N

Yüzbaşı
23 Nisan 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
104 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
N
9 ay
Upload hızı hala yükselmeyen var mı ?
31 ağustos -1 ekim arası yükseltilecektir yazıyor sitede. Hatta bazı kişilerin zaten 2-3 gün önceden yükseltildi upload hızlardı. Benim hala 8 mbit olması gereken upload hızı 5 de kaldı. Modem resetten sonra da hala 5 alıyorum. Var mı bu şekilde hala artmayan ?
N
11 yıl
Samsung XL2370 Sorunlu Piksel ve diğer bazı sorunlar
Monitörü 4 gün önce aldım , bu sabah montiörün 3-4 pikseliini kapsayan bir yerde , birkaç renkte sanki pikselin üzerinde bir örtü varmış gibi renkler buğulu gözüküyor .

Ayrıca monitörümde 3 tane response time (yanıt süresi ) modu var . İnternetten baktığım bir siteye göre Normal mode =15-16ms , faster mode = mode =2,5-5ms arası yanıt sü5ms ,fastest resi sağlıyormuş. Oyunlarda ve filmlerde bazı sahnelerde , örneğin oyunda güneşe bakarken , hızlı hızlı mouse salladıgımda faster ve fastest modunda güneşin etrafında kırmızı ve yeşil renkli dalgalanmalar oluyor. Filmlerde örneğin bir kişi kolunu salladığında veya yüzünü çevirdiginde hareket esnasında yüzünde ve kolunda grinin tonları şeklinde veya kırmızı yeşil katman katman dalgalanmalar oluyor. Bu bahsettigim problemler normal mode da kesinlikle yaşanmıyor.

Diğer bir problemde bir site gezinirken scroll ile sayfayı aşağı yukarı kaydırdıgımda çok berbat titreme ve yırtılmalar meydana geliyor. Aynı sitelerde eski monitorum olan 19" lik 8 ms yanıt süreli monitorde denediğimde bu yırtılma ve kesilmeler ya hiç olmuyor ya da çok düşük miktarda meydana geliyor.

Bilgili arkadaş yardımını esirgemezse çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.
N
13 yıl
Son 15 gündür başıma gelen ilginç restart/görüntü gitme problemi .
15-20 gün önce bilgisayarım arızalanmıştı ve acilirken hdd bulunamıyor, işlemci overclock hatasi gibi hatalarla windows yazısının cıktıgı yükleme ekranına dahi ulaşamadan takılıp kalıyordu ya da hiç açılmıyordu. Bu şekilde tanıdık bir bilgisayarcıya tamire götürmüştüm ve o da inceledi ve anarkartın üzerindeki kondansatörlerde sorun var dedi ve anakarta yeni kondansatörler lehimledi ve o anda sorun çözülmüştü . Herşey tamamen normale dönmüştü ta ki aynı günün akşamına kadar . Akşam bi anda bilgisayarın tüm elektrigi gitti ve bir daha acilmadi .Ben e power gitti heralde dedim ve tekrar aynı bilgisayarcıya götürdüm ve o da benle aynı kanıya varıp power ı deiştirmemiz gerektiğini söyledi . Denemek için elindeki 2. el powerlardan birini taktı ve bilgisayar gayet düzgün çalıştı . Ben de fazla masraf cıkmasın diye 10 milyona o 2 . el power ı aldım . İlk 4-5 gün sorunsuz bir şekilde bilgisayarı kullandım. Sonrasinda bir gece internet sayfalarında gezinirken durup dururken görüntü gitti ve bilgisayar restart atmış gibi cd rom ve hdd nin ışıkları yanıp yanıp söndü, fakat restart anındaki bip sesi olmadı ve devamında da bilgisayar yeniden başlamadı. O şekilde görüntü gitmiş sekilde kaldı.
Acaba benim istemim dışında sleep mode una mı geçiyor diye düşünüp klavedeki tuşlara bastım , mouse kıpırdattım ama yok görüntü gelmedi hiç bir şekilde. Ben de restart dügmesine bastım ve bilgisayar hiç bir şey olmamış gibi yeniden başladı ve windows açıldı. Ben heralde tek seferlik böyle ilginç bir şey başıma geldi heralde derken 10 dk sonra tekrar aynı şey oldu . Tekrar restart attım yarım saat sonra oldu bu sefer. Daha sonra 2-3 gün böyle bir şey olmadı . Heralde düzeldi derken rastgele şekilde sürekli tekrarlanır oldu. Bazen bilgisayarı açtıktan sonra 10 dk içinde oluyor bazen saatler sonra oluyor . Ama bu son zamanlarda 24 saat sorunsuz şekilde kullandıgımı hatırlamıyorum . Bu sorun genellikle bilgisayarın işlemcisi , ekran kartı ve ram çok zorlanmadıgı anlarda daha sık meydana geliyor sanırım. Belki bir tesadüftür bu , işten anlayanlarınız ne alaka da diyebilir fakat şu ana kadar bu olay 50-100 defa arası tekrar etti ve sadece 2-3 kez oyun oynarken oldu . Geceleri downloada bırakıyordum bilgisayarı ve sabah actıgımda her seferinde bilgisayarı bu şekilde görüntüsü gidik halde buluyordum ve doğal olarak bir çok download um yarıda kesiliyordu . Ben de düşündüm ve oyunu açık bırakıp download a bırakıyım bakalım nolacak dedim ve 2 gecedir downloadlarım yarıda kesilmiyor. Fakat sabah kalktıgımda oyunu kapadıgımda bu sorun hemen 1-2 saat içinde tekrar başıma geliyor.

Bu sorun hakkında fikirleri olanlar yardımlarını esirgemezse çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
N
13 yıl
IP adresi baglantıyı çok fazla etkiler mi ?
Arife gününe kadar 88 ile başliyan ip ler aliodum örnegin 88.242.124.25 gibi , arife günü öglen vakti wow oynarken bi anda baglantım koptu . 1 dk sonra modem kendiliginden baglandı ve artik ip im 78 ile başlıyordu. Tüm reset denemelerime ragmen bugune dek hep 78 almaya devam etti . Bundan oncede 3 aydır hep 88 li ip aliyordum.

Derdim şu : 78 li ip ye geçer geçmez 250 olan wow pingim bir anda 600 lerden aşagıya inmez hale geldi . 2 dk önce 250 olan ping 2 dk sonrasında en düşük 600 olmak üzere 600-1200 arası değişiyor . Bu durum hala düzelmedi , ve tam bu forumu açtıgım sirada arkadaşlarımın pingi 220 civarında benimki ise 700 lerde. Arkadaşlarımın ip si 85 le başlıyor.

Bu durum oldukça sinirimi bozmaya başladı . Acaba portumu mu deiştirdiler ? . Yarın telefon edicem ttnete. Etmeden once telefonda beni yanlış bilgiler ile yanıltma ihtimallerine karşı bu konuda bilgisi olabilecek arkadaşlardan yardım istiyorum . Bu arada Kocaelide oturuyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.