmayan gereksiz sistem uygulamalarını kaldırın

10. Gerekmedikçe konum'u kapalı tutun

* Ayarlar - konum - doğruluğu iyileştir kısmından wifi ve bluetooth taramasını kapatın.

11. Cihazınızı haftada bir yeniden başlatın

12. Bixby routines özelliğini aktif olarak kullanın
A
2 yıl
antalyada ucuz emlak:)
kelepir oldugunu dusundugunuz ilanlari paylaşırmısınız
A
5 yıl
Satılık Evanix ar6
Satılık evanix ar6 (sıfır ayarında )
şuanda 80 joule guc ve 1400 fps kor emalı yuksek standartlarda üretilmiş saglam bir ürün
arkadaşlar bu pcp tufek 7.65 tabancadan daha tehlikelidir.
domuz avında kullanılıyor! tabanca gibi ses çıkartir. oyuncak veya hobi amaçli yerleşim bölgesinde balona kola kutusuna atiş sıkıntı olur.
2 adet sac tabakayı ard arda deliyor. 3cuyu sac tabakayı da hasar açıyor,
yani, araba kaportasını delip arkasındaki insanı yaralar. oyuncak değildir.
ateşli tabanca ile nasil eğleniyosanız, aynı dikkatle kullanılır.
yılık ruhsat harci veya ateşli silah gibi sorumlulukları yoktur. havalı sılah, müsabaka silahı statümünde.
https://www.youtube.com/watch?v=6P6elrekJ40
http://www.avcity.com/EVANIX-HUNTING-MASTER-AR6-55-mm,PR-22383.html

Evanix ar6 + hill pompa + optima durbun 1x50 +yarim kutu palet +tufek cantası
(4600tl) (550tl) (250tl) (150) sıfır fiyatları

teklif üstülü satilcaktir.

bu bilgiler internette edindigim bilgiler. ustalar daha iyi yorumlar. ilan yoruma açıktır.
fiyat olarak 4 bin tlnin altında satmaktan vaz geçicem, takas tekliflere açıgım silah altınolukta yazlıkta suanda 1 hafta sonra teslim ederim gidince
sifiri 5500 tl civarinda çoluk ccuuga satılmaz. saçma tekliflere cevap vermiyecegim.
A
6 yıl
Cevap: tek kişi farkı almayan otel varmı tatil yapcam 5 yıldızlı olsun lütfen :)
pampa 90 tl cok degil.. deyia; yazlıkta kalsam kendı evimde.. sabah kavalti oglen akşam yemegi 20tlx3ogun 60 tl.. daha cayı dondurması birasi var. otelde bedafa.
animasyonu şa şezlongu yattıgın yatagın temızlenmesı elektirigi suyu hamamı cabası
A
6 yıl
tek kişi farkı almayan otel varmı tatil yapcam 5 yıldızlı olsun lütfen :)
haziran ayı boyunca oteller pek ucuz özellikle 15 20 hazirana kadar.
günlük 90 tl civarina cok kaliteli 5 yıldız oteller var olmasına rağmen,
gel gelelim tek kişi olunca 140 tlye çıkıyor fiyat.

kriz var otel odalari boş madem, tek kişi farkı almayan otel varmıdır? var ise 10 gun yazılırım
marmaris bodrum gibi nispeten yakın olsa iyi olur arabayla gidicem.
< Resime gitmek için tıklayın >
A
6 yıl
150 bin tl ye kadar hangi araba
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-honda-ihtiyactan-satilik-yeni-crv-en-fulu-4x4-boyasiz-sadece-150kmde-270081424/detay
bumu
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-has-otomotiv-mercedes-benz-den-2015-c-180-fascination-251522695/detay

bumu
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sahinibden-2015-3.20i-ed-5102-km-borusan-oto-avcilar-cikisli-271175380/detay
dizel merc. sunrooftan feragat ettik ama dizel + 3 bin tl fazla
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-mengerler-el2-d.pasa-da-2015-model-c-200-bluetec-avantgarde-276783694/detay
ve e180 biraz fazla yakıyor biraz daha agir kalıyor diye bnm icin son sırada ama siz ne dersiniz
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-2013-mercedes-e-180-kusursuz-tam-dolu-sok-fiyat-bayi-cikisli-277019977/detay

