K

Yarbay
09 Mayıs 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
1032 (Bu ay: 6)
Gönderiler Hakkında
K
2 gün
GTA V FIB binasından kaçarken oyun buga giriyor
< Resime gitmek için tıklayın >

Binadan inerken ilk halatta sorun olmuyor ama ikinci halata geçildiğinde "Hızlı inmek için sol tuşa bas" diyor ve basınca bir anda halatı bırakıp olduğu yerde kalıyor. Bomba ile kendimi öldüremiyorum, hile ile ışınlanma yapamıyorum. Göreve yeniden de başlasam yine burada takılıyor oyun.
K
geçen hafta
Mersin'de polis evine saldırı yapıldı
2 patlama sesi geldi ve sesinden de bu normal değil demiştim. Az önce bir polis abi aceleyle çıkarken söyledi polisevine saldırı yapıldı diye. Muhtemelen Tece'deki polisevi.
K
2 hafta
Daire sahibi bulunduğu kata tadilat yaptırabilir mi?
Sitede bir daire sahibi evini komple tadilata soktu ve bugün de daire önü alana da tadilata başlattırmış. Yani asansörlerin bulunduğu yerin tavanına asma tavan yaptırıyormuş, karşı daireden de onay almış, katın aydınlatmasını da kendi daire elektriğinden verecekmiş. Yönetici olmaz dese de ben ev sahibiyim, isteyen istediği yere şikayet edebilir demiş. Şimdi normalde ev sahibi evin içini tadilat ettirebilir ama kapı önü şahsa değil siteye ait yani ortak kullanım alanı. Böyle bir şey yaptırmaya hakkı var mıdır, bir yere şikayet edilebilir mi?
K
2 hafta
MSI MAG Vampiric 010M ön panele pleksi montajı
Kasa ön panelinin yanlardan aldığı hava yetersiz olduğundan özellikle yaz döneminde kasa içi sıcaklık sorunu yaşatıyordu. Bir süredir pleksiden ön panel tasarımı yapan yerleri aramaktaydım. Kasa modelime tasarım yapmış bir Instagram sayfası buldum ama 440 TL + kargo ücreti gibi uçuk bir fiyat çıkartınca "kendim yaparım daha iyi" mantığıyla hareket ederek araştırmaya devam ettim. Şansıma N11'de şu ilana rastladım:
https://www.n11.com/urun/gametech-zeus-on-panel-bilgisayar-performans-arttirici-14781901


Görüntü olarak güzel ve boyut olarak da kafamdaki "MSI logosuna dokunmayayım" planına uygun olduğundan siparişini verdim. Ürün geldikten sonra da ön panelde uygun ölçüde kesim yapmaya çalıştım ama ölçüyü doğru ayarlayamadığımdan biraz fazla kesmişim ve pleksi de tam olarak kapatmadı üzerini. Ben de açıkta kalan kısımları örtmesi için siyah renkte kablo kullandım ve montajını sağladım. Japon yapıştırıcısı kullandığım için biraz beyaz lekeler oluştu. Aseton ile temizlemeye çalıştım ama çok da gideremedim (bilgi sahibi olan varsa konu hakkında yardımını bekliyorum). Ön panel üzerinde RGB LED aydınlatma bulunmakta. Ziyan olmasın diye kesimi ona göre yaptım. Pleksinin altında bulunan TUF logosunu önplana çıkartmak için de oraya ayrıca rakı beyazı pleksi kestirip ARGB şerit ile aydınlatma sağladım. Toz filtresi olarak da fiber sineklik kullandım; illaki toz girecek ama full açık olmasından iyidir yine. Profesyonel bir çalışma olmadı ama elimden gelen en az zararla da işlemi tamamladım. Birkaç haftadır kasa önü açık çalışmaktaydı ve rahat hava aldığından ötürü de kasa sıcaklığını ciddi etkiliyordu. Artık o çirkin görüntüden de kurtulmuş oldum.

Bu çalışma toplamda kaç liraya mal oldu?

Gravür makinesi 283 TL
Pleksi panel 107.50 TL
Pleksi plaka 23 TL olarak 414 TL civarı bir harcama yaptım ama aldığım gravür makinesi de bir süredir aklımda olan bir şeydi ve bu da vesile olmuş oldu.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


Videoyu izlemek için tıklayınız
K
2 hafta
Instagram'da bir kadını arıyorum
Bir ara arama kısmında sürekli çıkardı sonra kayboldu gitti. 45-50 arası hafif esmer bir kadın, iç çamaşırlı, hizmetçi veya hemşire kıyafetli kısa videolar çekiyordu. Siz değerli araştırmacı arkadaşlardan yardım bekliyorum.
K
geçen ay
Resimdeki tohum uyuşturucu mudur?
Çalıştığım yere gelen yabancı kişiler bina önüne serpip gitmişler de ne olduğunu bulamadık. Bekçi de baktı kuş yemi dedi.


< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
K
geçen ay
Film, müzik için kablosuz kulaklık önerisi
Film ve müziklerde kaliteli ses verecek kablosuz kulaklık ne önerirsiniz? Bütçe konusunda sıkıntı yok ama çok da uçuk bir şey olmasın tabi.
K
geçen ay
Hürriyet ve Milliyet gazetesinin haberciliği
Düğün konvoyunda havaya ateş açan AKP Mutki Belediye Başkanı'nın haberini yapmayan bu gazeteler CHP Bolu Belediye Başkanı makam şoförünün belediyeye ait turizm şirketine genel müdür olmasını haber yapıyor. Sorsan Türkiye'nin en büyük ve tarafsız haber yapan gazeteleridir.
K
2 ay
ASUS TUF B550-Plus Q-LED ciddiye alınmalı mı?
Sistemi ilk açmada VGA ışığı yanıyor ve yeniden başlatma yapınca bu sefer yanmıyor. Ekran kartını çıkarttım, görüntü ve güç kablolarını çıkarttım fayda etmiyor. Kullanım sırasında herhangi bir sorun yaşamıyorum ama ışığı yanık görmek sinirimi bozuyor. ASUS'a mesaj attım onlar da kartı çıkart, kabloları kontrol et demiş. Bu uyarı ışığını ciddiye almam gerekir mi yoksa sistemi çalıştırdıktan sonra yeniden başlatma yapmaya devam mı edeyim?
K
2 ay
Ryzen 3600 voltaj düşüremiyorum
Anakart değişiminden dolayı BIOS ayarlarını yeniden yapmam gerekti ve önceden 4000 MHz 1.25V ile çalışan işlemciyi bu voltaja ayarlayamıyorum. Nasıl yaptığımı da hatırlamıyorum. İlk olarak CPB kapattım ve ratio 40.00 yaptım. Voltaj 1.400 görünüyordu 1.25'e denk gelecek şekilde - voltaj girdim ve sistem açılmadı. Sonra voltajı tekrar otoya aldım ve sistem 4000 MHz olarak açıldı fakat voltaj 1.400 değerinde. Ryzen Master'dan 1.25 giriyorum sistem kapanıyor, BIOS'tan zaten olmuyor. Şu an 1.35V olarak çalışıyor ve offset ayarda 1 tık değer düşürsem dahi sistem açılmıyor. Ryzen Master'da 4000 MHz 1.30 girip onaylıyorum CPU-Z'de 1.666 gösteriyor ve birkaç saniye sonra sistem kapanıyor. Önceden 1.25V iken 60-65 dereceydi şimdi 1.35V'ta 70-80 derece oluyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.