S

Yüzbaşı
16 Şubat 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
16 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
6 yıl
Yurtdışına giderken anakart, ram, sabit disk götürebilir miyim?
Merhaba;
Yurtdışına giderken masaüstü bilgisayarımın parçalarını götürebilir miyim? Orada kasa bulur içine toplarım diye düşünüyorum. Anakart, Ram, sabit disk bu üç parça yeterli olur benim için..
iyi forumlar.
S
7 yıl
Samsung S3 620 TL'ye spot alınır mı?
Merhaba;

Bütçe kısıtlı ve 600 TL civarına alabileceğim en iyi telefon s3 diye karar kıldım. Discovery v.b bazı popüler telefonları eledim.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-620-tl-sok-sok-sok-fiyat-orjinal-samsung-siii-i9300kapida-ode-167596254/detay

Üstteki linkten, bu firmadan daha önce bu ürünü alan var mı acaba?

Arayıp görüştüğümde kısaca "orijinal samsung s3, spot ürün, yeni sürüm 4+4 8 çekirdekli, eft, havale kabul etmiyoruz, kapıda ödeme ile almanız gerekiyor, imei yurtici kayıtlı problem olmaz" dediler.

Güvenip satın almalımıyım sizce?

Cevap verip yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.


< Resime gitmek için tıklayın >
S
7 yıl
Samsung S3 620 TL'ye spot alınır mı?
Merhaba;

Bütçe kısıtlı ve 600 TL civarına alabileceğim en iyi telefon s3 diye karar kıldım. Discovery v.b bazı popüler telefonları eledim.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-620-tl-sok-sok-sok-fiyat-orjinal-samsung-siii-i9300kapida-ode-167596254/detay

Üstteki linkten, bu firmadan daha önce bu ürünü alan var mı acaba?

Arayıp görüştüğümde kısaca "orijinal samsung s3, spot ürün, yeni sürüm 4+4 8 çekirdekli, eft, havale kabul etmiyoruz, kapıda ödeme ile almanız gerekiyor, imei yurtici kayıtlı problem olmaz" dediler.

Güvenip satın almalımıyım sizce?

Cevap verip yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.


< Resime gitmek için tıklayın >
S
8 yıl
reedpad reeder a8 320 TL'ye alınır mı
http://www.bimeks.com.tr/urun/127903/reedpad-reeder-a8-7-9--tablet-pc.aspx

1024 x 768 px çözünürlük ve 4 çekirdek, boyutu da istediğimiz gibi olunca birkaç dakika kurcalayarak aldık.
Acildi ve fazla zamanımız yoktu. Ürünü yeğenim için için 399 TL'ye almıştım. Bir kaç saat kullanabildim sadece sonra oturdukları şehre döndüler. Bu süre içinde kurcalayabildiğim kadar kurcaladım. Oyunlar indirdim, wifi kullandım v.s. Oyunlarda hiç bir sıkıntı çıkmadı. Wifi alt kattaki odadan 2 çentik çekiyordu ve oyun v.b indirebildik. Ekran dokunmatik hassasiyeti iyi idi. En çok ta ekranı hoşuma gitti. Görüntüler kesinlikle canlıydı.

Bu ürünü başka kullanan var mı? Şu an indirime girmiş Bimeks'te .. Bu fiyata önerir misiniz?

Başlıca Özellikleri:
7,9" inç ekran
Android 4.2.2 kuruluydu
DDR3
1 GB
1.6 Ghz ATM 7029 Quad Core
Cortex
8 GB
Kamera
1024 x 768 px
Wi-fi
2 Mp
Usb
Mini HDMI
Bluetooth
Gri/Beyaz

iyi çalışmalar..
S
9 yıl
ev kullanımı için hp 2060 yerine yazıcı tavsiyesi?
Merhaba;
Öyle yoğun kullanılmayacak, çocukların ödevleri ve diğer basit ihtiyaçlar için çok fonksiyonlu (fax gerekmiyor), kartuşları uygun fiyatlı bir yazıcı tavsiyesi lazım. Forumda önerilen ve baz kartuşları uygun fiyatlı olan hp 2060 hiç bir yerde stokta bulunmuyor.

Uygun fiyatlı, kartuşları da pahalı olmayan başka marka, model ne önerirsiniz?

iyi forumlar.
S
9 yıl
Samsung GALAXY ACE 2 nereden alınır?
Merhaba;
Uzun okumalar sonucunda SAMSUNG i8160 GALAXY ACE 2 almaya karar verdim.

En uygun fiyatlı binbircesit.com'da buldum.

