Ş

Binbaşı
03 Şubat 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
48 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
Ş
4 yıl
Büyük "BOYNER" REZİLLİĞİ!!
* 06.08.2018 tarihinde bu malum firmadan adidas Terrex AX2R GTX modelini 40 TL indirim kuponu ile birlikte 217 TL ye satın aldım.


< Resime gitmek için tıklayın >


* Aynı dönemde yine aynı üründen ve değişik ürünlerden iş arkadaşlarımda bu firmadan yüklü miktarda alışveriş gerçekleştirdi.


* 1 hafta 10 gün sonra BOYNER yetkilisi beni telefonla arayarak "Sistem güncellemeleri sebebiyle siparişmin tedarik sürecinin uzayabileceğini, istersem iptal edebileceğimi ama beklemem halinde her şekilde siparişimi teslim edeceklerini" söylediler.

* Ben de "ürün zaten kışlık bir ürün sorun değil beklerim" dedim.

* Ardından düzenli olarak bu konuda bilgilendirme mesajı atmaya başladılar.


< Resime gitmek için tıklayın >


* Sonra araya Bayram girince sorunun adı "Kargo firmaları çalışmıyor yoksa biz hemen göndereceğiz" oldu.


< Resime gitmek için tıklayın >


* Gel zaman git zaman bugün iş yerindeki arkadaşlar "BOYNER aradı siparişleri iptal etti" deyince girip baktım benim siparişim de iptal sürecine alınmış.

* Şikayetvar'a bir bakayım dedim ohooo millet resmen çıldırmış.

* Yaklaşık aynı dönemlerde BOYNER kardeşimiz millete 50-60 TL den Levi's gömlekler, 90 liradan adidas ayakkabılar satmış. Bugün göndericez yarın gönderiyoruz aha gönderdik diye oyalayıp 1 ay sonra tüm siparişleri iptal etmiş.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >




* Sözün özü bu BOYNER oldukça çok sayıda insana olmayacak fiyatlara sözde satış yapıp ardından; "Sistem güncelliyoruz, araya Bayram girdi vb" bahanelerle ve yalanlarla 1 ay boyunca oyalayıp sonunda da siparişleri iptal etti.

* Sipariş tarihinde 4,60 TL olan dolar şu an 6,65 TL.

* Yaşananlar ortada, ekran görüntüleri ortada...

* Artık olayın adını da siz koyun.

NOT: Yaşanan bu süreci tüm delilleriyle ilgili-ilgisiz tüm resmi mercilere ve sosyal mecralara da aynen bu şekilde taşıyacağım. Herkes kimin ne mal olduğunu görsün.
Ş
5 yıl
Sağlıcakla Kalın...
* Anladım ki buralar artık bana göre değil be gençler.

* Ne bölümde ne de forumun kahir ekseriyetinde bana hitap eden tek bir şey bile göremiyorum artık.

* Kısır siyasi çekişmelerin, saçma sapan insanların, lağım kokan konuların hüküm sürdüğü bir forumda eğlenecek, keyif alacak, yorum yapacak bir şey bulamıyorum uzun zamandır.

* Forum değişti, biz yaşlandık derken ayak uyduramadık yeni jenerasyona.

* Yani basitçe sorun sizde değil bende durumu

* Aslında geçtiğimiz dönemde açtığım konuların arka planını açıklığa kavuşturmak istiyordum ama zaten uzun olma potansiyeli olan bir yazıyı iyice sündürmeye gerek yok.

* Lakin şu kadarının bilinmesinde fayda var “Aylık yönetime isyan konusu” olarak nitelendirdiğiniz konunun amacı: Bazı yönetici arkadaşların tavsiyeleri ve ricaları sonucu ortaya çıkan bir fikir alışverişi platformu oluşturmaktı.

* Kendi kendimize gelin güvey olmadık yani veya forumu sahiplenmeye falan çalışmadık.

* Kaldı ki hiçbir zaman hiçbir yöneticiden/adminden en ufak bir yetki talebim olmadığı gibi, onlarla yakınlaşma çabasına dahi tenezzül etmedim.

* Yukarıda bahsi geçen sebeplerden ötürü artık buralarda bulunmayacağım.

