M

Yüzbaşı
04 Şubat 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
69 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
M
5 ay
2. el ekran kartı ve fatura sorunum?
İyiakşamlar, ben geçen hafta sarı siteden birisinden 4K'ya RX 6600 ekran kartı aldım, 1.5 sene daha garantisi var ve toptancı OXYDbilişim faturalı bir kart.

Kartta bir sorun yok şu an ama ben meraktan OXYD'yi arayıp seri numarasından sordurunca önce baytek bilişim diye bir yere satıldığını ve onların da EZH yapı diye bir yere sattıklarını ve bir arıza durumunda son satıcı olan EZH yapının faturasıyla gelmem gerektiğini söylüyorlar.

Kartı aldığım genç ise kendilerinin bu kartı bir internet kafeden anlaşarak indirimli aldıklarını ve bu oxyd faturası dışında bir faturaları olmadığını söylüyor. Açıkçası ne yapacağımı bilmiyorum, sizce bu durumun çözümü nedir?
M
12 yıl
Modeme 8 mbit geliyor gözüküyor Ama Hız Testinde 2 mbit?!?
Evet günlerdir süren telefon trafiği sonunda tekrar TTnet Santralden ekip getirtebildim ve sorunun onlardan olduğunu kabul ettiler, oysaki daha önceki 2 Santral ekibi sorun bizde değil senin ev tesisatında veya telefon kutunda diyordu. Ama son gelen ekip hem evde hem aşağıda kutuda benimde başlarında durduğum ölçümler sonucu hatalarını kabul edip farklı bir bağlantı vererek şimdilik olayı çözdüler.

Ancak şimdide modem arayüzünden 8mbit bağlantı olduğunu görmeme ve hat gürültü değeri de 17mrgn olmasına rağmen, TTnet ve diğer sitelerin hız testlerinde anca 2 mbit hızım çıkıyor. Bu hız sitelerde ve videolarda böyle geçerli.
Ama torrent açtığımda 800kb/s görebiliyorum??? garip dimi?

2 tane modemim var ve hangisini takarsam takayım 2sinde de durum aynı, modemlerin kablosuzları kapalı sadece kabloyla bağlanıyorum bu arada, yani kaçak falan da yok. PCde lisanslı ESET smart security var ve arka planda da bişi çalıştırmıyorum ama bu garip hız sorununu anlayabilmiş değilim, acaba TTnet browserlara yönelik bir hız kısıtlamasımı başlattı nedir? Bilen veya anlayan açıklarsa sevinirim...
M
12 yıl
Sakarya TTnet Yalın İnternet Sorunu
Sakarya'da sadece Adsl var ve 10-12 gün kadar önce 8mbite kadar sınırsız yalın abonesi oldum, 3-4 gün kadar önce anca kullanmaya başladım. Ancak gün boyunca sık sık kesilmeler oluyor ve akşamları saatlerce gidiyor internet.
Abone olmadan önce bir bayii Sakarya'da yalında problem var demişti ancak ben başka bayiye giderek ve oraya da bu problemi sorarak abone olmuştum, orası böyle bir arıza yok demişti.

Ancak son 3-4 günde yavaşlıktan ve kopmalardan dolayı belki 4 kez arıza kaydı bıraktım, ama bir sonuç çıkmadı.
Önceleri 4mbit olan bağlantıda siteler ağır açılıyordu ve upload çok düşüktü, aradım TTneti ve az sonra santraldekiler bağlantıyı 2mbite düşürdü, dalga geçer gibi!!??
Sonra tekrar arayınca 6mbite sabitledik hat okadar kaldırıyor demişler TTnete ama bu sefer de hiç bağlantım olmamaya başladı. Tekrar arayıp bu sefer hem arıza kaydı hem de santrali şikayet kaydı oluşturdum ancak 2 gündür ondan da bir ses çıkmadı.

