100.000 TL ihtiyaç kredisi araştırıyorum 24 ay vadede Hangikredi vs de her ne kadar 3,5 gibi oranlar çıksa da bankanın sitesine girdiğinizde 4 ün altında pek oran bulmak mümkün olmuyor Kredi notum oldukça yüksek (1800+) Yakın zamanda ihtiyaç kredisi kullananlardan bilgi alabilirmiyim |
Arkadaşlar merhaba 22 eylülde kkm den dönecek bir miktar param var biraz yüklü bir tutar halk bankasından konut alacağım şu an bir kredi bağladım gibi ama krediyi o tarihe kadar tutturmak biraz zor olabilir gibi tahmini eylül ortasına kadar krediyi tutabilecceğim, 21 indeki ppk dan ikinci faiz arttırımını yemek istemiyorum eylül ortası gibi kkm den gelecek paraya istinaden 5-10 gün vadeli kredi istesem olabilir mi böyle bir şey? Bilgisi olan varsa sevinirim |
arkadaşlar merhaba yaklaşık 1.5 milyonluk bir konut kredisi ihtiyacım var. 5m civarında bir ev almayı düşünüyorum 3.5 civarında bir peşinatım olacak bu 1.5 milyonu kamu bankalarından (ziraat-vakıf-halk) çekmek istiyorum ama bu bankalar en fazla 250.000 tl veriyor sormak istediğim şu bu bankaların her birinden 250.000 çekebilmek mümkün mü? yani toplamda 250.000*3=750.000 i yaklaşık 1.39 dan almış olacağım. geri kalan 750.000 i de özel bankalardan almayı düşünüyorum böylece kredi maliyetini düşürmek istiyorum Bilgisi olan var mıdır? |
Arkadaşlar merhaba Diskli versiyon ps5 im var Oyun oynarken bazen seslerde kesilme/bozulma oluyor. 1-2 dakika sonra da cihaz kendini kapatıyor. Tekrar açtığımda sorunsuz çalışmaya devam ediyor Geçen sefer yine yaptı(toplamda 4. oldu) ve CE-108262-9 (sistem yazılımında bir hata oluştu) hatasını verdi. Müşteri hizmetlerini aradığımda (bu arada çok kötü müşteri hizmetleri web sitesinde yazan yazılım güncellemesi yapın dışında bi yardımları olmadı) çok da yardımcı olamadılar Sistem yazılımım son güncel halinde, cihaz garantili Ne yapmamı önerirsiniz? |
arkadaşlar bizim hanım arabayı parkederken duvarı pek hesaba katmamış haliyle biraz sürtük duvar boyasının geçmesi vs gibi durumlar var. kapı kolunda da bariz sürtükler var. ilker resim ilk < Resime gitmek için tıklayın >hali sonrasında temiz bi bezle sildim falan birraz daha düzeldi. boya falan attırmadan düzelir mi bunlar? pasta cila vs bişey mi yapak gerekir?< Resime gitmek için tıklayın > |
arkadaşlar 2009 yılından kalma bi lcd tv var. dün açtığımızda televizyondan fan sesine benzer bir ses gelmekte. görüntüde veya seste herhandi bir sorun yok. bazı tv lerde fan oluyo bazılarında olmuyo bildiğim kadarıyla. uğraşıp arkasını açsam içinden fan çıkacakmı ondan bile emin değilim. internette arattım ama alet çok eski olduğundan pek bi sonuca ulaşamadım. bazı forumlarda PSU ünitesinin değiştirilmesi ile sorunun çözüldüğünü söyleyenler olmuş Deneyimleri olan forumcu varmıdır acaba? |
arkadaşlar kızım eline aldığında home tuşuna basılı tutarak surekli voice control u açıyor bunu nasıl kapatırım google amcaya sordum siriyi kapat dedi onu yaptım olmadı touch id den voice dial ı da kapattım yine de arıyo |
arkadaşlar merhaba eşimle beraber başımızı sokacağımız bir ev arıyoruz. haliyle bir kısmının kredi çekerek 500.000 tl gibi bir rakama çıkıyoruz.(%50 si kredi olacak) hürriyet emlak, sahibinden gibi siteler üzerinden arama yapıyoruz. bütçemize göre bulduğumuz bir ev var fiyatı da 525.000 tl fakat iş sadece evin parasıyla bitmiyor. buna tapu parası emlakçı parası gibi insana vermesi çok koyan bedeller ekleniyor. Mesela evin fiyatını pazarlıkla 500.000 e indirdiğimizi varsayalım Tapu bedeli %4 Emlakçı komisyonu %2+%2 o da %4 şimdi teoride bu rakamların alıcıdan ve satıcıdan yarı yarıya alınması gerekiyor ama ülkemizde her şey alan garibana yüklendiğinden tmamını alıcıdan almak gibi bir durum sözkonusu neyse 500.000 lik eve %4 tapu ve %4 emlakçıyı koyduğumuzda 40.000 tl gibi saçmasapan bir para daha vermek gerkiyor tabiki aklımızı peynir ekmekle yemedik. tamam hemen ödüyoruz 40.000 i gibi bir şaşkoınlık yapmayacağım fakat bilmek istediğim bu işerldeki pazarlıklar nasıl yürüyor. Emlakçıların büyük çoğunluğunun çok ama boş konuşan, konuştumu mangalda pabuç bırakmayan tipler olduğunu göz önüne alırsak bu 40.000 tl de ne gibi pazarlıklar yapılabilir? tapu konusunda ise denilen en azından kredi tutarının %75 olarak hesaplanarak ödenmesi öneriliyor yani 250 kredi çektim, 250/0,75 *0,04 den 13.000 gibi bir rakam ortaya çıkıyor. özünde bunun yarısını benim yarısını da ev sahibinin ödemesi lazım ama ev sahibi ben hiçbişeye karışmam derse yasal olarak elimde ne gibi kozlar olur? bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum |
arkadaşlar evimde uydunet var kablosu da malum hepimizin bildiği televizyon kablosu http://www.orenkablo.com/KoaksiyelRG_11U_6.asp?id=2 bunu bebek telsizi için kameraya bağlamam lazım onun girişi de RJ45 malum nasıl yapılabilir bu bağlantı ? kameranın linki http://www.aliexpress.com/item/720P-Wireless-Control-Baby-Monitor-Talk-Back-Intercom-IP-Camera-With-WiFi-IR-Night-Vision-Babyfoon/32613089976.html?spm=2114.01010208.3.127.s3BJmk&ws_ab_test=searchweb201556_10,searchweb201602_4_10057_10056_10055_10037_10049_10033_10059_10032_10058_10017_405_404_10040_10060,searchweb201603_1&btsid=12b01185-c9ef-4bb3-a521-5f760e497d81 |
45 cm derinliğinde bir çamaşır makinem var, üzerine 60 cm derinlğinde kurutma makinesi koymak istiyorum
Servislere sorduğumda bazısı olur bazısı olmaz bazısı riskli olur d,yor
Aparatlar varmış bu için
kullanan tecrübesi olan var mıdır?