E

Binbaşı
25 Ocak 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
475 (Bu ay: 34)
Gönderiler Hakkında
E
3 hafta
Aile için hangi aracı tercih etmeliyim?
Selamun aleyküm arkadaşlar,

45 yaşından sonra ehliyet aldık, araba da alacağız inşaAllah.

Aşağıdaki tarihlerde bu rakamlar elimde olacak gibi düşünebiliriz. Tabi bu rakamlar limit, üstüne vergiler, expretiz vs... masraflar için ödeyecek pek para kalmayacak cebimde. Onlar dahil diye düşünmeliyiz.


1 Ekim - 940.000 TL (1.200.000 kredi kullanırsam)
1 Aralık - 1.100.000 TL (1.320.000 kredili)
Giriş seviyesi araçlarda da kamera vs... donanım yok, acemiliği atana kadar çok lazım olacağını düşündüğüm ekipmanlar bunlar. O yüzden çok giriş paketi bir şey de almak istemiyorum açıkçası.

Boyum 1.90, eşim ve kızım 1.75. Aileye uygun, özellikle uzun boylu olduğumuz için de içi rahat ve geniş olan (ailede tek araç bizde olacağı için 5 kişi de rahatça oturabilecek), beni üzmeyecek araç tavsiyelerinize ve alım zamanı tavsiyelerinize ihtiyacım var. Aralık ayını bekle, krediyle al bir şeyler deseniz bile o zaman kredi limitleri yüzünden en fazla 1.320.000'e çıkabileceğim gibi duruyor. Bunu da göz önünde bulundurmak lazım.

Aklımdaki araçlar:

Tiggo 7 pro Comfort (keşke Tiggo 8 alacak durumumuz olsa ama oralara çıkamıyoruz. Kredi limitleri yüzünden de sadece Tiggo 7 comfort pakete girebileceğiz gibi)
MG ZS Luxury Plus (Tiggo 7'den daha dolu paketi ve daha uygun fiyatlı)

Tiggo 7'nin sadece giriş seviyesi aracı bütçeme uyuyor. Boyut olarak çok hoşuma gitti, rahat olacağınu umuyorum ancak bu araçta eksik olan teknolojiler, ilk aracım olacağı için beni zorlar mı sizce? MG ZS Luxury Plus paket bile alsam 1.179.000 TL fiyatı var, en üst paketi bütçeye uyuyor. 360 derece kamera, kör nokta uyarı vb... teknolojiler de dahil olacak MG tercih edersem.


Dacia Jogger (7 kişilik olması, fiyatı ve fabrikasyon LPG sebebiyle tercih ediyorum. Annem, kayınvalidem vs... bizde hiç araç yok. Tek bende olacağı için 7 kişilik tercih sebebi. Jogger'ın manuel olması biraz dezavantaj ve trim sesi meselesi).


Bunlar dışında senin ailene uygun diyeceğiniz ne olabilir arkadaşlar?
E
6 ay
Vanish Oxi Action 3lt. - 92TL (a101) - 130TL şokta indirimli fiyatı
Selamun aleyküm arkadaşlar,

Vanish Kosla Leke Çıkarıcı 3 L - A101 adresinde Vanish 109TL. Eğer Türk Telekom kampanyasından faydalanamıyorsanız bile fiyat yine iyi, piyasada 130-140TL civarında. Ama aşağıda anlatacağım yöntemle 92TL'ye de getirebilirsiniz.


Aşağıda @robot216 'nın anlattığı şekilde Türk Telekom'dan kod alıyorsunuz (bu arada bende Fenercell var ve kod alabildim. Türk Telekom altyapılı tüm operatörlerde geçerli olabilir).

A101 Online Alışveriş 300/50 İndirim - Türk Telekom | DonanımHaber Forum (donanimhaber.com)

Sonra sepete 3 adet Kosla eklediğinizde 327TL yapıyor. 50TL indirim ile 277TL'ye gelir, tanesi 92TL oluyor.
E
6 ay
Finish Quantum MAX (WorldCard 1.63TL/Tablet - WorldCard'sız 1.84TL/Tablet) - Piyasada en düşük 2.2TL
Selam arkadaşlar,

Aşağıdaki üründen sepete 1 adet atıyorsunuz (2 adet eklemiyor zaten)

Finish Quantum Max Bulaşık Makinesi Deterjanı 58 Kapsül x 2 Adet (happy.com.tr)

Aşağıdaki üründen de 2 adet ekliyorsunuz.

