E

Yüzbaşı
27 Şubat 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
246 (Bu ay: 4)
Gönderiler Hakkında
E
3 ay
Gençlere naçizane tavsiyem
Ülkenin şartları malum burada onu anlatmaya ve tartışmaya gerek yok. Benim tavsiyem eğer iyi bir üniversiteye ki zaten 4-5 tane var gidemiyorsanız veya daha orta düzey üniversitelerin bölümlerinde sınıf 1. 2. gibi bir hayaliniz veya durumunuz yoksa hiç üniversiteye gitmenize gerek yok. Hem vakit hem para kaybı. Yapacağınız en iyi hamle ilk olarak ingilizceyi öğrenmek ve gelecek vaat eden meslekler için şimdiden çalışmaya başlamanız mesela en basit örneği yazılım programlama sektöründe her zaman bir alternatif olacaktır. Bunun için üniversitelerin eğitim bölümlerinede gidebilirsiniz yani gitmeyin dedim ama bu tip bölümler için gidilebilir. Çünkü bu tip meslekler eğitim yerinden daha çok kendinizi geliştirmek ile odaklı. Bir mühendis dışarıdan kendini mühendis yapamaz teknik konuları illaki bir yerden alması lazım ama bir yazılımcı başlangıç için eğitimini alsa gerisini kendisi devam ettirebilir. Tabii zor kolay değil ama her yıl obinlerce mezun veren bir inşaat makine v.b mühendisinden mezun olup asgari ücret ile iş aramaktansa bu tip koşullar daha mantıklı geliyor bana. Bunlar benim düşüncelerim katılan olur katılmayan olur.
E
8 ay
Avrasya Tüneli için 54 milyon dolar ödenecek! Araç geçiş garantisi tutmadı
Avrasya Tüneli'nde 2020 yılında geçmeyen 12 milyon 697 bin araç için Hazine’den 54 milyon 851 bin dolar daha çıkacak.

2020 yılında 25 milyon 194 bin geçiş garantisi verilen tünelden geçen araç sayısı, 12 milyon 496 bin oldu. Garantinin yarısına bile ulaşılamadı. Günde 69 bin geçiş garantisi verildi ancak 12 ay boyunca bu rakam hiçbir zaman yakalanamadı. Hazine, Avrasya Tüneli'ni işleten şirkete 2020 yılında geçmeyen 12 milyon 697 bin araç için 54 milyon 851 bin dolar (411 milyon TL) ödeyecek.
"Hazine'den çıkan para korkunç rakamlara ulaşıyor"
Sözcü gazetesinden Başak Kaya imzalı habere göre, CHP Zonguldak Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Deniz Yavuzyılmaz, "Hazine'den çıkan para korkunç rakamlara ulaşıyor. Bu para halkın vergileri… ‘Virüs var onun için araç sayısı düştü' diye savunma yapıyorlar. 2017-2018'de virüs var mıydı, yine hedef tutmadı. Zafer Havalimanı'nda yüzde 99.5 oranında hedef sapmış. İlkokul öğrencisi bile daha iyi hesap yapar" açıklaması yaptı.

Kaynak : https://www.internethaber.com/avrasya-tuneli-icin-54-milyon-dolar-odenecek-arac-gecis-garantisi-tutmadi-2168581h.htm

Benim anlamadığım bu hesaba göre yıllık garanti edilen ücret 108 milyon 838 bin dolar. İşletme süresi 24 yıl. 24 yılda 2 milyar 601 milyon 192 bin dolar garanti ücreti var. Tünel maliyeti 1 milyar 245 milyon dolar. Yani öyle bir ihale yapılıyor ki ihaleyi kazanan firmanın zarar etme şansı yok. Millet devlet ihalesini alabilmek için fiyat kırar hatta zarar bile eder ama bunlarda zarar etme ihtimalin yok. Düşünsenize bir iş yapılacak ve zarar etmen imkansız.
E
geçen yıl
Elektrik, su ve doğalgaz sayaçlarına muayene ücreti geliyor! Resmi Gazete yayımlandı
Resmi Gazete bugün yayımlanan karar göre; Devlet eliyle yürütülen elektrik, su ve doğalgaz başta olmak üzere tüm sayaçların periyodik muayene işleri özel sektöre devredilecek. Uygulama sonrası sayaçların muayenesi için ücret alınacak.

Elektrik, su, doğalgaz sayaçlarına muayene ücreti yolda... Devlet eliyle yürütülen elektrik, su ve doğalgaz başta olmak üzere tüm sayaçların periyodik muayene işleri özel sektöre devredilecek. Özelleştirme sonrası tıpkı araç muayene istasyonlarında olduğu gibi muayene ücretleri alınacak.
Ölçüler ve Ayar Kanunu kapsamındaki periyodik muayene hizmetleri, özelleştirme kapsam ve programına alındı. Cumhurbaşkanlığı kararı bugün Resmi Gazete'de yer aldı.

