V

Çavuş
24 Mart 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
38 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
V
8 yıl
1v1y alışverişimi iptal etti ne yapabilirim?
26.11.2013 tarihinde hem 1v1y.com ana sayfasında hemde başka sitelerde büyük puntolarla reklam yapıp Samsung marka 3 model cep telefonunu indirimli fiyatla sattığını duyurdu ve reklamını çok güzel yaptı.

İlgili ürünlerden 1 tane satın alıp 02-06. 12. 2013 olan teslimat aralığını beklemeye başladım. 02. 12. 13 - 16:30 civarında bir firma yetkilisi arayarak güya ürünü temin edemediklerini ve siparişimi iptal ettiklerini belirttiler. Şimdi hesabımda sipariş iptal görünüyor. Başbakanlığın sitesindeki mesafeli satış sözleşmesinde şöyle bir madde var:

Madde 9-
(2) Sipariş konusu mal ya da hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkânsızlaştığı hâllerde tüketicinin bu durumdan haberdar edilmesi ve ödemiş olduğu toplam bedelin ve onu borç altına sokan her türlü belgenin en geç on gün içinde kendisine iade edilmesi gerekir. Malın stokta bulunmaması durumu, mal ediminin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması olarak kabul edilmez.

Ben bu konuyla ilgili ne yapabilirim? En kötü ihtimalle istiyorum ki aynı reklam yaptıkları yerde biz bu ürünü göndermedik diye de reklam yayınlasınlar.
V
10 yıl
Katalizörün söküldüğünü nasıl anlarız?
98 model skoda felicia 1.3 enjeksiyonlu araç sahibiyim. aracın yakıtı biraz fazla bujileri değiştirdik, motora conta vs ayarı yaptırdık değişmedi. tamirciye söylediğimde aracı lifte kaldırdı, bunun katalizörü sökülmüş dedi. egsozcudan fiyat aldık 250 tlye uzun tip katalizör takabileceğini söyledi. sorularım şunlar:
1- aracın orjinalinde kesin katalizör varmıdır?
2-diyelim katalizör söküldü, gerçekten yakıta etki edermi?
3-250 tl fiyat nasıl?
V
10 yıl
Stefanelli aşırı tüketim ve son günlerde benzinde çalışmama
Merhabalar
Skoda felicia 1,3 glxi araca sahibim. üzerinde yaklaşık 5 senelik stefanelli sıralı sistem lpg var. yaklaşık 3 aydır biniyorum araca ve aldım alalı şehir içi-şehir dışı km de 30 kuruşun altına düşüremedim yakıtı. antalya uludağ otogaza gittim güyaa ayar yaptılar hiçbir değişiklik olmadığı gibi 80 lira paramı aldılar (3-4 kez tekrar tekrar ayar için gittim). ikinci olarak son günlerde araç benzinde çok zor çalışıyor, gaz yemiyor. tekliyor, motordan patlama sesi geliyor. lpg ye geçtiğinde saat gibi çalışıyor. bu sorun başladığından beri lpg ye geçme süresi de uzadı. bugün oksijen sensörünü söktüm, temizledim. yarın takıp tekrar deneyeceğim ama şu andaki soruna çok etki edecek gibi durmuyor. konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
V
13 yıl
Beko Laptop Wireless Driver Sorunu
Bir tanıdığın yoğun isteği üzerine laptopuna bakmam gerekti. Laptopun markası beko, işletim sistemi vista basic ve üzerindeki ram 512 mb. Adamlar son kullanıcıya küfreder gibi ram takıp, vista yükleyip dünya kadar para alıyorlar (yaklaşık birbuçuk yıl önce 1600ytl civarıymış). alan suçlu değilmi evet en azından bir bilene danış kendin anlamıyorsan. Neyse ben xp yüklersen ancak o zaman kullanabilirsin dedim ki sonradan bin pişman oldum. Laptopun yanında 2 adet driver cd si mevcut. Bir cd vista driverlarını içerirken diğer cd de xp driverlarını bulunduruyor. Tüm driverları yükledim wireless dışında hepsi problemsiz çalıştı. Wireless driverini da kurdum fakat aygıt yöneticisinden baktığımda hala aygıtın driverinin yüklü olmadığını gördüm. Ne yaptıysam bir türlü mevcut driveri kabul ettiremedim. Manuel kurmaya çalıştığımda bu sürücü mevcut donanım için gerekli gereksinimi karşılamıyor gibi bir mesaj aldım. Forumda bir arkadaş laptopun beko tarafından çinde üretildiğini yazmış:
http://forum.donanimhaber.com/m_21589603/tm.htm
konudaki siteye girdim. nerdeyse bütün sürücüleri denedim fakat kabul etmedi. Yaklaşık birbuçuk gün uğraştım yok yok yok, ne kadar driver kurduysam maalesef hiçbir sonuç alamadım. En sonunda laptopu açıp karta bakıp, wireless kartının chipine uygun bir driver aramaya karar verdim. Bu arada driver cdsi içinde realtek rtl8187 olarak geçiyordu. Wireless chipinin üstünde RT2571 yazıyordu, googleda ufak bir araştırmadan sonra Ralinktech firmasına ait bir chip olduğunu buldum. Firmanın destek sayfasından driveri buldum:
http://www.ralinktech.com/ralink/Home/Support/Windows.html
http://www.ralinktech.com.tw/data/drivers/IS_AP_STA_7x_D-1.3.2.0_VA-3.1.5.0_RU-2.1.9.0_VA-2.2.4.0_AU-2.0.9.0_VA-2.0.9.0_111108_1.0.6.0_Free.exe
En sonunda bu driver işe yaradı ve problemim çözüldü. Buraya kadar neden yazdım eğer olaki bir başka arkadaş aynı problemi yaşarsa ufak bir yardımım olur, daha az vakit harcar. Diğer bir sebep de beko arçelik gibi bir laptop almaya kalkan olur bu anlattıklarım ders olsun.
V
13 yıl
resim test
V
14 yıl
resim ekleme deneme
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.