Havale ile 750 TL'ye geliyor. Sizce alınır mı? Yoksa daha uygun fiyatlı bir yer mi bekleyelim? Malum önümüz bayram, belki kampanya olur bugün yarın..

http://www.binbircesit.com/urun/en-ucuz-samsung-galaxy-ace2-i8160-cep-telefonu.aspx

< Resime gitmek için tıklayın >
S
9 yıl
Neta 6400 HD kullanıcı izlenimi
Merhaba;
Ümit ediyorum izlenimlerim uydu cihazı seçme aşamasındaki kişilere faydalı olur. Samsung 40" Full hd televizyonum var.
Yıllardır kullandığım emektar Next 2000 x-CI vardı. SD yayın kalitesi fena sayılmazdı bu yüzden de hd uydu cihazı almayı hiç düşünmedim. Zaten pek televizyon izleyen biri değilimdir. Günde yarım saat belki.. Ancak Next 2000 X-CI'nın içine bir şekilde su girdiği için anakartı arızalanınca HD uydu alalım bari diyerek buradaki birkaç başlığı okudum.
Birkaç saatlik okumadan sonra Sunny 14100 ve Neta 6400 üzerine yoğunlaştım. Hatta ilgili başlıklarda mesajlarım var.

Şöyle bir düşünce oluşmuştu bende:
quote:

Okuduklarımdan şunu anlıyorum..
Sunny kullanımı pratik bir cihaz. Kasası kibar, şık bir cihaz. SD yayınlarda Neta 6400'den biraz kötü. Kilitlenme problemleri var, yazılım biraz problemli.
Neta hızlı kanal geçişi, kabul edilebilir sd ve hd yayın kalitesi. Zayıf teknik destek, Sunny'ye kıyasla daha kötü bir kasa ve dandik! :) sayılabilecek bir kumanda ile geliyor.


Sunny başlığındaki yazılım problemleri konusu, cihazın çok ısınması ve menü'den kanal taşıma, silme v.b olayların toplu yapılamadığı, silme ve taşıma işlemlerinin tek tek yapılması gerektiğine de okuyunca Sunny'den biraz soğudum. Neta'nın yayın kalitesi, hızlı kanal geçişi v.b artıları Neta 6400'de karar kılmama neden oldu.

Neta'nın kendi sitesinden siparişimi verdim. Ertesi günü aras kargo teslim etti..
Satın aldığım yer: Netashop
Satın aldığım gün en uygun fiyatı orada bulabildiğim için oradan aldım. Belki zaman içinde başka firmalar fiyat değişikliğine gidebilirler.


İzlenimlerim:

-Firma öyle bir kargolamış ki.. İçinden kelli felli bir cihaz çıkacak zannetim. İç içe iki karton kutuya koymuşlar. Bir de kendi kutusu. Yeterince güvenli bir paketleme olmuştu. Gerçi bir kargo firmasında akşam üzeri yükleme yaparken rast geldim. İnanılmazdı. Kutuları oradan oraya fırlatıyorlardı resmen. Yine de iyi ki cihazlar bozulmadan ulaşabiliyor diye düşünmüştüm.

-Uydu cihazı resimde görüldüğü gibi değil. Daha küçük, kibar sayılır. Hele emektar Next 2000 X-CI'ya kıyasla çok küçük.

-Kanal geçişleri hızlı. SD ve HD yayın kalitesi iyi. HD yayınlar kesinlikle iyi ama bazı SD kanalları da acaba HD mi diye baktığım oldu.

-Cihaz az bir kullanımda bile çok ısınıyor. Elinizi süremeyeceğiniz kadar değil ama ısınıyor. Belki yaz aylarında yüksek oda ısısı buna sebep oluyordur.

-Kumandası çok kötü. Kütük gibi. Hiç bir estetiği olmadığı gibi dolma parmaklıların tuşları karıştırabileceği kadar küçük. Sadece kumandası yüzünden geri iade etmeyi düşündüğüm oldu. Ben böyle kötü kumanda hiç görmedim. Tahtayı kesip kumanda yapmışlar gibi :) Emektar Next 2000 X-CI'nın kumandasıyla kıyas resimleri koydum. Asgari estetik kaygıları bile olmamış. Belki siyah olsa bu kadar kötü görünmezdi. Rengi de tutturamamışlar.

-Cihazın taşıma ve silme işlemleri konusunda eksiği var, tek tek yapılıyor diye eleştirmiştim. Çoklu taşıma silme işlemi varmış. Şöyle yapılıyor;

OK / Yeşil Tuş (Düzenle) / üstte simgeler çıkıyor, sağa doğru hareket ettirilecek ( ÇOKLU TAŞIMA)

Burada yukarıya taşıyacağınız veya yerlerini değiştireceğiniz kanalları seçip depoya atıyorsunuz, sonra da istediğiniz yere topluca götürebiliyorsunuz.


-NTFS diskleri okuyor mu diye denemedim. Yeniden keşfe gerek yok. Okumuyorsa okumuyordur. Zaten Samsung LCD'nin USB portu hemen her tür dosyayı problemsiz okuduğu için uydu cihazını bu amaçla kullanmayacağım.

-Cihazın kendi saatini sürekli ekranda tutabiliyorsunuz. Sağ altta görüntülüyor ama o kadar kötü görünüyor ki ben hemen iptal ettim.