* İlla ki konularda dolaşırım, okurum vs. 10 yıllık alışkanlık öyle kolay bırakılmaz kaldı ki zaten internette bir şey araştırdığınız zaman yolunuz illaki buralara düşüyor.

* Kastettiğim şu ki; artık hiçbir sebeple konu açmayı, yorum yapmayı veya herhangi bir şekilde üyelerle etkileşime girmeyi düşünmüyorum.

* Her neyse mesele bu değil mesele neden böyle bir konu açtığım ve neden buraya açtığım.

* Uzun zamandır yoğun olarak bu bölümde takıldığım için kalbini kırdığım insanlardan özür dileyeyim,helallik alayım istedim.

* Bilerek veya bilmeyerek kalbini kırdığım, üzdüğüm, canını sıktığım arkadaşlar oldu.

* Hepsinden canı gönülden ve tüm samimiyetimle ÖZÜR DİLİYORUM.

* Şu dünyada hiçbir şey bir insan gönlü kadar kıymetli değil.

* Hepiniz pırıl pırıl gencecik insanlarısınız.

* Hayatta her şey gönlünüzce olsun.

* Kalın sağlıcakla…
Ş
5 yıl
[Omega Squad] Fizz, Veigar, Twitch, Tristana
Ş
5 yıl
Bu Bölümü Kapatın!
* Aylar önce admin ve yönetici arkadaşlarla bölümü nasıl tekrar canlandırırız konusunda hasbi hal ettik bölüm ahalisi olarak.

* O dönemlerde amaçlarına ulaşan postçular ve troller bir nebze elini eteğini çekmiş lakin bu tiplerden illallah eden pek çok kişi bölümden elini eteğini çekmişti.

* Biz nasıl tekrar canlılık kazandırırız diye fikir yürütürken, 2-3 aydır bu amansız kanser tekrardan baş gösterdi.

* 4-5 tane işe yaramaz peydah oldu ve ıssız sokağa akan kanalizasyon misali amiyane tabirle "içine ettiler" bölümün.

* Dönüşümlü olarak boş konular (kendilerince trol) açarak bu konuları post kasma şenliğine çevirdiler.

* Düzgün üyeler de baktı ki bunlar keyiflerince at koşturuyor, ne hesap soran var ne ceza veren, "tostu mu bıraktım gidiyorum, bir tost da ben alırım, enfes bir tost konusu" minvalinde mesajlarla bu şenliğe eşlik etmeye başladılar.

* Dedik ya bu durum tam manasıyla bir kanser. Vaktinde müdahele edilemedi ve neredeyse tüm bölüme yayıldı gitti.

* Lafı eveleyip gevelemeden bayrak taşıyanların direk ismini vereyim hatta:

- SerkanHur
- fizzop
- HanSunHwa

* Bu tipler artık işi iyiden iyiye kör gözüne parmak sokar raddeye getirmiş durumda olanlar.

* Bunlara ayak uyduran bir kaç tip daha mevcut elbette.

* O zaman bölümde aktif olarak bulunan ve oyun hakkında bilgili, faydalı bir kaç kişiden durumu uygun olanlar yönetici olarak seçilsin, yöneticiler sadece ceza vermek, mesaj silmekle kalmayıp kendileri de faydalı paylaşımlarda bulunsunlar, düzenli olarak konularda kendilerini göstersinler ki hem bu arkadaşların hevesiyle doruma bir nebze de olsa hareketlilik gelir hem de yöneticiler konularda kendini gösterirse bu tipler yeniden türemeye fırsat ve cesaret bulamaz dedik.

* O zaman için bu konu da istekli arkadaşların başvurması istendi.

* Başvuranlardan hiç biri yeterli mi görülmedi yoksa başvuran mı olmadı bilemiyorum.

* Lakin bu durum hayata geçirilemedi ve sonuçta bu kanser tipler yeniden nüksetti.

* İlgi ve niyet konusunda yönetici ve admin arkadaşlar ne kadar iyi niyetli de olsa hangi, sebeptendir bilemiyorum, somut bir adım atılmayınca bu durum haliyle kaçınılmazdı zaten.

