B

Yüzbaşı
31 Mart 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
57 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
3 yıl
Hurda indirimi için araç ne durumda olmalı?
İndirim için motor, şanzıman bulunmalı ama bazı parçaları teslim etmeden önce söküp almak mümkün mü?
B
7 yıl
Technics Amfi ve CD Çalar Yardım
Merhaba, evdeki Technics marka A900MK2 Amfi ve SL-PD867 Çoklu CD çalar apartmana bağlanan jeneratörün fazla voltaj vermesi yüzünden çalışmıyor. Sorun ne olabilir. Sadece sigortaları yanmış olabilir mi? Bir de bildiğiniz Ankara'da iyi bir servis var mı bu cihazlardan anlayan. Teşekkürler
B
8 yıl
Deniz Bonus 100 Tl'ye 1 adet çeyrek MP Yılbaşı Bileti (Max 4 adet)
Milli Piyango Biletiniz Deniz Bonus'tan! Her 100 TL ve üzeri alışverişinizde 1 çeyrek, max 4 çeyrek bilet için MP YAZIP 3280'E gönderebilirsiniz.


Yeni Yıl'a özel her 100 TL ve üzeri harcamanıza Milli Piyango Yılbaşı çeyrek bileti Deniz Bonus'tan!

9-25 Aralık tarihleri arasında farklı günlerde yapılacak her 100TL ve üzeri harcamaya çeyrek Milli Piyango bileti hediye! Hemen MP yazıp 3280'e gönderin.

Kampanya Koşullarımız:

9-25 Aralık tarihleri arasında farklı günlerde yapılacak her 100TL ve üzeri harcamaya çeyrek Milli Piyango bileti hediye edilecektir.
Kampanya dahilinde müşteri bazında en fazla 4 adet çeyrek Milli Piyango bileti kazanılabilir.
Kampanyaya SMS ile katılım şartı bulunmaktadır; Kampanyaya katılmak için alışverişinizi yapmadan önce MP yazıp 3280'e göndermeniz gerekmektedir.
SMS gönderiminden sonraki işlemler kampanya kapsamında olacaktır.
Bir müşteri en fazla 4 bilet kazanabilir, minimum harcama tutarı 100TL'dir.
Harcamaların aynı gün içerisinde yapılmamış olması gerekir, bir gün içerisinde yapılan harcamaların ilki kampanyaya dahil edilecektir.
Kampanyaya peşin ve taksitli alışverişlere ek olarak nakit çekimler, taksitli nakit ürünleri, fatura ödemeleri, sanal kartlarla yapılan işlemler dahildir.Kampanyaya Bonus kullanımları, ek kartlar, PTT Bonus kartlar ve Ticari Kartlar ile yapılan işlemler dahil değildir.
Kampanya dahilinde iade ve iptal işlemleri dikkate alınacaktır. İptal ve iade edilen işlemlerde bilet kazanımları iptal edilecektir.
Kampanyada kazanılan bilet numaraları SMS ile DenizBank'ta kayıtlı cep telefonunuza bildirilecektir. Biletlerin fiziki olarak teslimi yapılmayacaktır. Kampanyaya katılan kart hamili müşterilere bilgi amaçlı gönderilmiş olup, gönderilen bu bilet numaraları herhangi bir nedenle değiştirilemez.
Kampanya kapsamında kazanılan bilete en büyük 3 ikramiye haricinde ikramiye kazanılması durumunda müşteriler, Milli Piyango İdaresi ya da herhangi bir Milli Piyango İdaresi bayisinden ikramiye talep edemezler. Belirtilen tutara kadar olan ikramiye 7 Ocak 2014 tarihinde kampanyaya katılan kredi kartının bağlı olduğu hesap numarasına alacak olarak yansıtılacaktır.
Müşterinin en büyük 3 ikramiyeden birini kazanması halinde, nesine.com tarafından fiziksel olarak noter huzurunda, kredi kartı hamili müşteriye teslim tutanağı ve kimlik tespiti yapılmak suretiyle bilet teslim edilecektir. Bilet ile beraber DenizBank'tan yetkililer ve kazanan talihlilerin Milli Piyango Genel Müdürlüğü'nü ziyaret etmesi ve ikramiyeleri burada tahsil etmesi gerekecektir.
Kampanya dahilinde herhangi bir çeyrek biletin ikramiye kazanması durumunda, ikramiye tutarı sadece kart hamiline ödenebilecektir. Kart hamiline ait kartın, kampanyaya katılımı bir üçüncü kişi tarafından kısa mesaj atılarak yapılmışsa, katılımın kendisi tarafından gerçekleştiğinden bahisle ikramiye tutarının kendisine ödenmesi yönündeki üçüncü kişinin bu husustaki itirazları kabul görülmeyecektir.
Çekilişe 18 yaşından küçükler ve DenizBank Finansal Hizmetler çalışanları katılamaz; katılmış olsalar dahi ikramiyeleri verilemez.
Bu çekilişe katılan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.
Kampanya dahilinde verilecek çeyrek Milli Piyango biletleri stoklarla sınırlıdır.
Kampanyaya katılmak için gönderilen SMS'ler KDV ve ÖİV dahil; Avea için 0,50 TL, Turkcell için 0,65 TL, Vodafone için 0,40 TL olarak operatörler tarafından ücretlendirilir.
Bu kampanya, DenizBank tarafından Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü'nün 04/12/2013 tarih ve 58259698-255.05.02-4483-11115 sayılı yazısı ile kapsam dışında bırakılmış ve Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü'nün 34400002 numaralı bayisi nesine.com aracılığıyla düzenlenmiştir.
http://www.bonusdenizbank.com/denizbonus/pages/kampanyalar-bonus-kampanyalar.aspx?campaignId=2212&title=deniz+bonusunuz+ile+talih+kusu++sizden+yana!
B
9 yıl
600 Tl'ye Sony SLT-A35 önerir misiniz?
İlk kez SLR makina alacağım. İlk başta çok fazla para bağlamak istemiyorum. Sony SLT A35 de iyi indirim var gibi. 600 TL Body fiyatı. Kalitesi nasıldır, önerir misiniz?

