Y

Binbaşı
22 Aralık 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
16 üye
Görüntülenme (?)
47 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
Y
geçen yıl
Covid 19 yasaklar ve IMEI kaydı...
Şu son dönemlerde Hükümetimizin IMEI kaydı konusunda gittikçe paranoyaklaştığını görüyoruz. Bu durumun teknoloji çağında teknoloji ile uğraşan bizler gibi yeni cihazları taklip etmek gerekliliği duyan yazılım geliştiricilerini ve her ne olursa olsun teknolojiyi kullanmaktan keyif alanları çok değişik hal ve durumlara doğru itekliyor. Yasa dışı imei kaydı yapanların vs peşinden koşup duruyor herkes. Sonra ne oluyor 7 yıldır kullanılmayan cep telefonu ve imei barındıran herşey örneğin sim kart girişi barındıran Ultra book Pc ler teknoloji koleksiyonu yapan bilhassa telefon gibi cihazları biriktirenler ve bununla hobi amaçlı uğraşanlar, 7 yıldır kullanmıyorsanız bu tip cihazların imei kaydınızı sileceğiz uyarısı ile karşılaşıyorlar.
Pasaporta 1800 TL verip kayıt yaptırıp sadece o pasaport sahibinin GSM hattıyla kullanmasını sağlayan bir yasa.
Eğer yurtdışına çıkıp böyle bir teknolojik cihaz alıyorsanız ülkemiz haricinde her yerde özgürce ve kısıtlama olmadan kullanıyorsunuz. Bizim vatandaşımız haricinde herkes Uygun fiyata alıp kullanıyor bu cihazları. Peki soruyorum size bizim halkımız bu kadar zengin mi (2 kat vergi ödüyoruz bu cihazlara olmadı kayıt kuyut ile uğraşıp bir telefon parasında devlete veriyoruz ) yada diğer ülke halklarımı fakir mesela Almanya , Amerika gibi?

Sanırım gezegende bizim gibi iletişim cihazlarına ülke içinden satın alınmadığında imei kaydını zorunlu kılan bir 2. Yada 3. Ülke yok, gerçi tam emin değilim bu konuda ama birde Çin olabilir belki.

Şu Corona virüs günlerinde iletişimimizin kesilmesi gibi bir durumu evden çıkamadığım için , cihazımı satamadığım için, başka bir telefonla bile değiştokuş takas yoluna korkudan gidemediğimizi için, her yerin kapalı olmasında kaynaklı iletişimsiz kalma riskimin olduğu için yazmak zorunda kaldım. Bu yasa zamanında mantıklı bir nedenden dolayı çıkarılmıştı belki ama şu an paranoyak bir devlet kazanç kapısı haline geldi. İnanın biz bu cihazları uygun fiyata falan kullanmıyoruz , inanın o kadar da zengin de değiliz . Bu konuya bu dönemde bir af yada bir düzenleme getirmeli ve rahatlatılmalı diye düşünüyorum. Çok ayrıntıya giremedim belki , ama sesimizi duyuracağımıza inanıyorum. Herkes bu ülkede potansiyel hırsız değil, herkes bir ithalatçı değil. Bireysel bazı çabaların gümrük vergilerinin dip fiyatlarının değiştirilmesine takılmasını falan kabullenmek istemiyorum.