* Ben böyle şeyler yazınca @GurcellOnline bey üzerine alınıyor "ben yetmiyor muyum ulan size" diyerekten sitem ediyor bize

* Lakin o zaman da anlattık şimdi de altını çizeyim; şikayet edilen mesajların silinmesi ve müdahele edilmesi konusunda değil bahsettiğimiz sıkıntı.

* Yönetici(ler) forumda aktif olsun ki çoğu zaman şikayete gerek kalmadan müdahele edebilsin hem de forumun hareketliliğinde pay sahibi olsun.

* Her neyse sonuçta bu durum hayata geçirilemedi ve geldiğimiz durum ortada.

* Son 2 aydır kendi kendime "Bırak ne hallleri varsa görsünler, yere batsın forumları" diye sitem etsem de artık bu tiplerin mevcudiyeti iyiden iyiye irrite edici boyutlara ulaştı.

* Bu bölümden akan lağım maalesef diğer bölümlere de sıçrıyor ister istemez.

* Son bir önerim olacak:

* Post kasma veya trolleme maksadıyla konu açan veya başkasının konusuna bu maksatla dışkılayan ve bu sebeple mesajı silinen üyenin toplam mesaj sayısından da 50 mesaj düşülsün. Bu ceza tekrarlandıkça artan şekilde (2. defasında 100, 3. defasına 200 mesaj silme) şeklinde olsun. 5. tekrarda ise bölümden kalıcı olarak uzaklaştırılsın.

* Uygulanabilirliği hususunu bilemiyorum lakin bu sıkıntıyla en etkin mücadele yönteminin bu olduğuna kalıbımı basarım.

* Ha diyorsanız ki; siz beş para etmez bir topluluksunuz 1 tane bile yöetici yapmaya değer adam bulamadık ve senin bu önerin de uygulanabilir değil...

* Kapatın bu anasını sattığımın bölümünü.

* Kapatın ki burada palazlanan bu tipler diğer bölümlerin de keyfini kaçırmasın.

* Zira geldiğimiz noktada bölüm maalesef bu tiplere yataklık etmenin ötesinde bir değer taşımıyor maalesef.

* Saygı ve selamlar.

@WISDOM
@rds
Ş
5 yıl
Elementalist Lux 2450 RP (-%24)
* Elementalist Lux kısa bir süreliğine (24.05.2017 tarihine kadar) indirimde ve fiyatı 2450 RP.

* Nadir görülen bir durum olduğundan ilgilenenlerin haberi olsun maksat.

* Daha önce konusu açıldıysa affola.
Ş
5 yıl
Sizce Bir Forum Nasıl Yönetilmeli?
* Öncelikle şunu belirteyim ki, konuyu okuyunca anlayacağınız üzere, konunun olması gereken yer tam da burası çünkü konu tamamen bu bölümle alakalı.

* Sanırım biraz uzunca bir yazı olacak çünkü anlatmak istediğim çok şey var ama mümkün mertebe özet geçmeye çalışacağım.

* Eğer bu foruma veya LoL'e az da olsa sempati duyuyor iseniz bilin ki tamda sizi ilgilendiren şeylerden bahsedeceğim.

* Ve en nihayetinde olması gerektiği gibi sözü size bırakacağım, yani burada sizden istediğim konuyu okuduktan sonra çekip gitmeniz değil kendi görüşlerinizi "MUTLAKA" paylaşmanız. Zira bu konuya değer katacak olan şeyler onlar.

* LoL uzun yıllardır ve hala dünyanın açık ara en popüler online oyunu.

* Kimi arkadaşlar tersini düşünse de sayısal veriler, doğal olarak, eski hızında olmasa da oyuncu kitlesinin hala artmakta olduğunu gösteriyor.

* Worlds 2015 DH de en popüler konu olmuş iken bugün NA ve EU LCS konuları tek bir konuda birleştirilmiş olmasına rağmen haftalardır konuya doğru düzgün bir mesaj atan bile yok.

* Mesela yaklaşık 13 saat önce DoubleLiftin TeamLiquid'e katıldığı duyuruldu bu başlık redditte an itibariyle 15k upvote almış ve konu altına yaklaşık 3 bin yorum yazılmış durumda iken ben bizim forumda bununla ilgili bir şey göremedim.

