E

Yarbay
01 Mayıs 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
16 üye
Görüntülenme (?)
53 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
10 ay
Canon Pixma G3400 Serisi Sürekli yanan turuncu ışık
Merhaba, yazıcı kapalı dururken eve geldiğimde sadece turuncu ışık yanıyordu. Güç tuşuna bastım yeşil yandı ancak hiç bir hareket yok. Canon sayfalarında hep yanıp sönen hataların nedenleri var sürekli yanan turuncu ışık hatasının nedenini bir türlü bulmadım.

Ayrıca bu hata daha önce de başıma geldi Fişi prizden çıkarıp tekrar taktım çalışmıştı ancak şimdi hiç bir şekilde çalışmıyor.

Konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Burada çözüm aramamın sebebi Eğer çözüm sağlayabilirsem siparişlerim için çıktıları alabilmek. Çözüm yoksa pazartesi servise götüreceğim.

< Resime gitmek için tıklayın >

Fişi prizden çıkarıp tekrar Takınca sadece turuncu ışık sürekli yanıyor. < Resime gitmek için tıklayın >
E
geçen yıl
TürkNet 2 gündür internet komple gitti. Güncelleme: 4 gün oldu bekliyorum.
2018 10. Ayda ilk başvurumu yapmıştım bağlandı güzel 35 Mbps hız ile sorunsuz kullanıyordum.
Pandemi dolayısıyla yavaşlamalar başladı. Sonra kopmalar başladı.
Kablo yeniledik Türk Telekom direğinden müstakil evimize modeme kadar reçber cat5 kablo yaklaşık 4 ay önce değiştirdik. Arada bir sorun çıkarsada destek kaydı açıp çözülüyordu.
Ancak pazar günü bir gitti hala yok. Destek kaydını açtım. 35674289

Cevaben Dsl sinyalinin bize ulaşmadığının bilgisini verdiler. Türk Telekom a arıza bildirimi yaptılar. TT her zaman ki gibi arıza müşteri kaynaklı diye not düştü. İnternet hala gelmedi.
Sonra dsl sinyali geldiğinden bahsettiler evet 5 saniye geliyor sonra gidiyor sürekli bu şekilde
Acaba modemde sorun olur mu ki diye mümkün değil ama farklı modem deneme yaptım onda da aynı sorun devam etmekte.
Sorunumuza kim çözüm bulacak?
Modem yeni zaten ayrıca 2 modem denedim. Bunları geçtik.
Gelen kablolar onlar da yeni 4 önce değişti modeme kadar ek yok. Bunu da geçtik.
Bizden yana sıkıntı yok. TT bizden yana da sorun yok diyor.
Hızı 35 den 24 e çektiler hadi gelir belki diye bekledim yine yok ..
Ne olacak bu internet arızamızın durumu!@TurkNetDestek ?
E
2 yıl
F1 2021 Yeni Araç Yeni Kurallar
Merhaba Arkadaşlar bende F1 hayranı olarak geçen gün izlediğim Serhan Acar'ın anlatımı ile F1 2021 de yeni aracın modeli hakkında ve FIA' nın düşündüğü tartıştığı yeni kuralları hakkında bilgi içieren videosunu sizlerle paylaşmak istedim.

F1 2021 yeni aracın tasarımında otomobil tasarımcılarından yardım alındığından bahsetmiş Serhan Acar ve eğer tasarım bu şekilde gelirse gerçekten çok beğenilecektir. Çok şık bir tasarım olmuş..Çok beğendim.Hatta o kadar beğendim ki bilgisayarda arka plana koydum. Araç gerçekten çok şık.. :)