Ne yapılabilir bu konuda bilmiyorum, sesizimi duyurabilirmiyiz o nu da bilmiyorum. Sadece yazayım dedim.
Y
geçen yıl
Google Maps bildirimlerini kapatarak batarya süresini uzatmak
Arkadaşlar merhaba,
Junior bir Android programcısı olarak geçenlerde Note 10 5G telefonumda bir batarya yetmemezliği keşfettim sayılır. Device Idle sürekli yüksek pil değerleri gösteriyordu , fazla program olmadığından programların nap time değerlerine bakmak istedim ve developer mod da bug report alarak battery historian adlı programa yükleme yaptım . Karşıma gelen rapor Wlan tx ve Network Provider ın bataryayı emdiğini gösteriyordu. Genelde Network provider flag ancak GPS WIFI ve 4G için kullanılan bir yapıdır. Bu konudan haraketle şöyle bir taradım ve Google maps in ayarlar , bildirimler bölümüne girerek tüm bildirimleri kapattım. Hiçbiri benim işime yaramıyor zaten. Gün içinde Whatsapp ve Telegram da batarya olarak en altlarda duruyordu , aslına bakarsanız Device idle dan başka bir opera birde ekran vardı batarya tüketen ama App sucker diyor ki network hep meşgul.
Konuya dönersek Google maps bildirimlerini kapatıp cihaza bir restart yaptım. Daha ilk deneme için önceki gece pazar günü 05.01.2020 saat 02.30 sularında %93 iken şarjdan çektim, bugün 07.01.2020 batarya %42 de, epeycede kullanırım yani ne bileyim internet radyo,telefon görüşmesi , whatsapp, mail, arada youtube , clash of clans falan derken işte bugün 2. gün ,ve sanırım akşamı çıkarır çünkü gece yatarken %58 , sabah kalktığımda %56 ile aldım.

Bu arada yatarken wifi kapalı ve mobil veri kapalı durur benim cihaz. Ayrıca siyah bir tema ile kullanıyorum telefonu. Bu google maps ayarını yapmadan evvel her akşam %22 ile şarja koyuyordum.

Android 9 ui version 1.5, kasım 2019 güvenlik yaması ile kullanmaktayım.

Bu bahsettiğim çözümü S10+ ı olan arkadaşımda da denedik, şu an duacı :)

Deneyimleyip buraya yazmanızı rica ederim.

Saygılarımla.
Y
4 yıl
PSN PLUS'ın berbat oyunları...
Yahu merak ediyorum cidden, neden Sony cep telefonunda falan oynayabileceğimiz türden oyunları bedava veriyor, neden bir Microzort gibi düzgün oyun vermiyor anlam veremiyorum. PSN Plus beleş oyunlarının bu kadar berbat olmasındaki amaç nedir yani beleş oyunda mı oynamayalım :)

Allah aşkına şimdi yazmaya bile üşendim ama Mart ayından bu yana Xbox cephesinde verilen oyunlara bak birde Sony'e bak. Rahatsız mı bu adamlar bilmem ama Xbox camiyası çatır çatır fıstık gibi oyunları oynuyor. Biz PSN den gamewatch oyunları indirebiliyoruz.

Tek kelime edeceğim bu konuda, Rezillik . Resmen rezillik bu yaptıkları. Bakalım daha ne kadar sınayacaklar bu konuda kullanıcıları.
Y
5 yıl
Shangay a gidiyorum elektronik ne alınır yardım?
Dostlar , Shangay'a gidiyorum ama orada telefon vs ne alınır hiçbir fikrim yok. Çinlilerin bazı telefonlarının donanımlarının falan çok iyi olduğunu da duymuştum. Birde samsung gear s3 falan çıktı mı acaba oralarda?
Yardım edin, a dostlar. Ciddi konudur cıvımıyalım lütfen
Y
6 yıl
Note 3 Fast Touchwiz Mod (Root gerektirir)
Merhaba dostlar,

Note3 klubü denilen bölümde paylaşmadım çünkü kişisel kavgalar gürültüler arasında vereceğim bilgi heba olacak diye düşünerek buraya konu açtım.

Genelde Telefonlarımda ses artışı yazılımılarını bulur kullanırım ama bu sefer Note3 için bu Touchwiz gecikmeleri ve takılmaları beni üzmeye başlamıştı. Ben çözümü bu paylaşacağım linkteki FAST LAUNCHER da buldum. Aslına bakarsanız bizim Stok Touchwiz de yapılan bazı iyileştirmeler haricinde bir geliştirme yok. Stokta yapılan iyileştirmelerle yapıldığı için de sıfır problem haliyle ve hızlı. Uygulamak için Cihazınızın ROOT'Lu olması ve yazılım sürümünüzün 4.4.* olması gerekmektedir.

