S

Teğmen
17 Mart 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
40 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
9 yıl
Bir bilgisayarı Hem kablo Hem kablosuz olarak modeme bağlamak.
Merhaba arkadaşlar.

İnternette biraz araştırmama rağmen kayda değer birşey bulamadım. Sanırım daha önce pek kimse bu tarz bişey yaşamamış.

Konuyu şu şekilde biraz izah edeyim.

Benim bilgisayarımda Hem normal ethernet hemde pci wireless kart var (Masaüstü). Geçenlerde şöyle birşey aklıma geldi Hem kablo ile modeme bağladım hem de wireless olarak bağlandım modeme. Şu anda ağ ayarlarında bağlantıların ikisi de aktif. Ağırlıklı olarak kablolu bağlantı kullanılıyor sistem yöneticisinden bakıtğımda, fakat zaman zaman kablosuz bağlantı da devreye giriyor. Acaba bunun benim bağlantıma bir katkısı varmıdır? İnternet hızından bahsetmiyorum modem bağlantı hızından bahsediyorum. Yani arada sırada benim kablolu bağlantım tıkandığı zamanlarda kablosuz devreye girip bu şekilde bir yardımlaşma mı oluyor. Bilmem anlatabildim mi ?

Birde bu iki bağlantı için ip numaraları aynı mı olmalı yoksa farklı mı olmalı?

Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...
S
9 yıl
Eksen bilgisayarın yaptığı hatayı bana kestiler
Öncelikle herkese merhaba..

Konuyu açma sebebim eksen bilgisayardan aldığım güç kaynağı hakkında.

11.06.2013 tarihinde fiyatını uygun görerek almış olduğum cooler master silent pro m2 güç kaynağını ödemesini kredi kartı ile yapmama rağmen göndermediler. Ödeme onaylandı, ve ertesi gün girip sipariş durumuna baktığımda tedarik edilemedi yazıyor. Hemen cooler master ın türkiye tedarikçilerini aradım ve ürünün stokta bulunduğunu öğrendim. Bunu eksen bilgisayara ilettiğimde de ürünün bu fiyata tedarik edilemediğini ve bu yüzden tedarik edilemedi yazdığını söylediler. Bu fiyata ürünü bana veremeyeceklerinden sorgusuz sualsiz paramın geri iadesi için bankaya bildirildiğinden filan bahsediyolar. Yazmasaydınız o zaman kardeşim bu fiyatı yazarken ona göre kontrolünüzü yapın. Sahtekar bunlar desem yeridir, ama bana yakışmaz.

Bilgilerinize sunarım arkadaşlar ve bundan sonra eksen bilgisayardan alışveriş yaparken birkere daha düşünün derim.
S
13 yıl
HIS ICEQ 1650 PRO Fan ve Sıcaklık Sorunu
Öncelikle herkese selamlar. Arkadaşlar HIS ICEQ 1650 PRO DDR3 Bellekli ekran kartımın soğutmasından şüphelerim var ve garantisi de bitti ne yazıkki. Şimdi soğutma dan nasıl şüphelendiğime gelirsek, arkadaşımdaki aynı ekran kartından var ve arkadaki ızgaralardan üfül üfül hava çıkarken benimkisinde tık yok. Elimi arka ızgaralara değdirdiğimde ise sıcaklık var. Çalışır durumdayken ekran kartım çok ısınıyo.

Şiimdi gelelim asıl konuya, ait tool ile bakmaya çalıştığımda ne fan hızını ne de ekran kartının sıcaklığını görebiliyorum... bi kaç gündür kafayı yemek üzereyim ne yazıkki... fan hızını nasıl arttırabilirim ve sıcaklığını ve fan hızını nasıl görebilirim.

Acilen yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkürler.....
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.