D

Yüzbaşı
03 Mart 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
150 (Bu ay: 5)
Gönderiler Hakkında
D
6 yıl
PS4 PES 2017'DE YAMA SERBEST OLACAK
Arkadaşlar Pes 2017 Konami sayfasında, yani; "BU" linkte sayfanın en altında yazılı ibare, bölge kilidi olmaksızın oluşturulan takım ve oyuncu datalarının usb yoluyla oyuncular arasında paylaşılabileceği bilgisini veriyor. Hayırlı olsun.
D
6 yıl
HP Dizüstü tamiri için servis önerisi
Arkadaşlar elimde garanti süresi dolmuş g6 kasa dizüstü var, sadece kasada vidalarla ve lcdye görüntü aktaran kabloda deformasyon var bunun tamiri için yetkili servis tam 720 lira tamir ücreti çıkardı, varsa bildiğiniz güvenilir özel teknik servis önerisi istiyorum.
D
6 yıl
2016 Civic HB Prototipi Cenevre Fuarında
Honda UK facebook sayfasında paylaşılmış arkadaşlar, ve bir fotoğraf paylaşılmış. Fuar açılışı bir Mart.
Haberin orijinali: Civicx forumu

< Resime gitmek için tıklayın >

Sedan versiyonun aynı açıdan fotoğrafı da:
< Resime gitmek için tıklayın >
D
7 yıl
1300 Liraya kadar Lenovo Tavsiyesi İstiyorum
Arkadaşlar 1300 liraya kadar Lenovo'nun 5070 serilerinden bir model tavsiyesi alabilir miyim, oyun performansı beklemiyorum ama donanım piyasasını uzun zamandır takip etmiyorum fikir verebilir misiniz?
D
11 yıl
4890 Arızalı
Merhabalar, elimde 2. el olarak satın aldığım sapphire'in new edition olarak sattığı hd4890 kart var.
Kartı takıp sistemi çalıştırdığımda yarım saniye dahi sürmeyen bir sürede sisteme güç geliyor ve kesiliyor, ardından psuyu kapatıp beklemem gerekiyor. Çift 6pin girişleri söküp deniyorum, sistem birden gücü kesmiyor ancak kartın üzerindeki uyarı ledleri güç girişlerinin bağlanmadığını gösteriyor. Tek güç bağlantısı yaptığımda yine güç kesilmiyor ve uyarı ledlerinin biri yanıyor, ancak 6pinlerden birinde bu oluyor, diğerine bağlantı yaptığımda yine güç kesiliyor.
Kartın soğutucusunu çıkarıp bir baktım, katı kapasitörlerden biri sarı renk almış ve tepesi çok az bombeli, bildiğim kadarıyla şişmiş kapasitör öyle olmuyor ancak yine de sorun ondan kaynaklı olabilir mi? Ayrıca kartın pci-e yuvasına giren bölümündeki pinlerden ilk ikisinde lehim var. Tamiri konusunda fikri, yardımı olanlar varsa bekliyorum.
D
11 yıl
Sunbeam Core Contact Freezer Push-Pull
Arkadaşlar sanki yeni piyasaya sürülen bir ürünmüş gibi konuşacağım ama benim için ancak zamanı gelmişken bir CCF de ben alayım dedim, bir süredir de bunun üzerinde 2 fan kullanan var mı, mümkün mü diye araştırıyorum. Forumda bir arkadaş bahsetti kendisi yapmış, ancak örnek görüntü alamadım. Bu konuda fikri ve elinde bu soğutucu olmasından mütevellit deneme imkanı olanlardan ilgi bekliyorum.

Soğutucu bloğun arka kısmı ikinci fan için düz olmadığı için sanırım bazıları oraya tampon şeklinde bir şeyler sıkıştırarak bir fan daha takmış, ancak şöyle düşündüm ki, bloğu ters yönde yerleştirip, yani egzos fana değil de tersine bakacak biçimde montajlayıp, bloğun düz olmayan, yani normalde fan takılmayan tarafına fanımızı sırtı gelecek biçimde takıp, normal tarafa da ikinci fanı taksak ısıya etkisi ne olur, zaten bloğun arkası daha kalın, havanın ordan girmesi normalde de + etki yapar mı? Dediğim şekilde bloğun tersine fanı yerleştirmek için ise aklımda plastik kelepçe var, daha farklı ne kullanılabilir fikri olan var ise bekliyorum, şimdiden ilgilenenlere de teşekkürü borç bilirim.
D
11 yıl
Kablo sleeve için yardım
Yakın zamanda forumdan bir arkadaşımızdan aldığım sleeve ile psunun 20 pinlik bölümünü kapladım, daha sonra diğer bölümleri de kaplamayı düşünüyordum ama sistemi kurduğumda çalışmadığını gördüm, tek tek ekran kartını, işlemciyi değiştirdim, olmadı, başka psu ile denedim yine olmayınca anakarta suç buldum, servise gönderdim, ama yeni bir anakart ile daha deneyince de olmadı, ve bu kez psu da sorun olabilir mi onu merak ediyorum, çünkü sleeve kullandıktan sonra yerine geçirdiğim pinler çok da sağlam durmuyor içerde, çeksem çıkıyor, bu nedenle anakarttaki pinlere ulaşmıyor olabilir mi? Kabloları kapladıktan sonra yerine ne ile geçirmek gerekir? Yeni bir 24 pin uzatma kablosu alsam psunun bu yarım yamalak 24 pinini ona sağlıklı bağlayabilir miyim?
D
11 yıl
8800GT değişim için 9800GT KABUL EDEYİM Mİ?
Merhabalar;