-Menüden SD yayınların hangi boyutta nasıl görüntüleneceğini seçebiliyorsunuz. Seçenekler arasında 4:3 zarf, 4:3 tam ekran, 16:9 zarf, 16:9 tam ekran var. Ancak bu ayarlar kanaldan kanala farklılık gösteriyor.

-Yayın kayıt problemi diye okumuştum. Denemedim. Zaten kullanacağım bir özellik değil.

-SD veya HD yayınlarda altyazı geçişi problemsiz. Herhangi bir şekilde okunamama, dağılma problemi yok.

-Diğer başlıkta bir kullanıcı cihazın boyunu sormuştu. Demek herkesin kendince bir bilgiye ihtiyacı var. EN: 25.5 cm Yandan: 16 cm Yükseklik: 4.5 cm

Güncellemeler:

Bir kaç resim burada paylaşayım. Dileyen rapid'den indirir. Daha yüksek çözünürlüklü ve daha çok resim var.

49 adet 700 piksel genişliğe boyutlandırılmış dosya. rapid ile share arasınaki _ işaretini kaldırınız.

https://rapid_share.com/files/3654731027/neta_6400-49_LowResImg.rar 3.37 MB

Daha yüksek çözünürlüklü 49 adet 1600 piksel genişliğe boyutlandırılmış dosya. rapid ile share arasınaki _ işaretini kaldırınız.
https://rapid_share.com/files/2881872941/neta_6400-49_HiResImg.rar 14.47 MB

HD yayın kalitesinden daha çok SD yayın merak edildiği için istek üzerine 25 adet SD yayın fotoğrafı konunun altına eklenmiştir.
Aşağdaki linkte 25 adet 1600 piksel genişliğinde fotoğraf bulabilirsiniz.
https://rapid_share.com/files/2463015455/SD-1600px-HiRes.rar 10.20 MB

Kanal geçiş ve kullanım videosu eklenecektir..


Menü ve ekran görüntüleri, SD ve HD yayınlara ait resimler bir sonraki mesajdadır.
S
9 yıl
ikinci el ürün satan link versin
İkinci el ürün satan kişilerin sattıkları ürün ile ilgili incelemek için link ve en az bir resim şartı getirilsin.
Diyelim dizüstü satıyor. Tamam model numarası var belki ama ürünlerin çoğunun alt modelleri var. Satan kişi ürüne link verirse eğer 'Ürün hangisi' diye saatlerce aramak veya satıcıya mesaj atıp ürün linki istemek zorunda kalmayız.
S
10 yıl
Siemens KD40NV05NE alınır mı?
Merhaba;
Hali hazırda kullanmakta olduğum mini buzdolabı artık kifayet etmiyor. Bu yüzden mümkün olduğunca ucuz bir buzdolabı araştırıyorum. Şaypa mağazasında teşhir ürün
Siemens KD40NV05NE ortalama 1250 TL civarında satılıyor ama Saypa mağazasında 999 TL. Son kaldığı için o fiyata dedi görevli. Çalışır vaziyette değil tabii. Öylece koymuşlar gelen geçen kapısını açıp bakıyor içi nasıl v.s diye. Sonuçta bir zararı yok diye düşünüyorum.

1200 TL'yi geçmesin istiyordum. Benim üç kriterim vardı A ve A+ enerji sarfiyatı, Çift kapılı ve No Frost olması.. Tüm isteklerimi karşılıyor.
Bu dolap 404 Watt yıllık enerji tüketimiyle ve tasarımıyla hoşuma gitti.. Fiyatı da uygun. Aşağıdaki resimde de kısmen görülüyor dolabın içinde etiket var Made in Turkey yazıyor. İçi oldukça kullanışlı geldi bana.
LED üzerinden okunabilir elektronik ısı ayarı: Var
. High door, özel bombeli tasarım: Var
. Otomatik defrost sistemi: Var
. Antibacteria sağlık sistemi: Var
. Multi-airFlow sistemi: Var
. CoolBox (chiller bölmesi): Var
. Yüksekliği ayarlanabilir ön ayaklar: Var
. Tekerlekli arka ayaklar: Var
. 2 adet şeffaf sebzelik: Var
. Süper dondurma özelliği: Var
. Toplam net hacim: 375 lt
. Soğutucu bölmesi net hacim: 297 lt
. Derin dondurucu bölmesi net hacim: 78 lt
. Dondurma kapasitesi (kg/24 saat): 8 kg
. Elektrik kesintisinde saklama: 17 saat
. Boyutlar (YxGxD): 186 x 70 x 60 cm


Bu fiyata ve özelliklere bu buzdolabını tavsiye eder misiniz?< Resime gitmek için tıklayın >
S
11 yıl
Çakma Panasonic.. Fiyat cüz'i
Çok cüz'i fiyata çakma Panasonic.. Nam-ı Diğer PANANONIC
Yer: Indirimplus< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.