B

Yüzbaşı
07 Mayıs 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
53 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
2 hafta
Vaillant Oda Termostatı
Merhaba arkadaşlar.
Seneler sonra emektar eski vaillant kombimize güle güle deyip yeni Vaillant eco TEC 256 5-3 Pro modelini aldık.
Hemen akabinde çok tavsiye edilen oda Termostatı almaya karar verdik. Resmi olması açısından yine vaillant düşünüyorum. İki model arasında kaldım. Modülasyonlu kablosuz Vaillant calormatic 370f ve Wifili Modülasyonlu Eralax Modeli.
Sorunsuz, rahat kullanım açısından hangisini tavsiye edersiniz? Wifili modelin bağlantı sıkıntıları yaşatması açısından diğer wifi siz kablosuz Model olan 370f mi tercih etmeli?
Şimdiden teşekkür ederim.
B
3 ay
Fcb Tuner
Arkadaşlar, FBC tuner olayı nedir? Aynı anda 4 kanalı Piple izleme ve kayıt özelliği sağlıyormuş. Çok güzel bir özellik. Cihazda en çok aradığım özelliklerden PiP (Picture in Picture).
Gigablue'deki FBC tuner ile PiP özelliği çok daha mu üstün Octagon'un Pip özelliğinden?
B
4 ay
Enigma2 Tavsiyesi
Arkadaşlar, araştırmalarım sonucunda iki model arasında kaldım.

1) OCTAGON SF8008 Combo modeli (Hisilicon Hi3798MV200 Huawei Çipli)

2) GigaBlue UHD UE 4K (BCM7252S Broadcom Çipli)

Özellikleri birbirine yakın, lakin işlemci aklımı kurcalamakta. Birçok yerde Broadcom çipli uydu cihazların göründüsü daha güzelmiş diye okudum, doğru mudur? Almışken daha iyisi almak mantığıyla hareket edersek çipi yüzünden Gigablue tercih mi edilmeli fiyat farkına rağmen.

Tecrübelerinize göre hangisi tercih edilmeli?
B
4 ay
DVB-C ve DVB-C/T tuner
Arkadaşlar uzun zamandır Teledünya için kullandığım Next HC-12 uydu cihazını değiştirmeye karar verdim. Bu cihazın tuneri DVB-C (normal uydu anteni girişi gibi). Yeni almak istediğim Octagon SF8008 Combo modelinde de DVB-C var ama DVB-C/2 türü tunermiş. Bunun girişi uydu anteni girişine hiç benzemiyor.
Bu durumda ben bu DVB-C/T2 tuner girişinde Teledünya bağlantısı yapabilir miyim? Kablonun DVB-C soketini DVB-C/T2 soket türü ile değiştirirsem olur mu?
B
4 ay
Çift tunerli pip özellikli uydu alıcı
Arkadaşlar şu an piyasada çift tunerli pip özellikli (farklı transporder) cihaz var mıdır?
B
5 ay
DSL Modem mantıklı mı?
Arkadaşlar bu zamanda DSL Modem almak mantıklı mı? Bunu sormamın nedeni internet sağlayıcıların kendi modemlerini kullanmaları için dayatmaları. Bu durumda modem mecburen sağlayıcıdan alınıyorsa wifi sinyallerini güçlendirmek için Router almak daha mantıklı, modem özelliği olmasının bir faydası yok. Ne dersiniz?
B
5 ay
DSL Modem mi Router mi
Arkadaşlar bu zamanda DSL Modem almak mantıklı mı? Bunu sormamın nedeni internet sağlayıcıların kendi modemlerini kullanmaları için dayatmaları. Bu durumda modem mecburen sağlayıcıdan alınıyorsa wifi sinyallerini güçlendirmek için Router almak daha mantıklı, modem özelliği olmasının bir faydası yok. Ne dersiniz?
B
5 ay
Nas cihazlar vs Dosya paylaşımı yapan Modem
Arkadaşlar, eve genel kullanım (dosya paylaşımı, media izlemek vb.) için NAS Server almak üzere iken yeni nesil modemlerde cloud özelliği ve dosya paylaşım desteği sunduklarını öğrendim.
Sizce ev için NAS Server gerekli olur mu? Yoksa dosya paylaşımı yapan modemler yeterli olur mu?
B
geçen yıl
Android TV Box'larda Android 9 Sürümü
Merhaba arkadaşlar.
Teknolojik gelişmeler gerekliği olarak birkaç senede yeni bir Android TV box alma ihtiyacı duymaktayım. Önce Minix X7 ile başladım. Sonra CSA96 ile devam ettim. İki cihazdan da çok memnun kaldım. Uzun süre kullandım. Son olarak bu sene H96 Max3 cihazı aldım.

Gelelim soruma:
Minix Android 4, CSA96 cihazım da Android 6 kullandım. Her iki Android sürümünü tıpkı bir cep telefonu gibi kullandım. Anında gelen bildirimler olsun, kullanışlı arayüzü (launcher) ile uygulamaları kolay yönettim ve kullandım. H96 Max S3'ü de alırken hevesle aldım ama hevesim kursağımda kaldı. Android 9 ve gelen Media Launcher uygulamasından bir türlü verim alamadım. Başka launcherler de denedim ama olmadı. Ne bildirim alabildim, ne de uygulamaları kolay yönettim. Başka bir sıkıntı da bir uygulamayı açık şekilde bırakıp ayrıldığımda, geri dönüşümde uygulamanın kendi kendine kapandığını gördüğümde şoke oluyordum. İşlemleri tekrar baştan başlatmam gerekiyordu. Diğer Android sürümlerinde bu sorunu hiç yaşamadım. Hangi ayarı yaptıysam da bu sorunu çözemedim.

H96 Max S3 için stabil ve verimli çalışacak (tıpkı daha önceki Android sürümleri gibi) ROM sürüm ya da launcher tavsiye eder misiniz? Bu gidişle CSA96 cihazıma geri dönüş yapacağım.

Yardımlarınızı bekliyorum.
B
2 yıl
Aktif Gürültü Önleme - Pasif Gürültü Önleme
Arkadaşlar Senhheiser CX 150BT ile CX Sport modeli arasında kararsızım. Rahatlık açısından Sport modeli daha cezbedici, pil performansı açısından CX150 BT modeli. İkisi arasındaki temel farklarından biri olan Aktif Gürültü Önleme ve Pasif Gürültü Önleme açısından hangisini tavsiye edersiniz? Aktif Gürültü Önleme önemli mi, gerçekten çok fark var mı aralarında?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.