Nasıl yapılacağı konusu link'te ingilizce olarak mevcut ama bende biraz Türkçe anlatayım istedim.
Öncelikle bu sayfaya gidin;
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2649290

Bu linkteki Fast Launcher'ı indirin (Dikkat: insane fast olanını değil !!!) .
Yazılım indikten sonra kurulumu yapmayın! önce dosyayı root explorer gibi bir yazılım ile system/priv-app bölümüne taşıyın ve permissionlarını izinlerini yazılabilir , okunabilir R/W haline getirin. Resimdeki write bölümünüde komple tıklayın işaretleyin.
< Resime gitmek için tıklayın >

Sonra Seclauncher4 yazılımının üzerine dokunun kurulumu yapın. Kurulumdan sonra hiçbirşeye dokunmadan direkt bir restart yapıyoruz. Hepsi bu. Gayet hızlı ve akıcı Touchwiz kullanımına sahip oluyoruz.

Ben bu şekilde kullanıyorum, Note3 için tavisye ederim. Gerçi bu yazılımı diğer modellerde 4.4.* sürümlü diğer modellerde de (S4 gibi) gayet başarılı bulduklarını söylemişler.Denemesi sizden, artık benden bu kadar.

Saygılar, sevgiler.
Y
6 yıl
Cevap: Galaxy S3 ve müthiş kalitede ses arttırımı
İyi dilekleriniz için herkese çok teşekkür ederim dostlar. Kullanıp, test edip benim gibi memnun kalmanıza çok sevindim.
Evet aslında S4 de bu yükseltmeden nasibini alan bir telefondu, fakat her modeli değil sadece Exynos çip li olan modeli. Note 4 için arayüz konusunu anlamadım fakat note3 (n9005 modeli- snapdragon çipsolan için kendi telefonumu modladım.
Ses yine gayet uçuk , çok ince ayar yaptım bu konuda ama hangi dosyalarla uğraştığımı inanın bulamıyorum.

Emin olsam o dosyayıda buradan paylaşırım.

İyi günlerde dinleyin ve kullanın telefonlarınızı.
Saygılar, sevgiler.
Y
7 yıl
Battle Filed 4 2.el mulpilayer için kod istermi?
Sevgili arkadaşlar,

Sizlere sormak istediğim bir konu olacak. Battlefield 4 oyununu xbox360 için 2.el orijinal olarak alsam multiplayer oynamak için kod gerekir mi?

Bu konuda net bilgisi olan arkadaşlar tarafından bilgilendirilmeyi rica ediyorum sizden. Gerçi EA bir açıklama yapmıştı bu konuda ama kaldırdık bu olayı diye , emin olamadım açıkçası.

Hepinize iyi forumlar.
Y
8 yıl
Galaxy S4 i9500 için Süper Kulaklık sesi arttırımı (headphones)
Yesilcin.com'a da yazmıştım. burayada eklemek istedim.

Dostlar S3 için bir gainconfig düzenlemesi vardı hatırlarsanız onu indiriyorduk.
Bu da S4 i9500 için gainconfig dosyasına bizim elle yapacağımız bir düzeltme şeklinde olacak. Sadece kulaklık çıkışlarında artış olacak , diğer zil de ve alarmda falan değişiklik olmayacak , yani gayet güzel bir mod.
Denediğim kadarıyla 32 den 47'(43 yaptım)ye çıkmak en mantıklısı. Bu düzeltmeyi aldığım "droid news" forumunda 50 denmiş ama ben 50'yi iyi bulmadım sanki biraz fazla gibi geldi ama 47 (43 yaptım) iyi. 43 değeri gerçekten çok daha iyi dostlar. Eskisini silmedim yapılan düzeltmeyi görün istedim.