* Çok değil 1-2 yıl önce en ufak bir değişiklikle ilgili anında patır patır mükerrer konular açılır mesajlar havada uçuşurdu.

* Uzatmadan gelelim sözün özüne: Neden Türkiye'nin en büyük forum sitesinde Dünyanın ve dolayısıyla Türkiye'nin en çok oynanan oyunuyla ilgili bölüm gözümüzün önünde resmen eriyerek bitti?

* Cevap bariz şekilde bölümümün yönetim zafiyeti yani yönetilememesi tabiki.

* Bölüm yöneticisi arkadaşlar bölümü içten içe tüketen sıkıntılarla ilgili inisiyatif almaktan çekindiler, yetkileri yetersiz kaldı ve bazıları yetkilerini kötüye kullandılar ve sonuç maalesef geldiğimiz nokta.

* Yukarıda yöneticilere (bölüm) yönelttiğim ithamların hepsinin çok somut dayanakları var elbet ama ana mesaja yazıp da konuyu daha fazla dallanıp budaklandırmanın gereği yok. Yaşananlara pek çoğunuz zaten vakıf merak edene de uzun uzun anlatmaktan çekinmem.

* Pek çok büyük bölümde, pek çok önemli konu başlığını bile bölüm yöneticileri açıyor ve başlıklar altındaki tartışma ve mesajlara birinci elden dahil oluyorken ben LoL bölümünde bir bölüm yöneticisinin mesajını en son ne zaman gördüğümü hatırlamıyorum bile.

* Şimdi size asıl cevap vermenizi istediği soruları yönelteyim:

- Bir bölüm yöneticisi sizce nasıl olmalı?

- Bölüm hakkında yeterli güncel bilgiye sahip olup önemli konularda görüşlerinin ve yorumlarını bildirmesi önemli midir, yoksa bölüme olan ilgisini tamamen kaybetmiş sadece iletilen şikayetlerle ilgileniyor konulara uğramıyor olmaları çok da mühim değil midir?

- Bölüm yönetmek sadece gelen şikayetlere işlem yapmaktan mı ibarettir, yoksa bölümün genel gidişatına çeki düzen vermek mi asıl yapılması gerekendir?
Ş
6 yıl
2.000 TL Televizyon tavsiyesi
* Arkadaşlar 2.000 TL bandında 42" TV önerilerinizi bekliyorum.
Ş
6 yıl
Suikastçı Güncellemesi [Assassin Roster Update] Şampiyon İstatistikleri Projeksiyonu
* Rengar tüm takıma tek atıyor, Talon durdurulamıyor, Katarina fıldır fıldır zıplıyor, lan bu LeBlanc nasıl oynanıyor diye ağladık, sızlandık

* O zaman bakalım istatistikler ne diyor bu konuda.

* Cümle alem tarafından bu işin piri olarak kabul edildiği için Kore serverı baz alındı arkadaşlar.


* Talon ile başlayalım. Güncel kazanma oranı %44 civarında ve 45 orta koridor şampiyonu arasında 42. sırada.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >



* Yeni Katarinamızın da mevcut durumu içler acısı.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >



* LeBlanc'ı pek çoğumuz çözemedik gibi ama çözen çözmüş.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >



* Fizz'in durumu kötüye gidiyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >



* Ama Akali arkadaşımızın durumu daha da kötü maalesef

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >



* Ormanların kralı Rengo tam denge çizgisine oturmuş görünüyor grafiklerde.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >


* Kha'Zix iç güveysinden hallice ama eski günlerini mumla arıyor.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >


* Shaco sinsi bir yükseliş halinde.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >


* Genel olarak toparlamak gerekirse istatistikler bizlerin buradaki ağlamalarına ve sızlamalarına karşılık vermiyor maalesef


* Ha unutmadan bonusumuzu da koyalım.

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
Ş
6 yıl
Paul "sOAZ" Boyer
* 2011 (İlk) Dünya Şampiyonasından

< Resime gitmek için tıklayın >
Ş
6 yıl
Auspexa etkisi
Videoyu izlemek için tıklayınız

* Daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum fakat gayet ilginç buldum.

* Düşenin harbiden dostu olmuyor ha
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.