A

Teğmen
01 Şubat 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
114 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
A
6 yıl
İTÜ Endüstri Mühendisliği Hakkında Bilgilendirme
Tavsiye bölümüne açmıştım konuyu ancak çok fazla kişiye ulaşmadığını düşündüm ve buraya açmaya karar verdim.

İTÜ Endüstri Müh.-İngilizce 3. sınıf öğrencisi olarak sormak istediğiniz sorularınızı cevaplıyorum. Aklınıza gelen her şeyi sorabilirsiniz. Buradan sormak istemeyenler özel mesaj da atabilir. İstediğiniz kadar soru sorabilirsiniz, çekinmeyin.
A
6 yıl
İTÜ Endüstri Mühendisliği Hakkında Bilgilendirme - Konunun 6. Yılı
İTÜ Endüstri Müh.-İngilizce 3. sınıf öğrencisi olarak sormak istediğiniz sorularınızı cevaplıyorum. Aklınıza gelen her şeyi sorabilirsiniz. Buradan sormak istemeyenler özel mesaj da atabilir. İstediğiniz kadar soru sorabilirsiniz, çekinmeyin.

2017 Haziran Edit: 1 hafta önce bölümden mezun olmuş durumdayım. Merak edenlerin sorularını memnuniyetle cevaplayabilirim. Soru sormadan önce aşağıda yazdığım cevapları da okuyun derim.

2018 Ağustos Edit: 1 yıldır çalışma hayatındayım. Yeni tercih yapacaklar, kararsızlar için güzel bir yazı buldum. İncelemenizi tavsiye ederim.https://eminaykac.com/istatisliklerle-endustri-muhendisi-olmak/

2020 Temmuz Edit: İlk mesajı editlemeyeli uzun zaman olmuş. Şirketteki 3. yılımı geçen hafta doldurmuşum İşte özellikle son 1-1,5 yılım inanılmaz bir tempoda geçti ve öyle de devam ediyor.

2020 Aralık Edit: Geçtiğimiz ay itibarıyla yeni bir şirkette işe başladım. Salgın döneminde uzaktan çalışırken iş değişikliği çok zor oluyormuş. Yeni şirketime ve sektöre adapte olmaya çalışıyorum şu sıralar.

2021 Ağustos Edit: Çalışma hayatında 4. yılı doldurdum, 2. şirketimde devam ediyorum. Tercih döneminde olan arkadaşların varsa sorularını beklerim.
A
6 yıl
Bursaspor'un 2. golü ofsayt değil. | Hakem Yorumu
3 yıllık TFF hakemi olarak size bu pozisyonu yorumlamak istiyorum. 2013 yazında değişen ve çoğu kimsenin bilmediği yeni ofsayt kuralına göre bu pozisyon ofsayt olmuyor. Çoğu kişinin bilmemesi sonucu bizlere de sahalarda sıkça rahatsızlık yaşatıyor tepki açısından.

Peki yeni kural ne diyor?
Kural içerisinde 2 yeni tanım getirilmiş durumda. Bilerek kurtarma ve bilerek oynama. Eğer defans oyuncusu bilerek kurtarma (son hamle durumu, istemsiz müdahele, çabalanarak yapılmış zorlu müdahale vs.) yaptıktan sonra ofsaytta bulunana oyuncu topa dokunduğunda ofsayt oluyor, ANCAK
bilerek oynayan defans oyuncusun (oyuncunun yönü topa doğru ve bilerek, isteyerek bilinçli yapılan hamlesi) müdahalesi sonucu (müdahalesinin başarılı yada başarısız olması önemli değil) top ofsaytta bulunan atak oyuncusuna geldiğinde pozisyon ofsayt olarak değerlendirilmemekte.

Bu ince ayrıntı çoğu taraftar tarafından bilinmediği için bu kural yorumu sebebiyle çok tepki oluyor. Bunun bilinmeme sebebi olarak da federasyonun bunun bilgilendirmesini ne takımlara ne de taraftarlara yapamaması olarak görüyorum.
A
7 yıl
InterrailGezisi.Com / Interrail Hakkında Her Şey
Trenle ucuza Avrupa turu yapabileceğiniz interrail sistemiyle ilgili tüm bilgiler http://www.interrailgezisi.com'da. Forum bölümüyle aklınıza takılanları sorabilir, tavsiyeler ve önerilerle geziye çıkmadan önce bilmeniz gereken her şeyi öğrenebilirsiniz.
A
8 yıl
Baş parmak tuşlu mouse tavsiye
Laptop bilgisayarım için baş parmak üzerinde tuş bulunan kablosuz mouse almak istiyorum. Fiyat olarak 60 TL seviyesi düşünüyorum maksimum. Microsoft mobile 4000 dışında tavsiye edebilieceğiniz kaliteli mouse var mı? 4000'de ısınma, çabuk pil bitme gibi sorunlar varmış o yüzden istemiyorum.
A
9 yıl
Tercih Robotu
Sınava giren herkese geçmiş olsun diyorum. Ben geçen senenin puanlarıyla sıralamalarıyla yapılmış tercih robotu arıyorum ama bulamadım genelde hep 2 sene öncesininkilerle var. Sizin bildiğiniz varsa yazarsanız sevinirim.
A
10 yıl
Fen Bilimleri 28 Mart YGS 8 Sınav Öncesi Son Deneme
Bugünkü denemenin cevap anahtarı olan var mı;? Paylaşan olursa sevinirim. Son sınavımızıda olduk artık gelsin pazar günü
A
10 yıl
23 Mart - Fen Bilimleri YGS 6.Deneme
Bugünkü sınav nasıldı girenler kontrol edenler var m?

Önceki sınava göre daha güzel sınavdı bence. Mat'da güzel sorular vardı birkaç tane.
A
10 yıl
Interrail ile Ucuz Avrupa Seyehati
Interrail sistemi sayesinde bütün Avrupa ülkelerinde çok ucuza seyehat edebilirsiniz. Bu konu hakkında en detaylı bilgileri öğrenmek için sitemizwww.interrailtr.com

her türlü sorularınızı görüşlerinizi beklerim
A
10 yıl
3 Mb Hıza Geçebilen ??
Uydunetin yeni çıkarttığı 3 Mb tarifesine geçebilen var mı ? Yeni tarifeleri sisteme girmediklerinden dolayı geçiş yapılamıyor. Ne zaman halledecekler bunu ??
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.