S

Yüzbaşı
11 Mart 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
24 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
18 yıl
Cafe ve Bilgisayar şirketi için isim
Arkadaşlar
Uzun süredir burada forumu takib ediyorum. Genelde Network bölümü dışındaki konulara pek bakmıyorum. Post u buraya açmamın nedenide bu. Umarım anlayışla karşılarsınız .
Seviyeli yardımsever dostların varlığı beni çok mutlu ediyor.
Özetle;
Bahçelievler de Bilgisayar şirketi açıcaz, aynı zaman da internet cafe de olcak
ikisine de isim bulmam lazım. Sizlerin de önerisini almak istedim. Bu konuda katkılarınızı önemsiyorum ve yardımlarınızı bekliyorum .
S
18 yıl
Cafe kurulumu için bilgisayar conf.
Arkadaşlar
20 makina dan oluşan bi cafe kurcağım. Bu Pc ler de hem internet hemde oyun yüklü olacak ve network te de oyunlar oynanacak.
Bana en uygun configürasyon konusunda yardımcı olurmusunuz .
Nasıl bi Pc toplayayım. Neler e dikkat etmeliyim.
Pc lerden 1 tanesi ni internet i paylaştırmak için kullanacağım. İnternet i paylaştırdığım makinede iki ethrnet kartı olmasını istiyorum. Firewall ile bazı önlemler alacağım. Hat .çıkmak üzere ADSL 512K. Hangi modemi almalıyım

Yardımlarınız için teşekkür ederim
S
18 yıl
Excel in ayrı pencerelerde acılması
Excel de iki farklı dosya acılınca farklı iki excel olarak acılıyor. Daha evvel Tek Excel de pencereler halinde geçiş yapılabiliyordu. her yeni açılan excel i yine aynı excel içinde nasıl açabilirim ?
S
18 yıl
Network Monitör
Bir zamanlar internet ten bir program bulmuştum. Network teki tüm makineleri protocol bağımsız bir daire etrafında grafik olarak gösteriyordu. Hangi makine diğer makineye dosya kopyalıyor veya üzerinde bir uygulama çalıştırıyor, yoğunluğa göre her iki makine arasındaki hat kalınlaşıp azalıyordu. İnternet paylaştıran makine üzerine kurmuştum. İnternet i o anda en yoğun kullanan makineyi grafik ortamda gösteriyordu. Programı kaybettim
Buna benzer bir program bilen varsa ve bizimle paylaşırsa çok sevinirim.
S
18 yıl
Win2000 Server da Dosya kopyalama ya engel
Windows 2000 server üzerinde paylaştırılmış bir klasör de user ların kullımına açık acrobat,word,excel v.s. gibi dosyalar var. Bu dosyalar ı salt okunur yaptığımda dosya değiştirilemiyor. Yapmak istediğim aynı zamanda bu dosyaları hiç kimsenin kendi bilgisayarına kopyalayamaması. Bunu nasıl yaparım , şimdiden tüm arkadaşlar a teşekkür ederim
S
18 yıl
Win2000 Pro istediğin saatte kapama
Arkadaşlar
daha önce win98 de istediğim saat te ayarladığımda Win98 i otomatik kapatan birprogramım vardı. Win2000 Pro da bu çalışmıyor. Win2000 pro kullanan ve böyle bir programa sahip arkadaşların yardımı bekliyorum.
Soruyu bilene benden Gofrettt[krl]
S
18 yıl
Tiramisu Uzun dosya isimleri
Bir çok data kurtarma programları denedim ancak sadece TİRAMİSU FAT32
ile datalarımı kurtarabildim. sorunum kurtardığım dosyaların 8 karkater den sonrasının ~ işaretli olması. Dosya ismini eski orjinal haline nasıl getirebilirim ?
S
18 yıl
MSN uninstall
tek bir kere MSN lazım oldu. kurdum. şimdi kurtulamıyorum :)
Win98Se üzerinde İnternet Explorer 5.5 yüklü. Uninstall ı yok. Explorer setup unda sadece Bileşen ekle var Bileşen Kaldır yok.
Her outlook u acısımda bu MSN calısıyor. Nasıl unisntall edebilirimç. Yardımcı olacak arkadaslar tesekkurler
S
18 yıl
0oy"
Arkadaşlar
HDD nin boot unda 0oy" adlı bir kaç tane dosya var. Bunlar silinmiyor.
Dosya özelliklerinden arsiv de yapılmıyor. Acılıs disketiy le de actım yine silemedim bu dosyaları. Sistemde yeni kurulan bir program da yok. Bu dosyalar ı olusturacak ve kullanacak program olsa daha once karsılasırdım. Siz ce bu dosyalar nedir ve nasıl kurtulurum.
S
18 yıl
Win98 SE 1 GB a kurulamıyor !!!
Win98 Se 1Gb Ram desteklemiyor. Kurulum ıslemını gerceklestırebilmek icin bir arkadas bununla ilgili bir ipucu vermıstı ofrumda. aramaktan bi hal oldum bulamıyorum. Bu konuda elinde ipucu veya bilgisi olan paylasırsa sevinirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.