bu 3 arac hakkında en iyi fiyat performans yanı paranın karşılığını en iyi veren araba hangisi.
hodanın 9 ileri zf ile 160 beygir dizeli en iyi kombinasyon 10.4 saniyede hızlanıyor 18 jant ve 1650 kg ile
bmw 3.20ed ise bence kasası eskidi, teknoloji eskitti belkide yeni araçlarda neredeyse her-şey standart. masaj yapan koltuklardan şerit takip asistanı fren asistani na kadar bknz reno opel, bmw nin o, sunrof nedir oyle? ile bomboş bir donanım paketi m paket dediğin. amg daha dolu? farları daha kaliteli sunroofu daha kaliteli. lef farlar ic aksam daha kaliteli janti bile daha guzel amg nın donanım seviyesi daha üstün
bence bmw buradaki en kotu fiyat performans ama hızlanma konusunda tartişmasiz lider. az yakıyomu merc benzınlıye gore eh az yakıyo diyolar ama mercedesin dizeli var bu konuda da o tartışmasız lider.
A
7 yıl
110- 120 bin tl max hangi araba neden?
elimde citroen c5 dizel var 2010 model 22 bin kmde fazla kullanmıyorum senede 5 bin km
aracı 70 bın tlye verebilirim muşlterisi hazır 40-50 bin tl ben koysam ne tavsiye ediyosunuz sebebi ile yazarmisiz
A
7 yıl
kentsel donusum rantsal donusum
Kentsel dönüşüm kapsamında olan; 13 dairelik binada 1 daire hissemiz var. her katta 3 daire bulunmakta bodrum katta 1 daire ve kömürlük bulunmaktadır
Bina yöneticisi tanıdığı bir muvahhitle anlaşıp, binaya riskli yapı raporu almış.
Apartman yöneticisi karar defteri olmamaksızın yapılan birkaç toplantı ile başka mutahitlerden teklif almamaksızın ve bulduğumuz tekliflerin cok daha avantajlı olmasına rağmen, kendi tanıdığı muvahhitle anlaşma yapılması için bina sakinlerini zorluyor bi şekilde ikna ediyor. Bu arada müteahhit kişi buradan bir daire satın alıyor. Ve 3/2 çoğunluk sağlanmış oluyor. müteahhit 30-40 bin tl daire büyüklüğüne göre para taleb ediyor. Teminat vermiyor. binada çıkabilecek alanlar benimdir diyor.
Yeni Yapı imarı, üstten 1 kat (3 adet dublex) alttan 1 kat. kendisine kaldığı ve 1 bahçe kati daire kendisine kalacağını söylüyor o ve binadaki kot farkından çıkabilecek dairelerinde şimdiden kendisine kalacağını sözleşmede belirtip 3/2 Çoğunluğa noterden imzalatmış durumdaki; kalan yerler müteahhit e kalır derken 1 kata 1 daire gösteriyor oysaki her katta 3 daire olabiliyor.
her katta 3 daire olan binada 2 kat alıp üste 30- 40 bin tl para istiyor.
oysaki elimde 3 teklif var üste kira desteği anlamında 15 20 bin tl teklif veren müteahhit firmalar var ciddi antetli kagiıtta imzalı kaşeli teklifler.
para almadan yaparım diyen bir suru firma var
1Kensel dönüşümde 2/3 çoğunluğa itiraz edemez miyiz ? Müteahhidler tarafından gelen tekliflerin incelenmesi için Sulh Hukuk Mahkemesinde Hakimin Müdahalesini isteyemez miyim ? Ben de mahkemeye müteahhitlerden aldığım teklifleri sunamaz mıyım?
Ya da Ne yapabiliriz 3 daire sakını kaldık imzalamayan bina yıkılmadı henüz
teşekkür ederim
Adem Babaoğlu
A
9 yıl
BMW f30 3.16i vs 3.16D
almanyada 3.16D cıkmiş konfirgatorde yeni yılla beraber M pakette girmiş

3.16i benzin 135 beygir 5.9lt karma tuketim degeri
fiyat 30.750 eur

_____________________________
3.16D Diesel 116 beygir 4,4 l/100km karma tuketim
32 860 eur


_________________________________________-
3.16i 170 beygir versiyon var bide
duz vites 33.100 eur diyor 5.3lt karma tuketim
(duz oldugu ıcın az yakıyor sanırım)

170 beygirlik olanida otomatik versiyonu cıkabilir 2.500 eur zf sanzuman farkı ıle 35.500 eur gibi dusunerek
yakıt olarakda 6 litre kabul edelim..


Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz..

benim fikrime katilirmisiniz:
özellikle bmw 3 seri surus dinamiklerni goz onune alarak.. 1.6 dizel motorun bmw hissini vermeyecegini.. yada bmw nin surus zewkını baltalayacagını dusunuyorum. ayrıca m paket de artik konfirgatorde fakat 3.16D 116 beygir araca m paket yakısmaz komik olur gibime geliyor.. millet tabiri caiz ise (tokatlamak) icin yolda 3.16D ariyabilir:)

öteyandan.. 1.6 dizel motorlar ıcınde 8 zf sanzumanı ile hem en az yakan dizel olma ozelligini..
hemde 116 beygirle we zf sanzumanla performans olarak 1.6 motor diger araclardan daha performansli we ekonomik olacaktir.

170 beygirlik wersiyonunda otomatiginin cıkması durumunda..
evet dizel aracdan pahalı olacak ulkemizde alişilmayan bir durum fakat..
170 beygirlik otomatik bir f30.. cogu 2.0 dizel benzınlı aracLara kendını yedirmez yolda
hatta 2.0 143 beygirlik audi a4 lerden kalkisdan... son suratte kadar aşşa kalmaz +
dusuk vergi diliminde kalir. ki assa yukari senelik 1500 fark var MTv vergisinde. yenı zamlara gore konusuyorum.. ki buda 5 depo benzın demek yılda
bmw 3.16i benzınlı yakıt tuketiminde oldukca basarili
2.0 dizele yakın bır yakıt sarfiyatı oldugunu soyluyorlar formda.
A
10 yıl
MSI supersharger veya icharger hızlı sarj
Z77a g43 anakarti usb den hızlı sarj edebildigi icin aldim
malesefkı HTC evo telefonumu normalden daha yavas sarj ediyor yada etmiyor
aceba superchargeri kuramadimmi yada nerde yanlıs yapiyorumdur
anakarttan driverini yukledim supercharger aldred runner yazan bi mesaj cıkıyor hepsi bu ama sarj etmıyor malesef bılen yada kullanan memnun kalan varmı bu ozellıkden
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.