http://www.avrupatr.com/SLT-A35-162-MP-SLR-Fotograf-Makinesi,PR-595.html
B
9 yıl
TEB Kredi Kartları Uçuş Kartı Oldu
TEB MİL PROGRAMI

TEB Mil Programı ile yapacağınız tüm harcamalar artık uçuş miline dönüyor!

TEB Kredi Kartlarınız'la* kazandığınız tüm puanları bundan böyle TEB Seyahat Hattı’nda uçuş mili olarak kullanabilir, üstelik kartınızda birikmiş puan olmasa bile avans mil kullanarak hemen istediğiniz havayolu ile istediğiniz yere alan vergisi dahil bedava bilet alabilirsiniz.

* Business Kartlar hariç tüm Bonus ve Worldcard’lar için geçerlidir.


Nasıl Mil Kazanırım?

TEB Kredi Kartlarınız'la yaptığınız harcamalardan kazandığınız her 1 TL değerindeki Bonus ve Worldpuan 1 Mil'e eşittir.*

1 TL Bonus = 1 Mil
200 Worldpuan = 1 Mil

* Bonus/Worldpuanlar Mil olarak kullanılabildiği gibi normal kullanımı da devam edecektir.

Mevcut puanlarınız uçak bileti harcamanıza yetmediğinde hatta hiç puanınız olmadığında bile TEB Seyahat Hattı’nı arayarak Avans Mil ayrıcalığını kullanabilir, uçak biletinizi beklemeden alabilirsiniz.

Üstelik Avans Mil Sözünüz'ü yerine getirirken yaptığınız harcamalardan Bonus/Worldpuan kazanmaya devam edersiniz.