Konuya özellikle garantiden değişim ile kart alan arkadaşların yanıtlarını bekliyorum, ilgi gösterirler ise müteşekkir olacağım.

Elimde Metro elektronikten garantili Msi 8800 Gt OC kart vardı, 1 ay kadar önce arıza sebebiyle servise gönderdim, gönderirken fatura ve garanti belgesi bulunmaması sebebiyle dağıtımcı garantisini sorguladıktan sonra direk Metro elektroniğin iyi niyetli bir müşteri temsilcisine gönderdim, o da servise iletti.

Bugün aradılar ve kartımın değişim yapılacağını söylediler, gönderecekleri kart ise Axle 9800 GT 1gb, gerçi Axle'ın aynı isimde birçok farklı modeli var. Şimdi ben bu değişimi kabul edeyim mi, yoksa farklı bir kart talep edebilir miyim, mesela Nvidia istemiyorum Ati istesem kabul edilir mi, ya da markadan memnun olmadığımı belirtim Msi marka bir kart isteyebilir miyim, para iadesi söz konusu mudur, fatura mevcut olmadığı için bu konuda hak iddia edebilir miyim?

Cevaplayan herkese önceden teşekkürlerimi sunayım.
D
12 yıl
Fan Dizilimi Yardım Lütfen
Arkadaşlar kullandığım sistemde şu an için kasa fanı bulunmuyor, işlemci fanı stok AMD fanı ve Sempron 140@4400e XII 3.5 GHZ hızında boşta 40 derecede, anakart da aynı düzeyde; sisteme kasa fanı eklemek için nasıl bir yok izleyeyim yardım almak istiyorum.

Ön tarafa 1 içeri, arka tarafa 1 dışarı takacağım, yanlar için ise içeri mi dışarı mı yöneltmem gerekir? Sistemde ekran kartı yok, yan fanları altlı üstlü olarak ne yönde takmalıyım? Ayrıca standart molexli fanlar takacağım, toplamda 7-8 fan bile düşünüyorum, güç alımlarında sorun çıkar mı acaba?
D
12 yıl
Gigabyte 785g + Sempron 140 @XII
Arkadaşlar elimde Gigabyte MA-785GMT-UD2H ve üzerinde stok fanla çalışan bir narin Sempron 140'ım var.

Sempron'un çekirdeği açtım tabi ki, hız aşırma da şart tabi ki; yabancı forumlarda bu narin işlemciyi farklı boardlar ile 4ghz üzerinde stabil tutanlar olmuştu.

Ben de voltaj değerleri dahil ilerlemeye çalışıyorum lakin bilemiyorum ama bu board neden daha fazlasına gitmiyor; işlemcinin çarpanı kilitli, fsb değerini ise 255ten yukarı çekemedim, 256 yı göremiyorum, işlemci, ram, kuzey köprüsü ve HT bağlantı çarpanlarını düşürüp sadece fsb ilerliyor mu diye denedim yine 255ten yukarıda çalışmıyor.

Ben bunu çözmek için kuzey köprü voltajını artırmayı denedim, o da fayda etmedi, acaba görüntü bağdaştırıcısı olarak HD4200'ü kullanmam bunda etkili midir?

Sonuçta fsb ile ilerleyemezsem karşımda iki seçenek kalacak; ya 3442 mhz ile Sempron'u 1300lerde de ram'i çalıştıracağım, ya da fsbyi daha da düşürüp işlemciyi 3220 gibi rami ise 1599'da çalıştıracağım. Sizce hangisini aşırmam daha faydalı olur?

Bunların dışında kuzey köprü frekansı ve HT link frekansını çarpanı düşürerek 2000lerde tuttum, stabiliteye etkisini pek bilmiyorum, bunları aşırmamın gereği var mı?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.