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Bu da şu anki tasarım
< Resime gitmek için tıklayın >Burada da Serhan Acar'ın F1 2021 hakkında Videosu
Videoyu izlemek için tıklayınız
E
3 yıl
Hat değerlerim - Kablo ve Modem önerileriniz nelerdir..
Merhaba, hat değerlerim resimde görüldüğü şekildedir.
TürkNet kullanıyorum.
Modem TP-LINK Archer VR400.
Ev Müstakil ve 20 yıllık. balkonda telefon kutusu var, kablo kutudan evdeki duvar 3 lü telefon çıkış prizleri var oraya geliyor ancak kalitesi nedir bilmem çok sert sadece bunu diyebilirim.
3lü Telefon Prizden modeme kadar da 20 Mt civarı cat6 çektim kabloya kalite olarak pek güvenim yok. Kaldı ki kaliteli kablo önerisi rica ediyorum. Özellikle cat6 yada telefon kablosu olarak hangisinin gerekliliği hakkında önerilerinizi merak ediyorum.
Bu değerleri en iyi hale nasıl getirebilirim. Pingi düşürmek için hangi yolu izlemeliyim. Gündüz hız testi yaptığımda daha kötü hal alıyor bazen. Kaldı ki son 2 hafta kopma çok olmaya başladı. TürkNet ile iletişime geçmedim pek yardımcı olacaklarını zannetmiyorum. Burada okuduğum yorumlara istinaden.
Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlardan önerilerinizi bekliyorum. Ev Müstakil ve bizim olduğu için en iyi kalitede kablo yada hatta modem değişimi dahi tavsiyelerinizi rica ederim. @TurkNetDestek < Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
E
4 yıl
EN ŞEYTAN 10 ÜLKE [ABD-AVRUPA MEDENİYETİ]
Bu videoda inatla tarihin en acıması olmayan 10 ülkesini anlatıyorum ve verdiğim bilgiler güzel tarih kitaplarında bulamayacağınız türden.

Ruhi Çenet Videoları YouTube kanalında Dünya'nın en aşağılık ülkelerini, yaptıkları sömürgeleri, işkenceleri, katliamları, soykırımlarını anlatıyor.
Yorumlarda da şu meseaj dikkatimi çekti onu da sizinle paylaşmak istedim
quote:

17 milyon İnsanı katletmiş Almanlar,
15 milyon kişiyi kesen Ruslar ve Cezayirli 1 milyon İnsanı vahşice Şehit eden Franzıslar kalkmış;
" Türkiye Soykırım yaptı..." diyor.
-İlber Ortaylı
E
4 yıl
CHP nin Seçim Sonuçlarını açıklaması!!
Şimdi bu haberdeki resimlere bakarak CHP nin resmi internet sitesindeki oylara bakarak oyların çaldığını mı düşüneceğiz ?

Türkiye, bugün tarihi bir seçim için sandık başına gidecek. 56 milyon 322 bin 632 kayıtlı seçmenin cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimini yapması beklenirken Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) seçim başlamadan yeni bir skandala imza attı. 
 
Partinin resmi Sandık Takip Sistemi, seçim başlamadan sonuçlarını açıkladı. Bütün sandıkların sonuçlarını sisteme yükleyen CHP'nin, seçimi kaybetmesi durumunda ''hile yapıldı, oylar çalındı'' gibi spekülasyonlarla provokasyon planı yaptığı bir kez daha ortaya çıktı. İşte 24 Haziran 2018 seçimleri için CHP'nin Sandık Takip Sistemi'ne yüklenen oy oranlarından bazıları.
 


quote:

http://m.haber7.com/guncel/haber/2654968-chp-secim-baslamadan-sonuclari-acikladi


< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
E
5 yıl
Başbakan; Anayasa ilk 4 madde DEĞİŞTİRİLMEYECEK
NOT, Diğer konuda arkadaş sadece bir kişinin şahsi görüşünü genelleme yaparak Bizzat Başbakan tarafından açıklama yapılmasına rağmen başlığını düzeltme gereksinimi duymadığı için bu konu açılmıştır. Şimdi bu konuya da bir sürü arkadaş, o bir kişinin yaptığı şahsi açıklamayı hala gündemde boşu boşuna tutacak ama inanın boşuna gerek yok!