Uçak biletinizin tamamını Avans Mil ile satın aldığınızda Kullanılan Avans Mil = Bilet Fiyatı olacaktır. Örneğin; 500 TL’lik bir uçak bileti 500 Avans Mil’e eşittir.
Avans Milleriniz'i tamamlamak için yapacağınız harcamalar yurt içi biletleri için %1,5 , Avrupa biletleri için %2,5 , Amerika/Uzakdoğu/Afrika biletleri için %3 oranında Mil kazandırır.*
Kullandığınız Avans Mil'i, bir yıl içerisinde yapacağınız harcamalar ile tamamlayabilirsiniz.
Bonus özellikli TEB Platinum, TEB Yıldız Platinum, TEB Özel Platinum ve TEB Özel World Signia Card'larınızla alışverişlerinizden kazandığınız standart millerinizi (Bonuslarınızı) 3 kat değerli kullanırsınız. (Düzenlenen Ekstra Bonus kampanyalarından kazanılan miller (Bonuslar) 3 kat değerli kullanılamaz.)
Bonus kartlarla Avans Mil kullanmadan satın alınan biletlerde; bilet tutarının %2’si kadar Uçuş Mili (Bonus) kazanımı devam edecektir (Hem taksitli hem peşin işlemlerde geçerlidir).
* Kıbrıs uçuşları yurt içi uçuş sınıfına girmektedir. 6 saate kadar olan uçuşlar Avrupa bileti kapsamında %2,5 , 6 saatin üzerindeki uçuşlar ise Amerika/Uzakdoğu/Afrika kapsamında %3 oranında Mil kazandıracaktır.
Avans Mil Kullanımı Genel Kuralları

Avans Mil kullanımı için kartın açık/kullanılabilir durumda olması, son 6 ayda 2 defadan fazla gecikmeye girilmemiş olması gerekmektedir.
Avans Mil kullanımı için kart limitinin 8 katına kadar harcama sözü verilebilir. Mevcut avans mil kapatılmadan limitin 8 katı aşılmadığı sürece yeni Avans Mil kullanılabilir.
Bir defada ve toplamda kullanılabilecek en yüksek Avans Mil tutarı maksimum 10.000 Mil’dir.
Avans Mil kullanımı için kart limitinin minimum 750 TL olması gerekmektedir.
Bir müşteri aynı anda en fazla 2 adet Avans Mil kullanabilir. İki Avans Mil kullanılmışsa, yeni Avans Mil kullanımı Avans Millerden en az biri kapatıldıktan bir gün sonra yapılabilir.
Harcama Sözü olan müşterilerimiz Avans Mil Programı'na dahil olamaz.
Avans Mil Programı'na dahil olan müşterilerimiz Harcama Sözü kampanyasından faydalanamaz.
Avans Millerin kullanım tarihinden itibaren 1 yıl içinde tamamlanması gerekmektedir.
Avans Mil kullanımlarında, her bir kullanım için 10 TL Avans Mil hizmet bedeli alınacaktır.
1 yıl içinde kapatılamayan avans mil tutarına %10 ceza bedeli ilave edilerek kartınıza borç yansıtılır.
Ek kart harcamaları asıl kart harcamalarına dahildir.
TEB Avans Mil Programı'nı istediği zaman durdurma hakkına sahiptir.

Mil değerleri gitmek istediğiniz bölgeye göre değişir. Bu nedenle sadece bilet bedeli değil, gideceğiniz bölgeyi doğru girmeniz önem taşımaktadır.*

* Kıbrıs uçuşları yurt içi uçuş sınıfına girmektedir. 6 saate kadar olan uçuşlar Avrupa bileti kapsamında, 6 saatin üzerindeki uçuşlar ise Amerika/Uzakdoğu/Afrika kapsamında değerlendirilecektir.
Hemen 444 0 666 TEB Telefon Şubesi’ni arayın, TEB Seyahat Hattı hizmetlerinden yararlanın.

