S

Teğmen
18 Şubat 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
3 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
13 yıl
GPSTURK 9007 7", BT, IGO8 hakkında bilgi
Selamlar.

Başlıkta da vermiş olduğum GPSTURK 9007'den bir adet satın alma düşüncesindeyim. 20 kanallı, bluetooth desteği bulunan ve görsel açıdan güzel bir cihaz gibi görünüyor. Ancak Donanımhaber forumu dahilinde, bu cihaz hakkında verilmiş herhangi bir bilgiye rastlamadım. GPSTURK 9007 kullanan ya da kullanmış olan veya gpsturk hakkında bilgisi olanlardan mevcut bilgilerini paylaşmalarını rica ediyorum.

Bazı ayrıntılar benim için önemli.
1. Navigasyon esnasında mp3 dinleme şansı tanıyor mu?
2. Harici anten opsiyonel görünüyor, üzerinde harici anten girişi mevcut mu? deneyen var mı?
3. Bluetooth ile görüşme yaptıktan sonra, Piranha Leon'da olduğu gibi bir önceki menüye dönüş sıkıntıları yaşanıyor mu?
4. Geri vitesle çalışacak kamera tertibatı bağlandığında, kameranın aktif olması durumunda görüntü vermeye başlayıp, kameranın devreden çıkması ile menüye tekrar dönebiliyor mu?
5. Üzerindeki mikrofonun ses alma konusunda verdiği herhangi bir sıkıntı var mı?
6. Rota hesaplama, alternatif rota sunma gibi işlemlerdeki başarısı nasıl?
7. Açılıştan uydu bularak konum hesaplama işlemini tamamlaya kadar geçen süre yaklaşık ne seviyede?
8. Büyük olmasına rağmen düşük çözünürlüğe sahip olan ekranı, görsel açıdan rahatsızlık verici şekilde pikselleri belli ediyor mu?
9. Bluetooth ile eşleştirdiğimiz telefonun rehberine, sms kutularına veya diğer veri klasörlerine erişme şansı tanıyor mu?
10. Konum belirleme olmadığında, yani navigasyon kapalı iken, uydu ile saat eşleşmesi yapmadan yani, bluetooth üzerinden telefon eşleştirmesi yaptığımızda, tarih ve saat konusunda sabit bir değerden başlayarak arama listesi ile sms listesinde zaman sıralaması karışıklığı oluşturuyor mu?
11. Dışarıdan tv, dvd vesaire gibi kaynaklar kullanarak av girişi yaptığımızda, aynı zamanda bir başka amplifikatöre av çıkış verebiliyor mu, ilaveten fm üzerinden yayın yapmayı sürdürebiliyor mu? Yani dvd player bağladığımda, atıyorum, elimde herhangi bir başka ara kablo yoksa, fm transmitter aracılığıyla dvd playerdan aldığı sesi fm bandından iletebiliyor mu? By-pass tabir edilecek bu işi becerebiliyor mu?
12. Işık yansıması, güneş parlaması sorun teşkil ediyor mu?


Şimdilik aklıma takılanlar bunlar. Sorularımdan bir kısmını cevaplayabilmeniz bile benim için büyük nimettir. 1, , 4, 5, 6 ve 10 numaralı sorular benim için daha yüksek önem taşımaktalar.

İlgilenecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla.

ilave:
cihazı yeni duyanlar için bir link de vereyim,
http://www.hepsiburada.com/gpsturk-9007-7-2gb-sd-hafiza-bt-igo8av-in-fm-modulator-ozellikli-navigasyon/productDetails.aspx?categoryid=257643&productid=sporgps9007
S
16 yıl
Tüm Notebooklar için ekran kartı testleri veri bankası
Herkese selamlar.

Aramızda bir çok kişi, notebook alırken bir çok özelliğe dikkat ediyor ve titiz davranıyor. Gerek işlemci, gerek ekstra aksesuarlar, gerek ekran yapısı derken, ayrıntı sayısı artıyor da artıyor. Alacağımız notebooklar için eskiden önemli saymazken, ekran kartı teknolojisinin mobil ayağındaki gelişmeler nedeniyle artık oldukça önemli hale gelen notebook ekran kartı mevzusu ise, henüz bir veri bankası ya da test birikimine ulaşabileceğimiz mekan olmaması nedeniyle muallaklığını koruyor.

Benim donanımhaber kullanıcısı olan arkadaşlardan ricam ise; kendi notebook bilgisayarlarında 3dmark01, 3dmar03, 3dmark05 ve 18 ocak sonrasında 3dmark06 testlerini, hatta mümkünse aquamark gibi ilave testleri de gerçekleştirip, aşağıdaki formatta buraya yazmaları ve hatta mümkünse sonuçları da rapishare (excel veya text türünden sonuç dosyaları için) veya imageshack (screenshot'lar için) gibi sitelere yükleyerek burada link belirtmeleridir. önerdiğim mesaj formatı şu şekilde:

------------------------------------------------------
*Notebook marka ve modeli, ayrıca üzerindeki grafik işlem biriminin ayrıntıları.

*Varsa üzerinde gerçekleştirilmiş modifikasyonlar (ilave ram, eğiştirilmiş grafik kartı, v.s.)

*Varsa, notebook üreticisi veya satıcısı olan bir kurumun internet sitesine erişim linki

*3dmark01 skoru:
*3dmark03 skoru:
*3dmark05 skoru:
*3dmark06 skoru:
*Aquamark skoru:

*Eklemek istedikleriniz:
(Buraya ilave bilgiler eklenebilir. Mesela "ben notebook ekran kartıma/işlemcisine overclock yaparak yukardaki sonuçlardan şu kadar yüksek bir skor elde edebildim, overclocklu halde şu kadar süre sorunsuz çalışabildim" gibi. Ya da "oyun performansı tatmin edici/tatmin edici değil" şeklinde)

*Ürünü satın aldığınız dönemdeki fiyatı, biliyorsanız şimdiki fiyatı:
------------------------------------------------------


örnek:
------------------------------
*Acer 5024 wlmi amd turion64 1.8, 128mb paylaşımsız ati mobility radeon x700 ekran kartı.
http://www.mavibilgisayar.com/katalog/urunler/detayli_bilgi.php?s=mhisU4T6q1UsJTYTlAxwl4RreTIYJe&ad=tasinabilir&ur_no=589

*3dmark03 skoru: 5522
*3dmark03 skoru için rapid share link:http://rapidshare.de/files/8825114/3DMark_sonuc.xls.html

*İlave: test normal koşullarda ve overclocksuz olarak gerçekleştirilmiştir.

*Aldığım dönemde 1329$+kdv idi, mavi bilgisayarda halen bu fiyata satılıyor.
------------------------------


Katılım gösterecek arkadaşlara, kendim ve bu veri bankasından faydalanacak olan kişiler adına şimdiden teşekkür ederim.
S
19 yıl
satılık motorola t260 (gprs için) - izmir
kablonete geçtiğim için kullanım dışı kalan motorola t260'ım, orjinal data kablosu(şarj bağlantısı var yani), kutusu, kullanma kılavuzu, (her ne kadar artık bitmiş de olsa)garanti belgesi yerine geçen faturası, orjinal program destek cdleri ile satılıktır.

fiyat 150 milyondur.

spinapubica@hotmail.com
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.