Başbakan: İlk 4 madde Değiştirilmeyecek!

Başbakan Binali Yıldırım, "Anayasanın ilk 4 maddesi değiştirilmeyecek. Biz de teklif etmedik, edenle de işimiz olmaz. Bu kadar açık ve nettir. Bunlar devletin temelleridir, olmazsa olmazıdır" dedi.

Güncel
20:36 | 14 Ocak 2017
Başbakan Binali Yıldırım Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başbakan Yıldırım, Meclis Genel Kurulu'nda Ak Parti milletvekili İsmail Aydın'ın anayasanın ilk 4 maddesine ilişkin sözlerinin başlattığı tartışmaların anımsatılması üzerine şöyle konuştu:
"İlk dört madde nedir? Madde bir devletin şekli, cumhuriyet. Madde iki, niteliği demokratik, laik sosyal hukuk devleti. Madde üç, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü, bayrağının ay yıldızlı bayrak olduğu, marşının İstiklal Marşı olduğunu, dilinin Türkçe olduğunu, başkentin Ankara olduğu. Dördüncü madde ise bu üç maddenin değiştirilemeyeceğini, değiştirilmesinin teklif edilemeyeceğidir. Dolayısıyla biz de teklif falan etmedik, edenlerle de işimiz olmaz. Bu kadar açık ve nettir. Bunlar devletin temelleridir. Devletin olmazsa olmazıdır. 10 yıldır Ak Parti ne diyor: Tek devlet, tek millet, tek bayrak, tek vatan. Onun için öyle ucuz polemiklerden herkes uzak dursun. Bu maddelerin teminatı yüce Türk milleti ve AK Parti iktidarıdır.

'SAYIN BAHÇELİ BU KONULARI BENDEN DAHA İYİ BİLİR, GÖRÜŞÜLECEK BİRŞEY YOK'
Başbakan Yıldırım, bu konuda Bahçeli ile görüşüp görüşmediğinin sorulması üzerine "Sayın Bahçeli ile görüşmedim. Görüşülecek bir şey yok. Sayın Bahçeli bu konuların ne olduğunu benden daha iyi bilir. Neyin değişip, neyin değiştirilemeyeceğini Sayın Bahçeli çok iyi bilir" dedi/b]


Kaynak,

http://www.takvim.com.tr/guncel/2017/01/14/basbakan-yildirim-son-noktayi-koydu


http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/basbakan-yildirim-anayasanin-ilk-dort-maddesi-degistirilmeyecek-1622896/
E
7 yıl
İşbank Açılmıyor
Merhaba ArkadaşlarÇin'deyim dünden beri iş bankasına giremiyorum her seferinde wpkg . org diye bi sayfaya yönlendiriyor

dün akşama doğru habertürk gbi haber sayfalarında da aynı sorun olmaya başladı bu durumu yaşayan çözümünü bilen arkadaşımız yardımcı olursa sevinirim
E
8 yıl
SONY XPERIA™ Z2 ORJINAL TR 4.4.2 KitKat (17.1.1.A.0.402 GÜNCEL)[ROM|FTF|TR]
SONY XPERIA™ Z2 ORJINAL TÜRKÇE GENERIC STOCK ROM 4.4.2 KitKat 17.1.1.A.0.402 [23.05.2014] Customization Versiyon 1282-1401_R4A


Bu rom son Türkiye güncellemesiyle Sony PC Companion ile indirilen dosyalardan alınarak Flashtool son versiyonu ile derlenmiştir.

Flashtool ile kurunuz. Kurulum rehberi ve son versiyon Flashtool dosya linki aşağıdadır.