TEB Seyahat Hattı’ndan, hafta içi 09.00-18.00, Cumartesi günleri 09.00-13.00 saatleri arasında 444 0 666 TEB Telefon Şubesi’ni arayarak 1-3-2 kısayol tuşlamaları ile hizmet alabilirsiniz.
Taleplerin karşılanması, yer durumuna bağlıdır.
Puanla alınan uçak biletlerinde öncelikle banka, daha sonra havayolu kuralları geçerlidir.
Uçak biletlerinde gidiş ve dönüş tarihleri açık olmamalıdır.
Alınan uçak biletlerinin iptal ve iadesi mümkün değildir. Değişiklik, ilgili havayolu kuralına göre yapılabilir.
Bilet düzenlendikten sonra yapılacak tüm değişikliklerle ilgili masraflar kart sahibine aittir.
Yılbaşı, bayram gibi dönemlerde yaşanabilecek yoğunluklar nedeniyle bu dönemlere ilişkin taleplerin, daha önce yapılması önerilir.
Uçak biletlerine havalimanı vergileri ve güvenlik sigortası dahildir.
Türkiye'de bilet satışı mümkün olan anlaşmalı havayollarından uçak bileti alınabilir.
Düzenlenen tüm uçak biletlerinde Uluslararası Hava Taşıyıcıları Birliği (IATA) kuralları esas alınır.
Kredi kartı hamili; taşıyıcı kuruluşun yolcu bileti üzerinde belirtmiş olduğu koşul ve kuralları peşinen kabul ve taahhüt eder.
Türkiye'de bilet satış ofisi olmayan havayolu firmalarından bilet alınması durumunda, her türlü talep ve değişiklik, bileti alan kişi tarafından, ilgili havayolu firması ile temasa geçilerek yapılır.
Yolculuk ile ilgili yaşanabilecek memnuniyetsizliklerde, sorunlarda ve kaza durumunda bankamızın ve Seyahat Hattı’nın hiçbir sorumluluğu yoktur.
Bankamızın ve Seyahat Hattı’nın, sözkonusu havayolu firmaları adına, her türlü bilet değişiklik veya itiraz taleplerini karşılama sorumluluğu bulunmamaktadır.
Taşıyıcı kuruluş olan havayolunun uygulamış olduğu saat değişikliği yada sefer iptallerinde, bankamızın ve Seyahat Hattı’nın hiçbir sorumluluğu yoktur.
Alınan biletlerde (Koltuk rezervasyonu, check-in, bagaj, ekstra bagaj, vize, transit vize, yemek talebi, havaalanı ulaşımları vs.) özel talepler karşılanamamaktadır.
Talepte bulunulan uçuş tarihi ve/veya alternatif tarih için yer temin edilememesi durumunda bekleme (Yedek) listesine alınan rezervasyonun takibi, kart hamili sorumluluğundadır.
Düzenlenen biletler, kredi kartı hamilinin belirteceği e-posta adresine elektronik ortamda gönderilir.
Uçak biletleri, fiyat ve yer garantisi, rezervasyonların yapıldığı gün için geçerlidir.
İnternet üzerinden görüntülenen fiyatlar kullanılamayabilir, internet fiyatları ile bankamızın ve Seyahat Hattı’nın rezervasyon/biletleme sistemlerindeki fiyatları farklı olabilir. Bu durumda Seyahat Hattı’nın internet fiyatları ile aynı fiyatlardan yer bulma zorunluluğu bulunmamaktadır.
TEB Seyahat Hattı hizmeti Setur tarafından verilmektedir.

1. Avans Mil Programı'ndan hangi kartımla faydalanabilirim?

Avans Mil Programı'ndan Business Kartlar hariç tüm TEB Bonus ve TEB Worldcard'lar yararlanabilir.

2. Avans Mil kullanımını hangi kanaldan yapabilirim?

Avans Millerinizi kullanabilmek için TEB Seyahat Hattı'nı aramanız yeterlidir.

3. Avans Mil takibini hangi kanallardan yapabilirim?

Avans Millerinizi 444 0 666 TEB Telefon Şubesi ve TEB İnternet Şubesi'nden sorgulayabilirsiniz.

4. TEB Platinum Card'ımda birikmiş milleri (bonusları) 3 kat değerli kullanmaya devam edebilecek miyim?

Evet, TEB Platinum Card'ınızdaki birikmiş standart millerinizi (bonuslarınızı) 3 kat değerli kullanmaya devam edebilirsiniz. (Düzenlenen ekstra Bonus Kampanyalarından kazanılan miller (Bonuslar) 3 kat değerli kullanılamaz.)

