E

Kurmay Yarbay
22 Ocak 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
22 üye
Görüntülenme (?)
287 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
E
7 yıl
Yepyeni Harman Kardon Aura Stüdyo daki sorun ne olabilir?
Arkadaşlar merhaba,

2 gün önce Ankara Kent Park Media Markt dan Harman Kardon Aura Studio aldım ve ilk defa az önce kullanmaya başladım.

Ürün şarkının ortasında bluetooth bağlantısını kesti, cihaz üzerindeki bluetooth ışığı söndü, stand by ışığı yanıyor ancak cihazı bu tuşa basarak kapatamıyorum, bluetooth ve diğer tuşlar da yanıt vermiyor.

Sorun ne olabilir sizce?
E
8 yıl
Selam arkadaşlar, 2004 Canter FE 659 için hangi motor yağı?
Arkadaşlar 2004 model aracımıza şöförler 20w50 yağ koyuyorlar, bildiğim kadarıyla turbo motorlar için 20w50 kalın bir yağ..

Araç yağ da eksiltiyor, eksiltme nedeni ve konması gereken yağ viskozitesi nedir?
E
9 yıl
Ayvalık - Dikili istikametine gidenlerin dikkatine!!
Arkadaşlar şuan Edremit ten İzmir e gidiyorum,

Ayvalık tan sonra Dikili yakınlarında yol çalışması amacıyla şeritler üzerine kukalar dikilmiş ancak devrilen kurallardan geriye asfalttan yükselen kalın vidalar kalmış, son derece tehlikeli bir durum!!
E
9 yıl
1.6 SIDI motora yeni yazılım için servise gidin arkadaşlar.
Arkadaşlar sabah servis müdürü aradı, SIDI 170Hp için daha verimli yanma ve bujilerde olası partikül kopmasını önlemek için Opel servislere yeni yazılım yollamış, durumu servislerinize sorgulatın.


Yazılımı yüklettim, sonrasında yoğun trafikten ve gürültüden kısa mesafeli sürüşde net olarak anlayamasam da sanki motorun sesi, otm. vitesin değişim kararlılığı ve tüketimde iyileşmeler var, iş yerime az bir mesafe kala depoyu fulleyip ortalama ekranını sıfırladım, normalde o benzinlikten çıkarken sıfırladığım ekran az ilerdeki iş yerime gelene kadar 9.3 - 9.8 e yükselirdi ancak bu kez 8.1 deydi, henüz kesin olmamakla birlikte sanki tüketimde 1 litreye yakın iyileşme var.
E
10 yıl
Cevap: Ehliyet Sınavında IQ Testi de Olmalı
Tehlikeli hareket yapan sürücüler o anki yüz ifadeleriyle bazı şeyleri ele veriyorlar; kimi eziklik çekiyor altına -kendince- hızlı bir araç almış hayattan intikam peşinde, kimi zenginlemiş insanları hor görüp egosunu tatmin çabasında, kimi yanına hatunu almış ona erkeklik gösterisi yapıyor kendince vs vs ..

Tüm bunlarda zeka seviyesi elbette çok önemli ancak kişileri baştan itibaren eğiterek kendileriyle barışı olmaları ve karşısındakine de saygı duymaları sağlanabilir, yani burda da eğitim şart.
E
10 yıl
Stepway 1.5 dCi rölantide gelen titreşim sesinin çözümü
Arkadaşlar merhaba,


22 Ekim de aldığım Stepway den genel olarak çok memnunum ancak aracım son bir haftadır ön cam dibinden - torpidoya yakın bir noktadan motor rölantide iken güçlü bir "zangırdama" yapıyordu, gaza dokunur dokunmaz giden sesin sebebini bugün servis yoketti; klima motorundan gelen borular motorun belli devir ve yükte oluşturduğu titreşimlerden dolayı ses yapıyormuş.

Çözüm için boruların klipslerine siyah silikon sürüyorlar, bu ses Stepway de 5. viteste 110km dolaylarında duyulan güçlü titreşim sesi de olabilir.
E
10 yıl
Opel Astra ST - Auto Motor \u0026 Sport tan en yüksek notu almış
Arkadaşlar Auto Motor & Sport editöründen aldığım habere göre Almanya da 100.000km uzun dönem testi yapılan Astra Sport Tourer kompakt sınıfta bugüne kadarki en yüksek notu almış, perşembe ya da cuma günü Almanca PDF olarak bana yollayacak...
E
10 yıl
Katalitik konvektör temizliği nasıl yapılır?
Arkadaşlar Astra J 1.4 140 Hp aracımı Mehmet Gazihan la 166 Hp yaptık, bu işlem sonrası artan torkun avantajıyla uzun yollarda 6. vitesle bile -çok dikleşmedikçe- yokuş çıkabiliyorum ve bu da özellikle uzun yolculuklarda ekonomiye yardımcı oluyor (Ankara - Edremit 3 kişi + bagaj ve sıklıkla klima ile 4.7 - 5.1 l/100km) ancak bu işlem sonrası uzun süre düşük devirde ya da üst devirde kullanmaya başlayınca aracın egzostunda hafif kurum oluşmaya başladı, bu önceki dizel aracımı modifiye ettirdikten sonra da oluyordu.


Sorunsa şu; geçenlerde kutu içi K&N filtremi kirli olmadığı halde deneme amaçlı temizleme kitiyle temizleyip yeniden yağladım ancak -tahminim- bu işlem sonrası araç 6000 devire doğru eskisinden zor tırmanır oldu, ciddi bir değişim yok ya da alt-orta devirlerde herhangi fark da yok ama motor eskiye nazaran az da olsa zor yüksek devir çevirmeye başladı.


Şüphelerim;

1- K.konvektör kurum yüzünden tıkanıyor, motor devirlenemiyor.
2- Hava filtresini fazla yağladım, üst devirlerde motor rahat hava çekemiyor.


Filtreyi yeniden temizleyip yağlarım ancak sorun k.konvektörün tıkanmasındaysa bunu temizlemek mümkün mü, Edremit te sadece Bosch Car Service var ve Carbon Clean işlemi yapıyorlar, benzer işlemle konvektör temizleniyor mu?

Bilgili arkadaşların yardımcı olmalarını rica ediyorum, şimdiden teşekkürler.
E
11 yıl
1.5Dci Logan ın Gösterge Arıza Sebebi Bulunamıyor!
Arkadaşlar selamlar.


Bir yakınıma aldığımız 2007 Logan Dci ile derin su geçişi sonrası hız göstergesi çalışmamaya başladı. Aracı sanayiye götürdük "okuyucusu bozulmuş" dediler, değiştirildi ancak gene çalışmadı, yetkili servise götürüldü ve tüm kontrolleri yapıldı ancak gene de sorunun kaynağı bulunamadı!


Sizce sebep ne olabilir, yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.
E
12 yıl
Giulietta için 3D paspas arıyorum..
Arkadaşlar selamlar.

2012 Giulietta için 3D paspas ve bagaj havuzu arıyorum ancak hiçbir yerde yok, yardımcı olursanız çok sevinrim..
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.