Fazla ayrıntıya girmiyorum , sadece root lu cihazlarda rw yapılmış dosya sisteminde çalışacaktır. Herkesin deneyerek cihazlarını riske atmasını istemediğimden ben sadece nerede değişiklik yapılması gerektiğini paylaşıyorum. Herhangi bir dosya vs, paylaşmayacağım. Bilenler uygularsa daha iyi şimdilik. Bu konuda tepki alabilirim ama kusuruma bakmayın lütfen. Bilinçsizce yapılmasın sadece ilgilenenler yapsın diye düşünüyorum. Belki ilerleyen günlerde memnun kalınırsa kendi gain conf dosyamı paylaşırım yada başka bir arkadaş paylaşır. Ben s3 teki gibi çok memnunum bu Wolfson çipinden :)

/system/etc/default_gain.conf dosya bu dur. sadece kulaklık içindir yani speaker için değil (dışarıya daha çok ses vermesi için değildir bu mod, kulağa daha çok ses verir sadece 3 ve 4 pinli kulaklıklar için çalışacaktır.
Bu kadar bilgiden sonra buyrun değişecek alanlar.

Modifier "Normal" {
SupportedDevice {
"Headset Out"
}
Enable {
{ "Noise Gate Switch", 0 },
{ "HPOUT1 Digital Volume", 112 },
{ "HPOUT1L Input 1 Volume", 43 },
{ "HPOUT1R Input 1 Volume", 43 },
}
}

Modifier "Normal" {
SupportedDevice {
"Headphone"
}
Enable {
{ "Noise Gate Switch", 0 },
{ "HPOUT1 Digital Volume", 112 },
{ "HPOUT1L Input 1 Volume", 43 },
{ "HPOUT1R Input 1 Volume", 43 },
}
}

Son adım olarak telefonu bir kapatıp açacağız.

Hepinize saygılar ve sevgiler.
Y
8 yıl
Sandisk Galaxy serisi ile uyumsuzluk yaratan Class 10 sdcard değiştiriyor...
Dostlar,
Yurtdışından almış olduğum Sandisk Marka Class10 sdcard Galaxy S3 cihazımda takılıydı fakat belli bir süre sonra hatalar vermeye başlamıştı. Bunu üzerine pc de ve diğer telefonlarda denemelerimde sorun çıkarmayan bu kart ile ilgili başka bir forumda aşağıda linkini verdiğim konuyu açmıştım.
Dün sandisk ile yaptığım telefon görüşmesi sonucunda benden kartın seri no'sunu da içeren bir fotoğraf çekmemi , nereden alındığını falan sorup istediler , hepsini yaptım.
Bana garanti incelemesinden sonra direkt yeni kart göndereceğiz dediler.Bu arada siz Türkiye numarası çeviriyorsunuz ama karşınıza Türkçe bilen biri çıkıyor.Numara 02124141729. Bana yardımcı olan bayanın ismi Mania Hanım dı.

Bahsi açtığım konu aşağıdaki linktedir.
http://yesilcin.com/index.php/topic,15009.msg145380.html#msg145380

Samsung Galaxy S3 ve Note 2 modeli cihalarda uyumsuzluk olduğunu kabul eden firma kartınızı direkt değiştireceğiz diyince rahatladım.Çünkü ben kartı Dubai den almıştım.Global garantileri mevcutmuş.Sandisk firmasına da kendim adına teşekkür ediyorum, ürünlerinin arkasında durdukları için.

Sizlerden duyuru olarak bunu bildirmenizi rica edeceğim, bu konuda sıkıntı yaşayan arkadaşlarımıza çözüm olacaktır. Direkt ingilteredeki merkezle muhatap oluyorsunuz Türkçe konuşuyorlar merak etmeyin.

Saygılar.
Y
8 yıl
Galaxy S3 ve müthiş kalitede ses arttırımı
….GÜNCELLEME.... 11.02.2019 Linkler Öldü Dostlar, fakat cihazınız Root lu ise, aşağıda resimlerle gösterdiğim bazı gönderilerim olacak nasıl yapıldığına dair. Kendi default_gain.conf dosyanızın yedeğini aldıktan sonra değişiklikleri kendi dosyanızda da yapabilirsiniz. Yada internette arayışa devam edin , ben güvenemem bu saatten sonra denemediğim dosyaya o nedenle sadece kendi ayarlarımla alaklı bilgilendirme ve ana yazıyı burada bırakıyorum. Kullanan varsa S3 vs işine yarayacaktır elbet.
Arkadaşlar iyi geceler. S4 ün merakla beklendiği bu akşam sizlere bugün yaptığım işlemden biraz bahsetmek istedim.

