M

Yarbay
19 Mart 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme (?)
110 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
M
6 yıl
Ay'daki kraterleri gösterebilecek lens tavsiyesi
Merhaba arkadaşlar. Teleskop gibi zoom yapabileceğim bir lens arıyorum.
Nikon p900 tam istediğim zoomu yapıyor. 83x. Ancak çektiği fotoğraflar kaliteli değilmiş. O yüzden boşuna 2000 lira vermek istemedim. Sağlam bir canon makine ve en az Nikon p900 gibi zoom yapabilecek lens tavsiye edebilir misiniz ?
İstediğim zoom bu videodaki gibi
https://m.youtube.com/watch?v=mfshAzV0FN4
M
8 yıl
Cep telefonunu AT komutu ile kontrol etmek
Merhaba arkadaşlar. Msp430 kullanarak modülle aldığım gps koordinatını sms ile telefonuma attırmak istiyorum. Bu sms atma işlemi eski telefonlarda AT komutu ile yapılıyormuş. Bu komutu destekleyen telefonlar ve komutların nasıl kullanıldığı hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
M
8 yıl
Eve gelen trafik cezasında ceza puanı?
Merhaba arkadaşlar. 120 hız limiti olan yerde 130 ile radara girmişim. Eve ceza gelmiş. Bu ceza nasıl ödenir ? Ceza puanı kime yazılır ?
M
9 yıl
Lastik değişiminden sonra direksiyon titremesi
Merhaba arkadaşlar. Golf 6 aracımda ön lastikler arkalara göre fazla aşındığı için arkalarla önleri değiştirttim. Değişimden sonra 100km nin üzeri hızlara çıkınca direksiyonda titreme oluyor. Balans ayarı bozukluğundan mı olur bu sorun ?
Eğer balans bozuksa neden arkadayken de yapmadı ?
M
9 yıl
Başka ilden araç alma- Plaka değişikliği
Merhaba arkadaşlar. Ankara'da yaşıyorum ama ikametgah adresim başka bir il. Ben Ankara dışındaki bir ilden araç aldığımda aracı Ankara plaka yapmak istiyorum.
Mesela Eskişehirden araba aldım 06 Ankara plaka yapacağım. Ama ikametgahım İstanbul. Bunun oluru nedir ? Nasıl bir prosedür uygulamam lazım ?
Teşekkürler.
M
9 yıl
Subwoofer ve amfi önerisi
Merhaba arkadaşlar. Şu an için aracım yok evde bir sistem kuracağım 1 ay sonra falan araba aldığımda sistemi arabaya kuracağım.
Güçlü bass için
http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/SONY-XM-GTR3301D-1100-W-1-Kanall%C4%B1-Amplifikat%C3%B6r,103452,502989,854406.html?langId=-14
Bu mono amfiyi düşündüm ileride istediğim subwoofer'ı bağlayabilmek için işimi görür mü ?

http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/product/SONY-XM-N502-500-W-Ara%C3%A7-Amplifikat%C3%B6r%C3%BC,103452,502989,1185673.html?langId=-14
Bir de kolonlar için bu amfiyi düşündüm.

Sizce mantıklı tercih olur mu ?

Amfileri paypal üzerinden alacağım için mediamarkt üzerinden arıyorum. Paypal bakiyesiyle alacağım başka türlü alamam şu an için. Paypal geçerli güvenilir sitelerden başka amfilerde olabilir.
Öncelikle arabada kullanım için bass eksikliği hissetmemem için bu amfilere uyumlu kabinli subwoofer önerisi yapabilir misiniz ? (paypal geçerli sitelerden yine gittigidiyor- mediaarkt vs.)

Teşekkürler arkadaşlar.
M
9 yıl
Bir programı açtığımda internete hangi verileri gönderdiğini görmek
Merhaba arkadaşlar. Bir program var internette satılıyor. Çalışması için içine mail adresi ve şifre girmem gerekiyor. Mail adresinin şifresinin çalınmasını istemiyorum. Ben bu programın internet trafiğini izleyebilir miyim ? Mesela sadece gmail ile mi bağlantı kuruyor yoksa programın yapımcısının serverına da veri gönderiyor mu bunu anlayabilir miyim ?
M
9 yıl
Golf Mk1-Mk2 mi yoksa Renault 9-11 mi ?
Merhaba arkadaşlar. Öğrenci için 5-7 bin lira arasında bütçe ile hangi arabayı önerirsiniz ?
Golfun tipini çok beğeniyorum ama bana masrafı çok olur mu ? Broadway de o paraya pek bulunmaz flash ta çok yakıyor diyorlar kararsız kaldım .
M
9 yıl
Evin çatısında kedi var 2 haftadır indiremedik. SS'li
Merhaba arkadaşlar. Tek katlı evimiz var. Bir yavru kedi çatıya tırmanmış aşağı inmiyor. Çatıya çıkıyorum en uçlara saklanıyor yakalanması imkansız. Sürekli miyavlıyor. Komşular sürekli eve geliyor çatıda kedi var diye itfaiye çağırdık adamlar da yakalayamadı kediyi. 2 hafta oldu hala çatıda. çatıya yemek koyuyorum bekliyorum yarım saat yemiyor. Sabah yemek bitmiş oluyor ne hikmetse
Bu kediyi nasıl yakalarız arkadaşlar ? Çatıya çıkıp yakalamam imkansız bir delik bulmuş hemen giriyor kayboluyor gözden. Şu an hala miyavlıyor.

SS geldi arkadaşlar. Kedi eskiden beyazdı tozdan pisten kirlenmiş kapkara olmuş
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


Çatı burası ilerlere gitmek imkansız kedi en uçlarda takılıyor ve isterse kiremitlerin altından tavan arasına geçebiliyor.
< Resime gitmek için tıklayın >
M
10 yıl
Çakmak manyetosu nasıl elektrik üretir ?
Merhaba arkadaşlar. Manyetoyu söktüm ama içinde pek birşey de yok nasıl oluşuyor bu elektrik. Manyetnun uçlarına led bağladım ledi de yakıyor uçları farketmiyor ledin iki türlü de yanıyor. Ac voltaj üretiyor yani.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.