5. Ek kart harcamaları asıl kart harcamalarına dahil mi?

Evet, ek kartla yapılan harcamalar, asıl kartın ekstresinde yer almaktadır.

6. Kayıp kartların yenilenmesi ve Bonus terfilerinde avans mil taşınması nasıl gerçekleştirilecek?

Kartın yenilenmesi ve Bonus terfileri durumunda eski kartta var olan harcama sözü otomatik olarak yeni karta aktarılacaktır.

7. Avans Mil Sözü'ne dahil olmayan işlemler hangileridir?

Kredi kartından EFT ile Bonus/Worldpuan kullanım işlemleri, Avans Mil Sözü'ne dahil değildir.

8. Kart kapatıldığında Avans Millerim de iptal mi edilecek?

Kapatılan kartınız dışında geçerli bir TEB Kartınız varsa Avans Mil Sözü geçerli olan diğer kartınıza aktarılır. Geçerli bir kartınız yoksa Avans Mil'in
kalan kısmı %10 ceza bedeli ile yansıtılacaktır.

9. 2 adet Avans Mil sözüm var. Gerekli harcama tutarını tamamladığım gün yeni Avans Mil kullanabilir miyim?

Gerekli harcama tutarını tamamladığınız günün ertesi günü yeni Avans Mil kullanabilirsiniz.

10. Harcama sözümü Avans Mil kullanmak için iptal ettiğimde, Harcama Sözü iptalinden sonra ne kadar süre içinde Avans
Mil talimatı verebilirim?

Harcama sözünüzü iptal ettikten sonra aynı gün içerisinde Avans Mil talimatınızı verebilirsiniz.

11. Avans Mil Kullanımı kart limitine bağlı olarak mı verilebiliyor?

Evet, Avans Mil kullanımı kart limitinize bağlı olarak verilmektedir. Örneğin; birinin limiti 5.000 TL, diğerinin limiti 10.000 TL olmak üzere 2 adet
kredi kartı olan bir müşteri 5.000 TL limitli kartı için aradığında ancak 40.000 TL’ye kadar harcama sözü verebilirim.

http://www.teb.com.tr/bireysel/teb-avans-mil-programi.aspx
B
10 yıl
Faturasız Hattan Faturalıya Geçince hattaki kontör ne oluyor?
Faturasız hattımı, faturalıya taşıdığım zaman, hattaki mevcut kontörler (TL) ne oluyor?
İlk faturadan düşüyor mu?
B
10 yıl
Evde fotoğraf basmak
Eski fotoğraflara bakarken, bilgisayarda bekleyene binlerce fotoğraf geldi aklıma. Üşenip dışarıda bastıramıyorum bir türlü. Eminim benim durumumda olan başka arkadaşlar da vardır.
Basılı fotoğrafın kalıcılığı beni cezbediyor, digital makinalar iyice tembelleştiriyor insanı.

Bu işi evde en az maliyetle nasıl yapabilirim? Hangi yazıcıyı tavsiye edersiniz?

Yanıtlarınız için şimdiden çok teşekkürler.
B
10 yıl
Digiturk 9502 cihaz kayıt için aktivasyon ücretli mi?
Bugün servis bendeki CW kartı alıp yeni irdeto cihaz verdi. Markası Humax 9502. Cihazın harici sabit diske kayıt özelliği var ama Müşteri Hizmetlerini arayıp aktivasyon gerekiyormuş. Bu hizmet ücretli mi? Ücretli ise boşuna dakikalarca hatta beklemeyeyim.
Cevaplar için peşin teşekkürler.
B
10 yıl
O.B.K üstad nerede?
Otomobil konusunda çok bilgili ve yardımcı olmaya çalışan bir arkadaşımızdı ama aylardır yazmıyor.
Nedenini bilen var mı?
B
11 yıl
Takviye ile çalışmayan araç.
İki değişik kablo ve iki değişik araç kullanmama rağmen bir süredir yatan aracı çalıştıramadık. Sorun ne olabilir? Akü tamamen bitmişse, böyle çalışmamazlık yapar mı?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.