Finish Quantum Max Bulaşık Makinesi Deterjanı 58 Kapsül Fiyatı (happy.com.tr)

Ürünler 503TL tutuyor. Sepete gittiğinizde alttan 10YILK75 kodunu girince 428TL'ye düşüyor. (Tablet başı 1.84TL yapıyor)

Ödemeyi WorldCard ile yaparsanız 400TL üzeri 50TL Worldpuan kampanyası var (World uygulamasından happy kampanyasına da katılmanız lazım.). 232 kapsül deterjanı 378TL'ye getirmiş olursunuz. (Tablet başı 1.63TL yapıyor)


-----------------------------

Wordcard kullananlar buna ek olarak, eğer yarın da stoklar yerinde duruyor olursa aynı şekilde sepet oluşturup bu sefer kupon kodu olarak 10YILK26 kullanın. 50TL indirim yapacak. Sepet 454TL'ye gelecek. Worldpuan ile 404TL'ye düşmüş olacak. Eğer bu adımı yapacaksanız world uygulamasından market kampanyasına da katılmış olursanız kombo olur. 25TL'de oradan gelecek puan ile sepetiniz 379TL'ye düşecek ve yine aynı fiyattan (1.63TL/Tablet) 232 tablet daha almış olacaksınız.
E
3 yıl
Candy RO H9A2TE-S Wi-Fi Bağlantılı A++ 9 kg Isı Pompalı Kurutma Makinesi 2499 TL
Alınır mı alınmaz mı bilemedim. Maalesef adam gibi bir inceleme ve yoruma denk gelemedim.

Ürün Efsane Cuma'da bile 2800'ün altına inmemiş gözüküyor.

9KG, Wi-Fi li, A++ makine için fiyat çok iyi ancak feci aradayım. Yine de paylaşayım istedim.

https://www.hepsiburada.com/candy-ro-h9a2te-s-wi-fi-baglantili-a-9-kg-isi-pompali-kurutma-makinesi-pm-HB00000S13XM
E
3 yıl
Banyo yalıtımı ve klozet montajı hk.
Selamun aleyküm arkadaşlar,

banyomuz tadilata giriyor.

Ustamız uzun vadede sorun yaşamamak için zemine yalıtım yapın dedi. 150-200 TL bir ek masrafı olacak, çok bir şey değil diye daha sonra kırım yapmamak adına hadi yalıtımı da yapalım dedik.

Ancak şöyle bir durum var, klozeti takarken sadece silikonla yapıştırırız diyor, delik delersek yalıtımın anlamı kalmaz diyor. Bu noktada kafam karıştı açıkçası. Delik delip izolasyonda yara açmak mı delmeden dengesiz olma ihtimalini göz önüne almak mı? Ya da delerek izolasyonu halen sağlam bırakmanın yolu yok mudur?

Bu işi nasıl yapmalıyız, yorumlarınızı rica ediyorum.
E
3 yıl
Kurutmalı çamaşır makinesi tavsiyesi
Merhaba arkadaşlar,

Öneriler için teşekkürler.

Enerji verimliliği, çamaşırları yıpratması vb... sebeplerden ayrı kullanmaya karar verdim.

Fiyatların düşmesini bekliyorum. Mayıs-Temmuz aralığında alacağım inşaAllah. 


bu konuda genel bir başlık bulamadığımdan yeni konu açtım. Umuyorum ki rahatsızlık vermiyorumdur.

Genel olarak 9-10 Kg civarı yıkama yapacak, enerji tasarrufu ön planda olan, kurutması iyi olan, çalıştığı ortama nem yapmayan bir cihaz bakıyoruz.


Detaylara gelirsek:

Tasarruflu olacak ancak öyle 10.000 TL'lere falan çıkacaksa ne anladım tasarruftan. Fiyat / performans ürünü olsun. Kurutma makineleri genelde çok yakıyor biliyorum ancak parasını cihaz ömrü süresince çıkartamayacak bir ürüne sırf tasarruflu gözüktüğü için fazladan para vermeyelim.

LG makinemiz zaman zaman büyük yüklerde dengeleme sorunları yaşıyor, saatlerce uğraşıyor ancak sürekli son 12 dakika kaldı gösteriyor sıkamıyordu. Bu yeni nesil makinelerin genel sorunu, yük dengesiz ise işe devam etmemesi biliyorum. Ama bu sorunların da az yaşanacağı bir şey olabilirse süper olur. Bu arada eski makinemiz inverter motorlu, yük denge problemi motordan değil. Islanan battaniye, yastık vs... doğal olarak yana çekiyor. Ancak makine birazcık sallanmayı göze alarak işine devam etse veya yük dengeleme için ileri geri falan yapıp doğru düzgün oturtabilen bir şey olsa fena olmaz.

Koyduğumuz yer kiler gibi olduğundan kurutma esnasında nem yapmayacak bir ürün olması önemli. Ortam neminin artması yiyeceklere zarar verebilir.

Genel olarak talepler bunlar. Ürün rengine falan takılmıyorum, gri, beyaz, siyah hangisi ucuzsa o olabilir.


-EK yapıyorum arkadaşlar. Foruma bakarken kurutma makineleri hakında 2 şey gördüm:
1- Bakım gerektirdiği
2- Bacalı, ısı pompalı, yoğuşmalı vs...gibi şeyler söylenmiş. Benim yukarıda bahsettiğim nem olayı ile çok bağlantılı olabilir sanıyorum ancak farkı bilemiyorum. Nemi en az olacak olanı tavsiye edebilirsiniz. Baca falan gerekirse koyacağım yerde delik açabilirim sıkıntı olmaz.
3- Bir yorumda çamaşır makinesi ve kurutma makinesi bir arada olmasın. Isı pompası yerine rezistans kullandığı için fazla su tüketimi, kıyafete zarar vermesi gibi sorunlar gördüm. Durum bu mudur? Bir yolunu bulup varolan makinenin üzerine falan koymak üzere kurutma makinesi mi baksak? Bu durumda tavsiyeleriniz ne olur?