Dikkat etmeniz gerekenler:

0. Yedeklerinizi alınız ne olur ne olmaz!

1. D6503 Model romudur. (D6502'de de çalışma olasılığı vardır)

2. Telefonunuzun bootloader kilidi açılmamış olmalıdır.

3. Telefonunuzun garantisi gitmez. PC Companion ile onarım işlemi yapmakla aynıdır.

4. Root'lu değildir root sonradan burada paylaşılacaktır

5. Rom el değmemiş oynanmamıştır. PC Companion ile gelen romun aynısıdır.

6. Turkcell veya diğer ülke romlarındaki Uygulamalar bu romda yoktur. Turkcell'den alınan cihazlara güncelleme geç gelmektedir, ancak bu romu flaşlamanız durumunda sonraki güncellemeyi beklemeden Türkiye'de dağıtıma başlandığı anda alırsınız.


FLASHTOOL İLE ROM YÜKLEME REHBERİ


0. Flashtool'u indirin (daha önce kurduysanız kaldırın tekrar kurun) son versiyonu:https://unrestrict.li/flashtool -http://www.flashtool.net/index.php

1. Flashtool'u C: sürücüsüne kurun.

2.A Sisteminiz Windows 8.1 ise Sürücü Sorunu Çözüm işlemini yapın.

-2.A.a Windows tuşu ve R’ye birlikte basın karşımıza gelen ekrana kodu yapıştırın shutdown -o -r -t 0 Bu kod bilgisayarınızı gelişmiş başlangıç menüsünde yeniden başlatacak.

-2.A.b Yeniden başladığında Sorun Gider seçin

-2.A.c Gelişmiş Seçeneklere tıklayın

-2.A.d Başlangıç Ayarlarını seçin

-2.A.e Yeniden Başlat deyin

-2.A.f Karşımıza gelen menüde 7 Sürücü İmzası Zorlamasını Devre Dışı Bırak'ı seçin yani 7 ye basın

-2.A.g Bilgisayar açıldığında artık imzasız sürücüler yüklenecektir.

2.B Flashtool u kurduğunuz klasördeki drivers klasörüne girip Flashtool-drivers.exe'yi çalıştırın. Çıkan seçeneklerden Xperia Z2 ve Flashmode sürücülerini seçin kurun.

3. Flashlayacağınız Rom'u indirin. uzantısı .FTF olan rom dosyasını arşivliyse çıkarın ve Flashtool klasöründeki "firmwares" klasörüne kopyalayın.

4. Flashtool dışında PC Companion gibi programları mutlaka kapatın!

5. Flashtool u çalıştırın (64 bit ise sisteminizi flashtool64 'ü çalıştırın)

6. Telefonunuzu bir kez usb den bağlayın ve flashtool'un gördüğünden emin olun.

7. USB'den çekin ve telefonunuzu kapatın.

8. Flashtool'un sol üstündeki şimşek işaretine basın Flashmode seçiliyken OK deyin.

9. Çıkan ekranda soldaki kutudan biraz önce kopyaladığınız Rom u seçin.

10. Sağ alttaki Flash tuşuna basın.

11. Telefonu KAPALI iken SES KISMA tuşuna basılı tutarak usb den bağlayın.

12. Flashlama gerçekleşecek bir süre sonra işlem bitecektir. Flash successful satırını gördüğünüzde işlem bitmiştir.

13. Telefonu USB den çıkarın ve açın.

14. İlk açılış uzun sürebilir. Sistemin oturmasını bekleyin. Tekrar telefonu başlatın.


Dosyalar:

[ GÜNCEL ] Genel Türkçe ROM 4.4.2 KitKat 17.1.1.A.0.402 Yayınlama başladı: 23.05.2014
ROM FTF Dosyası :
https://mega.nz/#!fUkkzLRK!gddHn7rsCC1bIxgCVCsx2A3c9nxJkU-c8Kc3caqejdU

Teşekkürler :
...


* Dikkat doğabilecek bir sorundan sorumlu değilim tüm sorumluluk size aittir. vs. vs.
E
8 yıl
1
1
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.