Karara göre, halen Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan tüm ölçü aletlerinin belirli sürelerle yapılması zorunlu olan muayeneleri, özelleştirme ihalesini kazanan şirkete verilecek.
'Araç muayene istasyonlarında olduğu gibi muayene ücreti alınacak'
Özelleştirme sonrası tıpkı araç muayene istasyonlarında olduğu gibi muayene ücretleri alınacak.
Ücretler elektrik, su ve doğalgaz faturalarına kaçak bedelinde olduğu gibi yansıtılacak.
2025'e kadar tamamlanacak 
Konu ile ilgili Resmi Gazete'de yayınlanan kararda şu maddeler yer aldı;
Özelleştirme işlemleri, işletme hakkının verilmesi veya gelir ortaklığı modeli ve işin gereğine uygun sair hukuki tasarruflar yöntemlerinin ayrı ayrı veya birlikte uygulanılarak gerçekleştirilecek.
Özelleştirme işlemleri tamamlanıncaya kadar periyodik muayene hizmetleri Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı sorumluluğunda devam ettirilecek.
İhale dokümanlarında ve sözleşmelerde yer alacak hususları Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından birlikte belirlenecek.
Özelleştirme sözleşmeleri, işletici ile Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından imzalanacak.
Özelleştirme işlemlerinin 31/12/2025 tarihine kadar tamamlanmasına karar verildi.

Link : https://www.internethaber.com/elektrik-su-ve-dogalgaz-sayaclarina-muayene-ucreti-geliyor-resmi-gazete-yayimlandi-2135996h.htm
E
2 yıl
wow değişenlerden sonra karakterlerimi bulamıyorum
İyi günler 4-5 sene sonra wow classic için oyunu indirdim girmek için girmişken normal wow girip bir bakim dedim ama sanki yeni hesap açmışım gibi hiç bir karakter gözükmüyor. Zaten battle.net de gitmiş sanırım direkt blizzard programından giriyorsunuz. Benim paketlerim falanda gözükmüyor daha önceki wowların ek paketleri hatta diablo 3 kayıtlıydı oda gözükmüyor. Ne yapmam lazım aynı kullanıcı adı ile giriş yaptım yani yani yeni hesapta açmadım. Şifremi de hatırladım kabul etti başka birşey mi yapmam lazım acaba ?
E
2 yıl
James Donkey 008 Kingston HyperX Cloud Stinger tavsiye
İyi günler

James Donkey 008 kulaklık nasıldır kullanan oldumu hiç birde Kingston HyperX Cloud Stinger hangisini tavsiye edersiniz fiyatları şu anda aynı biri 299tl digeri 290tl
< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >
E
2 yıl
1500TL Civarı monitör tavsiyesi
1500-1700TL arası bir monitör bakıyorum MSI Optix MAG241C modeli var 1700 civarında önerirmisiniz bunu yada başka önereceğiniz bir monitör var mı ?? Özellik olarak Full Hd seçtim sistemim ona elverişli daha fazlasına zaten çıkamıyor.
https://www.hepsiburada.com/msi-optix-mag241c-23-6-144hz-1ms-hdmi-display-full-hd-curved-oyuncu-monitor-pm-HB00000F3L9I
E
6 yıl
2007 audi tt mi 2003 clk200 (cabrio) mu ?
İlk başlarda hep hayalim 2003 ve üstü (hatta 2005 üstü ) clk200 cabrio idi. Ama uzun süre bulamayınca ve 2007-2008 audi tt görünce aklım ona doğru kaydı. Konsept olarak farklı araçlar gerçi biri cabrio biri coupe ama yinede arasında kaldım. Cabrio için bez tavan falan sıkıntı gerçi kapalı otopark var.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-son-kalan-hatasiz-boyasiz-tramersiz-cabrio-e2-paket-avantgarde-211552147/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-hatasiz-orjinal-cok-temiz-tt-211365399/detay

örnek olarak bunlar gibi tt çok varda clk fazla yok ilanlarda. Bu araçlar hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
E
11 yıl
tablet pc öneri
autocad çalıştırabilecek bir tablet pc almayı düşünüyorum acaba bununla ilgili bilgisi olan varmı tablet pclerin autocad çalıştırabilmesi ile ilgili...tablet üstünden çizim yapılmayacak sadece mevcut çizimleri görmek için gerekli birde ufak tefek notlar almak için...andorid sistemlilerde autocad çalışıyormu yada android yüklü bir tablete win7 nin tablet versiyonu için olanını yükleme gibi bir şansımız varmı acaba...
E
11 yıl
samsung e2152 hakkında bilgisi olan
samsung e2152 modelini kullanan varmı acaba fiyatı uygun çift sim çalıştırabiliyor...bileniniz varmı acaba tavsiye edilebilir bir cihazmı ?
E
11 yıl
4850 ile hdmi aktarım...
4850 ile hdmi üstünden görüntü ve ses aktarmak istiyorum ama merak ettiğim bir soru var...ses aktarımı için ses kartı ile ekran kartı arasında bir kablo bağlantısı gerekiyormu yada ilaveten bişey yapılması gerekiyormu...birde ses kartının iyi veya kötü olması önemlimi bu hdmi aktarımda...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.