Öncelikle 4.1.2 ve root edilmiş bir S3 ve beats audio eklentisi yüklü olarak kullandığım telefonumdan ses çıkışı olarak çok da memnun değildim.Volume yeterince yüksek değildi. Epey zamandır da düzgün bir gain config dosyası da bulamamıştım taki bugüne kadar.
Bildiğiniz gibi S3 de wolfson chipset kullanmakta aynı ipod lar gibi. Eğer ipod dinlediyseniz ses çıkışlarının ne derece yüksek olduğunuda az çok bilirsiniz. Bu en son gain dosyasıyla yaptığım güncelleme ile satmayı düşündüğüm S3 kendini bana hayran bıraktırmış durumda.

Denediğim kulaklıklar ise, Dr.dre beats audio urban beats, iphone 5 orjinal kulaklığı ve philips uzatma kablosu ile sony ericsson w810i kulak içi kulaklıkları.

Bu 3 kulaklıkta bana göre ortalama üstü sayılabilecek kulaklıklar.Biri bas ta iyi iken diğeri tizde iyi, bir diğeri tam ortada bas tiz konusunda. Şimdiye kadar sadece ipod bu kulaklıkları oldukça zorluyordu bana göre.

Dosya modifikasyonu sonrası ise S3 ipodların hepsinden iyi ses veriyor ve ekoloayzır ayarları daha gelişkin bir cihaz olduğundan çok güzel ayarlar yapılabiliyor artık.

Tam da değiştirmeyi düşündüğüm bu zamanlarda artık ses kalitesi olarakta beni tatmin etmeyi başaran bu cihaz epeyce bir süre daha kalmayı hak ediyor.

Evet arkadaşlar link aşağıda kesinlikle denemenizi isterim. Sadece rootlu olması gerekiyor telefonunuzuni ve + olarak ben birde beats audio eklentisi yüklemiştim isterseniz nette aratıp onuda yükleyin. Buradan da deneyimlerinizi lütfen yazın.,

Bu arada sadece kulaklık değil, zil sesi, bluetooth kulaklık sesi , konuşma kulaklığı sesi de yükseldiğinden bunları da bir miktar aşağıya çekmeniz gerekecek. Herhangi birşey flashlamadığınız için bir zorluğu yok. İnanın bana bu kadarını beklemiyordum.

Eğer paylaşıldıysa heyecanıma verin lütfen , son zamanlarda hiç bu kadar keyiflenmemiştim. Aslında elimizde çok çok kapasiteli bir cihaz varmış ses konusunda.Hep diyorduk ulen wolfson var ses yok nasıl iş diye. Günahını almışız telefonun. Sadece Kıtalara göre volume kısıtlamalarına gitmiş Samsung.

Benden bu kadar arkadaşlar, deneyenler lütfen deneyimlerini yazsınlar. Bu arada root esnasında ve sonrasında yapacaklarınızdan ben sorumlu değilim, alt tarafı bir link verdim :)


Benim ekolayzır ayarlarımıda yazayım (w810i kulaklıkları ile kullandığım ayar )

Müzik çalar bölümünde ayarlar a gelip buradan sound alive seçilip , özel 'e gelip bu ayarları girebilirsiniz.
60 - 0db
150- 1db
400- 3db
1.1k - 8db
3.1k- 8db
8k- 10db
14k- 8db

extenden bölümde sadece clarity 2 de diğerleri 0 da.

Dehşet ve tertemiz, çatlamasız, cızırtısız müzik keyifi ve iyi forumlar dilerim. Saygılarımla.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.