Halen net gidip geliyor ve anca 4-5mbit bir bağlantı var, hiç olmazsa kopmalar azalsaydı diyorum artık.
İşin saçma tarafı bu 4 günde 4 arıza kaydına rağmen santralden bir kez bile aranmadım!! üstelik her kaydıma da beni arasınlar diye not düşürmeme rağmen! sizin anlayacağınız Sakarya santralinde çalışanlar ne müşteriyi ne TTneti takıyor, bakalım tekrardan yenilediğim şikayet kaydımdan bişi çıkacakmı.
Sakarya'da yalın alacak arkadaşlara tavsiyem bir daha düşünmeleri olacak.
M
12 yıl
Ram arıza testi
evet yeni aldığım sistemde arada mavi ekran yiyorum, rami nasıl test edebilirim? hangi programla olur?
M
12 yıl
Sapphire 6850 Toxic mi? Gigabyte GTX 460 mı?
M
13 yıl
Lead & Gold: Gangs of the Wild West
Şu an betası devam ediyor, 8 Nisan'da çıkacak ve Steam'de fiyatı 13 dolar. Şu an alanlar multiplayer betasını şu an oynamaya başlıyorlar. 3rd person kamera açısıyla oynanıyor, Mount and Blade'in firması yapıyor oyunu ve özellikle multisinden çok ümitliler.
bu sitesi;
http://www.leadandgold.com/
bu trailer videosu;
http://www.gametrailers.com/video/exclusive-trapper-lead-gold/63437
bu gameplay videosu;
http://www.youtube.com/watch?v=H8V_OvpBnBI
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
M
14 yıl
Virüs girdi, geri sayıyor!
Sabah yıllardır girmediğim bir siteden (phaze...) program indirdim. Ama indirirken veya kurarken KIS herhangi bir uyarı vermedi. Sadece kurulumundan sonra bir uyarı çıktı;
Driver indiriliyor Zazolin_.exe diye
sil dedim tabii, ama ondan sonra da nete giremez oldum.
KIS doğrudüzgün bir rapor vermedğinden, diğer bilgisayardan aynı siteye girip dosyayı indirmeyi denedim, virüsün ismini görmek için. ESET yüklü olan bu makina daha dosya inerken tanıdı ve kapattı dlyi, rapor olarakta;
WIN32/Koobface.NCF türevi bir worm dedi, ama bu biraz değişmiş yeni bir hali sanırım çünkü google yapınca basit ve tanınan bir worm gibi gözükürken, ESET ve KIS bulamıyor bu yeni wormu.

accept-encoding: text/html, text/plain 
connection: close


Neyse şu an firefoxta sol üst köşede yukarıdaki verdiğim hatayı alıyorum bir siteyi açmak istersem. KIS'i kaldırıp girmeye çalıştım sitelere, bu sefer de ekranda geri sayım yapan ve kod doğrulaması isteyen bir geri sayım çıktı. Kapattım ve Eset security kurdum, tarattım, ama değişen bir şey yok, yine nete girilmiyor. Yani ESET veya KIS gibi koruma açıkken nete girilmiyor, ama kaldırınca giriliyor, ama bu seferde geri sayım başlıyor.
4-5 senedir virüs yememiştim, şimdi bu uyuz etti beni. Formatsız nasıl düzelir, konuyu bilenlerden yardım lütfen?
M
14 yıl
Sniper Elite veya Hidden&Dangerous tarzı oyun arıyorum?
Sniper Elite veya Hidden&Dangerous2 tarzı yani tactical-shooter tipi oyun ismi önerisi istiyorum. tavsiyeleri bekliyorum...
M
14 yıl
Garip bir Arıza!? Program kapanması hdd problemi olabilir mi
ya bende eski bir pc var, 6-7 yıllık bi makina oluyor kendisi. bikaç ay önceye kadar bir sorunu yoktu. 3 ay kadar önce bigün ekrana görüntü gelmemeye başladı tamirciye götürdüm, psu bozuk dendi. başka psu taktık falan neyse çalıştı bi süre daha sorunsuz.
son 1 aydır ise, başka başka sorunlar çıkartıyo. örneğin firefox veya msn zırt pırt çöküyo veya bi çok programı kurarken bozuk arşiv hatası veriyor, tekrar tekrar indirmeme rağmen.
dün ise iyice azıttı ve artık windows kurarken bile hata veriyo, kurulum dosyalarını hddye atarken dosyalar bozuk falan diyo. oysaki farklı farklı xp cdleri deniyorum ve sağlam hepside!? hddyi yeni almıştım ve buna ragmen belki bozuktur dedim, gittim başka bi 2. el hdd aldım ama gene aynı sonuç cıktı.
sizce ne yapmam gerek, arıza neden kaynaklı olabilir!?

pcnin özellikleri:
MSI kt4av board
amd 2500 barton cpu
1.5gb 333mhz ram
geforce 5200 ekran kartı
160 ve 40lık seagate hddler
M
14 yıl
Külüstürdeki donma sorunu!?
arkadaşlar benim başımda şööle bi problem var, bilgi vermesi açısından baştan alacam ve biraz uzun olacak.
amd2500 barton işlemci
Kt4av msi anakart
512mb 333mhz ram (2x512mb 333mhz daha ekledim 2ay önce 0 ramler)
160gb ide seagate (sesler geliyordu ve windows çöküyordu sürekli, ram alırken bununda yenisini aldım, 2 aylık 0 cihaz)
128mb geforce 5200 ekran kartı
300watt psu(bunuda biraz daha iyi bi psu ile değiştirdim, ram takviyesi yaparken)
evet, pcnin özellikler bunlar... soruna gelirsek, açılışta windows yazısı çıkıyor altta bar dolarken ise donup kalıyor pc. bööle bi durum neden olabilir? pc tamircileri bu durum karşısında kifayetsiz kalıyolar maalesef. kimisi harddiskin bozuk kimisi anakartın diyo. windowsu belki 3 kere tekrar kurdum, sp3 ve diğer tüm upgradeleride yapıyorum ama değişen bişi yok. öneri ve fikirlerinizi bekliyorum...
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.