Z

Çavuş
14 Nisan 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
39 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
Z
3 ay
Ekran sesi
tamam çözüldü.
Z
5 ay
RTX 3080 Donma sorunu
Merhabalar.Asus Tuf RTX 3080 ekran kartım var (ryzen 3900x, 32 gb ram 3600mhz, m2ssd)
3DS max programı kullanıyorum.Sık sık ekran kartından kaynaklı bilgisayarım donuyor, 1 dk kadar donuk kaldıktan sonra ekran kapanıp açılıyor ve pc kullanılabiliyor, ama ekran kartı devre dışı kalıyor ve yeniden başlattıktan sonra sorun çözülüyor.Sürekli güncel driver kullanıyorum, psu 1000w gold+ zalman.
Programla alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü birkaç kez youtube videosunu birden tam ekran yaptığımda da aynısı olmuşltu.
Sizce neden öyle oluyor olabilir.
Z
9 ay
Premiere Müzik Video uzunluğu sorunu.
Merhabalar.Amatör olarak adobe premier kullanıyorum.
1 dakikalık videonun üzerine 4 dakikalık bir şarkı attım.Şarkıyı videonun bitiminde kestim.(Sonrasında kesmenin yanında geri gelme ile yaptım)
Ama export edince video 4 dakika olarak çıkıyor. ilk 1 dakika müzik çalıyor sonrasında müzik de kesiliyor siyah ekranla 4 dakika oynuyor.
Çözümünü bilen var mı?
Z
11 ay
NVMe M.2 depolama ne özelliği var.
Arkadaşlar daha yeni samsung 970 evo 500 gb M.2 aldım 850 TL ye. Sözde 3500mb/s okuması var.
şimdi youtube testlerine baktım normal sata 500 mb okuma hızı olan yarı fiyatındaki ssdlerden hemen hemen hiç farkı yok performans olarak.Oyun yükleme, windows açılış testlerinde %5 fark atabiliyor sadece. HDD lere oranla bariz farkı var ama M.2 diye aldık normal SSD alsaydım aynıymış.
Ben bu farkı nerde görecem bilen var mı?
Videoyu izlemek için tıklayınız
Videoyu izlemek için tıklayınız
Videoyu izlemek için tıklayınız
Z
geçen yıl
Turknet Fanı oldum
Bu güne kadar gerek burda gerek şikayetvar da en az 10 turknet şikayet konusu açmışımdır.Ama anladımki %90ı ya benim hatam ya da malum ana şirketin hatasıymış.
Bugün wifi kartımdaki sorundan dolayı mecburen kabloyla modeme bağlandım.Bi de ne göreyim 90 mbit hız alıyorum. ikide bir 100 mbit tarifem var neden 40 mbit hız alıyorum diye şikayet telefonları açıyordum Türknete (pc-ps4-mobil hepsi wi-fi).
Ayrıca geçen ay 15 gün kadar internetim yoktu, arıza bildirimi yapıyordum, malum ana şirketin elemanları en son geldi itiraf ettiler, belki 10 kezdir gelip porta bakıp gidiyorduk, port sağlam gerisini salla diyorduk, dediler bana.Sorun bina içi tesisatımda çıktı. Ve türknet 15 gün ücret iadesi yaptı bana.Anladıktan sonra ciddi anlamda utandım.
Özetle en şikayetçi olduğum dönemde bile daha iyi alternatif bulamadığım için yine türknette kaldım ve son dönemde çok çok memnunum.
Z
geçen yıl
Korona niye bitmiyor, açıklıyorum.
Lanet olası Avrupa Amerika çin hindistan ve diğer bütün ülkeler her akşam sela okutmadıkları için bitmiyor. Bizim imamlar tek başına yetersiz kalıyor. İşte bu yüzden bitmiyor, depremlere hiç değinmeyecem bile.
Z
2 yıl
Müzik sorunu
Beyler çektiğim bir videoya müzik ekleyip sayfama gönderi ve hikaye olarak attığımda ikisinde de sessiz çıkıyor. Telif olayı falan mı.Otomatikmen engelliyor mu.Veya bunu aşmanın bir yolu var mı.
Z
2 yıl
Kader denilen şey nedir.
Yıllardır kafamda yer edinir. En son olmadığına karar verdim kendimce. Adam yaptığı hataları kaderimde varmış diye Allah'a malediyor. Hırsızlık yapan, cinayet işleyen adam da kaderimde öyle yazılmış diyip sıyrılabilir o zaman. Ya da Allah amazon ormanlarında dinle, medeniyetle halen tanışmamış yerlilerin kaderini öyle yazıp, sonra da Müslüman değiller diye cehenneme mi atacak?
Bu konunun Asıl çıkış noktası, yaptığı yanlış bir evliliği kaderimde varmış diye sineye çeken bir yakınımdır.
Bu konudaki farklı düşünceler kafamı daha da netleştirir diye size de sormak istedim.
Z
2 yıl
Türknet ilgisizliği.
Düzeltme : bugün Turk telekom personelinin ettiği itiraf, belki 10 iş emri geldi sizin adrese hep gelip dışardan ölçüp gidiyorduk. Sonuçta ttnet altyapısından hizmet alıyorlar. Turknette haksızlık etmişim.
Z
3 yıl
Ssd yükseltmesi hakkında.
Merhabalar. Asus k555u serisi laptopum için ssd aldım bir de dvdrom yuvası için hdd aparatı aldım. Sorum şu. Ssd yi dvdrom yuvasına takıp yerleştirsem ve işletim sistemini kursam performans düşüşü olurmu. Yoksa ssdyi eski hdd yuvasına takıp çıkan hddyi aparatla dvdroma takmam şart mı. Yani özetle eski hddye hiç dokunmak istemiyorum, sorun olur mu? Yorumlamayla değilde tam emin olarak cevaplamınızı rica ederim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.