Arkadaşlar sizi etiketliyorum kusura bakmayın. Diğer bazı tartışmalarda değerli yorumlarınızı gördüm, bu konuda tecrübeniz varsa yardımınızı rica ederim.

@-YucukluSucurtam- @Captain Kirk @Fenman @denizata06 @Bayberty
E
3 yıl
YARDIM gerek - Baymak Falke Condense 240 SUYU ISITMIYOR
Merhaba arkadaşlar,

2013 yılında aldığımız bir Baymak Falke Condense 240 yoğuşmalı kombimiz var.

Petekleri ısıtıyor. Bir süre öncesine kadar suyu da normal ısıtıyordu.

Sonrasında su sıcaklığını artırmadan ısıtmaz oldu.

Musluğu açtığımızda kombinin fanı devreye giriyor ve ötmeye başlıyor ancak çakmak yanmıyor. Sanıyorum ki suyun sıcaklığını olduğundan fazla sanıyor olabilir, o yüzden de çakmağı hiç açmıyor. Ancak bu tahmin tabi.

Önceleri suyun sıcaklığını 45'lerden 48-49'lara çıkarttığımda çalışır durumdaydı. Sonra 53-55'lere getirmek durumunda bile kaldık. Ancak şu aşamada maksimum sıcaklık olan 65'e bile ayarlasam su ısınmıyor.

Ekranda 72 yazdığı için yukarıdaki tahmini yaptım aslında. Yani anladığım kadarıyla suyu 72 derece sanıyor ve istediği sıcaklığı zaten geçtiğinden ötürü ısıtmaya geçmiyor diye düşünüyorum.

Bir öneriniz olabilir mi?

Cihazın ön kapağını açtım ama eski baymak kombimizden çok daha kapalı bir yapısı var. Buna sizin de tavsiyelerinizle müdahale edebilirim ama siz tarif etmeden yapabilecek bir şey bulamadım açıkçası.

Yanma odasını açıp çakmağı falan temizleme yapardım eskiden, artık onları pek yapabilecek gibi değilim diye düşünüyorum. Zaten durum çakmak ile ile de ilgili değildir muhtemelen. Çakmakta sorun olsa yakamadığına dair hata verirdi. Öyle bir teşebbüsü olmuyor kombinin.

İsterseniz, istediğiniz bölümden resim çekip ekleyebilirim.
E
3 yıl
Genel soru : Çamaşır makinesi denge sıkma sorunsalı
Selam arkadaşlar,

bizde yaklaşık bi 6-7 senelik LG çamaşır makinesi var (sizde LG yok diye okumamazlık etmeyin, soru onunla alakalı değil. Bu sadece ek bilgi).

Bu meretin (bir çok yeni modelde olduğu gibi) denge sensörü var. Zaman zaman cihaz tam sıkmaya geçecekken, dengesiz yük diyor ve duruyor.

Tabi bu çoğunlukla yorgan, yastık falan atınca oluyor (doğal olarak).

Kapağı açıyorsun, yükü sağa sola atıyorsun falan, dönüyor dönüyor duruyor. Bazen saatlerce yükü dengelemeye çalışıyorsun.

Eşim der ki; bizim eski dandik makinede hiç böyle sorunlar olmazdı. Evet, ben de hiç denk gelmedim ancak yeni modellerdeki bu denge sensörü vs... gibi meretler yapıyor böyle diye düşünüyorum.

Benzer durum sizlerde de oluyor mu? Ya da mesela kullandığınız markada bunu iptal etme şansınız var mı?

Gerçi iptal durumunda da makine evde gezecektir belki ama artık bir çok durumda bu cihazlar tezgah altına yerleştiriliyor, eskisi gibi ortada kalmıyor. Gezme durumu minimum olacaktır sanıyorum, ne dersiniz?
E
5 yıl
Profilo no frost kesik kesik çalışıyor. Işıklar yanıp sönüyor.
Merhaba arkadaşlar,

buzdolabımız kısa bir süredir aşağıda videoda gösterdiğim şekilde kesik kesik çalışıyor.

Kapağını kapatıp açınca düzeliyor ancak bugün dışarıdaydık, geri geldik buzluktaki ürünlerde biraz çözülme olmuş. Kapattık açtık, fişini çektik bir şeyler yaptık ve bir şekilde tekrar çalıştırdık.
Motoru aşırı sıcaktı, fan biraz soğutur, 2 tane de notebook soğutucu fan koydum karşısına.

Çözümü nedir?

13.5 senelik bir cihaz

https://youtu.be/mXHz9TyIMSY
E
8 yıl
Telefon numarası güncellemesi
Böyle bir alan bulamadım. Telefonu güncelleyemiyor muyuz?

Maalesef vakti zamanında eski şirket telefonumu yazmışım ve şu anda o numarayı hatırlamıyorum bile. Bu sebeple ilan açamıyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.